Keresés

Részletes keresés

kezman46 Creative Commons License 2018.01.10 0 0 57755

Kösz mindenkinek a segítséget, a szűrö keringető egyenlőre a medence mellett szerintem, aztán készitek nekik gépházat, könnyüszerkezet, zártszelvény, trapézlemez, a betonra milyen cucc kell alája, hungarocell mehet a betonra, és arra?

Előzmény: Egér Fogó (57754)
Egér Fogó Creative Commons License 2018.01.10 0 0 57754

A legfontosabb a hőszigetelés. Alulról is, oldalról is, az XPS jó lehet. Minél vastagabb, annál jobb. Előre gondold át a fűtés, esetleg a világítás odavezetését is. A gépészet (szűrő, keringető) hol lesz elhelyezve? 

Előzmény: kezman46 (57751)
andyg15 Creative Commons License 2018.01.10 0 0 57753

Szia, 

 

nekünk majdnem ugyanilyen van (csak nagyobb és nem deluxe), ez az első közös telünk. Mi csináltunk betonalapot neki. A betonon hozzávaló alátét van, így utólag tennék alá valami vastagabbat (is). Egyébként, jobb helyen nem is lehetnél, hihetetlen mennyiségű infó van itt, ennél már csak a segítőkészség nagyobb!

Ami még remek olvasmány (a fejlécben van, de nem mindenki veszi észre:-)): http://www.mobilmedencek.atw.hu/

 

Mielőtt takarót stb.-t vesztek hozzá (vagy bármilyen más medencéhez) olvass utána alaposan (gyakorlatilag elég itt, a fórumon).

 

A.

Előzmény: kezman46 (57751)
Ali-bá Creative Commons License 2018.01.10 0 0 57752

Az enyém 11 évig szolgált merev alap nélkül, csak egy kis homokot tettem alá. Kb félidőben 2-3 cmt sülyedt az alja egy lavornyi részen. Gondolom a vakond aláfurt. Tisztításkor ez megkönnyítette a szivornyázást, mert a piszok ott gyült össze. :-)  Mindig vízzel telelt. Végelgyengülésben halt meg, amit az oldallemez átrozsdálódása okozott.

Előzmény: kezman46 (57751)
kezman46 Creative Commons License 2018.01.10 0 0 57751

Szép meleg évet kívánok mindenkinek, tervezem egy merev falu medence vételét tavasszal, http://www.wellis.hu/termekek/myline_jakuzzik/mylinespa_merevfalu_medencek/lagoon_deluxe_360_107_h

ezt néztem ki, kérdéseim lennének, telepítéssel kapcsolatba,? Lejtős az udvar, természetesen kiásom a vízszintes helyét, kell neki valami merev alap, pl. beton, vagy csak simán a földre kell tenni, természetesen homok ágy az lesz alá mindenképp, gondoltam arra is hogy teszek alá lépésálló hungarocellt, véleményeteket szeretném kérni, köszönöm előre is?

Nyárimádó:) Creative Commons License 2017.12.31 0 0 57750

Minden kedves Fórumtársnak kívánok Boldog Új Évet !

dearpi Creative Commons License 2017.12.31 0 0 57749

Boldog Új Évet !!

Egér Fogó Creative Commons License 2017.12.24 0 0 57748

Szeretetben gazdag, meghitt karácsonyozást kívánok keves mindnyájatoknak.

Előzmény: dearpi (57747)
dearpi Creative Commons License 2017.12.24 0 0 57747

Boldog Karácsonyt és Kellemes Ünnepeket mindenkinek !!

arnyekxxx Creative Commons License 2017.11.29 0 0 57746

Kösz

Előzmény: Creativus (57742)
gombavadász Creative Commons License 2017.11.28 0 0 57745

Köszönöm a részletes választ!

 

Előzmény: Creativus (57741)
Creativus Creative Commons License 2017.11.27 0 0 57744

Természetesen teljesen igazad van!

Amikor írtam, akkor az épített medencék jártak a fejemben. Minden olyan medencét, amit elvihet a szél, vagy károsíthatja a törékennyé hűlt fóliát, vízzel töltve tartunk stabilan helyben.

