Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Hehe164 két órája Creative Commons License 103323

Nem kell képzelnem.

Én mentem, az "általam ismert" állomány maradt.

Anyagilag a cipőm mellett járok, mégis rám irigyek a volt kollégák.

:-)

Előzmény: kószák egyike (103313)
Hehe164 két órája Creative Commons License 103322

Ez nem igaz.

Államtitok volt.

Egy része.

Előzmény: Éhesló (103303)
kószák egyike két órája Creative Commons License 103321

Hagyd már. Kár az energiáért! Semmilyen ténnyel, érvvel, személyes tapasztalattal nem tudod meggyőzni. más világban él nem a valóságban.

Előzmény: Python24 (103296)
Plieur két órája Creative Commons License 103320

Nos, itt megoldás:

http://nvaspain.blogspot.hu/2012/10/stahlhelm-m-56.html

A delikvens csak a kopf-ját dugta ki az árokból így bírja ki a  122-es repeszeket:). 9 para kérdés:a 70M és a M56 közötti különbség 5m utóbbi javára, ha a BW azonos lőszerrel lőtt anno az M56-ra mint ti a 70M-re...

Előzmény: Python24 (103302)
kószák egyike két órája Creative Commons License 103319

Mint vad is írja játék a számokkal avagy hogyan vakítsuk a parasztot.

Előzmény: kovacsgyula44 (103282)
kószák egyike két órája Creative Commons License 103318

Tábornokból sosem elég. Mennyi is lehet most? 65-70? Az havi szinten kb. 4,5 milliárd forint csak a fizetésükre. Ez durván 560 legénységi állományú katona fizetése per/hó.

Előzmény: trizs77 (103253)
kószák egyike két órája Creative Commons License 103317

Egy ideje már nem az megy itt, hogy bezzeg az amcsik a németek, a...hanem bezzeg a csehek, a lengyelek, a szlovákok...és ez szomorú nagyon.

Előzmény: vad05 (103248)
PeterH84 3 órája Creative Commons License 103316

Ha nem mondok akkora hülyeséget a 88-as az kb  Ranger-nek felel meg nem?

Előzmény: Python24 (103312)
kószák egyike 3 órája Creative Commons License 103315

Sejtettem, hogy nosztalgikus érzéseket fog ébreszteni azért is raktam be. Jó, hogy vannak ilyen írások.

Ha ez megnyugtat ma sem megy másképpen a karjelvények rögös útja, sőt.

Előzmény: kovacsgyula44 (103247)
kószák egyike 3 órája Creative Commons License 103314

Jogos! Ez úton kérnék bocsánatot A bohócok és a vándor művészek, garabonciások szervezetétől! ;)

Előzmény: vazul1980 (103246)
kószák egyike 3 órája Creative Commons License 103313

Az általad? Képzeld mit lát aki bent van...;)

Előzmény: Hehe164 (103243)
Python24 4 órája Creative Commons License 103312

Majd átnevezik a 88-ast-amibe szerintem beolvasztják a KMZ-t- különleges/speciális/roham/stb zászlóaljnak,vagy éppen ezrednek.Hiszen volt az az alakulat már ezred,anno.

Probléma megoldva.:)

Előzmény: PeterH84 (103311)
PeterH84 5 órája Creative Commons License 103311

", a KMZ-t századerőre redukálják," Tehát a 10milliós Magyarországnak lesz egy század erejű SF -je míg az 5 milliós Szlovákiának ezred szintű? http://hu.wikipedia.org/wiki/5._Jozef_Gab%C4%8D%C3%ADk_K%C3%BCl%C3%B6nleges_Ezred  

Előzmény: Python24 (103297)
Python24 8 órája Creative Commons License 103310

Lehet,hogy megoldották egy mondattal.

Honvédelmi kiadások=ablakon kidobott pénz.

