Keresés

Részletes keresés

kovacsgyula44 Creative Commons License 1 órája 0 0 108803

Talán már kérdeztem, van két reptér (Kecskemét, Kaunas) üzemeltetetésére elegendő földi személyzetünk és eszközünk?

Előzmény: Hiryu-reload (108795)
vad05 Creative Commons License 8 órája 0 0 108802

Érdemes elolvasni a cikk utáni hsz-kat. Általában valaki úgy lehet tábornok, ha megtanult hallgatni. Nagyon kevés olyan tábornokot ismertem, aki kockáztatta a beosztását és rendfokozatát azzal, hogy szembe szálljon az olyan politikusokkal, mint amilyen VÁ is! 

Előzmény: Sigurson (108801)
Sigurson Creative Commons License 9 órája 0 0 108801

Nekem pedig inkább az, hogy ha ilyen súlyos gondokat lát, akkor mondja meg pacekba, nevezze név szerit, hogy kivel, mi a baja. Az hogy a "tábornoki kar egy része"... nekem eléggé elnagyoltnak tűnik, bár azért ki lehet találni, hogy vélhetően a felsőbb körökre célzott, nem a lövészdandárok parancsnokaira. 

Előzmény: vad05 (108793)
Sigurson Creative Commons License 9 órája 0 0 108800

Van igazsága, de gyakorlatban nem tudom elképzelni. A politikai és katonai vezetés - amolyan 19-re lapot húzok taktikával- itt akarja majd kompenzálni a gépek elvesztése okozta presztízsveszteséget: ha sikerül hiba nélkül, jól teljesíteni, akkor helyreáll a tekintély, plusz nemzetközi elismerésből sem lesz hiány. Ezt a sanszot nem fogják elengedni.

Ha viszont beüt  a krach... nos, akkor minimum fejek fognak hullani bőségesen.

Előzmény: Hiryu-reload (108795)
vad05 Creative Commons License 10 órája 0 0 108799
Sigurson Creative Commons License 10 órája 0 0 108798

Szokás szerint bizottság már van- már hiányoltam is.

A kérdésem csupán annyi, hogy eddig mit csináltak, hiszen folyamatosan azt hallgathattuk, hogy még tart a vizsgálat, azért nem tudnak mondani semmi érdemlegeset a balesetek okairól. 

Előzmény: kószák egyike (108794)
vad05 Creative Commons License 10 órája 0 0 108797

A másik nyilatkozatában meg pont azt mondta HCS, hogy a két Gripen kiesése nem (!) befolyásolja a feladatok végrehajtását. Akkor most mi van? 

Előzmény: kószák egyike (108794)
Sigurson Creative Commons License 10 órája 0 0 108796

Feleslegesnek érzem hosszasan rugózni ezen. A topik címéről végső érvként már csak ugyanazt  tudom mondani, mint Kádár János anno az egypártrendszerről: történelmileg így alakult, és az is marad. 

Előzmény: PeterH84 (108791)
Hiryu-reload Creative Commons License 10 órája 0 0 108795

Szerintem igaza van:

http://jets.hu/news?id=537

kószák egyike Creative Commons License 10 órája 0 0 108794

Bocsánat ha volt, rohanóban vagyok nem volt időm visszaolvasni:

http://www.atv.hu/belfold/20150629-gripen-balesetek-vizsgalobizottsagot-hozott-letre-a-miniszterium

vad05 Creative Commons License 10 órája 0 0 108793

A legnagyobb bajom ezzel a nyilatkozattal az, hogy aki mondja, ugyancsak sokat tett hozzá, hogy  az általa ostorozott jelenség kialakuljon! :( 

http://mandiner.hu/cikk/20150627_vadai_agnes_oriasi_baj_van_a_magyar_honvedsegnel

Hiryu-reload Creative Commons License 11 órája 0 0 108792

Mennyit repóra van még bennük?

Mennyit repülnének évente velük a horvátok?

Osszunk.

Mit tud az elektronikájuk?

Mi lenne a fegyverzeti csomagban?

Szorozzunk.

Előzmény: Sigurson (108790)
PeterH84 Creative Commons License 11 órája 0 0 108791

Magyar Honvédelem Megsemmisült -Magyar Honvédség Megsemmisült. Különbség?

