Keresés

Részletes keresés

LittleSV Creative Commons License 2016.05.30 0 0 6584

Sziasztok.
Elkezdtem olvasni a topicot, de még csak a 210 oldalnál járok. Lehet említve lesz később, de legtöbbször agyag beszerzési lehetőség kérdés merült fel az elején. Van egy lebontott (összedőlt) vályogházunk, abból a vályogtéglát nem tudom kitermelni és újrahasznosítani kemenceépítéshez?

Illetve van arra valamilyen szabály hogy a kéménynek milyen magasnak kell lennie? A terasz elejére építenék egy kemence+sparhelt+bogrács kombót, de mivel ikerházban lakunk a szomszédnak is ott a terasz (és az emeleti erkély) gondoltam hátha fel lehet húzni a tetőig a kéményt?! Vagy el kell vinnem a telek másik végére a sütőalkalmatosságot, csak ott meg nem lesz a ház és terasz szerves része... Még lesz sok kérdésem, mire kialakul a végleges terv. 

Rózsaromantika Creative Commons License 2016.05.14 0 0 6583

Jobb lenne egy -két fotó a kérdéshez. Így látatlanban szerintem a kérdéses alkatrész a parázstartó lehet, azért,hogy ne közvetlenül az "üstszerű " -nek az alja égjen ki meg utána essen ki a parázs. (vékony lemeznél ez hamar bekövetkezik).Fotó vagy rajz sokat pontosítana. 

Előzmény: Törölt nick (6582)
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.13 0 0 6582

Kedves Mindenki !

Bocs, lehet,hogy offtopic némileg - de fontos megválaszolatlan problémám van. Legyetek szíves segíteni,ha valaki tudja a választ!

Nos: vettem egy kerti grillezőt, aminek egy üstszerű alkalmatosság a lényege - de amit nem értek: a közepén van egy kb. 20x20x20 cm nagyságú, négyzet alakú, fémfalu,felfelé nyitott  "urnaszerű" bemélyesztett rész az alján / ami össze-vissza korrodált/. A kérdésem: MI LEHET A SZEREPE ennek és / főleg !/ MENNYIRE LÉTFONTOSSÁGÚ, hogy ez meglegyen ? Ha tudományos magyarázat lenne a szükségességére, akkor újra elkészíttetem, de ha csak valami nélkülözhető cicó, akkor inkább egy fémlappal befedetném a helyén lévő nyílást. Kérlek Benneteket, aki májer a dologban, legyen szíves segítsen !!! Köszi,üdv: gy.

villy888 Creative Commons License 2016.05.11 0 0 6581

Üdvözlök mindenkit itt a fórumon!
Csak annyit szeretnék röviden közzétenni
itt a jövendőbeli kemenceépítőknek,hogy
nekem van kb 6-800 db régi hagyományos
kemencéhez való hódfarkú cserepem!!!!
Egy jelképes összegért elvihető :) 
Mondjuk egy tálca sör. 
Nekem már megvan a kemencém ugyan ezt
használtam.
Ha érdekel valakit írjon nekem.
Sajna szállítani nem tudom,de simán elvihető  :)
Szép napot mindenkinek.
Írjatok a   villy888@gmail.com -ra :)
Jó sütést akinek van mivel.

Siógabi Creative Commons License 2016.03.17 0 0 6580

Bátorkodtam! :)

Előzmény: DacaGaby (6579)
DacaGaby Creative Commons License 2016.02.29 0 0 6579

Hali!
Nagyon régen jártam itt, csak kapkodom a felemet, hogy milyen aparátok készülgettek... :-)
SióGabi te azért látom aktív voltál itt is! :-D

alfi13 Creative Commons License 2016.02.09 0 0 6578

Nem. Ez egy NDK öntöttvas kályha ajtaja volt.

Előzmény: sancibácsi (6576)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.08 0 0 6577

Azt hiszem, víz, cement és cellulóz keverékével vonták be.

Előzmény: Törölt nick (6571)
sancibácsi Creative Commons License 2016.02.08 0 0 6576

Szia!

Ez valami gáztűzhely-ajtó applikáció?

:-))

Előzmény: alfi13 (6575)
alfi13 Creative Commons License 2016.02.08 0 0 6575

Udvari melegedő.

Törölt nick Creative Commons License 2016.02.08 0 0 6574

Kültéri kád fafűtéssel.