Előzmény: kovacsgyula44 (103309)
kovacsgyula44 9 órája Creative Commons License 103309

Laci! A tavalyinál az 534-edik oldalnál kezdődik a HM részletes indoklása ez az egész meg talán 307 oldal. Kicsi volt az átadott pendrive kapacitása?

Előzmény: Némedi László __ (103285)
Maitréja buddha 9 órája Creative Commons License 103308

Like.

Azt is lehetne mondani, rövidebben, hogy a világ fejlődik, nem ?Manapság tele van a piac ilyen szirszarokkal, én mint állampolgár azt mondom, a katonáink élete legyen már drágább, mint egy ilyen eszköz.

Bár ezt megértetni azzal a luxusvillában vakarozó pártkatonával elég nehéz lehet, aki ahhoz tapsol lelkesen, hogy a Duce hogyan bombázza vissza az országot az adóztatott informatikai kőkorszakba.

kovacsgyula44 13 órája Creative Commons License 103307

Laci!

Te vagy a legjobban kereső topiktársunk.http://www.parlament.hu/irom40/01794/01794.pdf Ebben a pdf-ben nem találom a HM költségvetésének részletes indoklását. Lehet hogy én vagyok a béna, vagy a 2015-ösben már nem lesz ilyen?

Éhesló 14 órája Creative Commons License 103306
Köszi a választ.
Az afgán/iraki/szír/líbiai agressziók kapcsán a véleményem eltérő, de megkímélnélek (az olvtársakkal együtt) ennek ismételt kifejtésétől.
Éhesló 14 órája Creative Commons License 103305
Nos ebben kétségtelenül igazad van, lehet pontosabban kellett volna fogalmaznom.
Nem sikerült.
Sajnálom.
Előzmény: Python24 (103293)
tuzer 14 órája Creative Commons License 103304

Mellesleg,ha 25m-re becsapódik a delikvenstől egy 122mm-es gránát,akkor pont mindegy,milyen sisak van rajta..:)

Nálam okosabbak 50 métert írtak szabályzataik magyarázatába. (Melyek megbízhatósága 90%)

Előzmény: Python24 (103302)
Éhesló 14 órája Creative Commons License 103303
Sajnos ez államtitok.
Előzmény: sz332 (103283)
Python24 20 órája Creative Commons License 103302

"20m-76mm-es és 25m a 122-es repeszei ellen."

25M-en a 122mm-es repeszei ellen a BTR sem biztos,hogy megvéd,nemhogy egy lemezsisak.:)

Mellesleg,ha 25m-re becsapódik a delikvenstől egy 122mm-es gránát,akkor pont mindegy,milyen sisak van rajta..:)

Az ACH-t nem tudom,de a német Schubert B826 kevlar simán kibírta a parát.Pedig nem voltak újak,a hollandok hagyták hátra a sisakokat,amikor átmentek Baghlanból Uruz-Ghan-ba.

A 7.62x25-tel mi nem lőttünk rá,mert nem volt.

Előzmény: Plieur (103300)
Plieur 21 órája Creative Commons License 103301

Hmmm, fanatikus:), ha meg még tesznek rá egy lapáttal...:)

94-ik oldal, Natonski interjú:

http://smallwarsjournal.com/documents/anbarawakening1.pdf

Előzmény: Python24 (103299)
Plieur 21 órája Creative Commons License 103300

Tiszteletem

Kérek egy kis felvilágosítást. Ugyanis értem én hogy 20m-ről átlövi a 9Para az orosz eredetű sisakokat meg a magyar 70M-et, csak itt kapkodom a szerény billentyűhuszár fejemet ilyen infók láttán:

http://www.world-war-helmets.com/fiche.php?q=Casque-Est-Allemand-Mle-56

http://www.world-war-helmets.com/fiche.php?q=Casque-Est-Allemand-Mle-56-66

Aszongyák hogy a DDR-es csoda:

10m-en túl véd a TT33-as lövedéke ellen
 50m-en túl véd a PPS-41ellen

1m-kgr repeszek

20m-76mm-es és 25m a 122-es repeszei ellen.
 Aszongyák a neten hogy az ACH véd 9 Para FMJ-RN 124gr 1400+/-50 ft/s (424m/s)...

