Keresés

Részletes keresés

zöldember Creative Commons License 2007.02.08 0 0 6304

Szerintem a választ te is tudod. A súly miatt. Ugyanúgy mint a super bike-oknál a crossban is megy a súlyháború.

A KTM a himbás rugózás elhagyásával, próbálja tartani a súly limitet.

A többi európai márka nem is piachatározó tényező, meg nehezebbek is a vezető márkáknál.

Az alu váz viszont rideg, és a sérülései nehezen javíthatók. A crom molibdén vázak szerintem jobbak, rugalmasabbak, könnyen és olcson javíthatók, de a japik nem engem kérdeztek. 

Előzmény: gencsydani (6301)
GeryV8 Creative Commons License 2007.02.08 0 0 6303

250 4t

és leginkább a 2006-2007-es évjárat érdekelne. olvastam a változtatásokról - ami nem volt túl sok. lényegi különbségek, stb.

meg arról is, hogy nem a megbízhatóságáról (volt) híres a 250es 4t kawa - pl a yamahával ellentétben (yzf250).

állítólag 2006-7-es fejlesztéseknél ezekre odafigyeltek, hiszen erő, futómű, kezelhetőség és amúgy minden más az kiemelkedő.

egyszóval minden érdekel...

 

Előzmény: zöldember (6300)
zöldember Creative Commons License 2007.02.08 0 0 6302

Természetesen.

14 évesen Mini-cross ban. 1976-1979 között.

Másodosztályban 1980-1985 között.

első osztályban 1986-1995. között

Old bolyban 1996-2000. között

Hobbi 2000-től

Most 46 éves vagyok. De remélem még sokat crossozhatok.

Előzmény: strife (6299)
gencsydani Creative Commons License 2007.02.08 0 0 6301

Akkor ízlésben a Bélával egyet fogtok érteni, az utóbbi időben ő is teljesen "elzöldült":D Amúgy a japánok közül nekem is a Kawa tetszik a legjobban...

 

Tényleg, ha már van itt valaki, aki ért is hozzá, megkérdezem: szerinted miért tértek át a japánok a krosszmotoroknál az aluvázra? Tényleg jobb, mint az acél? Ha igen, akkor az európaiak miért ragaszkodnak az acélhoz?

Előzmény: zöldember (6300)
zöldember Creative Commons License 2007.02.08 0 0 6300

Jől látod.

2 vagy 4 ütemű 250-esre vagy kíváncsi? Milyen évjárat? Szívesen válaszolok neked kérdezz, mire vagy kíváncsi. Ebben a témában othon vagyok, mert a fiaimmal együtt használjuk, szereljük, tuningoljuk a kawákat.

De figyelmeztetlek, az én válaszaim elfogultak lesznek, mert szerintem a Kawák a ma piacon kapható legjobb mocik.

Amiért ezt leírtam biztos sok off-ot kapok, de legalább tudunk dumálni róla a hideg téli estékenn.

Előzmény: GeryV8 (6296)
strife Creative Commons License 2007.02.08 0 0 6299
megkérdezhetem hány évesen kezdtél el versenyezni?
Előzmény: zöldember (6293)
zöldember Creative Commons License 2007.02.08 0 0 6298

Szia Béla.

7-es 450-es. A ragadványnevet a vesenyzőtársak akasztották rám mert I osztályban mindig kawával mentem.

Előzmény: MX BELA (6295)
Raks Creative Commons License 2007.02.08 0 0 6297

Üdv Mindenki!

 

Sajnos ez szerintem nagyon sok helyen így van!

Nálunk is volt ilyen eset! Sőt: Volt hogy a "paraszt" kijött a rendezvényre (volt vagy 300 Ft beugró), illetve a mellette lévő föld szélére! Majd mikor kérdeztük hogy mikor óhajtja a  pénzt letenni annyit mondott:

-Mért fizetnék, saját földemen állok!

 

Amúgy ha valakit érdekel:

ELADÓ 2005.10-havi KTM SX 450, sérülés miatt összesen 20 üzemórával!

raksanyik@freemail.hu

 

Előzmény: Mx Rol (6294)
GeryV8 Creative Commons License 2007.02.08 0 0 6296

450es, és ha jól látom 2007-es.

szép gép!

 

zöldember

a 250-esről nincs infód? esetleg tapasztalatod?

