Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

vad05 két órája Creative Commons License 101916

De csak azután, hogy rendezték az állomány illetményét! Különben nem lesz kit felöltöztetni! ;)

Előzmény: Python24 (101891)
Plieur 6 órája Creative Commons License 101915

Annak a bulinak nem biztos hogy lesz egy echte vége, ugyanis túl sok ilyen-olyan zászlóalj van benne , minimális függőséggel és kormányirányítással. Olyan régen olvasott megnyílvánulások mint "a kormány felkérte az xy zászlóaljat hogy támadja meg z községet":), meg egyéb ilyenek. Szinte már látni a reinkarnációkat: 1/2 kilós aranykareszt a nyakacskában, sűrű keresztvetés közben emlegetni nagy ilyen-olyat, pópák duruzsolnak a háttérben és etnikailag megtisztúl a vidék az imák:) és kapetan hatására:). Meg nagyon letették mindkét oldalon a névjegyet, elég sok kiegyenlítetlen számla van, pld. nem nagy jövőt jósolok vesztett háború esetén azon odesszai lakosoknak akik felgyújtották májusban azt a székházat, oroszostól...

Emlegettem valamilyen békefenntaró missziót, meg infrastruktúra őrzési feladatokat, remélem nem lesz igazam:(

Előzmény: Python24 (101887)
Plieur 7 órája Creative Commons License 101914

De azért kösz hogy leírtad hogy mi a különbség a PSL és az SzVD között, értékelem a jóindulatot:), befektetett időt és energiát.:)

Előzmény: Python24 (101913)
Python24 7 órája Creative Commons License 101913

A PSL-lel találkoztam Irakban,a románok segélyként elég sokat adtak az iraki fegyveres erőknek.

Az M76-tal Macedóniában találkoztam, a helyi hadseregnek volt.A 7.92-es meglehetősen nagyot rúg,de nekem tetszett.Erőteljes fegyver,igazi gyilkológép.:)

Előzmény: Plieur (101912)
Plieur 8 órája Creative Commons License 101912

Off

Hálás köszönet a jellemzésért, nincs is messze attól amit olvastam a neten.

Pld. itt:

http://www.kalasnyikov.hu/index.php?page=tortenelem&story=30

Csak azért kérdeztem rá mert mindkét modell exportálva volt anno az irakiaknak és a szíreknek, olvastam is a neten olyasmiről hogy 2003-ban még találkoztak a PSL.vel Irakban, na azok csak 89 előtti példányok lehettek, alapos használattal.

Ha már az SVD le lett teremtve, gondoltam létezik hasonló tapasztalat a másik kettővel is. :), esetleg találkoztál is velük.

Az amcsi véleményről meg annyit hogy bármelyk a 2 közül működik olyan tölténnyel amelyk normálisan tudja működtetni a gázmotort:), a jugónak meg volt egy kis plusz is: volt hozzá más is mint a szokásos 7.92-es hadilőszer, van elvégre a világon német vadászbolt is:)

És ha szabad egy szerény civíl vélemény: mesterlövész ide vagy oda, de nem csak sznájperpárbaj van a világon. Géppuskaállás, lőrés, épületben konyhaablak, és véletlenül:) lehetnek 1/2 km-re, az AK meg a raj golyószóró ilyen távon...

Off off.

Előzmény: Python24 (101910)
Python24 9 órája Creative Commons License 101911

Lehet,hogy azért gyakorlatoznak a hadihajósok a szerbekkel,mert rajtunk kívül csak ők használják a Nestin osztályú hajókat...

Előzmény: PeterH84 (101894)
Python24 9 órája Creative Commons License 101910

OFF

A jugoszlóv M76-nak semmi köze a Dragunovhoz.Gyakorlatilag egy nagy méretű AK,az RPK tokjára építve,hosszú löketű gázdugattyúval,és 7,92x57 Mauser kaliberben.

Ez a legerősebb AK variáns,a montenegrói kollégák kedvelték.Mondjuk a lőszere brutálisan hatékony.. 

Mivel a szerkezet egyszerű,mint a faék,nem hinném,hogy lőszerérzékeny lenne.. 

A román PSL -Romak,FPK,SSL-97 neveken is ismerik-szinte ugyanez,csak 7.62x54R,illetve mostanában .308 NATO kaliberben

Ezt a két fegyvert gyakran keverik az SZVD-vel,pedig a működésükben,szerkezetükben nem sok közük van hozzá.

ON

Előzmény: Plieur (101896)
M.Zoli 9 órája Creative Commons License 101909

Amikor februar kornyeken ugyanezt leirtam itt, akkor nem volt tul acelos az egyetertes velem. :)

Előzmény: Python24 (101887)
Éhesló 9 órája Creative Commons License 101908
vazul1980 10 órája Creative Commons License 101907

Corporal-t töröltette az index minden hozzászólásával együtt, mivel hogy véleményszabadság .........

Plieur 10 órája Creative Commons License 101906

Khmm...

És ki mondja meg kik a nemzetietlenek? Az F-14-es?:)

Előzmény: tuzer (101903)
Éhesló 10 órája Creative Commons License 101905

Teljes mértékben egyetértek veled.

