Keresés

Részletes keresés

QQ Creative Commons License 3 napja 0 0 57677
bastardo Creative Commons License 3 napja 0 0 57676

igen, a harisnyás megoldás nálam is üzemben van :)

pont ez okozhatta a megfáradt anyagon a törést. A harisnya eléggé meg volt telve, amikor észrevettem hogy a kosár alja elvált a felső peremtől. Nyilván a tömött harisnyát szívta ezerrel a szivattyú, és nem bírta már a terhelést (sajnos van a medence mellett 3 magas nyírfa, annak meg ritka undorító virága van medencézés szempontjából).

Aqualingnél adták azt a kosarat, ami teljesen alkalmatlan porszívózás céljára. Ilyenjük van. A két felső fület levágtam róla, de így sem jó.

Kerexet megkeresem, köszi!

Előzmény: Egér Fogó (57674)
Egér Fogó Creative Commons License 3 napja 0 0 57675

Nemhogy rákerestem, de ki is mentem a sufniba, és megnéztem: van egy ilyen kosaram, nem törött, mindössze erősen megfogta valami, mert sötétbarna. Ez azt jelenti, hogy a Kerex, vagy az Aqualing árul(t) ilyent 6-8-10 évvel ezelőtt.

Előzmény: bastardo (57672)

Egér Fogó Creative Commons License 3 napja 0 0 57674

Az utolsó ötletem: a szkimmerkosár nálam kapott egy előszűrőt, ami egy ráhúzott harisnyából áll. Ha "megtelt, akkor egyszerűen kidobom, és kap másikat. A családban a lányok termelnek annyit, hogy minden héten akár többször is lehet cserélni a medenceszezon alatt.

Egy harisnyanadrágot több részletben használok el. A lábfejtől körülbelül arasznyira kötök egy csomót, jól meghúzom, és ollóval levágom a csomó alatt. Ezt a zacskót ráhúzom a kosárra, és többé nem kell visszamosatni a homokszűrőt, csak a szezon végén. :) Egy kődarab nehezéknek jól jöhet, de arra érdemes odafigyelni, hogy ne férjen bele a flexibilis csőbe. Remélhetőleg a kosár úgy törött el, hogy alkalmazni tudod ezt a megoldást.

Előzmény: bastardo (57673)
bastardo Creative Commons License 3 napja 0 0 57673

'8000 ezer' picit sok, csak simán 8000 :)

Előzmény: bastardo (57672)
bastardo Creative Commons License 3 napja 0 0 57672

köszi, hogy rákerestél!

ezek valóban küldenek ide, bár ez a kb 8000 ezer ft (amiből 5000 a posta) egy picit elveszi tőle a kedvem :)

Előzmény: Egér Fogó (57671)
Egér Fogó Creative Commons License 3 napja 0 0 57671

Ezt láttad?

Előzmény: bastardo (57669)
Egér Fogó Creative Commons License 3 napja 0 0 57670

Én a Székesfehérvárott, meg néha Budán járok náluk. 

Előzmény: bastardo (57669)
bastardo Creative Commons License 3 napja 0 0 57669

szerintem ez hydrotools 8928.

Ragasztásra nem gondoltam, mert valmiért azt hittem, hogy kapok ilyen a 'sarki boltban'. Lehet megvan még a törött darab, de elég nagy erőhatás tudja érni a törött pontot a szívóerő miatt. De megnézem megyek-e vele valamire.

Melyik kerexre gondolsz?

Előzmény: Egér Fogó (57668)
Egér Fogó Creative Commons License 3 napja 0 0 57668

Megragasztani nem lehet?

Általában vn egy belenyomott 4 vagy 5 jegyű szám, azt próbáld guglizni. A képen levő erősen hasonlít az én Jacuzzi gyártmányú szkimmerkosaramra.

Kerex-nél kerested?

Előzmény: bastardo (57667)
bastardo Creative Commons License 3 napja 0 0 57667

Sziasztok!

Eltört a medencénk szkimmer kosara, és amit helyette adtak az egyik boltban az sajnos egyáltalán nem jó bele. Pontosabban a kifolyóba belemegy és teszi a dolgát, de a porszívózáshoz való csonkot már nem lehet rátenni, mert lötyög, sehogy sem passzol.

Nem tudom a medencét anno építő honnan szedte ezt a típust, Hydrotools felirat van rajta, ami egy amerikai cucc, így néz ki: linkNeten keresgéltem, sehol sem lehet kapni, csak amcsiba, ide meg nem postázzák.

Esetleg találkoztatok már ilyennel? Van ötletetek mivel tudnám jól helyettesíteni?

Köszi!

mitvisz1 Creative Commons License 4 napja 0 0 57666

Nekem meg ott marad a medence mellett a szűrőben mint mindig . Majd a  -20-ban jól kifagy és fertőtlenődik :)

Zöldár Creative Commons License 4 napja 0 0 57665

Az enyém már a garázsban !

zztopp Creative Commons License 5 napja 0 0 57664

Én egy M30-as rekeszbe szedem ki a homokot, amit előtte geotextillel bélelek. Így, ha akar kiszáradhat.

