Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

temprás Creative Commons License 2009.11.07 0 0 9883
Holnap majd megírom, mire jutottam vele.
Előzmény: Crvoyager (9882)
Crvoyager Creative Commons License 2009.11.07 0 0 9882
ez az és ezért mondtam a multkor hogy ennek a házát azt nem lehet szétszedni. Szerintem alulról lehet az égöfejeket fúvókát kivenni.
Előzmény: temprás (9881)
temprás Creative Commons License 2009.11.07 0 0 9881
ilyet találtam
Előzmény: Crvoyager (9879)
Kati és Tibi Creative Commons License 2009.11.07 0 0 9880

Szia!

Normál fogyasztás sok előzéssel,tempósan 7 liter. Lakóval megpróbáljuk lassabban.

Rendben, fogunk még értekezni, mi Budapest határában lakunk, idén már csak az országon belül csavargunk, de május elsején megint a Boga környékre megyünk. Huszonéve sokat barlangásztam, látom te is élvezed. Dobogókőn, van lehetőség vadkempingezni?

Előzmény: Törölt nick (9867)
Crvoyager Creative Commons License 2009.11.07 0 0 9879
Küld el légyszi illetve betehetnéd a fórumra is.
Előzmény: temprás (9878)
temprás Creative Commons License 2009.11.07 0 0 9878
Köszi, megpróbálom.
Találtam a neten róla bontott ábrát.
Előzmény: Crvoyager (9877)
Crvoyager Creative Commons License 2009.11.07 0 0 9877
alul kifujatni pucolni amit lehet. Azt kellene megkeresni hogy a fúvókához hol férsz hozzá. Ebben azonban én nem tudok segiteni. Esetleg akik vettek talán carleon a bontott fűtőtestet fényképpel is szolgálhatnak.
Előzmény: temprás (9874)
Crvoyager Creative Commons License 2009.11.07 0 0 9876
Kérjél bocsánatot félreérthető vagy vagy ittas. Egész jó francia bort szürcsölök a vicc az 1liter került 400 ft-ba az A.ldiba.
Előzmény: Törölt nick (9868)
Crvoyager Creative Commons License 2009.11.07 0 0 9875
most hajtok arra hogy valamelyik német ismerős nevére vegyük a napelemet, majd eu-n kivüli országbelinek eladja és az kivigye. Igy aztmondja, felvehető az állami támogatás és eladás után a tag visszaigányelheti az áfát. Szóval akkor a százezer forintos napelem kb 40-50 ezerbe lesz. Sokan csinálják ezt nagyban ezt nem én találtam fel. 
Előzmény: Törölt nick (9865)
temprás Creative Commons License 2009.11.07 0 0 9874
Holnap megyek lakót bütykölni.
A fűtésnél mivel kezdjem.(Kiskőrösi kínlódás)
Minden mükszik gázról, csak a fűtés indul nagyon nehezen.
Előzmény: Crvoyager (9872)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.07 0 0 9873

Akkor most térjünk vissza a való-világba!

Köztudomású,hogy az E.. itt a dunántúlon a legmagasabb áremelést állapította meg a villanyra.Indok:a szélenergia visszatermelése az országos rendszerbe horribilis összegeket emészt fel!Ezt leírták a helyi napilapban!

Mert ugye itt van országosan a legtöbb szélkerék ami ,,zavarja a túzokok vonulását"!!

Ausztriában a határtól Parndorfig a Fertő-Hanság tájvédelmi körzetben egészen pontosan 253 db szélkerék van a monderntől az elavultig.(aki járt arra láthatta) Ott nem zavar senkit?

Hát ez ám a félelmetes nem a medve...

Előzmény: Törölt nick (9865)
Crvoyager Creative Commons License 2009.11.07 0 0 9872
Hát én ojróban adtam meg a költséget.
Előzmény: GPS (9863)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.07 0 0 9871

Basszus!Azért tőletek nagyon meglehet okosodni!!!Most néztem meg,hogy mennyit fogyaszt a monitor:sokat!