Előzmény: Blue_Sky_007 (57743)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2017.11.27 0 0 57743

Egy oltári nagy hiba van a leírásban: A merev falú medencét NEM szavad télire üresen hagyni, sőt igazából soha nem szabad. Az első szélroham elviszi..... Vagy vízzel téliesíteni vagy elpakolni.

Előzmény: Creativus (57741)
Creativus Creative Commons License 2017.11.26 0 0 57742

Ha a kellően leeresztett víz megfagyásának kb. 10%-os növekedése (ez oldalanként a szélesség/hosszúság 5%-a) nem nyomja szét a lábakat, akkor nem fontos. Ránézésre ez azért 5-10 cm-es hízást jelent!

 

Előzmény: arnyekxxx (57740)
Creativus Creative Commons License 2017.11.26 0 1 57741

A téliesítés lépéseire számos leírás van, én hirtelenjében az alábbit találtam:

 

http://www.medencefedes.org/wp-content/uploads/2010/05/Medence-t%C3%A9lies%C3%ADt%C3%A9se.pdf

 

A téliesítés a téli fagyok miatt kell. Ha előre tudnánk, hogy idén télen nem lenne fagy, akkor ugyanúgy csak klórozni, algagátlózni, keringetni kellene csak (legfeljebb a hideg víz miatt ritkábban).

A jégről két dolgot kell tudnunk:

1. Ha egy adott térfogatú víz megfagy, akkor a jég térfogata kb. 1.1-szeresére nő, ami egy jelentős térfogatnövekedés. Ettől repedhetnek el pl. a megfagyott vízcsövek, ill. mennek tönkre a belefagyott víztől a csapok.

2. A jég képlékeny. Ha lassan is, de "folyik" (ahogy a gleccser), s felveszi az edény alakját.

 

Télire a merev falú medencét teljesen ki is üríthetjük (bár ez vízpazarlás), a puha falút pedig ürítés után szétszedhetjük, és enyhébb helyen tárolhatjuk.

 

Ha nem ezt akarjuk, akkor szoktunk téliesíteni.

Logikus tehát, hogy minden csövet, és a szűrőt, szivattyút víztelenítünk, és a medencében a vízszint ne érje el se a befúvókat, se szkimmert (ha van).

Mivel se forgatás, se klórozás, algagátlózás nem lesz kb. egy fél évig, biztosítani kell, hogy az algák a hideg vízben ne szaporodjanak. Minél tisztább a víz annál jobb a helyzet (tehát a vízszint csökkentés előtt ezért kell szűrés, takarítás). Be kell klórozni (ez a hidegben lassan távozik) és hosszan tartó algagátló kell (Pl. Télapool). Utóbbi csak kb. a +14 fok feletti vízben bomlik el, tehát megvárjuk, amíg az átlaghőmérséklet ez alá süllyed. Fürödni ilyen vízben nem javasolt (nem csak magunk, hanem a víz minőségromlása miatt sem).

 

Fagytestek leginkább keményfalúba szükségesek ahol egy gyors fagyás esetén a jég nem tudja követni képlékenységével a térfogatváltozást. A puhafalúnál ez kevésbé gond, de lehet belerakni. Betakarás a belehulló szemetek (falevél, rovarok, stb. a szél által) miatt ajánlatos, mert tavaszra az idő enyhülésével ezek bomlani kezdenek, ezáltal lúgosítanak, és elősegítik az algásodást. Én nem szoktam, mert eső, hó esetén problémás lehet, ill. én tavasszal teljesen le szoktam engedni a puhafalúmat. Télen a nem ritkán 10-20 cm-es jég elbírná a gyerekeket, de ne engedjük őket mégse bele, mert a nagy tömegű, ill. megtört jég károkat okozhat a falában.

 

Ha mindent jól betartunk, és tavasszal a fagyok elmúltával, de az átlaghőmérséklet 14 fok alatti időszakában vissza tudjuk állítani a nyári állapotot, akkor a bennmaradt vizet nem engedjük le, hanem visszatöltjük a kívánt magasságig, így több ezer Ft-nyi csapvizet spórolhatunk. (Ha fúrt kutunk van akkor a vizünk költsége kb. tizedrésze a csapvízének, mert csak a búvárszivattyú fogyaszt áramot).

