Keresés

Részletes keresés

TotalCar címlap TotalCar fórumok
Leiter Creative Commons License 5 órája 0 0 30482

Íbéjen foglalkozik, egy tag korabeli rádiókat alakít át annyira, hogy az eredeti funkciók mellett lesz egy bemenete pl. mp3.nak.... Nem rossz ötlet... Bár a 3-5 wattos mono teljesítmény sajnos marad ami nem túl sok, főleg X-ben. Tudom, hogy 1 wattal egy termet is lehet hangosítani, de ez nyilván nem az... :-P

Dömijani Creative Commons License 8 órája 0 0 30481

Vagy még itt lehet nézegetni korabeli olasz rádiókat: Autovox, Voxson, stb. Bár egy Phlilips vagy Grundig sem akkora szentségtörés.

http://www.radiomuseum.org/

http://antique-autoradio-madness.org/

Szerintem elsősorban inkább az döntötte el, milyen rádió került bele, hogy hogy hol vették. Gyanítom, ritkán kértek bele gyári rádiót, inkább megoldották utólag "házilag".

Előzmény: Dömijani (30480)
Dömijani Creative Commons License 9 órája 0 0 30480
Előzmény: xixiphus (30479)
xixiphus Creative Commons License 22 órája 0 0 30479

Kit kérdezzünk: milyen rádiók voltak a korabeli olasz autókban? Bandit?

Előzmény: Dömijani (30473)
Leiter Creative Commons License 23 órája 0 0 30478

Főleg mivel nekem régi műszerfalam van.

Előzmény: rágo21 (30477)
rágo21 Creative Commons License 24 órája 0 0 30477

Igazad van ha már ott van a helye mièrt ne legyen rádió.

Előzmény: Leiter (30476)
Leiter Creative Commons License 25 órája 0 0 30476

Igazából, ha 80-90 -es tempóval "krúzolok", akkor igen csendes a jószág, ekkor szeretek zenét hallgatni benne és lehet is. A másik dolog, meg mivel valamelyik elődöm belefaragta a műszerfal közepébe, legyen a lyukban valami és ha már van, akkor az meg szóljon is. :-)

Előzmény: Dömijani (30473)
cs_geza Creative Commons License 27 órája 0 0 30475

hogy még le is merítsd az aksit, mire készen leszel a buherával... :)

Előzmény: vargar1 (30474)
vargar1 Creative Commons License 27 órája 0 0 30474

Ennek sokkal egyszerübb magyarázata van.:

Az út mellett eltöltött szerelési időre biztosít nyugtató zenét.

Dömijani Creative Commons License 27 órája 0 0 30473

Ha nem, akkor milyen retro fejeket nézegetsz és miért?

Előzmény: Leiter (30472)
Leiter Creative Commons License 1 napja 0 0 30472

Ezt osztom, 3000 felett igazából nagyon beszélgetni sem kell... :-)

Előzmény: huborka (30471)
huborka Creative Commons License 1 napja 0 0 30471

hát az enyémben 3000-es fordulatszám felett már túl nagy a zaj (zene hallgatáshoz) alatta meg csak féktávon van :) gondolom ennek a 4 sebességes váltó, meg a tűzfal szigetelés teljes hiánya sem használ.

Előzmény: Dömijani (30470)
Dömijani Creative Commons License 1 napja 0 0 30470

Miért? Nem megy az ember állandóan 120-szal! Persze, ha igazán élvezkedésből autózok, akkor nem kell semmilyen zenének szólnia. Az X-nek V6 nélkül is jó hangja van.

Előzmény: huborka (30469)
huborka Creative Commons License 1 napja 0 0 30469

Én Bertuning V6 turbo- ját hallgatnám nem holmi hangszórókat.egyébként szerintem teljesen értelmezhetetlen az x1/9 meg a zenehallgatás. 

Előzmény: Dömijani (30468)
Dömijani Creative Commons License 2 napja 0 0 30468

Háttt... ööö, izé. Egészen pontosan a Fonógyári úton volt egy ismert autókereskedő, többek között Fiat márkakereskedése is - a válságig legalábbis.

Később valami karosszériás műhelyt nyitott Józsi, de nem tudom hol. Nála van még a Bertomtól vett ezüst (szürke) is...

Ennyit a történelemről.

Ha jól emlékszem, Józsi autójában az ajtókárpitokban is van egy-egy bazi nagy hangszóró. A pótkerékből legfeljebb a basszus jön elő.

Gyárilag a hátsó "párkányban" van két lyuk, ahová befér két ovál, nem túl nagy mágnessel, mert a tanktól nem fér. Ha nem vagy(tok) túl nagy(ok), az ülés mögött lehet valami lapos izét elrejteni. Láttam olyat, ahol a "bukókeret" felső részére szereltek két dobozt. Én meg az ülések elé tettem két régi Videotont, beüléskor kicsit zavaró, de én sem találtam jobb helyet (majd egyszer képet is teszek föl róluk).

