Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

SajtFondue Creative Commons License 4 órája 0 0 63039

:-DDD ..belátom

Előzmény: Lábasmáz (63038)
Lábasmáz Creative Commons License 10 órája 0 0 63038

Ugyan... Kispolgári csökevény! :-)

LM

Előzmény: SajtFondue (63037)
SajtFondue Creative Commons License 11 órája 0 0 63037

Én is pont így csinálom. Szerintem nem kinevetni való módszer. Én szeretek vízszintesen aludni :-)

Előzmény: Boarhunter (63035)
csiburento Creative Commons License 12 órája 0 0 63036

Olvassátok el laki használati útmutatóját, hogy hogyan kell, abban benne van. Nekem eddig három volt, mind a haromhoz megvolt az útmutató. Benne van a kerék nyomástól kezdve a letalpalásig minden infó. És akkor nem kell félinformációkra támaszkodni... 

Boarhunter Creative Commons License 21 órája 0 0 63035

Az, hogy én hogy szoktam csinálni, egyáltalán nem jelenti azt, hogy úgy is kell.

A hosszanti vízszintet az orrkerékkel állítom be, aztán hátul letappancsolok, beállítom keresztirányban is. Ezután az első tappancsokkal tehermentesítem a rugózást és valamennyire az orrkereket is.

Mosolyognak a kempingben amikor előszedem a vízmértéket és azzal állítok vízszintet.

Az állítható bak azért van nálam, hogy ha nagyok a gödrök és nem bír el velük a tappancsolás, felemelem a csigaházat egy emelővel és az alváznak vagy a tengelynek aláteszem.

Előzmény: facsiga36 (63033)
SajtFondue Creative Commons License 30 órája 0 0 63034

A lábakat letekerve kb 1cm-el megemelem a kasztnit azért, hogy stabil legyen, és ne mozogjon egy kicsit sem amikor valaki mászkál benne. A három kerék közül egy sem kerül ettől a levegőbe, de tehermentesül valamennyire. Szerintem ekkor az orrkereket fel is lehetne emelni, bár nem szoktam.

Előzmény: facsiga36 (63033)
facsiga36 Creative Commons License 1 napja 0 0 63033

Nekem tavaly lakókocsi bérlésnél kifejezetten azt az instrukciót adták, hogy miután letalpaltam, kicsit emeljem fel az orrkereket, hogy egyáltalán ne nehezedjen rá a lakókocsi, mert az nem állandó terhelésre van kitalálva. Én most a saját lakókocsimat is "gondosan" így használom, mondjuk ezen az alvázon van mind a négy tartó (Knaus). Akkor ezek szerint rosszul csinálom?

Előzmény: Boarhunter (62912)
Lábasmáz Creative Commons License 2 napja 0 0 63032

Nem is olyan bonyolult. :-)

https://www.youtube.com/watch?v=WtbvHt1zaxI

LM

Előzmény: Lábasmáz (63030)
Tarzy52 Creative Commons License 2 napja 0 0 63031

Szia!

Ilyesmire keress rá: 

https://www.obelink.de/thetford-aqua-rinse.html?sqr=WC%20vegyszerek&

ez az öblitővízbe, a kék változata, az a lebontószer................., az a fekália tartályba pár deci vízzel...!!

Előzmény: Lábasmáz (63030)
Lábasmáz Creative Commons License 2 napja 0 0 63030

Ó, az enyém nem ilyen szofisztikált, hogy villannyal menjen... Csak egy kis kézihajtány a tartály tetején. Majd utánanézek akkor a Neten, hol és hogyan férhető hozzá.

De valami lakik a tartályban, az biztos, mert időnként kisebb fekete izéket köp ki magából. Ide mit kell tölteni, mi az a "rózsaszín" lötty?

LM

Előzmény: Tarzy52 (63029)
Tarzy52 Creative Commons License 2 napja 0 0 63029

Szia!

A szivattyú hozzáférési lehetőség képekben!

Előzmény: Lábasmáz (63025)
akos7999 Creative Commons License 2 napja 0 0 63028

Üdv!