 

Előzmény: MX BELA (6295)
MX BELA Creative Commons License 2007.02.08 0 0 6295
Mekora a géped? Az enyém 250 2t .:))))) Most már leesett miért zöldember a beceneved.:))))))
Előzmény: zöldember (6293)
Mx Rol Creative Commons License 2007.02.07 0 0 6294

Szevasztok

 

Ezzel a pályahasználat témával kapcsolatban én is csak a saját tapasztalatomat tudom megosztani... Mikor a pályánkon ki van téve a tábla hogy MAGÁNTERÜLET, alatta a telefonszám, mellette hogy 1000 Ft/nap és jó ha 10 emberböl 1-2 fizetett... akkor az ember elgondolkozik rajta hogy miért is adta bele azt a 15000 Ft- mikor készült a pálya hogyha ilyen emberek járnak ki... Ráadásul valami nagy böszme 450 es KX el voltak TÖBBEN és az összes kanyart kinyomosították meg az ugratókat lekaparták...

 

Volt 1 olyan eset mikor kijöttek kb 8 an motorozni a környékröl, elég jól mentek, majd mondta nekik a tulaj hogy fiúk beugrós lenne a pálya.... Erre azok: Aha jó, jó nagy beugrók vannak!! (mivel a pálya egy völgyben van és elég méretes bedobók vannak) Most erre is mit tud mondani nekik az ember??

 

A pálya egyébként folyamatosan épül a talaja még nem a legjobb, de igy kezdö szinten is el lehet rajta motorozni, mivel a tulaj a SAJÁT pénzén és SAJÁT gépével csinálja a pályát arra már nem marad keret hogy meg is túrassuk!

zöldember Creative Commons License 2007.02.07 0 0 6293

Ezekszerint ja.

Imádom. 24 évig nyomattam. ebből az utolsó 16 ot Kawával. Most már csak hobi.  

Előzmény: MX BELA (6291)
GeryV8 Creative Commons License 2007.02.07 0 0 6292
érdeklődők vannak....ha valaki ki is fizeti..az lesz a komoly ajánlat:)
utódot illetően..már szűkül a kör....de még csak infot gyűjtök.
jelenlegi versenyzők: yzf-sxf-kxf ('06)
Előzmény: strife (6286)
MX BELA Creative Commons License 2007.02.07 0 0 6291
Előzmény: MX BELA (6290)
MX BELA Creative Commons License 2007.02.07 0 0 6290
A képek szerint nemcsak sorstársak de márkatársak is vagyunk.:))))))))
Előzmény: zöldember (6289)
zöldember Creative Commons License 2007.02.07 0 0 6289

Kösz mindenkinek.

Jól esik, hogy szinte mindenki mellém állt. Már-már azt hittem bennem van a hiba és erköcstelenég a mani.

Én is szoktam más pályán mocizni a fiaimmal, de még a gépek még a kocsin vannak a tulaj viszont tudja, hogy mi ott vagyunk.

Ha a pálya szar le se vesszük a mocikat. A gyakorlott crossos már látásból megmondja, hogyha gatya. Akkor le se vesszük.

A szar pályák előbb utóbb kiírják magukat.

Előzmény: TamasM (6288)
TamasM Creative Commons License 2007.02.07 0 0 6288
Igen, ez a legg.r.nyebb.

Viszont ez szerintem csak akkor johet elo, ha nagyon valtozo a kozonseg es a tulaj nem szokott surun ott lenni es szedni a penzt. Szeirntem ha van egy kis mag aki gyakran jar ki, akkor ilyen nem fordulhat elo.
Belaek palyajan szerintem ezert johetett elo.
Előzmény: strife (6287)
strife Creative Commons License 2007.02.07 0 0 6287
Egy másik probléma ütött szöget a fejembe...
Valóban az egyik megoldás a telefonszámos kiírás.
De mint a többiek említették, az ember még sajnos abban sem lehet mindig biztos, hogy pont az kéri a használati díjat aki valóban illetékes...:(
Előzmény: zöldember (6273)
strife Creative Commons License 2007.02.07 0 0 6286
Gery!

Láttam gépet a neten. Volt már komoly ajánlat?
Következő típust csekkoltál már? :)
Előzmény: GeryV8 (6280)
strife Creative Commons License 2007.02.07 0 0 6285
zöldember:
Igaz, csatlakozom, szerintem is minden jogod megvan hozzá, hogy tájékoztasd őket a tényállásról. Főleg, hogy annyi munkát és pénzt fektetsz a dologba mint azt említetted...

