Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

zoliee81 Creative Commons License 2013.02.01 0 0 80

Szia!

 

Lehet kérdésem?

Adott egy sima "B" jogsim, adott egy 1.5 tonna önsúlyú passat, és adott egy forgalomban lévő érvényes papírokkal rendelkező dzsip önsúly 800 kiló.

Kérdés:

Így egy rendszám nélküli "kutyával" mehetek vele közúton???

 

köszönettel:

 

Zoli

Előzmény: arniauto (78)
arniauto Creative Commons License 2011.11.30 0 0 78

Pár gondolat, hogy ne tegyél fel idióta kérdéseket:

 

"B" kategóriával a következő dolgokat vezetheted:

3500 kg-ot meg nem haladó személy és tehergépkocsi, amelyben a vezetőülést is beleszámolva max. 9 ülőhely van, valamint ezek a járművek könnyű pótkocsival ( max 750 kg.)  valamint nehéz pótkocsival, amikor a kettő jármű együttes össztömege a 3500 kg-ot nem haladja meg, a pótkocsi össztömege pedig a vontatásban szereplő össztömeget nem haladja meg. 

A vontatás személyi feltétele a (nem kezdő) legalább 2 éves vezetői engedély.

Hogy mennyit rakhatsz rá, azt úgy kapod meg, hogy a pótkocsi össztömegéből kivonod a  pótkocsi önsúlyát.

A legnagyobb mítosza a "kutyának" van. Lássuk az igazságot.

Ha rendelkezik a kutya rendszámmal és forgalmi engedéllyel, akkor a fenti rész érvényes rá.

Ha nem, akkor vontatási segédeszközként  használhatod, vagyis vontathatsz vele egy forgalomban egyébként is részt vevő gépkocsit. Vagyis: rendszám, érvényes műszaki, biztosítás. Addig meg odaviheted a zsebedben, vagy ahogy akarod, ugyanis üresen nem lehet a kocsid mögött.  Vonatkozik még rá az, hogy autópályán nem használhatod.

kacagógerle Creative Commons License 2010.12.04 0 0 77

Mezőgazdasági boltban,vagy mezőgazdasági gépeket/gépalkatrészeket forgalmazó üzletekben lehet kapni 10collos gumit.

Előzmény: uj tag (76)
uj tag Creative Commons License 2010.12.04 0 0 76

hali!

 

van egy könnyű 400 kilós össztömegű ufóm pici 10 collos kerekekkel szerintetek lehet rá robogó gumit tenni??? ha a méret stimmel? mert egyszerűen sehol sincs olyan ami van rajta, és ami rajta van az 30 éves...

vagy van erre valami jogi hercehurca előírás?

mzsolti21 Creative Commons License 2010.09.13 0 0 75
Sziasztok.

Kérdezni szeretnék:

Nagyobb távolságra szeretnék elvontatni egy kocsit, aki külföldi, nincs papírja, csak külföldi adásvételije. Járóképes! Milyen módon tudnám elhúzni,ha műszakilag rendbe rakom?
P-s rendszámot ha bérlek? Mibe köthetnek bele?
Köszönöm a segítséget!!
1zsakkrumpli Creative Commons License 2010.04.15 0 0 74
Segítséget szeretnék tőletek kérni a következőhöz:
- Szeretnék vontatni Ford Mondeo 2000 gépkocsival, utánfutó trélert, melyen egy Trabant lenne (Kaszni és fúvómű).
Miket lell teljesítenem, hogy szabályos legyen (lehetséges-e)?
(jogosítvány? vonóhorog? össztömeg? stb...
Nem akarnék fizetni a "szervnek"
Tisztelettel:
Tamás
zoza 36 Creative Commons License 2008.12.28 0 0 73

Tehát azt mondod hogy ha nekem van Belföldi árufuvarozóim(autómentő) papirom, akkor minden gond nélkül vontathatok vele akár rendszám nélküli autót is???