Ki lett próbálva valaha egy ACH a 7,62x25 ellen?

Előzmény: Python24 (103254)
Python24 21 órája Creative Commons License 103299

Egyébként Fallujjah ékes példája annak,hogy egy jól képzett,jól felfegyverzett,fanatikus irreguláris erő milyen ellenállásra képes egy modern,összfegyvernemi hadsereg ellen,városi környezetben,védelemben.

Ahol az összfegyvernemi haderő nem tudja kihasználni a fölényes tüzérségi és páncélos erejét,illetve légi támogatását a hadműveleti területen rekedt civilek védelme miatt.

Előzmény: sz332 (103289)
Python24 21 órája Creative Commons License 103298

Erre is készülni kell a területvédelmi/országvédelmi/hagyományos képességek megtartása,fejlesztése mellett.

Python24 21 órája Creative Commons License 103297

Pletykák szerint jövőre ismét hozzányúlnak a csapatokhoz.Illetve még mindig lebegtetik a Honvédség-Katasztrófavédelem fúziót.

Ha ezeket meglépik,meglesz a létszámnövelés és a költségvetés emelése is.

Papíron

(Ha hozzányúlnak a csapatokhoz,szerintem a tűzszerész ezredet zlj-ra csökkentik, a felderítő zászlóaljat felszabdalják,megszüntetik, a KMZ-t századerőre redukálják,és beolvasztják a 88-ba.)

Előzmény: kovacsgyula44 (103282)
Python24 21 órája Creative Commons License 103296

"A használt, lejárt tárolhatóságú budeswehr sisakokra is lődöztetek, meg a vadiúj usraeli csodára, vagy csak mofémbilire?"

Igen,lőttünk azokra is.Sőt,'97-ben lejárt izraeli Rabintex sisakra is.Mindegyik kibírta.A Mofém sisak nem.

"Nekünk megtanították mit kell tennük éjjeli lövészeten a fegyverünkkel ahhoz, hogy kiválót tudjon lőni még egy nyírségi parasztgyerek is 1984-ben.

Nem kellett hozzá egy forint sem, rendszeresített anyagokkal készültünk rá.

korábban is harcoltak éjjel, nem is akár kik, nem is akár hogyan."

Értem.Aztán 84-ben milyen háborúban vettetek rész,ahol lőttek is rátok,vagy lőttetek valakire éjjel?

A lőtéren kívül ki lett próbálva az irányzék kormozás,és a torkolattűzre/villogó lámpára lövés?Amikor a célt a rajparancsnok fényjelző sorozattal jelöli meg?

(Javíts ki,ha tévednék,ugye 84-ben már volt NSZP,és PPN a karabélyra,géppuskára...)

De hidd el, a cél első lövéssel történő megsemmisítésének esélye komolyan megnő,ha a fegyveren van egy,csak éjjellátóban látható lézer,ami hozzá van lőve a fegyverhez...

"irreguláris, nyomorgó, saját hadtáp, ipar, hátország, thinkthankok, bankok nélküli senkik ellen?"

Ez egy tipikus,civileknek eladott UL .Szeretnék én olyan anyagi és logisztikai hátteret,mint amilyen a legtöbb ellenálló hálózatnak volt.Igen,hálózatnak,képzett,fizetett harcosokkal,akik nem egy rozsdás puskával,lovon szaladgáltak.Csak nézz utána a Haqqani hálózatnak,vagy a Hezb-e-Islami-nak....A tálibokról nem is beszélve...

"Nem akarlak bántani az Istenért sem, csak nem értem miért nem jó semmi, ami jó volt évtizedekig korábban nekönk itthon honvédelemre, most nektek, olyanok ellen, akinek a lábára bakancs se jut, a többiről nem is szólva."

