Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Python24 2 órája Creative Commons License 104286

A lényeg egy katonai alakulatnál a szabályok betartása,és betartatása,vagy nem?

Nem az az igazi gond,hogy a parancsnokok a saját katonáik harcképességét megőrzendő szemet hunynak.Én is megtettem,főleg misszióban,a feladat és a túlélés érdekében.Hanem az,hogy a szemhunyás mellett nem bombázzák az elöljáróikat napi szinten jelentésekkel az áldatlan állapotokról.Én megtettem,újra és újra.Akkor is,ha nem volt eredménye.

Volt,hogy egy katonám piros színű szigetelőszalaggal tekerte körbe a leszakadt talpú bakancsát,amikor azt nem akarták kicserélni neki.Óriási felháborodást  keltett a dolog,és mindjárt lett új bakancsa a raktárból..

Előzmény: vad05 (104257)
Python24 2 órája Creative Commons License 104285

Teljes mértékben egyetértek!

Előzmény: Éhesló (104271)
Python24 2 órája Creative Commons License 104284

"Mellesleg az egyik debreceni tiszthelyettestől származó információim szerint egyedül a kanadai századtól kaptak ki a magyarok."

Hogy is van az a "minden mutató szerint a magyar katonák voltak a legjobbak"?

Kivéve éjszaka..

Kivéve a kanadaiakkal szemben.

Ezért írtam,hogy Hende kicsit szerényebben adhatná elő a dolgokat.

A KG-val NEM a rajélesben lőttek a katonák.Az csak amolyan happy shooting volt,ami minden egyes nemzetközi gyakorlaton előfordul,különböző fegyverekkel.

Mellesleg nem nagyon értem,hogy miről beszélsz.A cikkben a magyar katonák raj éles lövészetéről volt szó,-ami az egyik legfontosabb alapfeladat-amit a képek alapján saját fegyverzettel,saját állománnyal hajtottak végre.Erre írtam,hogy egy szimpla,saját állománnyal,saját eszközökkel végrehajtott raj éles lövészettől nem kell elájulni,akár Hajdúhadházon, Dócon vagy Várpalotán lövik,akár Litvániában.

Hol volt itt szó századokról vagy hadosztályokról?

A baltikumi terepet a saját tapasztalataim alapján hasonlítottam össze a magyarral.(Cooperative Best Effort 1997 Adazi, Lettország)A források szerint a két ország domborzatában,növény-és állatvilágában nincs sok különbség.

Bár lehet,hogy 1997 óta gyökeresen megváltozott a helyzet,de akkoriban még nem okozott különösebb gondot,hogy fenyőerdőben kellett gyakorlatoznunk,sík terepen,és nem nyárfa/akác erőben,sík terepen,mint Magyarországon.

Az,hogy a terepet be kell gyakorolni,még mindig megmosolyogtat,de biztos csak a mélységi felderítő vérem beszél belőlem.

Érdekes lett volna,ha  a gyakorlataink előtt pár nappal kimegyünk szemrevételezni a terepet,majd amikor már jól begyakoroltuk,akkor kidobnak az említett terepre ejtőernyővel.

Vagy Irakban,Afganisztánban,amikor olyan helyekre mentem a csoportommal,ahol évek óta nem járt katona,ne tudtunk volna harctevékenységet folytatni,mert "nem volt begyakorolva".Nem azért,mert akkora ász vagyok,hanem mert a tájékozódás terepen alap harcászati feladat.Volt,legalábbis.

Szemrevételezésre ott vannak a térképek,légi fényképek,stb.

Ez is alap feladat.Tájékozódás térkép segítségével...

Mindegy,én annak idején szerettem  a valós helyzetekre,ha úgy tetszik,a harcra felkészíteni az embereimet,és nem a bemutatókra.Bár nekem nem kellett olyan "fontos" dolgokkal foglalkozni,mint Altiszti hitvallás, altiszti induló és egyéb agyrémek bemagolása....

Nem akarom csökkenteni a magyar katonák eredményeit,-főleg a magyar felszerelést ismerve,szép az eredmény-de,ahogy írtam,ne akarjuk már a NATO elit hadseregének beállítani a Magyar Honvédséget,mert majdnem megnyertek egy MILES-sel végrehajtott gyakorlatot.

A 39-esek egy részének képzettségét és fegyelmét pedig tapasztaltam Afganisztánban a PRT-10-ben!!(Ugye emlékszünk az ott történtekre???)