 

Én a víz leeresztését kb. okt. közepén kezdem egy házi vízművel, amit a WC-kbe használok nagyjából 3 héten keresztül (ezzel is spórolva a csapvizet; idén az enyhe idő miatt ez okt. végére csúszott). Utána a leeresztőt is víztelenítem (a vízműt - szivattyú, nyomáskapcsoló, tágulási tartály - elpakolom), majd tavasszal ismét beszerelem, és így ürítem a maradékot. Végül fúrt kút - némileg vasas - vize jön a takarítás után, de a vasat - megfelelő módszerrel - kb. 3 hét alatt megszüntetem.

 

 

 

 

 

Előzmény: gombavadász (57739)
arnyekxxx Creative Commons License 2017.11.26 0 0 57740

Üdv!

 

Ilyen fémvázas ovális medence téliesítéséhez mire van szükség? Azt olvastam, hogy a fémpalástosba kell fagytest, az ilyen puhafalúba is?

 

gombavadász Creative Commons License 2017.11.25 0 0 57739

Sziasztok! Fémvázas, 4.5x2.2 intex medencém van, amit még most  is naponta használok szauna utáni "jeges" csobbanásra. Szeretném átteleltetni a medit, és amikor csak lehet, használni. Az értelemszerű, hogy a szűrőt lassan le kell szerelnem. (Most még megy néha.) Azt is kiolvastam a tanácsaitokból, hogy a vízszintet érdemes csökkenteni. (Amúgy miért?) Olvastam téliesítő adalékról is. Ez nélkülözhetetlen? Lehet utána is a

vízbe menni? Egyéb tanácsotok, ötletetek van esetleg?

ClaasMan Creative Commons License 2017.11.21 0 0 57738

A "rozsdamentes" anyag sem rozsdamentes csak sokkal jobban ellenáll az oxidációnak mint a sima acél, nyilván ezt a tulajdonságát befolyásolják még külső behatások is pl. vegyi anyaggal való érintkezés vagy hegesztés, ráadásul hiába volt jó az alapanyag ha a hegesztő elektróda rosszabb minősígű volt, máris sokkal jobban "rozsdásodik". Rozsdamentes acélokból is többféle minőség létezik annak függvényében hogy mennyire ellenálló az oxidációval szemben.

Előzmény: bgaby (57730)
andyg15 Creative Commons License 2017.11.03 0 0 57737

Csak egy tipp, pár hónapja használom és nagyon jó! (Medencén lévő ponyvára berakod a fő részt (nehéz!) és pár pumpálás után szép lassan eltünteti az összes vizet. (Ha érdekel, valami ilyesmire keress: "Blue Wave Drain for Winter Pool Cover" - 10 USD körül)

actsy_farang Creative Commons License 2017.10.25 0 0 57736

Köszönöm a segítséget!

Előzmény: Blue_Sky_007 (57735)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2017.10.22 0 0 57735

Felejtsd el a labdát vagy bármit télen. Simán a vízfelszínre a fekete fólia, aztán valami takarás még rá és kész. Kerek medencébe fagytest nem kell. A szkimmer alá legalább 10 centivel engedd le a vízszintet. Ahogy bgaby írta. 

Előzmény: actsy_farang (57733)
bgaby Creative Commons License 2017.10.22 0 0 57734

kerek medencébe nem kell

a labdát nyáron szokták betenni az átlátszó fólia alá, hogy jobban melegedjen a víz (nekem más megoldás van)

télen nem tudok róla, h kellene (az biztos nem tudja megtartani az ónos eső, vagy a hó súlyát)

 

a fekete fóliát a víz tetejére kell ráfektetni és kívül körben lekötni - ennyi

a vízbe lehet tenni téliesítő folyadékot (pl. Télapool, stb) - m3 szerint

 

itt összeszedve majdnem mindenre találsz választ/megoldást, ami a fórumon közel 10 év alatt kérdésként felmerült

www.mobilmedencek.atw.hu

Előzmény: actsy_farang (57733)
actsy_farang Creative Commons License 2017.10.22 0 0 57733

Úgy olvastam, hogy a kerek medencékbe nem kellenek fagy testek. Tehát a labda az a fekete fólia alá megy a vízre. És mi szerepe van, ha nem kellenek fagytestek?

