Keresés

Részletes keresés

tunderlala-3 Creative Commons License 2009.06.10 0 0 11560
mármint macska....a WC :D
Előzmény: tunderlala-3 (11559)
tunderlala-3 Creative Commons License 2009.06.10 0 0 11559

Sziasztok!

 

ADjatok tanácsot nekem legyetek szívesek arra vonatkozóan, hogyan lehet kultúrált módon elhelyezni a medencét a kertben?

 

Arról van szó, hogy egy nyarat használtuk, csak leraktuk a fűre, alá raktunk polifoam lapokat. Így jó volt, viszont természetszerűleg a fű teljesen kidöglött alatta, amikor elraktuk ősszel a medit, nagyon csúnya volt a helye, egy csomó idő kellett hozzá, hogy megint benője a fű, ne rondálkodjon a kert közepén a medence helye.:s

 

Idén arra gondoltunk, hogy valamiféleképpen ki kéne alakítani a helyét, nem csak lerakni a fűre.

A férjem arra gondolt, hogy kiás(at?) neki egy kb. 4,5 m átmérőjű kör alakú részt szépen lehomokolva, így a medencének is jó, meg a talpunknak is.:p :))) (puhafalú intex-ünk van)

Na igen, de nekem meg az ugrott be erről egyből, hogy ez tök szuper, amíg a medence rajta van, de amikor elvesszük onnan, akkor egy óriási macsavécé lesz belőle!!! :s :(((((

 

Szóval ki, hogyan oldotta meg??

 

Köszönöm, üdv.!

KuZo Creative Commons License 2009.06.10 0 0 11558
Sziasztok!

nem tudja valaki, hogy az Intex vízforgatóhoz (cikkszám: 56638 /Model 638R/) mekkora átmérőjű gégecső tartozik? Szabványos az egyáltalán? Szeretnék egy hosszabbat venni..
Előre is köszi!
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.06.10 0 0 11557

Honnan tudom, hogy a medencének a vize teljesen át lett e forgatva?

Sehonnan. Csak tippelni lehet, a szivattyú szállítási teljesítményéből.

Előzmény: TnéSr (11544)
tunderlala-3 Creative Commons License 2009.06.10 0 0 11556

Nem kelt még el konkrétan, ebben a korban:D még gyorsan változnak a szerelmek....oviban is van vagy 2 férje....csak, akiről mi tudunk, aztán ki tudja?!:))))

 

Sajna ez már nem az a világ...mármint, hogy el merném őket nyugodtan engedni strandra egész napra, egyedül...pedig nem vagyok az a kimondottan parázós mami, de tényleg nem csatangolhatnak olyan gondtalanul, mint anno mi tehettük...sajnos.:(

 

És, ha "beleülős" úszógumit veszel a kisfiadnak? Vagy az már nagyon "bébis" neki?

 

Nekünk is olyan színskálás, tablettás "mérőnk" van, azért el lehet boldogulni vele, a semminél mindenképpen több.:p

Előzmény: liz79 (11554)
liz79 Creative Commons License 2009.06.10 0 0 11555

akkor Ő már elkelt??:-(((sajna

 

nem vagyunk klórosak= 0-val, viszont a ph most vagy kevés vagy pont az alsó határérték. nekem nem tetszik ez a tablettás színskálás méregető, én a 7színből 4-et rá tudok mondani, attól függ hogy tartom a készüléket, jobb lenne egy ami konkrtan kiírja....ph plussz meg nincs is itthon

Előzmény: tunderlala-3 (11553)
liz79 Creative Commons License 2009.06.10 0 0 11554

Köszi mindenkinek a választ, most olyen idő van, hogy beviszem őt, max. 10 perc után (gondolom nagy visítás mellett) kiveszem.  az a baj, hogy ő még csak 16 hónapos, ésa medence 90 cm-es (jó fej szülők vagyunk mi??:-)) ő még úszógumival vagy kézben nem mozog annyit, főleg ilyen mély vízben. 

 

majd lehet ha nagyon fog neki tetszeni, akkor esetleg kipróbáljuk mi a minimum vízszint, hátha egy karúszóval elbotorkál, és a medence is engedi hogy csak 60-70 cm víz legyen benne.