Azt nem lehetne,hogy kikapcsoljuk?Inkább beszélgessünk helyette szkájpon.

Előzmény: GPS (9864)
temprás Creative Commons License 2009.11.07 0 0 9870
Szerintem nyugodtan jöhet ide is a beszámoló, képekkel meg spékelve.
Bőven belefér a topikba, tárgyaltunk itt már a lakóktól messzebb álló dolgokat is.
Előzmény: Törölt nick (9867)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.07 0 0 9869
Te ááálllaaaat....
Előzmény: caerleon (9849)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.07 0 0 9868

Neked nem vagyok a topictársad,de még lehetek!

Ha megkeresel az üvegesek között és veszel min.200 nm2 tükröt házhozszállítva beszerelve.

Bár a Vörös Anitának nagyobbak az esélyei,ha nem több 60 kg-nál:-))

 

Kicsit azért elbizonytalanodtam:az én bódém 0 ccm és tuningolt.Az melyik kategóriába tartózkodik?...

 

Hátapofámlefakad...Ezek mikre nem képesek?Letegezett!

Előzmény: SkodaKlub (9848)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.07 0 0 9867

Üdv itt a topicon!!

Végre valaki aki bevállalja a vadkampeszt,ráadásul megmérgezte magát Erdéllyel.(lehetünk társak jövőre?)A Boga-völgyi túráról kérnék részleteket.(emilben)Mert itt nem biztos,hogy mindenkit érdekel.

Naszóval a fogyasztás:nem tudom,hogy ezen mit is csodálkoztok?Mert üresben mennyit fogyasztott?5-6 littyót?Azt bódéval felejtsétek el!Amúgy meg nem kell 110-el menni amikor nyaraltok!Hova siettek?(mondjuk Erdélybe én is sietni szoktam)

Szóval a nyáron odafele siettem és 2x tankoltam,visszafelé ugyanazon az útvonalon 1 azaz egy tankkal hazajöttem.Magyarul a sietségnek meg volt az erdménye.De nem csodálkoztam rajta!

A másik az áram fogyasztás-ellátás.Nekem a bódéban 1 kivételével csak LED-es dolgaim vannak.A dupla asztal felett ami olyankor ágy,16 W-os neoncső van a többi alig fogyaszt.Na meg a vízszivattyú.Tavaly még a Nissannal voltunk Erdélyben amiben 110 AH-ás akksi van és az is bírta egy hétig.Idén meg a Totoyával amiben 140 AH-ra van.Ez meg főleg bírta.Ennek ellenére van már az áramfejlesztőm is amit hosszabb túrákra elviszek,mert nem akarok úgy járni mégegyszer,mint Kiskőrösön.Az áramfejlesztőmön egyébként van direkt csatlakozás akkumulátorra 8 Amperes töltéssel.

Na hirtelen ennyi ami eszembe jutott.De priviben nagyon szívesen segítek és akkor nem zaklatjuk itt a többieket az erdéllyel.Meg arra is kíváncsi vagyok,hogy merre jártatok és a Bogán hol táboroztatok.

Előzmény: Kati és Tibi (9847)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.07 0 0 9866

Hát lehet.hogy hívni foglak!Arra a bakonyban felétek tudok olyan helyeket ahol ennyi esőő után vitorlásra lenne szükségünk!-ha egyáltalán holnap eljutunk odáig...

Azt láttam a radarképen,hogy a Bakonyban ma volt eső és nem is kevés!Majd este elmondom amikor hazaértem.

Előzmény: GPS (9844)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.07 0 0 9865
Jó lenne nekem is a villanyszámlát csökkenteni. A ciszternás víz és a fafűtés nem kevéssel csökkentette a víz-szennyvíz és a gázszámlát.
A villanyra valami hasonló lenne a megoldás : http://www.soltec.hu/content/view/31/59/

