Keresés

Részletes keresés

hzolee Creative Commons License 2008.08.13 0 0 9032
szerettünk volna mi is éjszaka, de a jégtáblák felsértették a nyakunkat :-)

viccet félre: én is nagyon sokat visszaolvastam a topicban. A homokszűrő lesz Nálad a fő faktor. Ezt is a teknős-akvaterráriumon tapasztaltam ki, amelyet már többször hoztam példának. A térfogat szerint ajánlott szűrő sose volt jó. Vettem a húszliteres akvaterráriumhoz egy 60-litereshez ajánlott szűrőt - máris megoldódott a gond. A frissen betöltött víz ott is opálos szokott lenni, ha friss kavicsokat is berakok. (hiába az előzetes kavicsmosás). A szuperszűrő 1 nap alatt kitisztítja, a béna szűrő csak küzdött. És nem kell pelyhesítő... :-) Node mindegy, nem akarom itt a hangulatot rontani.

Hidegség: sajnos nálunk eléggé behatárolt, hogy hová lehet tenni a medit. Keveset süt rá a nap, és akkor sem a felület 100%-át süti. Ezen nincs mit nyafogni, ténykérdés.
Előzmény: taki_67 (9031)
taki_67 Creative Commons License 2008.08.13 0 0 9031

Ne légy már így elkeseredve...

Nekem 4-5 éve van medencém, ahogy nőttek a gyerekek, egyre nagyobb.

Eddig minden évben min. 3x kellett vizet cserélni, mert annyira béna voltam hozzá, meg nem is foglakoztam vele.

 

Az idei az első év, amikor a május végén beletöltött víz még mindíg tiszta. Igaz, az idén beruháztam egy homokszűrőbe is, de a vízminőség ellenőrzését rendszeresen végzem, a vegyszerezést is ennek megfelelően.

Amit a témáról tudok, azt innen, a fórumról tanultam (igaz már kora tavasszal kezdtem olvasgatni az elejétől, és mire eljött a szezon, a végére is értem).

 

Persze lehet érveket felhozni a medencézés mellett és ellen, ki is lehet számolni, mi az olcsóbb, de nekem élményt jelent, ha tikkasztó melegben hazamegyek a melóból és 5 perc múlva már lubickolok, az esti-éjszakai fürdőzésről (ahol a fürdőruha sem kötelező) már nem is beszélve:-))))

Előzmény: hzolee (9029)
GanXstaZolee Creative Commons License 2008.08.13 0 0 9030

Érdekes hogy sokaknak nem melegszik a víz, nekem le van most takarva jó 1 hete de mindig kellemes a hőfok. Ha leveszem a takarót 2 nap alatt 30 fokos ilyen időben.

 

Nekem egy kivül fekete belül kék fólia van márkáját nem tudom, de hőfokkal sosincs gond, igaz egész nap süti a nap délután 5től van félig árnyékban max.

 

Opálosodás: nekem akkor jön elő ha sok a homok az aljában és porszívózás nélkül használjuk, utánna opálos míg le nem ülepedik.

 

Amit megfigyeltem, hogy nállam alacsony mindig a ph, igaz eső nem esik bele pedig lehet hagynom kellene, hogy emelje kicsit.

 

Kombi tablettát+pelyhesítőt viszont ajánlom mindenkinek, mert opálosodás ellen ha van porszívó a legjobb megoldás.

 

3,8*0,8-as kb a medence.

 

Akinek merevfalú van és leásta félig a földbe írhatna pár infót mennyibe került a medence, mekkora meló stb, jövőre el tudnám képzelni a terasszal szemben én is.

hzolee Creative Commons License 2008.08.13 0 0 9029
1 óra fürdésre kb 15-20 munkaóra pöcsölés és utánajárás jut.
(nem számítva a fórumozást LOL)
amúgy sem voltam nagy medencepárti, én ajándékba vettem :-).
most már mégjobban nem vagyok medencepárti.
ha fürödni akarok, ott a strand, ha meg nem akarok, nem megyek strandra - de cserébe méricskélni, ellenőrizgetni, letakarni/kitakarni, klórózni, ph-zni, algázni, pelyhezni, szűrni, leszedni, fölözni, porszívózni, milliókat homokos szűrőre kiadni se kell. a vegyszerekkel szivesen játszadozok mint örök gyermek, csak legalább hatása lenne!
GRRR
Előzmény: motinka (9024)
hzolee Creative Commons License 2008.08.13 0 0 9028
éjjel 18-19 fokos, estére akár 21-ig is felmehet!
éjjel intexes fólia, nappal átlátszó fólia.
+ opálosodás a klór és a pölyhöngető ellenére.
mindegy, még 1-2 hónap, és le lehet ereszteni, tavaszig nincs gond :-((
z.
Előzmény: true1 (9017)
Henker Creative Commons License 2008.08.13 0 0 9027
Csatlakozom! Gazdasági átlátszó fóliával takarjuk mi is, és 29-30 'C-os a vizünk! Persze ez délután 3-4 órára melegszik fel ennyire. Éjszaka kb. 25'C.
Előzmény: aja aja (9026)
aja aja Creative Commons License 2008.08.13 0 0 9026