 

 

Előzmény: mikulas16 (69)
zoza 36 Creative Commons License 2008.12.28 0 0 72
Tehát azt mondod hogy ha nekem van Belföldi árufuvarozóim(autómentő) papirom, akkor minden gond nélkül vontathatok vele akár rendszám nélküli autót is???
puntik Creative Commons License 2008.12.20 0 0 71

Nem tudok mart a-TILTAKOZZUNK A SZLOVAK SOVINIZMUS ELLEN --cimu topikba,irni

meg a 11541- Bažant sort betettem ,torulrek,

a 11541-meg ott van,es a 11547-es KATA-31-irta viszlat ,sputnyik,es azota nem tudom kinyitni,--HAT EZ VAN NALATOK,SZABAD SZOLAS SZABADSAG,DEMOKRACIA,MEG EU-tag,igy csak -ESZAK-KOREA-van meg mindt ti,ilyen cenzura alatt,igy hat maradnak a ESZAKI-es DELI-testverek ,ott mart NINCS -CENZURA,mindt itt.Remelem valaki elolvassa a topik-bol,mert nem tudok oda irni,a SZABAD VELEMENY MIATT MI NALATOK VAN.Puntik-CZECHOSLOVAKIA-

puntik Creative Commons License 2008.12.16 0 0 70

Karacsonyi kinalatok,minden ismet csakis hazai gyartmany.

--utanfutok

www.agados.sk

www.vezeko.cz

www.pongratz.sk

--tetobox-es kerekpartartok,

www.hakrbrno.cz

http://www.supernavigator.sk/navigator/profile_firm.php?id=12023279

www.autoka.cz

-kerekpar,  http://www.kolafavorit.cz/ uti es terepkerekparok,

SKODAK-   http://new.skoda-auto.sk/  es  http://skoda.auto.cz/ 

    Puntik-CZECHO-SLOVAKIA-

 

mikulas16 Creative Commons License 2008.11.03 0 0 69
A PONTOS MEGNEVEZÉSE:KÉTKEREKÜ SEGÉD VONÓ RÚD.AMIRE NEM KELL RENDSZÁM.NEM KELL SEMIFÉLE PAPÍR KIVÉVE AZ AUTÓSEGÉLYSZOLGÁLATOS PAPÍR.AUTÓSEGÉLYRE JOGOSÍTÓ ENGEDÉLY,MERT KÜLÖN KELL AZ AUTÓ KÖTÖZÉS RÖGZÍTÉSBŐL VIZSGÁZNI.BIZTONSÁG TECHNIKA.CSAK ENYIT FÜZTEM VOLNA HOZZÁ.
Előzmény: Pavel (60)
puntik Creative Commons License 2008.02.10 0 0 68

SZevasztok---itt mindent megtalalsz,minden hazai gyartmany,utanfutok

www.agados.sk    akkor    www.pongratz.sk    tetobox,kerekpartartok pedig a kovetkezo oldalon  www.hakrbrno.cz - kerekparok pedig,-  www.kolafavorit.cz

oldalon talalhato,

Puntik--CZECHO-SLOVAKIA-

Petör Creative Commons License 2007.02.02 0 0 67

Halihó

 

köszönöm a gyors segítséget, nekilátok és ha nem tiszta valami még írok.

 

Kellemes hétvégét!

Előzmény: mr braun (66)
mr braun Creative Commons License 2007.01.31 0 0 66
Petör!
A legközelebbi okmányirodában pontosan megmondják. A rendszámcsere nem lehet túl drága, a forgalomból kivont futónál kérdés, hogy ideiglenes, vagy végleges. Ha ideiglenes, akkor az előre meghatározott időpont után automatikusan forgalomba helyeződik, vagy pár ezerért előrehozható a dátum egy űrlap segítségével. Ehhez asszem érvényes műszaki kell.
Előzmény: Petör (65)
Petör Creative Commons License 2007.01.31 0 0 65

Halihó

 

lenne két egyszerü, utánfutókkal kapcsolatos kérdésem:

- téglalaprendszámot hosszúkásra hol-hogyan-mennyiért tudok lecseréltetni? Mennyi ideig tarthat ez a procedura? Nagyjavításon van túl a futó és a konzolra már csak a normál rendszám menne fel...

