Keresés

Részletes keresés

kvantumfizika Creative Commons License 15 perce 0 0 2199

olvas..leírtam ez nem buddhizmus.. az ott lent a frigyláda.:)

Előzmény: Paleokrites (2195)
kvantumfizika Creative Commons License 30 perce 0 0 2198

Nekem mi közöm ahhoz a horrorhoz amit saját magadnak szőttél?:))) Ez a te dolgod..a négynemes attól még nem erről szól.:)

Előzmény: Paleokrites (2194)
kvantumfizika Creative Commons License 30 perce 0 0 2197

És ne is fog..mivel nem tartozik az anyagi világhoz.::)

Előzmény: Paleokrites (2195)
kvantumfizika Creative Commons License 30 perce 0 0 2196

már mondtam..neked fogalmad nincs miről beszélsz::))

Előzmény: Paleokrites (2193)
Paleokrites Creative Commons License 8 órája 0 0 2195

Mivel a Dharma egyetemes, mindenhol jelen van. "

Ja, bemondásra, ám senki nem találkozott ezzel az isteniséggel, így mindenki azzá vált, aki hindu, buddhista és dzsainista és ezek kotyvaléka... :)

Mond, a képen mit keresnek a Sumerok, más népek jelképei, átkonvertálták indiaivá? :)

Előzmény: kvantumfizika (2182)
Paleokrites Creative Commons License 8 órája 0 0 2194

a négy " nem nemes " egy csupán a szenvedéselmélete, szenvedés teória, a szenvedés tétel.... Úgy látszik Buddha belebetegedett a szenvedés a szenvedés elméleti fogalomzavarába... :)

Előzmény: kvantumfizika (2191)
Paleokrites Creative Commons License 8 órája 0 0 2193

a vallások nem igazságokra épül, hanem hitetésekre, így azt mondani, hogy igaz lenne minden vallás, főleg a másik ellenében, hogy is mondjam, kurcafurca, de hogy a maga szintjén igaz lenne, ez a legnagyobb tévedés! :)

Előzmény: kvantumfizika (2184)
kvantumfizika Creative Commons License 9 órája 0 0 2192

mit akarsz a három testtől ha még a négynemest is kukába vágtad?:)))

Előzmény: evolúciómérnök (2189)
kvantumfizika Creative Commons License 9 órája 0 0 2191

függő keletkezés tudod? és négy nemes.:)

kvantumfizika Creative Commons License 9 órája 0 0 2190

ha megjelenik akkor a forma csak egy változás..ergo nem a forma ha megjelenik mert volt a forma előtt is.:)

evolúciómérnök Creative Commons License 15 órája 0 0 2189

ami felett elsiklott a digyelmed az az ... egy buddha a társaság szerint képes meg jelenni.. ezért mondhatja egy nem buddha .. *a budhha forma nélküli*.

// akarásból jeles vagy a tudatosság-értelem .. még arrébb van .. :( /

Előzmény: kvantumfizika (2188)
kvantumfizika Creative Commons License 16 órája 0 0 2188

És már megmondtam Nincs örök forma. Soha nem is lesz:) egy buddhát te nem azonosíthatsz egy  formával...mivel az forma nélküli.:)

"

Erre a Magasztos a következő verset mondta:

Aki látni vél engem valamely forma alapján,

s aki hallani vél engem valamely hang alapján:

az rég nem jár a helyes úton,

és képtelen fölismerni a Tathágatát."

Tudod Gyémánt..:)

Előzmény: evolúciómérnök (2185)
kvantumfizika Creative Commons License 16 órája 0 0 2187

Nem a saját világodat TE osztod jóra és gonoszra.:) Lásd fújj vallás...az gonosz::)

kvantumfizika Creative Commons License 16 órája 0 0 2186

meg kell érteni a vallásokat nem rettegni tőlük:) akkor megtalálod az értelmét mindnek.:)

evolúciómérnök Creative Commons License 17 órája 0 0 2185

// az istent-hit uralja a gondolást évezredek óta. a saját világukat osztották meg gonoszra és jóra.. . mondván a világotg ember nem csak isten ismerheti.. bár ez nyilván a saját mottójuk.. de népszerűvé vált .. hiszen nem kell hozzá megismerni a világ múködését .. elég elhinni az emberiség az isteni kiválasztott népe .. mert különb a bugócsigától..hiszen elfogadja a foglalkoztatás politikát, mint értelem szülte péz mozgatási szivattyút, ambe az egyed feláldozható, hiszen nem tudja hogy gondolatai mulandóságra elég csupánt .. is..miért értelmes az a lény mely mulandóságát elfogadja s pénzből él...// válj buddhává.a tudatosodás érdekében.. a buddhává válás érdekében... sambala érdeklben,.. a törekvők érdekében... a harmonia kialakulásának érdekében.... a magány elkerelhetősége érdekében...a barátság érdekében.