Előzmény: vad05 (104255)
vazul1980 3 órája Creative Commons License 104283

Az rendben van hogy a parancsnokok megengedőek, de az már korántsem hogy eközben nem verik az asztalt felfelé a vezérkutyák fele, mert ekkor már ugyanolyan bűnösök mint a vezéreik igaz hogy a saját bőrükkel játszanak de  kívánná meg a vezetői habitus kiállni a beosztottaikért.

Előzmény: vad05 (104266)
FOMA 3 órája Creative Commons License 104282

A '71 előtt időszak munkajogi kérdéseihez lövésem sincs, akár még lehetséges is lehetett.

Előzmény: piratvitorla (104280)
piratvitorla 3 órája Creative Commons License 104281

Egyébként egy dolog hogy mit írnak elő a jogszabályok.

Más dolog, hogy mit és hogyan tartanak be belőlük. Oda-vissza, előnyre vagy más kárára.

Régen is és most is...

Csak most mehetsz a bíróságra ami vagy igazat ad vagy nem. Ha igazat ad akkor a rendszer meg vagy elfogadja vagy nem... (Van amikor még jogerős ítéletet se nagyon...)

Előzmény: FOMA (104278)
piratvitorla 3 órája Creative Commons License 104280

Szerintem még 71 előtt történt

Előzmény: FOMA (104278)
Kuruc72 4 órája Creative Commons License 104279

Mert vegre valami ertelmes feladatot adtak a katonaknak es ilyenkor azert a kelet europai szorzo az elojon.

Azonban a nyugati katonaknak eles helyzetben lenne par elonyuk ami megvaltoztatna a sportszeru bekebeli kuzdelem eredmenyet,

pl kerhetnek tuzersegi tamogatast.

Vagy helikopteres tamogatast.

Vagy harckocsi tamogatadt.

vagy szimplan erositest.

Vag csak nem aznak at es fagynak meg osszel tavasszal.

Előzmény: depleted uranium (104273)
FOMA 4 órája Creative Commons License 104278

Az biztos, hogy nem honvédként, hanem közalkalmazottként, korábban polgári alkalmazottként. Honvédként nem lehetséges a hivatásos állományban tartás, sem a jelenlegi, sem a korábbi (1971. évi 10. tvr.) alapján.

Előzmény: piratvitorla (104276)
FOMA 4 órája Creative Commons License 104277

"(lehet, hogy ma is van ilyen?)"

Van, a Btk, és a szolgálati törvények (Hjt., Hszt.) is ismeri a lefokozást, és a visszavetést. A visszavetést csak egy rendfokozattal, és csak rendfokozati állománycsoporton belül engedi a hatályos törvény, tehát pl. a zászlóst nem lehet főtörzsőrmesterré vagy az őrmestert szakaszvezetővé visszavetni.

Előzmény: trizs77 (104274)
piratvitorla 4 órája Creative Commons License 104276

Nem futottam lukra.

Azt írtad a 99%-a.

Marad 1 %.

Bizony volt olyan, akit honvéddá fokoztak, de továbbra is berepülő pilóta volt Mig-eken.

FOMA 4 órája Creative Commons License 104275

"A lefokozások 99%-a, együtt járt a szolgálati viszony megszüntetésével."

A jogszabály alapján mindegy, hogy a lefokozást bíróság mondja ki mellékbüntetésként, vagy a munkáltató szabja ki fegyelmi fenyítésként, automatikusan a szolgálati viszony megszüntetését jelenti, mivel a hivatásos állomány tagja nem lehet rendfokozat nélküli.

Ha volt kivétel, akkor az csak szolgálati viszony újbóli létesítésével volt lehetséges.

trizs77 4 órája Creative Commons License 104274

A PG-ben katonák voltak a berepülők.

-----------

Tudom.

Azért futtattam lukra a versenyzőt/olvtársat...................:-))

Egy hozzászólásban már megkérdeztem Tőle, nem keveri a rendfokozatban visszavetés és a lefokozás fogalmait?

Mert mindkettő létezett.

Csak két különböző tartalma volt.

(lehet, hogy ma is van ilyen?)

Lefokozni valakit CSAK honvéddá, határőrré, matrózzá lehetett.

A lefokozások 99%-a, együtt járt a szolgálati viszony megszüntetésével.

Lehet, hogy 100% járt együtt, ezt nem tudom, de az előforduló kivételek miatt írok inkább 99%-t.

Visszavetni tisztet, egy vagy maximum kettő rendfokozattal pedig miniszter vethetett vissza parancsával.

