Keresés

Részletes keresés

HG 24-64 Creative Commons License 2023.12.19 0 0 15416

1994-ben voltam először Bibiónéban.Keddi piacról rendőrök zavarták el a Lengyeleket akik akkor már hazánkban nagyban üzleteltek a mai kínaiaknál jobb árukkal.A buszparkoló tele volt magyar Ikarusokkal és Cseh,Szlovák Karosákkal.De Orosz buszok is voltak ott.E.Ü dolgozókat vittünk autóbusszal.Az általad írtnál korábban már megjelentek a magyaron kívül más nációk is,de többségében akkor még magyarok voltak ott.

Előzmény: Omegatd (15413)
hunaqua Creative Commons License 2023.11.01 -1 1 15415

Olaszország nekem örök szerelem,de ez már nem az ami volt.Nem csak amit írsz,az egész pusztul.Róma mérhetetlen koszos,Nápoly pedig mindig is az volt. Menetrendek pedig délen már csak papíron léteznek.

Előzmény: Omegatd (15413)
PBabyka Creative Commons License 2023.10.29 -1 1 15414

Köszi

Nem szoktam kákát keresni sehol.

7x voltunk, mindig jól éreztük magunkat.

Elvégre azért mentünk.

Bibone örök szerelem.

Viszont olvastam rossz tapasztalatokat az utolsó 1-2 évben.

És mivel itt, a topicon van pár "ismerős" már, kíváncsi lettem volna a véleményükre.

Rossz tapasztalatom nekünk soha nem volt.

Se az utazási irodával, se az apartmanokkal, sőt még a rendszerváltás utáni második generációs lényekkel sem.

De azt hiszem, marad a saját tapasztalat.

És jövő nyáron megnézzük a saját szemünkkel.

 

 

Előzmény: Omegatd (15413)
Omegatd Creative Commons License 2023.10.28 0 0 15413

Mire vagy kíváncsi?

Ha nyaralni és jól érezni szeretnéd magad akkor ugyanolyan, mint régen...

Ha a kákán is csomót akarsz keresni és rosszul érezni magad, azt is megteheted. Régóta olvasgatom a topicot és régen is voltak fikázós arcok, akiknek semmi nem tetszik. Viszont ami tény, az elmúlt 20-25 évben nem éppen előnyére változott. De ezt is meg lehet szokni. Sajnos tudomásul kell venni, hogy mi magyarok egyre jobban csúszunk a lejtőn. Emlékszem a kétezres években még olaszokkal, hollandokkal, (nyugodt) németekkel volt tele, ritka volt a magyar szó. Aztán jöttek csőstől először a románok, ukránok, oroszok és a legbalfaszabb és nyugger osztrákok. Később a csehek, lengyelek, szlovákok és a csóró (kellett, más néven bocskoros) németek. Akkor ugye nem kell ragozni, hogy az európában elmúlt 90-es évekbeli módszerváltások második (demokrácia szülöttei) generációs lényei nyaralnak ott. Ezért az igénytelenség, szemetelés és a többi dolog ezek hozománya. De ahogy látom ez nem csak Bibione problémája, hanem lassan egész európáé. Pedig a java még csak most jön...

Előzmény: PBabyka (15412)
PBabyka Creative Commons License 2023.09.17 0 0 15412

Sziasztok

Volt valaki idén Bibiben?

Írna pár szót a tapasztalatokról?

Mi Horvátorstágban voltunk a család kérésére.

Visszavágyunk Bibionéba, a homokos temgerpartra🙂

Érdekelne, hogy valóban annyit romlott a színvonal?

Köszi

PBabyka Creative Commons License 2023.08.01 0 0 15411

Mi mindig az etgroupnál foglaltunk.

Nem volt eddig semmi gond.

Lehet, hogy tényleg ennyit esett a színvonal?

A szállás tényleg jónak néz ki a fotókon.

Lehet 6-7 éve volt ilyen.

Sajnálom, hogy emnyire rossz volt a szállásotok😔

 

4 éve voltunk utoljára.

Jó lenne több tapasztalatot is olvasni, de nagyon behalt a topic.