 

12-15 éves gyerek meg már egyedül is mehet a strandra nem?? vagy ez már nem az a világ?

mi spec imádtunk strandra is járni meg otthon is fürödtünk 18 évesen is, jó nem olyan volt mint a strand, de nagyon is élvezhető.aki szeret fürdeni annak szerintem mindegy, hogy duna- balaton -strand -házi medence vagy tó.

tunderlala-3 Creative Commons License 2009.06.10 0 0 11553
viszont most megyek és mérek egy klórt meg mindnet mert mintha marta volna a kezemet a víz....

Na emiatt gondolkozom valami "bio módszeren", annyira érzékeny hófehér bőrük van a gyerekeknek, sokat bajlódunk vele, szóva féltem őket kicsit a klórtól....bár nem volt gond sosem még... igaz, amikor kijönnek a medencéből, zavarom őket a zuhany alá, utána kenekedés...kicsit macera, de így nincs baj a bőrükkel.

 

Jah, az a kis úszógumis, ő a kisebb lányom, szóval hozzátok már erősen túlkoros:D A kép nem idei, úgy kerestem cd-ről, ez még egy 2007-es kép....tavaly nyáron nem volt felállítva a medence nálunk, nem sokat voltunk itthon. De idén lesz idő pancsolni, lassan majd noszogatom azuram, hogy töltsük fel.:p:)

 

Jó pancsizást Nektek délutánra!:) Én meg főzök.:s

Előzmény: liz79 (11551)
psg5 Creative Commons License 2009.06.10 0 0 11552
Jó vastag mezgag fólia, körbe levágva, a szélétől 20cm-re lukakat vágni,mint tetted azt gyerekkorodban az oskolában amikor papírból terítő díszt kellet vágni, bálamadzag belefűzni akkora, hogy a végére egy gumipókot bele lehessen akasztani és a gumipók másik végét pedig a madzag másik végébe, így rettentő könnyű levenni, felrakni valamint,levétel nélkül a gümipóknál felhajtva bele lehet leskelődni, adagolót rendezni, szűrőt takarítani.
De csak a vastag mezgazzal éred és átlátszóval azt,hogy pl nekünk feltöltés után 1,5nappal 26 fokos volt a vizünk (igaz egyész napodasüt a nap) tavaly volt olyan, hogy már kellemetlenűl meleg volt :)))
Nem vagyok profi medis, de ez tutti.
Előzmény: tunderlala-3 (11547)
liz79 Creative Commons License 2009.06.10 0 0 11551

Eheni...én meg valami kis úszógumist szúrtam ki a 16 hónaposomnak! Őt is Te neveled fűnyírásra, masszázsra, teljes féerfinép kiszolgálásra???:-)))mert akkor a következő lagzit is szervezhetjük!:-)

 

Egyébként most jöttem haza, a víz isteni nem tudom olyan mélyre dugni a hőmérőt, hogy ne 26-ot mutasson, szóval ébred a manó és felavatom vele is. (kár hogy apa nem látja az első vízbeszállást, de ki kell hazsnálni a jóidőt. Kíváncsi vagyok mit fog hozzá szólni!viszont most megyek és mérek egy klórt meg mindnet mert mintha marta volna a kezemet a víz....

Előzmény: tunderlala-3 (11547)
tunderlala-3 Creative Commons License 2009.06.10 0 0 11550

Ebben nagyon igazatok van, de az érem másik oldala, hogy a gyerekek egy ilyen otthonit csak kicsi korukban élveznek igazán, illetve addig "elég" nekik.

Azért egy ilyet nem lehet összehasonlítani az úszás, a vízicsúszda, stb. élményével, szóval nagyobb gyerekek max. akkor mennek bele, ha már megpukkadnak a melegtől, bár az én nagyjaim sokszor inkább bent vannak a klimatizált házban.:p :))) De ők már 12 és 15 évesek, szóval nem csoda, ha nem kunszt nekik, ha a 70 centis vízben áztatják magukat...a kishúguk szokta bekönyörögni őket, hogy játsszanak vele kicsit.