A visszavetési miniszteri parancsok döntő többségét katonai bírósági ítélet előzte meg.

A pilóták csínytevései során visszavetetteket NEM fokozták le.

Akit lefokoztak, az a MN-ben majd MH-ben katonai gépen többet NEM repülhetett.

Tehát a lefokozták mégis tovább repült MIG-n, = hamis állítás.

Előzmény: piratvitorla (104272)
depleted uranium 4 órája Creative Commons License 104273

Mellesleg az egyik debreceni tiszthelyettestől származó információim szerint egyedül a kanadai századtól kaptak ki a magyarok. Az értékelések alapján a fő ok az volt, hogy éjszakai harctevékenységnél a kanadaiak technológiai fölényben voltak. Minden más nemzetet megvertek a magyarok MILES-szal.

Ez is azt bizonyitja hogy az MH-nál minden a legnagyobb rendben.Ha valami kiképzésbeli, felszerelésbeli anomáliák lettek volna nem született volna ilyen példaértékű eredmény.Elég csak pár éjjellátót beszerezni és ők lesznek a NATO eminensei.

És hogy holmi szedett vedett  ISIS meg se kottyanna nekik.

Az nyilván ebben szerepe volt az afganisztáni harci tapasztalatoknak is.

Előzmény: vad05 (104255)
piratvitorla 4 órája Creative Commons License 104272

A PG-ben katonák voltak a berepülők.

Most is van olyan parancsnokom, aki ott volt...

Előzmény: trizs77 (104270)
Éhesló 6 órája Creative Commons License 104271
A kérdés a sokszor lefolytatott viták végén mindig az, mi a határ egyreguláris haderőnél ahonnan és ameddig bele lehet szarni a szakmai követelményekbe, szabványokba, szabályzatokba, parancsokba, törvényekbe?

Ki, mikor, hogyan jogosult dönteni a beleszarásról?

Miért tűrik/támogatják a parancsnokok a beleszarást?

Mikortól válik a sok sok beleszarás következtében irregulárissá, műkedvelők államilag finanszírozott megélhetési marháskodásává ez, vagy a másik oldalról közelítve: mennyi beleszarást bír el egy reguláris katonai szervezet?

Ha az öltözetben, egyéni felszerelésben, hadfelszerelések tárolhatósági idejében, műszaki állapotában, hadrafoghatóságában, a személyi állomány kiképzettségében, alkalmasságában, alegységek feltöltöttségében, képességeiben, harckészültségében egyre jobban elterjed a beleszarás, mint azt harctéri és itthoni beszámolókból és saját tapasztalatokból is tudhatjuk, akkor minek nevezzük ezt a valamit?

Kinek kellene a beleszarást elsőként befejeznie/befejeztetnie végre?
trizs77 6 órája Creative Commons License 104270

a Pestvidéki gépgyár polgári alkalmazott berepülő pilótájaként ?

Előzmény: piratvitorla (104253)
Éhesló 6 órája Creative Commons License 104269
Lassan beérik a vetemény és az eddig ellébecoló törpék - köztük mi is - rájönnek, hogy megint csak a rövidebbet húzhatják ott, ahol eszközként szolgálnak egy nagy testvér ostoba hatalmi játékában.
A balti műállamok mennek az ukránok után a levesbe.
Előzmény: vad05 (104268)
vad05 8 órája Creative Commons License 104268
vad05 8 órája Creative Commons License 104267

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.728050723948984.1073742419.203389926415069&type=1

vad05 8 órája Creative Commons License 104266

Az amerikai Gen1-es gore-tex kabátot a Neten postaköltséggel együtt már 15-16 e-t is meg lehet venni. Gen2-es kivitelben se sokkal drágább. (Bélés nélkül) Ráadásul elég széles választékban, ami a színét illeti. Ezek az aránytalanságok talán soha sem fognak eltűnni. De talán még nem is lenne nagy baj, mert a legénységi állománynak ellátmányban kéne megkapnia, ha lenne a magyar változat, míg a legtöbb tisztnek és tiszthelyettesnek több 100e Ft értékben van ruházati csekkkönyve, amit nem tudnak mire költeni, mert szinte semmit sem lehet kapni a ruházati boltokban. :( Ezek után nem szabad csodálkozni, hogy a 39-es katonák dideregnek a polár-felsőre húzott esővédőben (szaloncukor-kabátban), mert olyanokról még nem is beszéltünk, hogy korszerű aláöltözetek és zoknik, harcászati felszerelés, stb.