Az egyik német haverom ráadásul forgalmazza is a cuccot, de kint ugye hatalmas támogatás van az ilyesmire, nem csak a pofázás megy a zöldek részéről.
Itt egy korábbi hozzászólásom egy másik topicból.
"Ami most kint nagyon megy, az a napelem. Komplett tetőket raknak tele napelemekkel, majd használják az így előállított áramot. A többletet visszatermelik a redszerbe. Mivel a németeknek kiesik egy reaktoruk, így nem gyengén támogatják az ilyen rendszerek kiépítését, hogy minél többen termeljenek így áramot. És hogy tényleg ösztönzőleg hasson a dolog, a visszatermelt áramot kb 10 %-al drágábban vásárolják vissza, mint amennyiért kapja a fogyasztó. Még mindig olcsóbb, mint új reaktort építeni, nem beszélve a környezetvédelemről.
Van, aki ebből él ! Komplett utcát, az összes tetőt telerakja napelemmel, hátradől, és csak figyeli a számláját, hogy gyarapszik. A háztulajok 2 € / hó / nm-t kapnak, mert bérbeadják neki a tetőfelületüket.
Rokonom nulla önerővel csinálta meg a rendszerét ( 30 kW ), nevetséges banki kamat van a felvett összegre, amit a támogatás mellé felvett. Így 10 évig fedezetként a banké a rendszer, az áramszolgáltató által utalt pénzből fizeti a törlesztőt a banknak, mellesleg ingyen van neki az áram. 10 év után lesz az övé az egész, innentől kezdve minden napsütéses órában csörög a kassza :)
Előzmény: Crvoyager (9862)
GPS Creative Commons License 2009.11.07 0 0 9864

Te tudtad azt, hogy ez a vacak nem mér (iiletve hülyeséget mér) ha fényeőszabályzó, vagy PC táp vagy ilyesmi van a dolgban?

Tehát ha kapcsolóüzemű tápegységet lát - összevissza mér...illetve sokkal többet mutat, mint a valós power.

Még a msoógép villanymotorját is neccesen méri a fáziseltolódás miatt - amit a cos fi állásban méri ugyan, de azt majd te kell hozzászámold.

Kurvajó.
.
Előzmény: Crvoyager (9862)
GPS Creative Commons License 2009.11.07 0 0 9863

Te is úgy írtad be, hogy 4,7 - és amikor leolvasod szorzol 10-el?
Előzmény: Crvoyager (9862)
Crvoyager Creative Commons License 2009.11.07 0 0 9862

ne izgulj megelőlegezték nekünk az ojrót.

 

Melélesleg nézte valaki mostanság, hogy a számlákba mekkor az olyan költség ami fogyasztástól függetlenül fizetni kell. Hajlok arra kiköttetem a vezetékes gázt és inkább palackozom. az legalább tiszta sor. Villanynál lassan 5-6 ezer csak az hogy van áramom.

Előzmény: GPS (9857)
GPS Creative Commons License 2009.11.07 0 0 9861

Hát már méregetek én is keményen - és a leg-gusztustalanabbal kezdtem: a PC-mel.

75 és 130W között ugrál a fogyasztása...ami napi 16-18 órával....ajjjajj, már előre félek.
Jaaa, plusz még a monitor, az ezután jön.
.
Előzmény: Törölt nick (9859)
Crvoyager Creative Commons License 2009.11.07 0 0 9860
Egy ilyen csere engem is érdekelne. Fincsi a szarkas husi. Nem is hangzana rosszul,megfőztem a hűtőládát pörinek.
Előzmény: Törölt nick (9859)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.07 0 0 9859
2 éve én is végigmértem a házban mindent egy ilyennel. Akkor ment 15 fölé a villanyszámlánk, elkezdtem hát keresni az okát. A nejemmel egyidős Grönland hűtőláda volt a bűnös, 24 órából 23óra 22 percet ment :(
Egyik vadász haver pont akkor keresett valami olcsó fagyasztót, amit alkalomadtán pár napig-hétig használni tud. Pár szál szarvas-stifolder volt a csereáru :)
Előzmény: Crvoyager (9825)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.07 0 0 9858
Ugyanígy kötöttem át én is :)
Autó, lakó, utánfutó a wabardnál van/volt.
Autó ment az uniqahoz 11959/év ( wabard 16-ról emelt volna 20-ra ), lakó az aim-hez 4000-ért ( wabard emelt volna ezervalahányszázról 9996-ra! ), utánfutó, meg a piros rendszámos trakim a pótjával még visszavan. Holnap ezekre is számolok és viszem máshová, ha kell. Hogy ez miért jó nekik ( karszéttárós, értetlenül nézős szmájli ).
Előzmény: Crvoyager (9855)
GPS Creative Commons License 2009.11.07 0 0 9857

Na én is gazdagabb lettem egy fogyasztásmérővel, az Aldiból. 2500-ért.