Szóval nagy gyerekekhez már valóban burzsuj medence kéne, amiben úszni lehet....nah, majd ha nyerünk a lottón.:p :D

Előzmény: toncsa8 (11549)
toncsa8 Creative Commons License 2009.06.10 0 0 11549
Igen tényleg egyetértek veled nem lehet győzni a strandot anyagilag,1 alkalom bizony belekerül 10000be,többek között a házi strand előnye hogy nincs belépő,-no és akkor fürdünk amikor csak akarunk!Csodálkozom sokszor hogy mégis még mindig sok embernek nincs tudatában hogy kéne egy medence.....,csak néznek be a kertünkbe,és azt hiszik milyen jól megy-pedig ez ma már bárki számára elérhető lehetőség(hitelre is adnak már)azt szoktam mondani van még ott ahol ezt adták!Még hogy burzsulyok vagyunk....(mert már ezt is megkaptuk).Lehetne képet kérnem a medidről,biztos klassz lehet ha 20kbm-es.Köszike.
Előzmény: kis.kukac (11545)
kókuszka Creative Commons License 2009.06.10 0 0 11548
Bocs a késői válaszért, de térkőproject is van, nem csak lubickolás.
Én Pécs mellett lakom, /3km/ egy olyan kis községben, ahol elég érdekesen alakul az idő a légköri viszonyok (Mecsek?) miatt.
Pl. Pécsett szakadó eső nálunk általában semmi.
tunderlala-3 Creative Commons License 2009.06.10 0 0 11547

De jó, hogy mondod, köszi szépen, akkor ez nem jó, marad a mg-i fólia.:s

Azt hittem, hogy körben vannak lyukak rajta fém karikákkal, amibe bele lehet a kötelet húzni...ilyesmi eszembe sem jutott, hogy középen van kilyukasztgatva.:O :(

 

Nagyon csinos a kislegény, szép pár lennének.:p :D

 

 

 Szép napot!:)
Előzmény: nyárimádó (11538)
kis.kukac Creative Commons License 2009.06.10 0 0 11546
Én már 25 fok felett beengedem őket. Az asszonnyal mindig vita van köztünk, mert neki a víz csak 30 fok felett jó. Ahhoz meg ilyen rapszódikus időjárás mellett sokat kell várni, szegény gyerkőcök meg mindig ott sertepeltélnek a medi mellett.
A vízben nem tudnak megfázni, mert állandóan mozognak ugrálnak, míg mi felnőttek csak áztatjuk magunkat.
Előzmény: liz79 (11512)
kis.kukac Creative Commons License 2009.06.10 0 0 11545
Valóban én is ezért csináltam az egészet.
Nem beszélve a strand illetve élményfürdő belépőkről. Ha négyen elmegyünk az utiköltség+belépő+ ez simán 10000 HUF/alkalom.
A medi üzemeltetése 4 hónap alatt kb 30000 Ft, és az előnye, hogy akkor használom amikor akarom.
Sajnos az nem biztos, hogy nem lessz többet óvoda, de jobban figyelni kell a gyerekekre, meg csak nőnek az idő során és az ilyen balesetek megoldódnak.
Előzmény: toncsa8 (11504)
TnéSr Creative Commons License 2009.06.10 0 0 11544
Sziasztok!

Honnan tudom, hogy a medencének a vize teljesen át lett e forgatva?
Én még tavaly vettem egy kis búvárszivattyút, ami a medence közepén van, összekötöttem az eredeti papírszűrős szivattyúval, és úgy megy vissza a víz a medibe. Nekem 12 m3-es a medence, a szivattyú eredetileg 14.000 l-t forgat meg egy óra alatt. Lehetséges hogy egy óra alatt teljesen átfordul a víz? Mondjuk van nyomása visszaömlésnél, az biztos. Egyébként vasárnap töltöttük fel a medit, most talán jók a víznek az értékei. A víz szine olyan kellemesen világos kék. Volt amikor kellemes világos zöldes kék volt.
Egy 12 m3-es medibe mennyi kombi tablettának kell ázni folyamatosan. Én most 3 db 20 g-osat tettem az úszóba. Ez kevés vagy sok?

Készüljetek mert romlani fog az idő!!!!!!!!!!
Sajnos! Pedig már 26°-os a vizünk!