Talán mert egy teljesen más hadviselést kellett folytatni.Civil ruhában,civil autókkal közlekedő,civileket pajzsként használó ellenfelek ellen,frontvonalak nélkül,kötött fegyverhasználati szabályokkal nem lehet a konvencionális,"lövünk mindenre,ami mozog",VSZ harcászatot folytatni.Ez a bakancs sem jut a lábára-dolog pedig tévedés.A kábítószerból és a szélsőséges iszlám támogatók által biztosított dollármilliókból  jutott mindenre.

Csak pár példa:Fegyverraktárat számoltunk fel.Igazán érdekes dolgokat találtunk,az RPO termobarikus töltetektől a binokuláris éjjellátókig,és az iráni gyártású,keményfém magvas karabélylőszerig.Magyarországon mutatóba sem nagyon volt egyikből sem..

Nem egyedi eset volt.

"Mitől legyőzhetetlenek ők és mitől voltatok (vagytok) ott ti nullák ellenük F16-osostól, helikopterestől, drónostól, műholdastól, goretextestől, éjjellátóstól, lézerlövedékesől?

Nem lehet, hogy erkölcsileg/emberileg/társadalmilag vagyunk kevesek hozzájuk képest bármilyen technikai fölényünk ellenére?"

Egyáltalán nem erről volt szó.Hanem amit az előbb leírtam.Nem lehet hagyományos hadviselést folytatni egy olyan helyen,ahol a támadó bármikor elvegyül a civilek között.Ott,ahol mindenütt ott a média.Nem lehet Az F-16-osról lebombázni épületeket,ha civilek is vannak ott.

Ez az emberi erkölcsi,társadalmi felsőbbrendűség nekem nem nagyon jött le,amikor láttam a felkelők által szétlőtt gyerekeket,-akikkel az addig ellenséges lakosok a magyar táborba rohantak be,hogy segítsünk-vagy a levágott végtagú,majd kivégzett afgán katonákat,akiket elfogtak.

A politikai része nem érdekel.De nekem parancsnoki felelősségem is volt azért,hogy a katonám ne fázzon,ne éhezzen, a lehető legnagyobb harcképességet,és a túlélés legnagyobb esélyét kaphassa meg a hadműveleti területen.A harcban,ha úgy tetszik.

Nem a gyakorlótéren,nem az irodában,nem a laktanyában.Hanem hóban-sárban,több napig a hegyek között,adott esetben 45C fokos melegben,vagy épp -30 C fokos hidegben.

Ha ehhez az kellett,hogy költsek,költsünk magunkra,és a felszerelésünkre,nem haboztam,haboztunk megtenni.

Mert nem akartam,hogy bármelyikünk koporsója felett mondják,hogy "amúgy jó katona volt,mert csak a rendszeresített felszerelést viselte,akkor is,ha belehalt"

Előzmény: Éhesló (103278)
Kuruc72 21 órája Creative Commons License 103295

Ha a netolvasast ilyen eronek hivod akkor igen.

Előzmény: vazul1980 (103271)
tuzer 21 órája Creative Commons License 103294

Ez körülbelül jól összefoglalja a modern hadviselést, amire készülni kell...

Feltéve, ha megtámadnak a tevés tuaregek.

Az összes szomszéd viszont von Haus aus tudja, hogy mi az a zárótűz, a tűzhenger, a kísérő tűzösszpontosítás. Sőt. Ha a most annyira legyalázott Ukrajna fölszívja magát, mozgó tűzzónát is prezentálhat.

Hallottál ezekről az ínyencségekről? esetleg leírnád, hogy neked pl. hány méterre kéne fölzárkózni a tűzhengerre (már ha valaha ismét képesek leszünk rá)?

Vagy 100%, hogy csak a tuaregek jöhetnek?