Nálunk a férjem, a hugom és a többi nagykorú gyerek szeret nekifutásból ugrani. Én ki szoktam teriteni két napozó polifomom, na azon lehet nekifutni.

Tabletát szerintem is úszóadagolóba, sajnos ezt csak akkor láttam be mikor a klór a szkimmer műanyag kosarát is szétette. Apró darabokra tört az alja.

A viz átlátszó fóliával takarva tegnap 30 fokos volt, alig lehetett este kiszedni a csemetét belőle.

Kicsit macera nekem egyedül ráhúzni, de megéri

Break Creative Commons License 2008.08.12 0 0 9025
Köszi a válaszokat, megpróbálok utánanézni az előszűrőnek, addig meg marad a harisnya.
motinka Creative Commons License 2008.08.12 0 0 9024
Ez a szűrő úgynevezett ékszerszűrő, ahogy a neve is mutatja nagyobb tárgyak kiszűrésére való, szerintem ha a szkimmerben van szűrőkosár, az ugyanazt a célt szolgálja.
A fűszálakra sincs más megoldás kézi fölöző. Én mindig ezzel kezdem.
A hálós fölözővel végigszedem a víz tetején úszó dolgokat. Ezzel is kicsit tehermentesítem a homokszűrőt, és nem tart semeddig.
A medence használat takarítással jár :o)
Előzmény: taki_67 (9016)
bnorci71 Creative Commons License 2008.08.12 0 0 9023
dehogynem :)
most mondanak 3 nap kánikulariadót.

Az én vizem si megsínylette ezt a pár napot :( ráadásul 1 éjszakát nem volt letakarva, tegnap nem is mértem hány fokos volt de mára letakarva használhatóra melegedet :)
Előzmény: sziry (9021)
bnorci71 Creative Commons License 2008.08.12 0 0 9022
Sziasztok!

Tabletát úszóadagolóba,
vagy harisnyát a szűrőbe, de így is az erős klóros vizet fogja kapni.

Az úszóadagoló előnye hogy tudod szabályozni az adagolás mértékét valamennyire.
Előzmény: Break (9013)
sziry Creative Commons License 2008.08.12 0 0 9021
Nekünk 3 m-es van, állandó napsütésen, tegnapelőtt 27, tegnap 25 fokos volt, éjjel mindig le van takarva, még használaton kívül is, ma 23 volt d.e, azóta nem néztem. Már sose fog rendesen felmelegedni.
Előzmény: true1 (9017)
PRAETORIANUS Creative Commons License 2008.08.12 0 0 9020

Elvileg a váltószelep membránja alá kerülhetet kosz, vagy valami.

Nem ismerem ezt a szűrőt, de általában a váltókar van csavarral rögzítve, azt kiengedve szétszedhető, de vigyázni, mert rúgó lesz alatta.

Utána felmérhető a hiba oka, vagy a kár...

 

Előzmény: pannaadria (9019)
pannaadria Creative Commons License 2008.08.12 0 0 9019
Sziasztok!Segítséget szeretnék kérni!Vett vki idén az auchanban bestway homokszűrőt?A miénkből elkezdett folyni a víz, és nem találom a blokkot.Mi lehet a baja?A leereszetőn folyik szépen egyenletesen működés közben.Segítsetek!!!!!
futóék Creative Commons License 2008.08.12 0 0 9018
Most inkább nem illetném szép szavakkal hogy mennyire hideg...pucusorvasztó:-D bocsi kicsúszott
Előzmény: true1 (9017)
true1 Creative Commons License 2008.08.12 0 0 9017
Nálunk is ez a gond, nagyon lehűlt ezeken a hideg éjszakákon, és az istennek nem akar melegedni!!! A férjem már megcsupálta az almafát, szidott is rendesen. Most majd meglátjuk.

Többieknél mi a helyzet a vízhőfokkal? Éjjel nem hűl le nagyon?
taki_67 Creative Commons License 2008.08.12 0 0 9016

Így valóban kissé bonyolultabb:-)

Lehet kapni előszűrőt, pl. ilyet. Nekem ugyan nincs, de gondolom erre találták ki. Majd elmondja a véleményét róla olyan topiktárs, aki használja (engem is érdekelne).

