Keresés

Részletes keresés

Mr.V. Creative Commons License 6 napja 0 0 6642

xv. kerület, kb egy jó órára  tőled. elugrok majd egyszer hozzád, előre is köszi

Előzmény: Siógabi (6641)
Siógabi Creative Commons License 6 napja 0 0 6641

Messze laksz? Én gyöngyösi vagyok. Ha gondolod személyesen megmutatom. Leírni a teljes folyamatot hosszú lenne, röviden válaszolva alább mellékeltek videót.

Előzmény: Mr.V. (6640)
Mr.V. Creative Commons License 6 napja 0 0 6640

a te kemencédről megtudhatunk pár dolgot, ha nem titkos? például miből van az alja, oldala, esetleg te építetted?

Előzmény: Siógabi (6639)

Siógabi Creative Commons License 6 napja 0 0 6639

Természetesen lehet. Ez egy 17 kg élősúlyú malac készre sütve. 4 óra süstés. 

Ez a tipusú kemence nem hőtartásra lett tervezve, már csak a súlya miatt sem kehetséges. Ennek működési elve a folyamatos üzem ami azt jelenti, hogy egész addig tüzelünk benne míg szükséges. Négy ora alatt kb 3-4 kg fa, az első kb jó maréknyi apró fa ha leég elég kb bramac léc nagyságú fadarab ami csak hanvad. Az én kemencém a kicsi már több mint 4 éves, több mint 300 begyújtáson vagyok túl kb 1000 üzemóra. Havonta utazik kb 50 km-ert különböző falunapokra...

Előzmény: Mr.V. (6638)
Mr.V. Creative Commons License 6 napja 0 0 6638

mennyi ideig tartja a meleget? (mármint a mobil) például egy malacot félbevágva meg lehetne sütni benne?

Előzmény: Siógabi (6631)
Rózsaromantika Creative Commons License 6 napja 0 0 6637

nem ismerem közelebről,de, ha ahol a láng éri ott legalább samott lapok vannak , akkor van esély a tartósabb használhatóságra. 

Előzmény: Mr.V. (6636)
Mr.V. Creative Commons License 6 napja 0 0 6636

ilyen ytong-os kemencét használt már valaki? mennyire lehet ez tartós?

Előzmény: Rózsaromantika (6623)
Siógabi Creative Commons License 2017.03.20 0 0 6635

Egy kemencés csoportban vállalható szerintem. Még nekem is kihívás volt pedig pàr éve művelem. Amire célozni akartam, hogy ezt a kis mobilkemivel nem tudtam volna produkálni, ettöl függetlenül ésszerű kefetek közt minden másra igen

Előzmény: Rózsaromantika (6634)
Rózsaromantika Creative Commons License 2017.03.19 0 0 6634

a fészen ezzel a képpel borzoltad az idegeit a tagoknak év végén : Gabor Peto néven .Kemence és Fatüzelés ízvilága  csoport. 

Előzmény: Siógabi (6631)
Rózsaromantika Creative Commons License 2017.03.19 0 0 6633
Előzmény: Siógabi (6632)
Siógabi Creative Commons License 2017.03.19 0 0 6632

Samottpor és és vízüveg... mindig tanul az ember...

Előzmény: Rózsaromantika (6622)
Siógabi Creative Commons License 2017.03.19 0 0 6631

Vagyunk itt páran akik az eredeti verziót készitik az eredeti méretezéssel és anyagfelhasználás mellett...

A jómagamé ilyen:

Szerintem egy mai háztartásba egyik legpraktikusabb méretezés, 60 széles, 80 mély, és 80 magas. a sütőtér 40 széles és 60 mély. ebbe kb 6 db hátsó csülök egyszerre elfér.

A nagy rakott kemencét már csak akkor használom ha minimum 100 főre kell kaját készítenem... :)

Előzmény: leveste (6619)
CyberLacee Creative Commons License 2017.03.13 0 0 6630

Köszönöm neked is, és a többieknek is a hozzászólásokat. (Már kezdtem aggódni, hogy kihalt a fórum.)

Azaz igazság, hogy készítettem egy alaprajzot, csak a szükséges méretekkel nem vagyok még tisztában.

A szürke rész állna rendelkezésre. (A csatorna = eresz :))

Amit szeretnék beleépíteni:

- kemence

- csikótűzhely vagy sparhelt

- grillező

- füstölő a kéményben

Valami ilyesmire gondoltam: http://www.kemax.hu//img/galery/siofoki_kulteri_buboskemence_01.JPG

Mit javasoltok? Elég a hely? Hogy induljak el?