Előzmény: Sigurson (108782)
Sigurson Creative Commons License 12 órája 0 0 108790

Nem tudom mekkora biznisz kiöregedő gépeket lecserélni szintén kiöregedő gépekre. Ráadásul az izraeliek igénybevétele nyilván az átlagosnál intenzívebb volt. Nem véletlenül akarják eldobni őket. 

Meglepő megfogalmazás a cikkben a mennyiségre használt  "egy adag" kifejezés, nehéz eldönteni, hogy szerző sok vagy éppen kevés számú gépre gondolt, esetleg fogalma sincs erről ( szerintem ez utóbbi).

Előzmény: vad05 (108789)
vad05 Creative Commons License 13 órája 0 0 108789
vad05 Creative Commons License 14 órája 0 0 108788
vad05 Creative Commons License 14 órája 0 0 108787

Bocsánat, figyelmetlen voltam! 

Előzmény: garcia66 (108786)
garcia66 Creative Commons License 16 órája 0 0 108786

Szia!

Szerintem nem nekem szántad a választ. Én a Gripen műszakiakra gondoltam az általad belinkelt cikk olvasása után.

Előzmény: vad05 (108773)
Istencsászár_No1 Creative Commons License 19 órája 0 0 108785

Elég jellegzetes a megnyilvánulása (írásnak nem nevezném), ha jól látom már kivágták, akarom mondani törölték. Sajnos a stílusa hagy némi kívánni valót maga után.

Előzmény: Vuduman (108784)
Vuduman Creative Commons License 19 órája 0 0 108784

Lol.

Olvasnád el a szökevény urat a légiós topikon, mindjárt nem mondanád, hogy random szógenerátor :P

Előzmény: Istencsászár_No1 (108780)
öregobs64 Creative Commons License 20 órája 0 0 108783

Ettől  függetlenül a Honvédség nem  semmisült meg, Különben rágyújtok megint  mindjárt egy

LSD pipára   Vagy  Marihuánásra . A császárok megmondják    , ugye ??

Előzmény: Sigurson (108782)
Sigurson Creative Commons License 20 órája 0 0 108782

A topik címén nem érdemes változtatni, ez már 12 éve így van, mindenki így ismeri, és elfogadta. Ha némileg fellengzősen akarnék fogalmazni, azt is mondhatnám, hogy van egyfajta  patinája. Olyan ez, mintha azon morfondíroznánk, hogy a Népszabadságnak miért ez neve még mindig. Nyilván azért, mert hagyománnyal, nagyfokú ismertséggel rendelkezik.

a megsemmisült kifejezés arra is utal, hogy az ide írogatók nagyon határozottan felvetnek olyan, a honvédséget érintő problémákat, illetve sokszor olyan erős kritikai észrevételeket tesznek, melyeket hivatalos fórumokon nem hallani. Ettől függetlenül úgy gondolom, hogy a topiktársakat nem ellenséges, lejárató szándék vezeti, sőt, éppen ellenkezőleg, inkább "az érted haragszom nem rád" mentalitás a jellemző. 

Előzmény: öregobs64 (108776)
öregobs64 Creative Commons License 20 órája 0 0 108781

Már   a topicneved is   sokatmondó , felkerülni  mikor fogsz ?- mert császár Teee soha ne próbálj lenni, mert így is hülye vagy " kettős  állampolgár". Azért valamit meg érthettél nem pici polgár.

Előzmény: Istencsászár_No1 (108780)
Istencsászár_No1 Creative Commons License 20 órája 0 0 108780

Attól, mert egymás mellé dobálsz szavakat, amiből értelmetlen olvashatatlan mondatok keletkeznek, még nem jutunk előre. Amit írtál, azt meg nem veszem fel, mert a rutinoddal legyőznél, ha lesüllyednék hozzád.

Előzmény: öregobs64 (108779)
öregobs64 Creative Commons License 20 órája 0 0 108779

Az ilyen    F..sssz... l szívók mint  Te !!!

Gondolkodjál már  TEEE !