Előzmény: xixiphus (30454)
rágo21 Creative Commons License 2 napja 0 0 30467

Köszi a kèpet,nagyon ötletes.

Előzmény: xixiphus (30465)
rágo21 Creative Commons License 2 napja 0 0 30466

Van nèmi tapasztalatom a rozsdával, mindig azt mondom egy ijen autót egyszer kell normálisan kihegeszteni,utánna üregvèdö,ebből se kell sajnálni az anyagot èn a würth cèg termèkeit használom.

Igaz drága,de nincs párja.

Előzmény: Thomaster__ (30464)
xixiphus Creative Commons License 3 napja 0 0 30465

Az igért kép Dénes József kocsijából fotózva.

Előzmény: rágo21 (30462)
Thomaster__ Creative Commons License 3 napja 0 0 30464

Na ezért adtam el, és ezért örülök nagyon, hogy pont hozzád került. Minden szakember megemlített különféle rejtett rozsdákat, amikor nála járt a kocsi bármilyen okból, és azt is hozzátették, hogy az a pénz amiért ennek nekiállnának, csak számtanpéldákban létezik.

Előzmény: rágo21 (30457)
Leiter Creative Commons License 3 napja 0 0 30463
Én a Retroaudio fejeket nézegetem... De most felni projekt van. :-)
Előzmény: rágo21 (30462)
rágo21 Creative Commons License 3 napja 0 0 30462

Megtalálltam a legjobb fejegysèget mármint mèretbe,az usb-és rádiók rövidebbek,így elfér kényelmesen

Az antennának nem fúrtam lukat,sikerűlt vennem belső antennát a conrad-nál.a hangszórók hátúl a kispolcon

Tök jól szolnak.

Előzmény: Leiter (30460)
rágo21 Creative Commons License 3 napja 0 0 30461

Nembaj majd a tèlen kicsontozom,lemez van amennyi csak kell,kasztniztam már rosszabbat is

/alfa sprint..../

Előzmény: cs_geza (30459)
Leiter Creative Commons License 3 napja 0 0 30460
A későbbiekben a kis polcon a hátsó ablaknál tudtommal volt hely két kisoválnak. A korai műszerfalba középre volt konzol és a jobb egy előtti betétben hely egy, az akkori mono hangszórónak! Vagy az utóbbi betét helyére olyan amibe bemegy egy rádio meg egy hangszóró. Utóbbi véleményem szerint nem túl esztétikus, de nem kellett hozzá szétbarmolni a műszerfalat! Ez nekem is fejtörést okozott, mert valamelyik előző tulaj beleverte a pajonyirt középre egy darab műanyaggal. De talàltam hozzà belevalót! :-)
Előzmény: rágo21 (30449)
cs_geza Creative Commons License 3 napja 0 0 30459

Egy x nem igazan tud jo helyen rozsdalni... :)

Előzmény: rágo21 (30457)
rágo21 Creative Commons License 3 napja 0 0 30458

Szia 

Három gyerek van,:-) :'( ,..……..

Ugyhogy közelharc van hogy ki üljőn a jobb 1 be.hála istennek csak nekem vsn jogsim:-) :-) :-) :-) 

Előzmény: huborka (30456)
rágo21 Creative Commons License 3 napja 0 0 30457

Szia!

Igen sikerűlt a műszaki,ès átírattam a nevemre,nagyon oda vólt az első futomű felfogatás kőrnyèke

Viszont azóta találtam rajta mèg rozsdát ,ha egy másik autó vólna ès nem az enyèm lenne a gazdát lebeszèlnèm a javításról.a lehető legroszabb helyeken rozsdás .:'( 

Előzmény: xixiphus (30455)
huborka Creative Commons License 3 napja 0 0 30456

A nagyok úgy csinálják, hogy előbb az autó van meg, utána a feleség. :)

és úgysem egyszerű. egyébként a 2 gyerek nagyobb gond...

Előzmény: rágo21 (30452)
xixiphus Creative Commons License 3 napja 0 0 30455

Hogy áll a kocsid? Tényleg le van vizsgáztatva?

xixiphus Creative Commons License 3 napja 0 0 30454

Szegeden ( pontosabban Újszegeden) volt Fiat autószalonja Dénes Józsefnek . Neki van egy zöld XI/9-e gyönyörűen rendbe téve. A kocsija pótkerekében volt egy aktív hangszóró( mélynyomó?) , ami jól szólt. Azt nézd meg..

A képet előkeresem még ma

cs_geza Creative Commons License 4 napja 0 0 30453

ilyen ez a popszakma... :)