Előzmény: Break (9015)
Break Creative Commons License 2008.08.12 0 0 9015
Van nekem is lábmosóm, de nem 100%-os a hatásfoka, meg mivel a medence be van süllyesztve, nekifutásból is nagyon szeretnek beleugrani. A lényeg, hogy a fűszálak bekerülnek a medencébe.
Előzmény: taki_67 (9014)
taki_67 Creative Commons License 2008.08.12 0 0 9014

Ez nálam is gondot jelentett.

Egy műanyag lavórt tettem a létra elé, abba vizet. Úgy helyeztem el, hogy a gyerekek kénytelenek legyenek belelépni, ha a medencébe mennek.

Min. naponta cserélem a lavórban a vizet, de előfordul, hogy gyakrabban. A vizet a medencéből veszem, így van benne vegyszer is.

Előzmény: Break (9013)
Break Creative Commons License 2008.08.11 0 0 9013
Van egy kisebb gondom.
Fűnyírás után mindig marad szanaszét egy kis mennyiségű lekaszabolt fűszál. Mivel a medence három gyerekkel és egy csúszdával van kombinálva, egy idő után a fűszálak egy része a medencében köt ki. A víz felszínéről a szkimmer, az aljáról meg a lépegető felszedi, de a szkimmerben lévő kis rácsos szűrőn egy része átmegy és eltömi a pumpát. Húztam a szkimmerben lévő rácsos bizbazra harisnyát, először erre tettem a kombitablettát, egykettő szétmarta, most úgy van, hogy bizbazban a tabletta, felette a harisnya, de a harisnya élettartama így is csak egy hét.
Ha van valakinek erre valami okos megoldása, szívesen meghallgatnám.
Makarska Creative Commons License 2008.08.11 0 0 9012

Szia!

 

A cső végén lévő "tárcsa" adott volt a homokszűrönkhöz. Ez direkt a víz tisztitáshoz való, ráhúztuk a gégecsövet és simán szívja be a medence alján lévő koszt, bogarakat.

 

 

Előzmény: chelloboy (9003)
futóék Creative Commons License 2008.08.11 0 0 9011
Kölcsön kértem a szomszéd konyhai mérlegét(ő is erre használja), egyszeri adagot kimértem a medinkhez, és bejelöltem egy műanyag poháron alkoholos filccel....a poharat belehajítottam a gyorsaklóros dobozba....Az algaölő nekem folyékony: én is mosószeradagolóval mérem ki. Jobb ötletem nincsen:-))) ezt is itt tanultam.Zs
Előzmény: hzolee (9006)
hzolee Creative Commons License 2008.08.11 0 0 9010
hátigen.

csíkos teszterem van, a ph az kis jóindulattal elfogadható (esetleg minimális minuszolás beleférne). olvastam a topicot meg a topic elején lévő kisokost, szóval mindez nem is kérdés.... a mérésre érdekelt volna vmi tipp :-) én a süteményes mérlegre nem teszek klórt az zicher! :-)))))) (vicceltem)
Előzmény: taki_67 (9009)
taki_67 Creative Commons License 2008.08.11 0 0 9009
Amit én tennék: először is ellenőrizném a mostani állapotot: pH és klór. Ezután lehet tovább okoskodni.
Előzmény: hzolee (9008)
hzolee Creative Commons License 2008.08.11 0 0 9008
szia,
a pelyhesítő az folyékony, így ezt egy milliliter-osztású mosóporadagolóval mértem ki.
A klórt "eddig" összesen egyszer mértem, saccra. Sok is lett (szag, tesztcsík színe), de persze kipárolgott. Ezért mondjuk sokk-klórozásnak nevezném :-), de most jó lenne szépen adagolni.
A medi 2.44-es, kb 2,5 köbméter van benne, ha jól emlékszem. Sajnos csak részben süti a nap. Az idei csúcsunk 27 fok C. Negatív csúcs a mai 18,5 fok C.
Az opálosodás lehet ugyebár az algásodástól is, viszont a víznek nincs zöldes árnyalata, + a medence fala sem zöldül.
z
Előzmény: taki_67 (9007)
taki_67 Creative Commons License 2008.08.11 0 0 9007

Eddig hogyan mértél?

A magam részéről ha lehet, tablettás kiszerelést veszek, így egyszerűbb.

A pH mínusz egyedül, ami garnulátumos; itt egyszer teleraktam a doboz kupaját és lemértem.