Előzmény: Istencsászár_No1 (108778)
Istencsászár_No1 Creative Commons License 21 órája 0 0 108778

Mit szívtál? Ütős lehetett.....

Előzmény: öregobs64 (108776)
Hiryu-reload Creative Commons License 21 órája 0 0 108777

Tegnap este hirtelen felindulásból elkövettem egy e témát érintő firkálást:

http://lemil.blog.hu/2015/06/29/vitaposzt_hogy_a_fal_adja_a_masikat#comment-form

Előzmény: vad05 (108766)
öregobs64 Creative Commons License 21 órája 0 0 108776

A MAGYAR -HONVÉDSÉG- MEGSEMMISÜLT

Ez a topic  címe. !! -van most már  topic leírás is. !

A cím mit jelent?- mikor jelenthető ki az,  hogy  megsemmisült.  Mit jelent  az   hogy  honvédség.

Ha  megértettük  az hogy hon  -haza- védelem- hazavédelem -honvédelem, ?,- akkor utána

mit is  jelent  a HONVÉDSÉG.  UTÁNA  az  hogy  MAGYAR  HONVÉDSÉG ,-Miért van /biztos   a ma-

gyarok védelméért./-A magyarokat meg kell védeni ? !. /

-De  hogy   a    MAGYAR  HONVÉDSÉG MEGSEMMISÜLT . ? akkor  van -e vagy  nincs- és  ha  nincs  akkor ki védi  meg  a hont a  hazát   . A  Hon Haza  határon  belül van , /!!!???/  Szülőföld -anyaföld és itt ahol élünk . Magyarok  TE  és   Mi  magyarok.

A címe a  Topicnak most  tényleg komoly ??! - /komolyan /

Nyugodt hon , -jól érezzük  magunkat a hazánkban. / Ha kevesen is vagyunk és egyre egyre ke-

vesebb is lesz a magyar- FELTÖLTENI !!!- kell  nekünk népvándorló tömeg.? ? /De  milyen ? ? / Bírjuk,/?/- vagy  majd megint áthintáznak ,azok   AKIK . az EU-ban /Mindenki magyarokhoz vissza.

Tehát  Kell erős HONVÉDSÉG ? -Kellene  de megsemmisült ?? Kellene védeni a Hont, benne a MA-

gyar állampolgárt , A HATÁRON BELÜL 10  Méterrel  -nem   a határon ?

Honvédség vagy  zsoldosok ? Nincs pénz  nincs foci . Nincs pénz  nincs   "Zsoldos " !

Kell  a hazaszerető   honvéd ? Lesz még ,- vagy  van  olyan  ? /-majd megmondja    a király  vagy

a  császár  vagy  a bandériumvezető ,hogy hogyan kell megvédeni  a hazát  Téged  és gyerekei-

det, -Mire számíthatsz  mi lesz ? , -röhögőtábor- elég nagy a világon , "ellenlábas" -/hazánkon belül is /-

A Magyar  Honvédség Megsemmisült . Tényleg. ?  Na mi van ?  - Vagy hogyan legyen  ?

Vagy nincs  itt semmi , minden  OKÉ

trizs77 Creative Commons License 21 órája 0 0 108775

Azt nem állítom, hogy az MH baltikumi missziójában az AN-26-os többet fog repülni mint a Gripenek, de hogy megtanítják trappban szarni az AN-26 személyzetét, az biztos.

Ma már csak kettő (?) AN-26 üzemképes tehát egy ilyen szolgálatnál éjjel-nappal repülni fognak.

Pláne ha addigra másik misszió is beesik.

S akkor még nem beszéltünk a reszli fuvarokról, ami nem is oly kevés mint sokan gondolják.

Előzmény: equilibrator (108774)
equilibrator Creative Commons License 22 órája 0 0 108774

"Az MTI kiemeli, hogy a honvédségnél újabb gép (AN-26) áll készen a baltikumi bevetésre."

Elképzeltem amint a Baltic Air Policing keretében egy hatalmas magyar Ancsamadár elrettenti a fenyegető közelségben repülő orosz vadászgépeket, akik forszázst kapcsolva hanyatt-homlok elmenekülnek Szentpétervár irányába.

Előzmény: Hiryu-reload (108772)