Szó sem lehet változtatásról, tessék az úri társaság társalgását kellő távolságtartással, tisztelettel, kritikával (tetszés szerint) szemlélni, bekapcsolódni, de a kocsmát (kávéházat) ahová régóta járunk nehogy már átcimkézzük...

Ráadásul semmi olyan nem történ, ami erre okot adna.

Az MH megsemmisült és az oszló hulláját a bogarak, férgek most hordják épp szét.

Előzmény: kovacsgyula44 (101901)
FOMA 10 órája Creative Commons License 101904

Most, hogy rákerestem, igazából nem is létezik már, úgyhogy valszeg nem különösebben izgatja a topik sorsa.

Előzmény: tuzer (101903)
tuzer 11 órája Creative Commons License 101903

tulképp igazatok van. corporalt nehéz lesz megkérdezni, mióta katonák kezdtek ide irkálni, eltűnt innen. Jelenleg leköti nemzeti ihletésű pólóboltja és a nemzeti igazságtevés a nemzetietlenekkel szemben.

FOMA 11 órája Creative Commons License 101902

Ez tkp. oké, de igazából ez a cím olyan, hogy az első hozzászólással be is lehetett volna zárni a topikot. Ha ragaszkodunk a címhez, akkor igazából csak anekdotázni lehetne a volt Magyar Honvédség emlékéről.:-) Persze, illő lenne corporal olvtárs véleményét megkérdezni, a hozzájárulása nélkül valóban nem kellene címet változtatni.

Előzmény: kovacsgyula44 (101901)
kovacsgyula44 11 órája Creative Commons License 101901

Eszetekbe ne jusson, ez a cím corporal szellemi terméke, már 10 évvel ezelőtt is reálisan tükrözte a haderő állapotát. Akinek nem tetszik a topik címe, ne járjon ide, vagy nyisson neki tetsző címmel új topikot.

Előzmény: Biga Cubensis (101886)
vazul1980 11 órája Creative Commons License 101900

Most olvasom Szlankó könyvét, és nagyon durva :(

kovacsgyula44 11 órája Creative Commons License 101899
Plieur 11 órája Creative Commons License 101898

+1:)

FOMA 11 órája Creative Commons License 101897

+1

Plieur 11 órája Creative Commons License 101896

Tiszteletem

Szerény kérdés: azt én értem hogy a Dragunov "mindenevősége " zseniális, de mi a szakvélemény az FPK Dragunov/ Romak meg a jugó M76-os típusokról?

Mindkettő üzemelt a géppuska lőszerrel is:)

Előzmény: Python24 (101854)
tuzer 11 órája Creative Commons License 101895

+2

PeterH84 12 órája Creative Commons License 101894

Szerbia Nato tag?

'99 óta Nato tag :-(

kovacsgyula44 13 órája Creative Commons License 101893

A pofa kb. Gubcsi elvtárssal ekvivalens. Esetleg szóba jöhet még a szuper univerzális Borbíró Zoli.

Előzmény: kovacsgyula44 (101892)
kovacsgyula44 13 órája Creative Commons License 101892
Python24 14 órája Creative Commons License 101891

Egyébként először megfelelő mennyiségű és minőségű,korszerű gyakorló ruházat kellene,-nyári és téli is,ami alkalmas arra,hogy akár háborúba menjenek benne-mielőtt újabb,immár a sokadik öltözködési utasítást készítik el.

Előzmény: tűzszerész-infós-rambó (101883)
Python24 14 órája Creative Commons License 101890

Végre egy igazi szakember.

lehet,hogy a honvédelem,is olyan,mint a foci:mindenki ért hozzá.

Ezért kellett egy focista vezérszurkoló...:(

B+!

Előzmény: tűzszerész-infós-rambó (101879)
Python24 14 órája Creative Commons License 101889
Python24 14 órája Creative Commons License 101888

Félek,ez nem szigorítást,vagy tiltást fog jelenteni....

Előzmény: tűzszerész-infós-rambó (101883)
Python24 14 órája Creative Commons License 101887

Mindenhol azt szajkózza a hazai és nemzetközi sajtó,hogy Ukrajna elvesztette a délkelet-ukrajnai háborút.

A vesztes háborúk után fel szoktak erősödni a nacionalista mozgalmak,és a kisebbségek vegzálása.

Tartok attól,hogy Kárpátalján is ez történik majd.Ha pedig ez a helyzet kialakul,és ehhez társul a hatalmas mennyiségű,civil kézben lévő fegyver,máris készen van egy etnikai alapú fegyveres konfliktus a határunknál.Ha belegondolunk,hogy a Honvédség milyen erőket-eszközöket tudna felvonultatni most a határ védelmére,ijesztő kép tárul elénk.

Megdöbbentően gyenge a hadsereg.Már a Vízesés alatt sem volt túl acélos,de azóta megszűnt a tüzérség,-páncéltörő,sorozatvető is-harckocsizó erők,harci helikopterek,feleződött a vadászgépek száma,hatalmas a létszámhiány.

Sőt,ha jobban belegondolunk,egy normális téli sapkája sincs a Honvédségnek!

Nem beszélve a honvéd egészségügyről-sebesültek,betegek kezelése-, az esetleges menekültekkel kapcsolatos feladatokban való részvételről,vízi határok ellenőrzéséről,és még lehetne sorolni....