Előzmény: nyárimádó (57659)
lac1 Creative Commons License 5 napja 0 0 57663

Így-így!

Leeresztéskor 1-2 liter hypo a vízbe, visszamosatás funkcióval leengedve, slussz. Az elején én is, ahogy a nagykönyvben meg van írva, aztán meg belevágtam a... unalmamat és kész. És így még a víz is jobb.   ;-)

Előzmény: nyárimádó (57659)
nyárimádó Creative Commons License 5 napja 0 0 57662

:) 

Előzmény: MZ/Y (57661)
MZ/Y Creative Commons License 6 napja 0 1 57661

Felét sem értem ( - így utólag - sajnos nem érdekelt a fizika a suliban), de örülök, hogy megoldódott. :)

Előzmény: nyárimádó (57658)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 6 napja 0 1 57660

Most nézzetek körül a leértékelések terén. Az osanban vettem tegnap 500Ft-ért 800 valahány grammos klórgranulátumot.

nyárimádó Creative Commons License 6 napja 0 0 57659

Sem vödörben, sem a tartályban hagyva nem száradt ki sosem a homok. Azt fóliára kiterítve lehetne kiszárítani napon.....én a végén a tartályban hagytam, persze a medencét visszamosás funkcióval ürítettem le. Sosem penészedett be, sosem lett szaga tavasszal. 

Előzmény: lac1 (57657)
nyárimádó Creative Commons License 6 napja 0 0 57658

Köszönöm a segítséged, de megtaláltuk a hibát...a napelem darabja maximálisan csak 21 V feszültséget tud termelni ( adatlap), mi 24V-os rendszerbe kötöttük be párhuzamosan. Így eleve halálra volt ítélve ( szép lassan lemerült a mindig)...majd máskor előbb elolvassuk az adatlapját, mielőtt összerakjuk. Most 12V-os rendszert csináltunk, amire bőven jó a 21 V....

Előzmény: MZ/Y (57648)
lac1 Creative Commons License 6 napja 0 0 57657

Mert teli homokkal k. nehéz leengedni az aknába, ezért kiszedem, hogy leengedés után visszatöltsem.

Amúgy arra is van tapasztalatom, ha átöntöm vödörbe, annak teljes keresztmetszetű a szája és még ott sem szárad ki a homok.

persze ez az egész a garázsban az aknában van, ha lakásban lenne, akkor talán.

Előzmény: MZ/Y (57655)
lac1 Creative Commons License 6 napja 0 0 57656

Én is.

Előzmény: Egér Fogó (57654)
MZ/Y Creative Commons License 6 napja 0 0 57655

Minek nézegeted? :)

Előzmény: lac1 (57653)
Egér Fogó Creative Commons License 6 napja 0 0 57654

A leeresztő lyuk takaróját is lecsavarom.

Előzmény: lac1 (57653)
lac1 Creative Commons License 6 napja 0 0 57653

Hát nem tudom, ti hogyan csináljátok, de amikor én benne hagyom, a felső 15-20% rész száraz lesz, azalatt meg nedves marad.

Előzmény: Egér Fogó (57651)
MZ/Y Creative Commons License 6 napja 0 0 57652

Ahogy EF írta, én sem szedtem ki. (Az újból necces is lenne a kis szája miatt.) Sokkoltam egyet leeresztés előtt, jól visszamostam (a víz jó részét a szűrővel szívtam ki), elrakom így. Jövőre úgyis sokkolással kezdek, nem hiszem, hogy baj lenne vele. A műanyag tartály meg nehogy már megmakkanjon a vizes homoktól, akkor megette a fene.

Előzmény: nexuspolaris (57649)
Egér Fogó Creative Commons License 6 napja 0 0 57651

Ha csináltál egy alapos visszamosást, nem feltétlenül szükséges kiszedni. Ha a tartályban hagyod, fedett helyen, kiszárad. Egy ritka szövésű anyaggal letakarhatod, hogy ne potyogjon bele semmi.

Előzmény: nexuspolaris (57649)
lac1 Creative Commons License 6 napja 0 1 57650

Tudod tesó, mindig az a hülye aki mondja.

Ne törődj velük, rám is mondták már ezerszer és még mindig itt vagyok.

Előzmény: nyárimádó (57631)
nexuspolaris Creative Commons License 2017.09.16 0 0 57649

Vége a nyárnak, el kell pakolnom a homokszűrőt. A szűrőanyaggal mi teendő? Ki kell szedni a tartályból és kiszárítani? Nem egyszerű művelet 25kg nedves üvegzúzalékot kiszedni a szűrőből... Ti ezt hogy oldjátok meg?

MZ/Y Creative Commons License 2017.09.15 0 0 57648
Előzmény: nyárimádó (57647)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!