Előzmény: Róbert333 (15410)
Róbert333 Creative Commons License 2023.07.31 -1 0 15410

Ez volt a retek szallasunk:

 

Residence laguna piccola

 

https://www.booking.com/hotel/it/residence-laguna-piccola.hu.html

 

becsapos mert a fotok tul jok :)

 

Talan az etgroup lehetett a ceg akinél asztalt burkgattunk, persze sikertelenül!

 

szerintem minden szállásnál vigyázzatok a fotókkal, nagyon nézzétek meg közelről!

PBabyka Creative Commons License 2023.07.28 0 0 15409

Szia.

Megírnád kinél és melyik apartman béreltétek?

Mi nagyon visszavágyunk.

Jövőre tervbe vettük.

De őszintén megmondom, egyre több negatív dolgot hallok Bibionéról.

Köszi

Előzmény: Róbert333 (15408)
Róbert333 Creative Commons License 2023.07.22 -1 0 15408

Ja és náluk se sokkal hosszabb a szezon mint nálunk, vagyis simán lenne idő a téli időszakban a felújításra!

 

Esküszöm úgy érzem mintha bírságolnák őket ha fel merik újítani az apartmanokat! A redőnyök düled eznek retkesek a nyílászárók rohadnak a sós levegotol.

 

Persze meg kell nézni azokat az apartmanokat amire az van kiírva hogy: „apartman Germánia „az bezzeg üveg korláttal, műanyag nyílászárókkal van felszerelve… :)

 

 

 

 

Róbert333 Creative Commons License 2023.07.22 -2 0 15407

Persze minden nézőpont kérdése.

De ezt nem lehet elnézni.

Ha 1 apartmant béreltem volna és nem találom el, az más lenne de évek óta ide járunk szerintem az 5.,6. apartmant béreljük ki és kb. úgy néznek ki mint a 70-es években a lakásunk a lakótelepen!

Nyilvánvaló ezeket az apartmanokat itt hagyták, leadták egy forgalmazo cégnél, es egy petákot nem költöttek rá.

Aminek az okát tovabbra sem tudom.

 

És igen úgy érzem hogy kizárólag bibiome i, vagy olasz jelenség, hiszen ha megnézzük például Horvátországot, ott az utolsó nyaraló tulajdonosa is felújítja a fürdőszobát, mert szeret költeni a portekajara, ami termeli neki a pénzt!

 

Továbbra sem tudom a magyarázatát hogy az olaszok miért nem költenek egy petákot se a dolgaikra!

 

Mert azt nem hiszem hogy igaz hogy így is ki tudják adni. egy idő után mindenkinek lesz rá igénye hogy ne 70-es évekbe Érezze magát nyaraláskor.

 

 

 

 



CsanHan Creative Commons License 2023.02.28 0 0 15406

Elnézést, hogy csak most válaszolok...
Mi tavaly augusztus közepén utaztunk ki 1 hétre, Ryanair géppel mentünk-jöttünk, egy kicsit több, mint 1 óra az út. A Federico Fellini repülőtér a város szélén van. Mi egy tőle nem messze lévő aparthotelben foglaltunk szállást: https://www.greenresidencerimini.it/Ez a szállás teljesen rendben volt: tiszta, rendezett, modern, kedves személyzet, nagyon közel a part, angolul jól beszélnek. stb. Viszont itt nincs benne az árban a napernyő+napozóágyak...ez még kb. 100 eurót tett ki egy hétre. A partszakasz fel van osztva és az egyes részeket (bagno) más-más - jellemzően család - üzemelteti, így az egyes részek között nyújtott szolgáltatások között is van különbség. Mi a legközelebbit választottuk, tapasztalataink alapján abszolút igyekeztek a vendégek kedvében járni. Azt ugyanakkor kicsit megbántam, hogy megvettük egész hétre a szolgáltatást, mert 3 nap is szemerkélt az eső, tehát nem volt strandidő. Mi ekkor elmentünk San Marinoba, Riccioneba, illetve Rimini városnézésre. Összességében nekem csalódás volt Rimini, mert a partszakasz kivételével nagyon lepukkant, gazos, koszos. Bibione sokkal rendezettebb.

San Marino és Riccione is nagyon szép és hangulatos hely. San Marino még olcsóbb is...