Itt is vannak, akik fel vannak háborodva, amikor azt látják a fényképeken, hogy egyes alakulatoknál a parancsnokok szemet hunynak a felett, hogy a katonáik terepen saját beszerzésű, általában woodland, vagy DPM mintázatú amerikai és brit esővédőket viselnek (a magyar esővédő ugyanis még új állapotban is pár perc alatt átázik), meg mindenféle egyéb okosságokat és végén tényleg úgy néznek ki, mint valami szabadcsapat. Erre mondtam azt, hogy én nem tudom elítélni ezeket a parancsnokokat, akik a kényszer hatására elnézik ezeket a szabálytalanságokat, mert el kell dönteniük, hogy vagy megszegik az ide vonatkozó szabályzati pontokat, vagy napok alatt leamortizálják az alegységüket egészségügyileg, de legalább végrehajtják a feladatukat. 

Mert való igaz, hogy minden szintű parancsnoknak meg kéne követelnie a szabályzatok betartását, de ugyanez vonatkozik arra is, hogy biztosítaniuk kell a végrehajtás feltételeit is, ahol a legkisebb veszteség egy igen komoly szempont kéne, hogy legyen! Sajnos a legtöbb parancsnoknak nincs meg a lehetősége, hogy biztosítsa a feltételeket és akkor jön ez a jelenség, ami sok szempontból morálromboló, de legalább a magasabb "túlélési esélyt" biztosít a beosztottak számára. :( 

Előzmény: vazul1980 (104262)
vad05 8 órája Creative Commons License 104265

Aránytalanul többe! 

Kuruc72 12 órája Creative Commons License 104264

De piszok regen volt.

Előzmény: vad05 (104260)
gencsydani 13 órája Creative Commons License 104263

7-8 éve brit DPM GTX esővédő alsó-felsőt vettem szintén hazai military boltban asszem 14ezerért. A nadrág részét amúgy valszeg én húztam fel először, mert ránézésre eléggé 0 km-esnek tűnt.

vazul1980 14 órája Creative Commons License 104262

Militari boltban alig használt jó állapotú amcsi tengerészgyalogos gore kabát 20 egynéhány ezerért plusz 10 egynéhány ezerért kapsz hozzá szintén TGY-s szintén jó állapotú használt polárbélést.

De  7-8 ezerért már kapsz megkímélt  német bundeswehr gore kabátot igaz bélés nélkül

Legjobb vétel eddig egy osztrák használt katonai gore kabátom volt cirka 10 egynéhány ezresért.

Vajon akkor a boci gore mennyiért van HTK-ban?

Előzmény: PeterH84 (104259)
vazul1980 14 órája Creative Commons License 104261

Már ez is egy hungarikum hogy minden olyan cuccot ami modern azt úgy féltik mintha aranyból lenne, és csak egy nagy geb@sz esetén adható ki, de még szerintem ha a Nyíregyházánál lenne az ukrán front  akkor is még tamáskodnának hogy kiadhatják-e....

Sokatmondó az a kép is amikor a honvédségi táborvezérkutya sörpocakosan a gore-texben feszít az kivezényelt lövészkatona meg az esővédőben csúfoskodik.

Mikor soros voltam akkor is az ment, hogy kaptuk a fakult nem mérethelyes spenótzöld nem  mérethelyes cuccost, pedig ott rohadtak egy nagy halom em zárolt még gyári új és hisztiztek hogy nem lehet kiadni pedig akkor már a HT és a szerződéses állomány már a bocimintást kapta...

Előzmény: Python24 (104231)
vad05 14 órája Creative Commons License 104260

Ezzel már többen próbálkoztak, de nem sokaknak sikerült. 2006 körül a régebbi változatot a polár béléssel 60 e körül vette az egyik ismerősöm. 

Előzmény: PeterH84 (104259)
PeterH84 16 órája Creative Commons License 104259

Bolti áron mennyibe kerül egy Cs&Cs gore-tex ? Egyáltalán civil ember megteheti hogy vegyen ?

Előzmény: vad05 (104258)
vad05 16 órája Creative Commons License 104258

Valamilyen oknál fogva sajnos ez piszok nagy kihívás. Pedig nem szabadna, hogy az legyen! A Cs&Cs -nél évek óta ezrével állnak a legyártott gore-tex kabátok és nadrágok, de a HM nem tudja kifizetni. 

Előzmény: Python24 (104231)
vad05 16 órája Creative Commons License 104257

Attól függ, hogy Neked mi a "lényeg"! 

Előzmény: Python24 (104197)