- adott egy hazai, forgalomból kivont futó (másik), forgalmival. A kérdés egyszerü: hogyan és mennyiért tudom ezt üzembe helyeztetni? Milyen iratoknak kell meglennie (pl. határozat a kivonásról vagy vmi ilyesmi...), hogy üzembe helyeztethessem?

 

Elöre is köszönöm!

kacagógerle Creative Commons License 2006.11.22 0 0 64
Szabály szerint csak a háromszög alakút lehet.
Amúgy meg szvsz a rendőr leszarja milyen prizma van fent.
Előzmény: Petör (63)
Petör Creative Commons License 2006.11.22 0 0 63

Urak

 

meg tudná valaki mondani pontosan, hogy utánfutóra milyen alakú hátsó fényvisszaverőt engedélyezett felszerelni? Az a gondom, hogy a háromszög túl nagy... kör alakút nem lehetne felrakni?

 

Köszönöm

Pavel Creative Commons License 2006.08.28 0 0 62
Igen, sajna a tréler hátrányaihoz nekem még hozzájön a nehéz tárolás. Egy kutyát sokkal könnyebben be tudnék súvasztani valahová.
Előzmény: kacagógerle (61)
kacagógerle Creative Commons License 2006.08.28 0 0 61
Én még nem láttam rendszámos kutyát.

Egy tréler azért biztonságosabb.Igaz drágább is,és a fenntartása is jóval több(súlyadó).
Előzmény: Pavel (60)
Pavel Creative Commons License 2006.08.28 0 0 60
Sziasztok!

Látom téma volt itt korábban az autószállító kutya. Magyarországon kaphat ilyen rendszámot? Sok rendszám nélkülit látok, amik vontatást segítő eszközök, tehát csak műszakis autót húzhatnak. Nekem rendszámmal kéne, hogy papirok nélküli kocsit is vontathassak.
A világítás nem gond, a legtöbb kutyának levehető rendszáma és világítása van, amit a vontatott autó hátuljára fel lehet szerelni.

Akár Németországból is tudnék hozni ilyen profin megépített kutyát, de ha nincsenek papírjai gondolom itthon nem tudom levizsgáztatni, mellékelni kellene valamiféle tervrajzokat, nem?

Petör Creative Commons License 2005.05.19 0 0 59

Köszönöm

 

jöhet a szám a mail-emre.

 

Csaó

Előzmény: kacagógerle (57)
kismiki Creative Commons License 2005.05.19 0 0 58

Szervusz Kacagógerle!

 

Lécci küldjed el nekem is a számot. Melyik megyében vannak? 

Cimborám ippeg könnyű csónxállító ufo-ra vadászik.

Előzmény: kacagógerle (57)
kacagógerle Creative Commons License 2005.05.19 0 0 57
Már nem foglalkozom futókkal,de tudok adni egy számot,ahol olcsón kapsz uj futót..Ha érdekel megadom a számát mélben.
Ebből kel el a legtöbb:

futók
Előzmény: Petör (56)
Petör Creative Commons License 2005.05.18 0 0 56

Kacagógerle

 

próbáltalak már elérni mail-ben, érdekelne, milyen futókat készítetek és mennyiért. Kép, egyéb referencia lenne?

 

Köszönöm

Előzmény: kacagógerle (5)
Riff-Raff Creative Commons License 2005.05.18 0 0 55

A súly egy nehéz kérdés. Egymásnak ellentmondó szempontok vannak. Ami a konténert illeti, szendvicsszerkezetű lenne a legjobb, a jó hő- és hangszigetelés érdekében. Egyúttal minél nagyobb méretű lenne jó. Viszont jó lenne, ha a pótkocsi súlya (jobban mondva a megengedett legnagyobb össztömege, MLÖT) nem lenne túl nagy, hogy lehetőleg ne csak én vontathassam, és ne csak mikrobusszal, pickup-pal efféle nagyobb járgánnyal. Mindenképpen előnyös lenne, ha a megengedett legnagyobb össztömege nem haladná meg az 1 tonnát, vagy még jobb, ha a 900 kg-ot.