Előzmény: bgaby (57721)
v.zoli73 Creative Commons License 2017.10.21 0 0 57732

Eladó Bestway egy 3 fokos medence létra Ár: 7 000  Ft

Axióma Creative Commons License 2017.10.19 0 0 57731

Ah, csak szeretem fikazni a kerdoiveket ha nem eleg korrekt:)

Előzmény: bgaby (57730)
bgaby Creative Commons License 2017.10.19 0 0 57730

ohhh, akár már a konzulense is lehetnél :D

 

én pont ma reggel hallottam a medencésemtől, h egy jakuzzis - úszómedencét csinálnak éppen rozsdamentesből - kb. 30milla

 

nekem a ridegsége nem tetszik, meg kíváncsi lennék a medence aljának a hullámzására - kb PP medence érzés lehet.

a srác azt mondta, h vmilyen lakkal fújják le - pl. pont a rozsdásodás megakadályozása miatt

hány helyen vágnak, hegesztenek egy ilyen medencét???

már hallom a felhördüléseket, h ez rozsdamentes

én a létrát cseréltem le rozsdamentesre. a lábak alján kör alakú szintén r.m.talpak vannak, amiket vszeg utólag hegesztettek össze a lábakkal. apró rozsdafoltok, pöttyök bizony vannak ezen a részen, a hegesztés lehet nem szakszerűen történt, vagy egyéb okok miatt

Előzmény: Axióma (57729)
Axióma Creative Commons License 2017.10.19 0 0 57729

Azert nem artana a kerdoiv tetejen azzal kezdeni, hogy nem az uszodai medencekrol van szo, hanem a maganszemelyek altal vasarolhato fajtak felsorolasat szeretned... ha nem itt jott volna a link, akkor a hullammedence es hasonlok jutnak eszembe.

A "milyen johetne szoba" kerdesnel tobbvalasztasos kene legyen, vagy olyan opcio is hogy tobbfele vagy barmelyik.

A "milyennek gondolja a minoseget" kerdesnel dontsd el, hogy az atlagosra kerdezed, vagy az ugyanolyan arkategoriaban? Mert a felfujhato peremunel lehet jobb (pl. forma, tartossag), de cseszhetem ha belterem sincs hozza meg penzem se.

Amugy meg netto nem ertem a koncepciot. Mitol jobb egy fem? Nagyobb feluleten vezeti el a hot, kenyelmetlenebb ulni rajta, es felteszem a klort se szereti csak valami alternativat. Az egyetlen - kerdoiv altal sugallt - elonye, a hosszabb tav _talan_ egy kozossegi medencenel jatszhat, de maganembernel pont jo ha nem kell elore 50 evre befektetni (anyagiakon tul koltozes, masik medencemegoldas kiprobalasa, satobbi). De kozosseginel is ha ugyis meg kell bolygatni mert a mozgo reszek, csatlakozasok stb. nem birjak, akkor mar megint nem jobb, mint a felujitgatas.

Mondom ugy hogy beikszeltem, sose hallottam rola, es bar a kep alapjan el tudom kepzelni, de olyan emlekeim sincsenek hogy valaha talalkoztam volna vele. Jo kerdes, hogy miert van egyaltalan me'g eletben a termektipus.

Előzmény: Bogi4230 (57726)
pajaci Creative Commons License 2017.10.19 0 0 57728

Mi az oka annak, hogy nem annyira népszerűek? A tízszeres ár?

Előzmény: Bogi4230 (57726)
Egér Fogó Creative Commons License 2017.10.19 0 0 57727

 

Azt áruld el, hogy az elérhetőséget hogy kell érteni? :P Ha nem elérhető, akkor hogyan lehet megveni?

Előzmény: Bogi4230 (57726)
Bogi4230 Creative Commons License 2017.10.19 0 0 57726

Szakdolgozatomhoz kell, termékmenedzsmentet tanulok. A kérdőív az empirikus kutatás része. A szakdolgozatom témája pedig a rozsdamentes acélmedencékhez kapcsolódik, hogy mennyire eladhatók ezek a termékek, mi az oka annak, hogy nem annyira népszerűek. Továbbá a medence vásárlási szokásokat vizsgálom, hogy melyek azok a szempontok amelyeket fontosnak tartanak az emberek egy medence vásárlás során. (ár, minőség...stb.) Se nyereségvágyhoz se reklámhoz nincs köze. Köszönöm az eddigi kitöltéseket!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!