Ahogy Gery is említette, ha pályán járok, Én is örömmel kifizetem azt az 1-2 ezret. Ezen nem múlik egy jó kis motorozás. Mivel a mögöttes munkát a hozzá nem értő nem is látja/tudja nem is igazán van tiszába vele, hogy ez az összeg ennek ellenére igencsak kedvezőnek mondható...

Mindemellett ezzel támogatjuk az egész jövőjét is, hisz ki építene gondozás/pénz igényes pályákat ha egyáltalán nem számíthatna semmiféle nemű támogatásra.
Azt pedig külön rossz érzés olvasni/hallani/látni amilyen hozzáállása/megnyilvánulása van egyeseknek...





Előzmény: TamasM (6283)
MX BELA Creative Commons License 2007.02.07 0 0 6284

Kösz a számot a közeljövöben meglátogatunk.

És szerintem nyogodtan menj oda és magyarázd el nekik hogy mi ujság,foleg te mivel a terület is a tiéd,én már nehezeb cipöben járok mivel most irathatok a haverral egy papirt hogy bérlem tolle a területett, de utána kemény leszek ,egyszer szolok ha nem penget és elmegy ,akkor ha mégegyszer meglátom a pályán beverem az orrát,egyébkemt mi is járunk máshova motorozni és ha nincs senki de szám van felhivjuk hogy mennénk a pályáján ,már csináltunk nem egy ilyen forumos összezörenést ,egyébként a másik véglet az aki csak pénzt szed a pálya meg le van szarva, és ugye az amatöröknek /hobbimotorosoknak/kin szenvedés rajta menni,kimegy kétszer és még a motorját is eladja utána ,ilyen pl a tököli pálya ,mindent lehet rajta csak élvezetessen motorozni nem de viszont 1500ft/nap ,oda nem járok és ezért csináltunk pályát mert kozel van lábon ki lehet menni  ,eleinte jo is volt mert ahol lerugtuk az ugratot ott visza is lapátoltuk ahol nagyobb volt a gödör betöltöttük és aki a környéken lakik és motorozott az vitt lapátot/nem ált szándékomba pénzt kérni/,de jotek ezek aköcsög profik,szét b*szták az egészet és még ök akartak pénzt kérni másoktol,és ezen rágtam be.Röviden enyi.

Előzmény: zöldember (6277)
TamasM Creative Commons License 2007.02.07 0 0 6283
En nem ertem miert nem mesz oda hozzajuk.
Meg az is lehet ,hogy egyszeruen nem vittek telefont.(neha naiv is tudok am lenni.:-)
Ha meg tudjak, hogy te vagy a tulaj es nem szedsz megse, akkor szerintem lenyegeben ezzel te magad is legalizalod azt, hogy ott lehet ingyen menni.
A tabla kint van, te vagy a tulaj. Szerintem ha egyszer-ketszer kimesz es szeded a penzt, palyaert nem fizetos elmegy mashova, a tobbiek meg megszokjak inkabb.
Fizetni nem orom, ha meg szar a palya es nincs is megturva plane, de a palya is egy szolgaltatas, ha meg van csinalva en bizom benne hogy inkabb fizetnek erte, mert ha 89-en voltak kint rossz palya nem lehet.
Szerintem menj oda es beszelj a nem fizetokkel, lehet ,hogy aznap nem fogsz motorozni, de ne ezen muljon.. Persze bunko mindig lesz.
Előzmény: zöldember (6276)
Gyöször Creative Commons License 2007.02.06 0 0 6282
Üdv Zöld! Fejkben rendet tenni? Olcsóbb??? ÚÚÚgyan máR! 5 méter magas kerítés 10 ezer volt és nálad a kapcsoló. Különben elhordják az ugratók följét is telket feltölteni bakker. Crossosok összetartani? Na épp ezért van ez a fórum! Üdv a köreinkben! sajna a hülyesgének nincs határa de egy ilyen kis lelkes csapat mindig összatartó. Attól, hogy kinézzük magunk közül az anti darabokat az úgyis folytaja tovább a hülyeséget, legfeljebb nem itt hanem máshol. Sajna mindig is lesznek ilyen inkubátor szökevények akik összedúrják a pályádat, vagy a vetésedet vagy amit talál. szerintem nem lehet tenni ellenük semmit, mert azzal magadnak is ártasz. ez olyan mint az olaj a vízben. Nem tudom pontosan mennyit de egy csepp olaj nagyon sok liter ivóvizet képes ihatatlanná tenni. Egy ilyen ökör motoros ( nem csak krosszos) az egész társadalomban teljesen negatív képet állít be az ÖSSZES motorosról... és ez itt a fő baj. meg az, hogy még élvezi is a gyökér... :(
Előzmény: zöldember (6281)
zöldember Creative Commons License 2007.02.06 0 0 6281

Igazatok van.