Ugyanis hárman vagyunk, akik használnánk a pótkocsit. A legtöbb személykocsi húzhat 1 tonnát, ezt én ténylegesen el is húzhatom, mert nekem van jogsim nehéz pótkocsira. De a többieknek nincs, úgyhogy csak legfeljebb a kocsi önsúlyával megegyező MLÖT-et húzhatnak. Számításba véve, hogy a jövőben a kocsik cserélődhetnek, a legtöbb kocsi önsúlya megvan 900 kg, úgyhogy ezekből a megfontolásokból adódnak a súlykorlátok.

Amúgy ez egy nagyjából állandó súllyal közlekedő, nagyrészt beépített felszereléssel ellátott műszerpótkocsi lenne. A könnyebb tolatás nem olyan fontos szempont, mert várhatóan keveset kell majd vele tolatni, és ennek a kevésnek is nagy része szükség esetén megoldható kézi mozgatással is. Az sem olyan fontos szempont, hogy kevésbé rángassa a kocsit, mert nem kellene vele naponta szaladgálni, csak úgy átlagosan havonta egy, maximum két alkalommal utaztatnánk meg. Inkább az a legfontosabb szempont, hogy a felszerelést minél kevésbé rázza. Erre mit tartasz a legjobbnak?

Előzmény: kacagógerle (54)
kacagógerle Creative Commons License 2005.05.18 0 0 54

Attól is függ mivel akarod húzni,ill. milyen nehéz cuccot akarsz szállítani vele.
A én a tandemtengelyes megoldás híve vagyok,könnyű vele tolatni de jobban rángatja a "húzót" mint egy forgózsámolyos ha nehéz cuccot viszel.
Könnyű árura mindenképpen ez a javaslatom.
Előzmény: Riff-Raff (53)
Riff-Raff Creative Commons License 2005.05.18 0 0 53

Gondolkodom mostanában egy pótkocsin, amit - ha ténylegesen aktuálissá válik a dolog - le kellene gyártatnom valakivel, bár ezek még igencsak előzetes tervezgetések. A felépítménye egy konténerszerű valami lenne, leginkább egy lakókocsira emlékeztetne.

Egy lényeges szempont, hogy a futóműve az úthibákat a lehető legjobban kisimítsa, mert a konténer tartalmának a rázkódás nem tenne jót. Valamiféle tippeket várnék, hogy milyen kivitelű futóművel lehetne ezt legkönnyebben elérni. Szóba jöhet a dolog egytengelyes utánfutóként, kéttengelyes tandemként terheléskiegyenlítővel, vagy akár forgózsámolyos kéttengelyesként is (bár az ilyen ritkaság a gömbfejes vontatmányok között, de láttam már ilyet).

Jártas valaki ebben a témában?

kacagógerle Creative Commons License 2005.04.02 0 0 52

Nem akarok negatív reklámot,de az Autoflexes vonóhorgokat mellőzd mert annál rondább horgokat senki sem gyárt.:-)
Nekem az Auguszt horgok jöttek be,mindenre ezt rakunk.(au)Gusztusos kinézet:-))),megbízható,megfelellően erős.
Előzmény: HOOD (47)
kacagógerle Creative Commons License 2005.04.02 0 0 51

Mikori a kocsi?Abból ki lehet deríteni.Meg aki egy kicsit vágja az megmondja ha beleül és kipróbálja.
Előzmény: HOOD (47)
Riff-Raff Creative Commons License 2005.04.02 0 0 50
Azért nem kell eltúlozni. :) Csak a vontatás témakörében pont ragadt rám ez-az.
Előzmény: Csimbió (49)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!