Előzmény: gitta4 (15404)
arkilaszlo Creative Commons License 2023.02.11 -2 0 15405

szintén...
főleg a repülő érdekelne....kösz

Előzmény: CsanHan (15389)
gitta4 Creative Commons License 2023.02.07 -1 0 15404

Szia! Megírnád milyen volt Riminiben? Minden érdekel. Köszi. :)

Előzmény: CsanHan (15389)
stevebi Creative Commons License 2023.01.10 -3 2 15403

De, sajnos rengeteg volt. Sokan bosszúsak voltak a csoportokban, hogy miért nem takarítják össze reggelente a tetemeket, a tengeri moszatról nem is beszélve...

https://www.facebook.com/groups/bibione.vacanze/permalink/10166170609835398/

Előzmény: Pppppppp9876 (15402)
Pppppppp9876 Creative Commons License 2023.01.09 -2 0 15402

Idén nem volt sok! Sőt,a korábbi évekhez képest jelentéktelen.

Előzmény: stevebi (15400)
Geirmund Creative Commons License 2023.01.09 -3 0 15401

Van Facebook? Vannak ilyen magyar nyelvű olaszországos -jó magyarosan- utazós csoportok. Olaszország szállás, nyaralás stb...  ott vannak magyarok akik hirdetnek saját apartmant, de van olyan aki segít az utazás szervezésében is. 

Előzmény: László Lukács2 (15398)
stevebi Creative Commons License 2023.01.09 -1 2 15400

"Mi idén júliusban voltunk,csoda idő minden nap,a víz kiváló volt."

Azért ezt némileg árnyalta a reggelente partra vetett elpusztult medúzák sokasága, melyről sok poszt is beszámolt a Bibione fb csoportokban....

Előzmény: Pppppppp9876 (15399)
Pppppppp9876 Creative Commons License 2023.01.08 -2 0 15399

Szia. 

Mi már nagyon sokszor voltunk Bibionéban,de sztem május végén nincs meg a helynek a varázsa,nincs meleg,és hideg a víz.  

Mivel a településen látnivaló nem nagyon van,főleg ha gyerekkel mész,én nem javaslom a májusi időpontot. 

Mi idén júliusban voltunk,csoda idő minden nap,a víz kiváló volt. 

Viszont ha szállást foglalsz,légy körültekintő,nagyon sok a lepukkant,régi,felújításra váró "lakosztály".Nem nagyon költenek az újításra. 

A hotel meg 7 napra több személyre megfizethetetlen.

 

Előzmény: László Lukács2 (15398)
László Lukács2 Creative Commons License 2023.01.08 -4 1 15398

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnénk kérni, mi még sosem voltunk Bibionéban és most május végén szeretnénk menni. Csak változó információkat hallunk, hogy május végén milyen az időjárás ott? Valahol azt írják hogy csak 20 fok van, valaki azt hogy 25-30. Azért 20 fokba nem szeretnénk menni és kabátba mászkálni ha már egyszer eljutunk oda. :(

Légyszi segítsetek és hogy érdemes-e menni oda mert amikbe itt most beleolvastunk vannak rossz tapasztalatok is ahogy olvastuk másoknak Bibioneról.

 

Köszi előre is:Laci

PBabyka Creative Commons License 2022.12.22 -3 1 15397

MINDEN KEDVES TOPIC-TAGNAK BOLDOG, BÉKÉS KARÁCSONYT ÉS ÉLMÉNYEKBEN GAZDAG BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNOK!🌲🍾🎄🏖

MAGDI

stevebi Creative Commons License 2022.08.13 -4 2 15396

Értem, de arra akartam célozni, hogy ez szerintem nem kimondottan Bibione-jelenség, hanem szerintem sajnos mindenhol így van. 

A minap olvastam a Krka Nemzeti Parkról, vízesésről is egy kommentet. Több évvel ezelőtt még lehetett fürdeni a vízesésnél, mi is voltunk ott 10+ évvel ezelőtt. Nagy élmény volt.

Szerintem a facebook és a többi közösségi oldalnak is köszönhető, hogy a világban bizonyos szegmensek képesek nagyot futni (pl. kereskedelem, vendéglátás, turizmus)..... a sok-sok megosztott fotónak, élménybeszámolónak is köszönhető, hogy minden EMBERnek kell egy szelet mindenből is, mindenhova el akar jutni, ahol a szomszéd/rokon/barát is járt, így az ember képes mindent letarolni, tönkretenni.