A pálya 28.5 hektár 2700 m kerítés meg oszlopok. Min 5 milka.

A Gyurcsány meg mindent kitalál, hogy ne jusson rá pizi.

Olcsób lenne a fejekben rendet tenni, hisz egyformák vagyunk.

Előzmény: GeryV8 (6280)
GeryV8 Creative Commons License 2007.02.06 0 0 6280
zöldember

no problem...
amúgy itt - szerintem a többiek nevében is mondhatom - mindenki inkább fizet 1-2eft-ot egy napi pályahasználatért, csakhogy nyugodtan, normális körülmények között, gondozott pályán motorozhasson.
velünk is kalkulálhatsz, mert meg fogunk látogatni több, mint valószínű :)

a leírtakra meg csak a bekerítés, és manuális beengedés + pénzszedés a megoldás. ha a pálya adottságai megengedik....illetve van rá keret.

Előzmény: zöldember (6276)
KTMSzepy Creative Commons License 2007.02.06 0 0 6279

Tudatosítani kellene bennük, hogy mi merre hány méter... Néhány táblával minimum. A "senki földje mindenkié" hozzáállás dívott 50 évig, mitől változott volna meg 10 év alatt?

 

Szepy

Előzmény: gencsydani (6274)
gencsydani Creative Commons License 2007.02.06 0 0 6278
Semmi gond, bocsánatkéréssel is inkább a Béla felé tartozol.

Amúgy mondom, teljesen megértem az indulataidat, mi is tapasztalatunk már hasonlót.
Úgy látszik egyébként, hogy az ilyesmi ellen csak a bekerítés (mármint a pályáé) adhat védelmet, de erre megintcsak keveseknek van pénze:(
Előzmény: zöldember (6276)
zöldember Creative Commons License 2007.02.06 0 0 6277

MX Béla Téged is megkövetlek!

Nagy böszmeség volt tőlem ez az off. Félreértettem.

Akkor te is hasonló bakancsban topogsz mint én. Jó lenne ha  legalább a crossosok nem szívatnák egymást.

A pálya Pest megyében van a 4 út mellet Monoron, technikás, homokos az ugratók nem durvák. Quad pálya is van. Mobil 20 9 584 148.

Előzmény: MX BELA (6275)
zöldember Creative Commons License 2007.02.06 0 0 6276

Ezt elkúrtam de nagyon. Bocs!!!

Így jár az aki belepofázik más beszélgetésébe. Utánna meg kérhet bocsánatot. De azt is tudni kell. Félreértettem az egészet, azt hittem, hogy fikázzátok  akik a pályájuk használatáért dellát kérnek. De nem bánom, legalább beleláttatok a másik oldal zsugáiba. 

Nekem az a problémám, hogy a sunnyogó crossosok miatt tolathatom a pályát hétről hétre, a becsületesektől összegyüjtött mani meg a gázolajra se elég. Ezért dolgozhatok a sunnyogókra, azok meg röhögnek rajtam. Nem tudom miért nekem meg nincs pofám odamenni hozzájuk és elmagyarázni amit ők is jól tudnak.   

Előzmény: gencsydani (6274)
MX BELA Creative Commons License 2007.02.06 0 0 6275

Kösz a hozászolásért!:)))))

 

Zöldember:egyébként én szivesen fizetek a pályádért 1500ft sött fel is hivlak ha van szám ,hogy egy jot motorozzak pont ezért épitettünk pályát mert közel van és ki tudunk motorozni és ha jönnek a haverjaink bohockodunk ,dumálgatunk,motorozunk,ehezképest idejönnek ilyen köcsög versenyzök és legyalázzák a pályát és még Ö akar pénzt kérni másoktol ,na ez felháborito./szivessen kiprobálnám a pályádat,merre van?/

Előzmény: gencsydani (6274)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!