Végül is mindegy, hogy mit használsz egységként, de az első alkalommal "kalibrálni" kell. A multikban 3-4000 Ft-ért lehet kapni digitális konyhai mérleget. A nejem ilyet kapott tőlem névnapjára, aztán én használom:-)

Tudom, hogy nem vigasztal, de az opálosodás megszűnésével én sem vagyok elégedett.

Mekkora a medencéd, hogy ilyen hideg a víz? Nálam a 10 m3-es 25 °C-os.

Előzmény: hzolee (9006)
hzolee Creative Commons License 2008.08.11 0 0 9006
sziasztok...

gondoltam tökölök még egy kicsit a pelyhesítéssel, klórral, ph-val.. aztán megnéztem a vízhőmérőnket, és 18.5 fokot mutatott. Szóval nem is tudom, idén bele tudunk-e még menni a vízbe.

viszont van egy kérdésem... én vagy 2 hónapig csak úgy hagytam a vizet, és semmi baja nem volt, szűrögettem aztán kész. Nyaralásból visszatérve azt láttam, h elkezdett beopálosodni. Adtam neki klórt (sokk mennyiségben), meg pelyhedzőt is később. Most a sokk utáni rendes adagolás következne. Kérdésem: hogyan méritek a klórt (gyorsaklór) gramjával? Van patikamérlegetek? vagy van vmi bevált mérce, ami egy körülbelüli gram érték hitelesítésére alkalmas? Pl: egy evőkanál az kb hány gram? vmi hasonló segítséget kérnék... köszi :-)

(A másik, hogy a pelyesítő látszólag hatástalan, de most ezzel nem akarom fárasztani a topicot, inkább majd visszaolvasok :-)))))

zoli.
taki_67 Creative Commons License 2008.08.11 0 0 9005

CsomóBill topiktárs írta a 493.sz. hozzászólásában:

"Vízelemzők: 3 fő tipus van  forgalomban, a tesztcsíkos, a tablettás, a folyadékos, mindegyikben más a jó, ezt összefoglalom, hogy mindenki azigényei szerint válasszon.

 

Tesztcsík: a legegyszerűbb használni, nem kell a reagensekkel bajlódni, bemártod, és összehasonlítod, általában 50 mérésre elegendő. Hátránya, a kisebb pontosság, azt mutatja meg, hogy az értéked jó vagy nem jó, 0,1-es pontossággal azonban nem tudod meghatározni.

 

Tablettás: pontosabb mint a tesztcsík,de nem éri el a folyadékos pontosságát. 1-1 pasztillát kell feloldani rázogatva, jó vétel annak aki nem akar bajlódni a reagensek pontos adagolásával, viszont csak 30 mérésre elég, pótreagens beszerzése nem mindig a legegyszerűbb.

 

Folyadékos: A legpontosabb színskálával rendelkezik, ajánlom a maximalistáknak. 5-5 csepp reagenst kell adagolni, tehát számolni is tudni kell hozzá! :-). 100 mérésre elegendő, amik kb. 2 szezon. Egyébként ehez is lehet pótreagenst kapni a szakboltokban. Én ilyet használok."

 

A multik polcain még találsz, vagy pl. itt

Előzmény: Robita21 (8996)
futóék Creative Commons License 2008.08.11 0 0 9004
Szia, visszanézegettem a hozzászólásaidat és a képeket. A mi medink is kb. 2/3 részt van besűllyedve. Olyan gyorsan haladunk a dologgal kb.mint ti: tavasszal kiástuk, körbezsaluztuk, felállítottuk, feltöltöttük. De a burkolás még nincs kész( idén valszínű nem is lesz), a tietek nagyon szép lett. Nekünk csak egy jártányi széllesség van a medi körül hátul és oldalt, elöl van a nagyobb hely. Így körbeburkolni nem nagyon tudjuk hátulról, csak a zsalukő sávjában. Biztos olvastad, hogy befolyt az esővíz a medi fala meg a zsalukőfal közé és ott állt, nagyon el voltam keseredve, mert már több lóvét nem akartam(nem tudunk) rá költeni idén.(ideiglenes megoldást találtunk) Most lerakott téglán járunk, így is csini, de nem takaros,és nem elég mutatós és nem is elég kényelmes. Szóval fugázóval, oké.Megjegyeztem.Jövőre!Zs
Előzmény: Makarska (9001)
chelloboy Creative Commons License 2008.08.10 0 0 9003
Szia Makarska!

A porszívó felől érdeklődnék... házi készítés vagy bolti, medencéhez való....
Előzmény: Makarska (9002)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!