Nos, e tömegmasszának köszönhetően a Krka Nemzeti Park 2 éve úgy döntött (mert annyi látogató volt, hogy nem bírta el a park....), hogy megszünteti, megtiltja a vízesésnél való fürdés lehetőségét, a parkba –állítólag- belépni ma már csak online regisztrációval, jegyvásárlással lehet. - https://nyarilap.hu/index.php/hirek/horvatorszag/7298-krka-tovabbra-is-tilos-fuerdeni-a-hires-vizeses-elott

15-20 éve csak odasétáltál egy európai nagyvárosban egy nevezetességhez, max 15-30 perc várakozás és már bent is voltál. Ma előzetes reg. kell + min 1 órás várakozás.

Én legalábbis a globalizáció eme hátulütőjét látom a jelenség mögött, s a több ember értelemszerűen több cigi csikket hagy maga után Bibioneban is. (ennek ellentmond, hogy a szombati váltáskor most is torlódás van Latisanatól, de 15 évvel ezelőtt is az volt, tehát végülis akkor is sokan voltak – de most mégis nyomasztóbbnak tűnik a tömeg sűrűsége a sétálóutcán, vagy csak mi öregszünk :))

/Amúgy mi voltunk már különböző nyaralásaink során ugyanazon apartmanházban, de más-más lakásban, volt olyan, amelyik piszkosabb volt, a másik makulátlan./

Idén pont a júliusi tűzijáték idején voltunk Bibioneban, nagyon szuper volt, kulturált tömeg, nekünk pozitív élményt adott. A piaci árusok zöme szerintem most is olasz.

Előzmény: PBabyka (15395)
PBabyka Creative Commons License 2022.08.13 -4 2 15395

Szia.

Nem húzzuk rá a vizes lepedőt.

Csupán megemlítették páran, hogy nincs már meg a Bibi- feeling.

Mert évekkel ezelőtt volt egy varázsa, ami mindenkit megérintett.

Épp azért, amit írtál.

Átvették a sétáló utcát, a piacot is a kínaiak.

Nekünk eddig csak jó tapasztalataink voltak az apartmanokkal, amiket foglaltunk. Volt benne olcsóbb, drágább. 

De olyan lepukkant egyik sem volt, mint amit az idén feltettek.

A jövő titka, hogy el tudunk-e még menni valaha oda.

Mindenesetre én azon leszek, hogy jövőre sikerüljön:)

Előzmény: stevebi (15394)
stevebi Creative Commons License 2022.08.13 -4 3 15394

Én nem látom ilyen borúsan Bibione helyzetét, illetve úgy vélem, hogy egy-egy esetet emeltek ki (pl. konkrétan 1 db apartmant), s ez alapján általánosítva ráhúzzátok a vizes lepedőt Bibionera, pláne, ha a nosztalgia, az emlékek ellenére valami megváltozott, nehéz elfogadni a változást.

Régen, 10-15-20 évvel ezelőtt én is sokat jártam, aztán volt kb. 8-10 év kiesés, majd pedig voltunk '19-ben, '21-ben és idén.

Ami negatívum, az régen is jellemző volt: vurstlis, bazári, amolyan Siófokos, de ez úgy gondolom, korábban is így volt. Ami más, hogy korábban azért voltak olasz alkalmazottak is, most már minden kis üzletecske a kínaiaké, ill. mindenhol az olcsó bevándorló munkaerőt alkalmazzák. Akik aztán hozzák a formájukat, korábban azért Bibione nem került be az országos hírekbe (idén volt lövöldözés, tűz, rablások, tömegverekedés Lignanoban, stb) No igen, ilyen helyeken nem a gyakornok kutató orvosok vállalnak nyári munkát....:-)   :-(

De erre halad a Világ, a népvándorlások miatt mindenhol irtózatos nagy tömeg van, mindenhol óriási sorban állások (gyerekkel sokszor nincs ehhez türelmünk), az autópályán Velence felé araszolva lehet haladni, mert a több-ezer kamion miatt gyakorlatilag bedugul a jobb oldali sáv.....épp egy facebook-os olasz csoportban olvastam ugyanezt a panaszáradatot másoktól, hogy Rimini már semmiben sem különbözik a mindig is lenézett Bibione-Lignano-Jesolo vonaltól, felesleges odáig elautózni, mert ugyanazt kapod: qrvanagy tömeg a tengerparton, az utcákon hömpölyög az embermassza, stb. (ne felejtsétek el, 2 év covid-bezárás után az első igazi szabad nyár volt az idei....tavaly csak kemény feltételekkel lehetett beutazni), már rég elvesztette azt a varázsát, amit az odautazók hittek magukról a 80-90-es években, hogy egy picikét elitebb nyaralóhely, mint Jesolo.