Köszönöm előre is!

Előzmény: alfi13 (6629)
alfi13 Creative Commons License 2017.03.13 0 0 6629

Akkor nézd meg az én kemencémet ott le van írva az építés és a használata is. Ha tetszik akkor tudok küldeni segédanyagokat.

http://kisgerzson.5mp.eu/web.php?a=kisgerzson&o=QGHAWMqHna

Előzmény: CyberLacee (6616)
macokk Creative Commons License 2017.03.13 0 0 6628

Ha nem akarsz olyan nagyot és vastagot, mint Siógabié, akkor ez pl. az enyém mérete:

belméret: 70 széles, 90 mély, 40 magas a boltív. Elöl kéményes.

Én lapjával kötésben rakott samott boltívre (12cm vastag a fala) még tettem egy tégla boltívet is (+12 cm, boltív összesen 24cm vastag). Így az alapja 120*136. Lapjára rakott samott tégla a sütőtér alja.

Sokan persze a csengő régi téglára esküsznek, de nekem ez is bevált, nem kell soha tapasztani. A boltívre én 10cm kőzetgyapotot tettem, amit én pl. fémlemezzel borítottam.

Ha újra csinálnám, lehet, hogy a samottra  már nem tennék még plusz 12cm-t.  Nekem 13cm átmérőjű 1m magas kéményem van, (ez kicsit alulméretezett, tervezem kicsit hosszabbítani) és nálam nincs 'tevő', az elöl elhelyezett kémény az egyetlen sütőtérből nyílik. Ez is működik. 

Fémet nemigen kéne tenni bele, a hőtágulása miatt, ha a kémény mégis pl. fém cső, akkor legalább 1,5 cm vastagon kőzetgyapottal körbe kell venni, engedni hőtágulni, ne nyomja szét a kemencét.

Az enyém 15-20kg fával lassan 3,5 óra alatt fűthető fel, másnap még 100 fokos.   

Rózsaromantika Creative Commons License 2017.03.12 0 0 6627

most erre mondjam azt, hogy a sparlhet sütője jól működik ??, vagy bármilyen tüzelő berendezés amiben van beépítve sütő doboz . Mert a " mobil kemence " az egy sütődoboz. 

Előzmény: Égető1 (6626)
Égető1 Creative Commons License 2017.03.12 0 0 6626

Szép szép, de vajon működik e megfelelően ??

Rózsaromantika Creative Commons License 2017.03.12 0 0 6625

Annyira éget, amennyire rakod a tüzet.

Előzmény: leveste (6624)
leveste Creative Commons License 2017.03.12 0 0 6624

Rózsaromantika, 

köszönöm,  a youtube nem jutott eszembe :)

Nem égetnek ezek a kis kemencék a samott miatt?

Rózsaromantika Creative Commons License 2017.03.12 0 0 6623

https://www.youtube.com/watch?v=BRHtIwIue-Q

https://www.youtube.com/watch?v=Pc4uAD6qcCg

a google a barátunk lehet keresni "mobil kemence "

Előzmény: Rózsaromantika (6622)
Rózsaromantika Creative Commons License 2017.03.12 0 0 6622

A samott tégla és lapok (oldala ) samott por , dara (kb 400ft/2kg ) és vízüveg  keveréke a ragasztója. A samott oldalát belülről is illő lakatosiparilag rögzíteni. Kívül a hőszigetelés kőzetgyapot , a házakon szokásos üvegszálháló(vagy csirkedrót háló) ezt lesimítani ugyancsak házak külső hőszigetelésénél használatos hungarocell ragasztó , ezt kötés után festhető -nemes vakolható . 

Előzmény: leveste (6621)
leveste Creative Commons License 2017.03.12 0 0 6621

A lakatosmunka nem gond, van hozzá mindenem. 

A samott lapok nekem is ugyanannyiba kerülnek mint másnak. 

Kedvem van hozzá :) 

Sajnos terv nincs... 

A kész kemencén nem látszik, hogy a samott mögött milyen a váz, mivel van szigetelve, tapasztva, rögzítve. 

Illetve azt sem tudom, hogy valóban jó-e ez a kis kemence? 

Előzmény: Varek1 (6620)
Varek1 Creative Commons License 2017.03.11 0 0 6620

Ha ügyes vagy  kihozhatod a harmadából is.