Mindig van elég víz a tartályban, kb félig vagy még több is amikor visít. Sztem szétkapom:) köszi a választ.

Ákos

Előzmény: dr!! (63027)
dr!! Creative Commons License 2 napja 0 0 63027

Üdv!

Elsődlegesen azt nézd meg, amikor "visít", hogy van-e elég víz a tartályban - nekem olyankor segített az utántöltés, de néha az sem kellett, abbahagyta, ahogy elkezdte. Már nem zavar, mert a szivattyú egyébként jól öblít! Ha mégis érdekel, hogy mi és hol érhető el, vedd ki a WC-papír tartót, de teljesen, ne csak a tekercset tartó tengelyt és akkor feltárul a csoda, egy igenronda, talán algás tartály, de ott a szivattyú és elég könnyen kivehető. Nekem több éve visítozik, de én mindig teletöltöm, minden fekáliás űrítéskor, teszek bele "rózsaszín" vegyszert és egész nyáron remekül működik. Azt is szoktam csinálni, ha megszólal, több rövid szivattyúindítást csinálok - aztán vagy elmúlik, vagy nem :-) Több képet találhatsz a Tethford oldalakon, ez a fórum is mutatott korrekt képeket, talán érdemes visszakeresni. Ja, ha folyamatosan zajong, akkor nincs mese, csere - vagy javítás!

Előzmény: akos7999 (63024)
Dacia 21 Creative Commons License 3 napja 0 0 63026

A lakokocsi fékén két helyen lehet állitani.Elöl a kézifék alatt.Középen a bovdenek végén 8as menetes száron.Ha állitasz rajta bakold fel mert ha sokat csavarsz rajta surlodni fog..nem eggy egyszerü mutatvány.Ha már alánézel nézd meg a bovdeneket nem -e rozsdás vagy sérült mert akkor cserés.Csak segiteni probálok,nem oktatni.

Lábasmáz Creative Commons License 3 napja 0 0 63025

Sajna az enyém is ilyen. Érdekelne a megoldás.

LM

Előzmény: akos7999 (63024)
akos7999 Creative Commons License 3 napja 0 0 63024

Üdv,

Valaki szedett már szét wc-t lakóban? A vízszivattyúnak néha nem túl jó a hangja, ilyenkor a víz is alig jön. 

Köszi Ákos

dokeee Creative Commons License 3 napja 0 0 63023

Bowdenes, lehet rajta állítani.

Előzmény: Lábasmáz (63019)
céklalé Creative Commons License 3 napja 0 0 63022

"Lábasmáz " fórumtárs írja,hogy nagyon meg kell tépni a kéziféket.Valóban néha látok olyan lakókocsit amelynek függölegesen áll a kézifékkarja.Az elöző lakómon behúzáskor kb. 3-4 kattanás volt és "normálisan" állt a kézifékkar.

A fék jó volt. A mostani lakó fékje jól működik, de tényleg ez sokkal magasabban áll. Nem nyúlok hozzá , de érdekes a felvetés talán.

akkormikor Creative Commons License 4 napja 0 0 63021

Sziasztok!

Szeretnék egy telepíthető (nem kell rendszám) lakókocsit venni. A telepítés helyén víz villany van, fontos hogy ezeket be lehessen kötni.

NEM ÉRTEK HOZZÁ! 

Tud valaki megbízható kereskedést ajánlani?

Milyen típust (márkát) érdemes nézni? A keret 1,5-2M. 

Köszönöm előre is.