Nem rossz műszer, de jellemzően a kereskedőink figyelmességére, a KWh árát csak Euróban lehet beírni.
Pontosabban: a vesző előtt csak 1 számjegy van.
.
Kati és Tibi Creative Commons License 2009.11.07 0 0 9856

Szia!

 

Az nagyon korrekt fogyasztás, megpróbálom lassabban húzni, de ez a sebesség sem tűnik soknak,  stabilan viszi az 1500 kg-al az 1100-as lakót vonófejstabilizátor nélkül. Erdélyben 60 a megengedett sebesség még autópályán is, de ammerre mi járunk út is alig van. A lakóról: két űlőgarnitúra az egyik 220x200-as a másik 90x220-as ággyá alakítható, ez utóbbi elválasztható, ez a gyerekszoba( hihetetlen mennyire élvezi azt a szűk lyukat).A felépítmény hossza 470 cm. A hűtő nagy háromüzemű( még a vonóaljzatba  kell a 2-es pontra elvigyem a 12+-t, hogy menetközben arról menjen), a melegvízrendszernek különösen örülünk, 5l-es bojler az űlés alatt ami 220-as,, kb 400w-os fűtőszállal, vagy a 3kw-os Truma körfűtés meleg levegőjével kb 50 perc alatt 65 fokosra fűt fel. A frissvíztartály pici 12 literes kanna, amivel viszont egyszerű lesétálni a patakhoz megtölteni. Gondolkodom egy meglévő 45l-es beépítésén. Tussolni tényleg meg kell tanulni, aki ügyes 5-7 liter vízből, már sikeresen letussolt. Szenyvíztartály egy csappal ellátott 2m-es 110-es cső. Wc nem kazettás, gáztűzhely 2 égős. Sok pakolóhely, egy szervíz ajtó. 5 helyen 220-as aljzat, egy kivételével, minden ablak nyitható kombi rolós. Két nagy gázpalackot tudok rögzítve szállítani, ez is szempont volt. Két év műszaki, és ami a legfontosabb, sehol beázás. Viszont az alját nyáron célszerű lesz lekezelni, mert mint ahogy a megtekintetteknél mindnél, pattogzik a védelem. Aksi 100 ah. Szolárból én inkább a vízmelegítésre, és nem az áramtermelésre gondoltam főleg, azt inkább egy 1 kw körüli inverteres agregátorral oldanám meg, illetve a hátraküldött 12-vel a generátor is visszatölt, csak nehogy tűz legyen.

A kért képek:

Előzmény: Crvoyager (9853)
Crvoyager Creative Commons License 2009.11.07 0 0 9855
Tiszta idióták ezek a biztositók örömmel tájékoztatott a wabard hogy az autóm a lakóm néves szinten 8-8 ezerrel nő. na én meg a kézhezvétel után ma átkötöttem a lakót az AIM biztosítóhoz öket nem ismerem de egyévet csak kihúz. Az autóm meg az uniqa-hoz. Kocsi éves 15.600ft lakó 4000ft. Lassan 5-6 éve mindig átkötök, nem értem ebben nekik mi a jó. Odacsal majd következő évben elkerget.
Előzmény: GPS (9851)
Crvoyager Creative Commons License 2009.11.07 0 0 9854
Annyi az én is 3300 ft-ért cserélem a piros staféta palackot. a gázkut ha nem kell kenőpénz olcsóbb ennél és vitathatatlan télen jobb.
Előzmény: Kati és Tibi (9850)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!