Ja, és készülőben van a KUPOLÁS medence fedésünk. Már csak a fólia hiányzik róla. Ha készen lesz teszek fel képeket! Nagyon vagány lesz!!!!!

Tanuska Creative Commons License 2009.06.10 0 0 11543
Sziasztok! Én elkeseredésemben regisztráltam.Vettem intex 457x122 fémvázas medencét tegnap összeraktam és miután 20 cm viz után észre vettem, hogy az egyik lába áll a vizben azt hittem szét robbanok.Mára már az egész alatt viz van tehát valahol szivárog.Ennyi pénzért azért jobb minőséget vártam volna.Kiadtam érte 70 ezret és orrán száján folyik.Ennyit a minőségről!!!!!!
natalyel Creative Commons License 2009.06.10 0 0 11542
Megértelek. Tudom miről beszélsz.
Előzmény: nyárimádó (11492)
nyárimádó Creative Commons License 2009.06.09 0 0 11541
Na megyek szunnyadni.
Üdv
nyárimádó Creative Commons License 2009.06.09 0 0 11540
:)))))))))
Előzmény: lac1 (11536)
nyárimádó Creative Commons License 2009.06.09 0 0 11539
Én is, de a fi- relé valamikor lekapcsolt. Azt, hogy mikor nem tudom. Azóta úgy van, majd holnap azzal a vízzel locsolom fel a mocskot a kútfúrók után. Kitakarítom, ameddig nem lesz meg a homokszűrőm:(((
Előzmény: lac1 (11535)
nyárimádó Creative Commons License 2009.06.09 0 0 11538
Egy év. A gyári lyukak, (asszem 6 db) a fólia közepén voltak. A kosz, az eső meg minden trunya bement a medencébe. Várj lösz fotó:

A francot a képen van vagy 20 lyuk, a végén már úszógumit raktunk alá, hogy ne engedje ezt az eső utáni mocskot a medibe:








Ezt pedig a lányodnak küldöm, ha már így családiasra fordult :)))


Üdv
Előzmény: tunderlala-3 (11533)
nyárimádó Creative Commons License 2009.06.09 0 0 11537
Igazad van, bár nem számoltam utána. De biztos van a neten annyiért is, hogy ne kelljen autózni. Vagy van egy jobb: valamelyik megyei kollégámat megkérem, hogy vegye meg.
Nem tudtam, hogy nem kell pestig menni egy ilyen boltig. Itt Debrecen környékén még nem igazán vannak ilyen bótok.
Előzmény: index27 (11529)
lac1 Creative Commons License 2009.06.09 0 0 11536
A tengerbe is így engedtem őket, ha megfulladnak megpofozom őket.
Előzmény: nyárimádó (11523)
lac1 Creative Commons License 2009.06.09 0 0 11535
Én úgy "vallom", és úgy is csináltam, hogy 24 óra alatt 2* forduljon meg a medi vize.
Kábé.
Előzmény: nyárimádó (11522)
tunderlala-3 Creative Commons License 2009.06.09 0 0 11534

EGy nőnek oly sok titka van.....:)

'Caka!:)

Előzmény: nyárimádó (11532)
tunderlala-3 Creative Commons License 2009.06.09 0 0 11533

Intex. Nem mondod, hogy egy év alatt tönkrement!:O A gyári lyukak miért nem jók? Kötelet végigfűzni rajta, hogy meg lehessen kötni.

De most már tényleg megyek, bocsánat, majd holnap olvasom a választ...már csúnyán kezdenek nézni rám.:))))

 

Jó éjt!

 

Előzmény: nyárimádó (11530)
nyárimádó Creative Commons License 2009.06.09 0 0 11532
Ennyire el akarod sózni? Még nem is találkoztak, de TE már mindent elárultál! :))
Jó éjt Neked is!
Előzmény: tunderlala-3 (11528)
tunderlala-3 Creative Commons License 2009.06.09 0 0 11531

-kocsimosás

 

Azt szeret!! Azt is szoktunk!:))

 

-"felfedező" életmódot szereti
-nem mond nem-et
-...

Ööööö....izéééé...asszem tényleg megyek, még elpirulok itt a végén.:D

Jó éjt!:)

Előzmény: lac1 (11524)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!