Előzmény: leveste (6619)
leveste Creative Commons License 2017.03.11 0 0 6619

Sziasztok Kemencések!

Láttam egy ilyen eladó mobilkemencét:

Br 200 eFt.

Alul egy kis tűztér, felette egy tálcás sütő. A sütő felett vaslemez, ott még egyet fordul a füst, hátul csappantyús kémény.

Az eladó elmondása szerint kevés fával lehet benne sütni, bevált szerkezet.

Vannak benne samott lapok, pizzasütéshez, a vasrács tetejére.

Az egész kemence belülről samott téglával van bélelve.

Közületek használ valaki ilyen kis kemencét, valóban jó, használható szerkezet?

Sajnos ennyi pénzem nincs rá, építeni szeretnék.

Köszönöm:

Levente

Palási Creative Commons License 2017.03.11 0 0 6618

Felkutatsz egy kemencés társaságot. Ha nekik bevált, elkéred a terveiket és az alapján készítesz magadnak is egy kemencét.

ha nincs tervük vagy nem adják akkor memorizálod  , ez alapján készítesz vázlatokat, terveket és hozzákezdesz a munkához.

Úgy nevezik a tevékenységet, hogy koppintás.

Siógabi Creative Commons License 2017.03.10 0 0 6617

Szia!

Egy kemence építésnél fontosak pl az arányok.

Én anno tudtam, hogy legalább 6 tepsit szeretném, hogy egyszerre elférjen, + ha káposztafőző edényt teszek be melynek magassága 36 cm, be kell, hogy férjen. Ebből adva volt a minimum ajtó méret a 45 cm széles és 40 cm magasság. ebből adődik a belméret magassága, szélessége és mélysége. A helyes arányok mellett kb 90 cm széles 105 cm mély és 70 cm magas belvilág társul. a falvastagság nekem 30 cm oldalt, elől és hátul viszont futóra rakott a tégla, tehát az 2 * 12, 5 cm. Ebből kiszámolható a kemence sütőtér teljes alapterülete, ehhez a tüzelő berendezéshez kell minimum egy 6 téglás kémény amit egy "füstzsákkal" indítunk, tehát kb 50 cm mélység jön még hozzá a front részen.  Így ki tudtam számolni a teljes szélességet és hosszúságot. Az én esetemben 150 cm széles és 170 cm hosszú. Ekkora alapot kellett készítenem.

CyberLacee Creative Commons License 2017.01.16 0 0 6616

Sziasztok,

Ezek a hideg napok lehetőséget adtak, hogy gondolkozzak a leendő kemencén. Rengeteg dolog kevereg a fejembe.

Szerintetek mivel tudnêk jobban haladni a tervezéssel? Ki, hogy csinálta, rajzolta? Mêgis csak jobb lenne, ha nem csak a fejembe lenne....

Előre is köszönöm!

Előzmény: CyberLacee (6606)
Téli nap Creative Commons License 2016.12.31 0 0 6615

Minden jó ami kerámia  !!

Előzmény: sickamic (6614)
sickamic Creative Commons License 2016.12.31 0 0 6614

Kedves Kemencetulajdonosok!

Gáztűzhelyem van, és annak az alján szeretnék kemenceálló cserépedényben sütni. Úgy gondoltam valamilyen kültéri járólapot teszek legalulra és közvetlenül arra az edényt.

Azért találtam ki ezt mert a tűzhely saját sütőrácsa a jól megrakott edény alatt behajlik. Attól félek leszakad egyszer a tele fazékkal.

Szerintetek ez jó ötlet?

Alapi42 Creative Commons License 2016.12.30 0 0 6613

Sziasztok ! 

Most készült el egy kemence, ami félig fűthető térben van. Egy  vékonyfalú  tágas műhely , közösségi tér. Itt most a hőmérséklet   plusz 7 fok. Tegnap egy jancsi kályhával felfűtöttem  17 fokra.

Most hogy elkészült látom a külső vakolt fala meglehetősen puha. Ez lehet még a frissvakolás miatt is, de lehet hogy  túl soványra sikeredett a vakolat.

kérdésem, hogy meszelés előtt mivel erősítsem meg a vakolatot ?

Vakolat erősítő  fehér folyadékkal vagy  vízüveggel ,

Van valakinek tapasztalata ?

Vagy azért csak erősősik a vakolat   ?

Másfél hét után tervezem felfűteni.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!