Előzmény: kvantumfizika (2184)
kvantumfizika Creative Commons License 26 órája 0 0 2184

Szerintem minden vallás igaz a maga szintjén::)

Előzmény: Helyesen író (2183)
Helyesen író Creative Commons License 1 napja 0 0 2183

Úgy néz ki, valóban csak az érti a buddhizmust, aki magától rájön az értelmére.:) De rengeteg vallás van, mindegyikhez tartozók meg vannak győződve a saját vallásuk igazságáról, így aztán nagyon nehéz eldönteni, melyiket érdemes követni. És én egyikről sem tudom biztosan, hogy az az igaz vallás, vagy egyáltalán van-e ilyen.

Előzmény: kvantumfizika (2182)
kvantumfizika Creative Commons License 1 napja 0 0 2182

Ez az egyik kedvenc jelképrendszerem... Igaz nem buddhista bár ha úgy nézem mégis:)  Mivel a Dharma egyetemes, mindenhol jelen van. Itt semmi nem azt jelenti amit szavakkal megtudsz a hétköznapi életben jelölni..) 

Előzmény: Helyesen író (2178)
kvantumfizika Creative Commons License 2 napja 0 0 2181

sebaj::) ez is mindig változik..))

Előzmény: Helyesen író (2177)
kvantumfizika Creative Commons License 2 napja 0 0 2180

Tudod ez olyan mint a meditáció.. csak szavakkal lehet vissza hozni.:) De a szavak itt már szóképek nem azt jelentik mint amit jelentenek.:) Na ezt is jól megmagyaráztam.:))

Előzmény: Helyesen író (2178)
kvantumfizika Creative Commons License 2 napja 0 0 2179

"egy sokak számára ismeretlen helyen jártak volna,"

Így is lehet mondani.:)

Előzmény: Helyesen író (2177)
Helyesen író Creative Commons License 3 napja 0 0 2178

Ez elég ellentmondásosnak hangzik, hogy "De ez is egy tapasztalat... ami már nem nevezhető tapasztalatnak". A buddhisták szavak nélkül gondolkodnak?

Előzmény: kvantumfizika (2176)
Helyesen író Creative Commons License 3 napja 0 0 2177

A "rájössz" szót egybe kell írni.

Amit írtál, ez ahhoz hasonlónak tűnik nekem, mintha a buddhisták egy sokak számára ismeretlen helyen jártak volna, ahol mások számára ismeretlen tárgyak vannak, amiknek így nincs is nevük, legfeljebb a buddhisták adtak nekik nevet, így hiába beszélnek róluk másoknak, akik nem voltak ott, azok nem érthetik. És így a nem buddhisták eldönthetik, hisznek-e a buddhistáknak. De számunkra bizonyíték nincs arra, hogy amiben a buddhisták hisznek, az igaz.

Előzmény: kvantumfizika (2175)
kvantumfizika Creative Commons License 3 napja 0 0 2176

"amit nem is tapasztal senki, mert nincs tapasztaló és tapasztalat."

De ez is egy tapasztalat..még ha nagyon finom módja is...ami már nem nevezhető tapasztalatnak..csak tudatosságnak. Azt hiszem így jó leírva szavakkal::)

Előzmény: Helyesen író (2173)
kvantumfizika Creative Commons License 3 napja 0 0 2175

Nekem senki nem magyarázta el a buddhizmust.:) A Buddhizmus teljes más gondolkodást igényel..Erre vagy rá jössz magadtól.. vagy felesleges is beszélni róla.:)

Előzmény: Helyesen író (2173)
kvantumfizika Creative Commons License 3 napja 0 0 2174

Milyen soros irányítónak?:)))

Előzmény: Paleokrites (2172)
Helyesen író Creative Commons License 3 napja 0 0 2173

Ha te olyan sok mindent tudsz a buddhizmusról, csak elmagyarázta valaki neked is egyszer, amikor még te sem tudtál róla semmit. Vagy ha mindent magadtól fedeztél fel, akkor csak tudsz valamit erről, hogyan. Azt pedig én ellentmondásnak látom, hogy azt állítod, olyat tapasztalsz, amit nem is tapasztal senki, mert nincs tapasztaló és tapasztalat. Megpróbálok logikusan gondolkodni, és attól függetlenül, hogy nem ismerem a buddhizmust, nem látom egymással összepasszolónak az írásaidat.

Előzmény: kvantumfizika (2169)
Paleokrites Creative Commons License 3 napja 0 0 2172

Értelek, akkor ez a te formád és nem az enyém, hála a sorsirányítónak... :)

Előzmény: kvantumfizika (2171)
kvantumfizika Creative Commons License 3 napja 0 0 2171

Én tudom hogy a forma üres.:)  És azt is tudom miért..:) Sőt azt is értem az üresség miért forma.:) Nem, nem az eszetlen pakolódás miatt::)

Előzmény: Paleokrites (2170)
Paleokrites Creative Commons License 3 napja 0 0 2170

ja, tud az ember, de a buddhista csak véli, hogy tud, tudod, a te féle formád üres... :)

Előzmény: kvantumfizika (2169)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!