LRROV2 Creative Commons License 4 napja 0 0 63020

Általánosságban a  honosításkor megnézik hogy van -e itthon Tip. bizonyítványa. Ha nincsen, a kinti forgalmi engedély adatainak megfelelő adatokat emelik át. Az hogy akkor ki látta ezt 4 fősnek, vagy az olasz zsugájában tényleg 4 fő volt beírva, már nem lehet tudni. Az 5-személyes forgalmi azért lehetett meg korábban, mivel a korábbi adás.vételnél vagy müszaki vizsgáknál az adatokat kézzel vitték be a rendszerbe. Ma már a vizsgahelyen is a központi adatbázis tölti ki a vizsgalapot, és a változást ( az én esetemben a vonóhorog ) vezethetik fel. Az okmányiroda a vizsgalap jobb felső részén levő vonalkódot leolvasva emeli át az adatokat az NKH rendszeréből, és a tulajdonos adatait meg a saját rendszerük teszi hozzá. Manuális módosítás kizárt. Úgy hogy mehetek átalakítási engedélyt kérni. Az a szarság, hogy nem tudok a gyártól igazolást kérni arra hogy ez öt személyes, mivel a gyártó megszünt. A jelenlegi gyártója a PLA, akik levélben írták hogy náluk nincsen már adat.  Itthon az C-Car kft foglalkozott anno a Giottiline alkatrészeivel, de sosem volt szerződésük a gyárral, tehát az igazolás kiadását megtagadták.  Ha volna valamilyen levél vagy dokumentum bármelyik ügynöktől vagy kereskedőtől könnyebb helyzetben lennék. Ma írtam több olasz és német korábbi dealernek, már az egyik olasz vissza is írt hogy az anyacéget keressem, aki megszünt.  Róka fogta csuka a helyzetem.

Előzmény: Lábasmáz (63011)
Lábasmáz Creative Commons License 5 napja 0 0 63019

Villamosmérnök vagyok, úgyhogy csak villamost szerelhetek. :-)

A kéziféket hogyan lehet beállítani? Kicsit "magasan" fog, nagyon meg kell tépni. Mennyi köze van ennek a ráfutófékhez? Azt nem szívesen babrálnám el, érthető módon...

LM

Előzmény: Tarzy52 (63017)
nmsbalint Creative Commons License 5 napja 0 0 63018

Köszi.

Előzmény: alexxvelorex (63015)
Tarzy52 Creative Commons License 6 napja 0 1 63017

Szerintem a "gáz készülék dolgok", mindenképpen szerelő által, és ha nem vagy villamos szakember akkor a 220-as rész nem javasolt!

Előzmény: Lábasmáz (63016)
Lábasmáz Creative Commons License 2018.05.18 0 0 63016

Milyen olyan javítás, csere van a kocsin, amit nem csinálhat meg otthon az ember, kötelező valami "hivatalos" papír legyen róla, ill. mi az, amit nem célszerű otthon csinálni, mert valami extra tudást, felszerelést igényel? Vagy mindegy, még akár a vonófejet is lecsavarozhatom róla?

LM

alexxvelorex Creative Commons License 2018.05.18 0 0 63015

Tavaly augusztusban Prapatnón voltunk /Ston mellett/ augusztus 4-20, volt hely bőven, csendes kemping, ajánlom!

Előzmény: nmsbalint (63014)
nmsbalint Creative Commons License 2018.05.18 0 0 63014

Azokon a környékeken tudsz ilyeneket?

Előzmény: alexxvelorex (63013)
alexxvelorex Creative Commons License 2018.05.17 0 0 63013

"Távolságban mondjuk max. Split."  -ez relatív, attól függ merre mész. Bosznia felől mondjuk Dalmácia sincs messzebb, vagy akár a makarskai riviéra és Dubrovnik környéke sem!

Előzmény: nmsbalint (63012)
nmsbalint Creative Commons License 2018.05.17 0 0 63012

Sziasztok,

jó későn kapcsoltunk és a Horvátországi kempingek beteltek július végére.

Ismertek esetleg olyan kempinget, amelyik jó minősége ellenére nem annyira felkapott és lehet érkezni foglalás nélkül, vagy még lehet ilyenkor foglalni? 

Távolságban mondjuk max. Split.

Előre is köszi,

Lábasmáz Creative Commons License 2018.05.17 0 0 63011

Szerintem reklamáld meg előbb, hogy hibát követtek el a honosításkor.

Vagy ez a típus honosítása általában, nem a te konkrét példányodé?

LM

Előzmény: LRROV2 (63010)
LRROV2 Creative Commons License 2018.05.17 0 0 63010

Már téjékozódtam:- a kocsi 4 fősre lett honosítva, függetlenül attól, minek gyártották.  Átalakítási engedélyt kell kérjek.

Előzmény: Lábasmáz (63009)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!