Ami nekem nem tetszett, hogy idén és tavaly iszonyú mennyiségben sodort a partra a tenger elpusztult medúzákat.....nem tudom, kutatják-e az okát, megtudjuk-e, mitől lehet ez. (olasz csoportokban okoskodott a sok PC emberke, hogy ez a természet része, fogadd el, a hideg víz miatt van, a meleg víz miatt van, blabla; de ki tudja, lehet, a tengerek nagymértékű környezetszennyezésének az eredménye ez. no nem az egyén szintjén, 1-1 szívószálra gondolok, hanem a globális nagyvállalatokra)

 

Még mindig jobb a helyzet, mint ahogy idén nagyon sokan jártak a horvátoknál, napi 5-8 sztorit lehetett olvasni, hogy a booking (+szállásadó) 1(!) nappal előtte visszamondta családok foglalását, ill. sokan bődületesen koszos apartmant fogtak ki, igazi balkán állapotokról lehet olvasni horvát facebook csoportokban.

dolgozó n Creative Commons License 2022.08.12 -3 1 15393

Szia. Nekünk is ez a 10. alkalom. Jövünk még, ha minden összejön. Ami nekünk negatív volt az a rossz szállás módosításból fakadt inkább. Mondjuk a kedvenc fagyizóm is bezárt :D ! Szemét és cigarettacsikk az élelmiszerüzletek körül van bőven, de ez a turistákat minősíti első körben! :( Mi ettől függetlenül szeretjük Bibionét és jól éreztük magunkat!

Előzmény: PBabyka (15383)
'szti Creative Commons License 2022.08.10 -1 0 15392

nálunk is vannak budán

a csapadékot nézve inkább kaktuszt kéne telepíteni...

Előzmény: CsanHan (15391)
CsanHan Creative Commons License 2022.08.09 -3 1 15391

Mi a fővárosi agglomerációban zöldövezetben lakunk és egyre gyakrabban halljuk a kabócák énekét! Lehet, hogy néhány év és pinea fenyőnk is lesz....:-)))

Előzmény: PBabyka (15385)
CsanHan Creative Commons License 2022.08.09 -3 1 15390

Igen, egyébként minden viszonyítás kérdése...

Előzmény: vadasz70 (15386)
CsanHan Creative Commons License 2022.08.09 -3 0 15389

Sziasztok!

 

Sajnos a mi tapasztalataink is hasonlók...mi 2020-ban voltunk utoljára Bibiben, pedig előtte két évtizedig minden nyáron megfordultunk ott, a gyerekeink ott nőttek föl. Nagyon érezhető volt a színvonal visszaesés, sok kopott felület, gazos kertrész fogadott bennünket, de örültünk, hogy a pandémia közepette egyáltalán eljutottunk a tengerhez. Aztán tavaly a kapott oltásunk is besegített abba, hogy más úticélt válasszunk, de a jövő héten ismét Olaszországba készülünk, Riminibe. Itt egy ránézésre nagyon jó apartmanházat találtunk, az ár kb. ugyanaz, mint Bibiben és repülővel csak picit több, mint 1 óra az út. Kiváncsian várjuk... Ha vkit érdekel, szívesen megosztom majd az apartmanház elérhetőségét (közvetlenül foglaltunk) és a tapasztalataimat.

arkilaszlo Creative Commons License 2022.08.09 -3 1 15388

egyébként még most is szívesen megyek Bibione-ba, de érzékelem a változást

Előzmény: vadasz70 (15386)
arkilaszlo Creative Commons License 2022.08.09 -3 1 15387

csak feltételezem azt, hogy az áradozók legtöbbje nem tudja összehasonlítani, hogy milyen volt 91-ben, meg utána nagyon sok évig, meg mi lett belőle mostanra

én ezzel nem szólom, de érzékelem a negatív változást

Előzmény: vadasz70 (15386)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!