Törölt nick Creative Commons License 2016.02.08 0 0 6573

Esővízgyüjtő.

Törölt nick Creative Commons License 2016.02.08 0 0 6572

Ez beltéri vályogból készült kád. Béleletlen.

Törölt nick Creative Commons License 2016.02.08 0 0 6571

Ez bélelt, de tető nélküli fafűtésű medence.

blaskojanos Creative Commons License 2016.02.08 0 0 6570

Üdvözöllek!

Nem sütőüzem,-- tájház, sütési foglalkozások vannak.

Előzmény: Ofenbau (6567)
Varek1 Creative Commons License 2016.02.08 0 0 6569

Hogy te miket látsz !

Tedd fel ide had okosodjunk !

Előzmény: Törölt nick (6568)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.08 0 0 6568

Külföldi oldalakon láttam vályogból épített kanapékat, kisebb medencéket-szaletli, tető nélkül. Mivel vonják be szerintetek, ami tökéletesen fedi a sarat, megmarad rajta hidegben, esőben, nem zavarja a hőtágulás? A medencéket alulról kemenceszerűen fűthetőre készítették. Fényes, lakkszerű bevonatnak tűnt.

Ofenbau Creative Commons License 2016.02.06 0 0 6567

Mi lehet az a munkahely ? Pékség vagy mi más ?

 

 Nos nekem is lesz kemencém, de nem  hobbizásra és nem nagyzolási céllal, hanem fűtésre. A 210 nm-en csak akad majd helye !!

Előzmény: blaskojanos (6566)
blaskojanos Creative Commons License 2016.02.01 0 0 6566

Üdvözlet mindenkinek!

Kemencék a felhasználói oldalról.

Általában a kemencéket a mai világban csak hobbi célra vagy tisztelet a kivételnek " nagy- zolásból" építenek. Nekem a munkahelyen 7 kemence áll a rendelkezésemre, 5-öt használok felváltva. Egyet én építettem teljesen tudatlanul de a kémény kivételével jól sikerült. Ezt itt a fórumon meg is osztottam. A múlt esztendőben a cégnél 2 kemence épült. Az egyiket be is mutatom most. Itt az épület felújításával egy időben megépült egy kemence is, a kémény meg volt az épületben csak a kemencét kellett újra építeni. Itt a kémény ragyogó huzattal rendelkezik, szándékomban áll egy huzatszabályzó beépítése mert mikor befejeződik a fűtés annyira nagy a huzat, hogy egyből kiviszi a meleget. Heti 1-2 alkalommal használjuk sütésre. Különböző anyagokat használok a fűtésre. Itt megtalálható a gyümölcsfák gallyai, kender szár
darált gally, nyárfa kuglizva, darált fenyőfa. A fűtési idő 2-3 óra a tüzelőtől függően. És most lássuk a képeket.

És most lássuk a végtermékeket!

Ha lesz egy kis időm bemutatom a másik újonnan épült kemencét, az udvari de sajnos a kéménye kevés, a füst kívül megy a kéményen.

1zsakkrumpli Creative Commons License 2016.01.28 0 0 6565

Rath kft sütőkőénél jobb nincs a kemence aljába.

Nem éget, könnyű takarítani, tökéletes sík felületet ad, méretpontos, könnyen beszerezhető stb...

Előzmény: Siógabi (6564)
Siógabi Creative Commons License 2016.01.26 0 0 6564

Puhább mint a samott, de semmi pénzért nem cserélném rá, hő hatására keményedik, ellensége a víz... 5 éve üzemel, a pórusokat kitömití a hamu, nagyon szeretem...

Előzmény: gyuresz113 (6551)
Fagyosnapok Creative Commons License 2016.01.17 0 0 6563

'A kemencék általában dísz szerepet töltenek be akár kül-beltériek.'

 

 Kár,  nagy kár ! Mert az ilyen hidegben mint a mai is azért hasznos lehet egy beltéri kemence ami nem csak dísz !

 Vajon mi az arány a a kinti hobbi és a két funkciós, tehát sütögető és főzögető kizárólag kültéri és a több funkciós beltéri kemencék között ?

 

 

 

 Tehát kinti 10,   beltéri  1  

 

 Kinti  20  . benti 1,, vagy  100  az 1 hez ??

 

Nem tudom, de tény ami tény, ide  ritkán téved olyan akinek benti kemencéje van.

  Ok.  80  .... 110...  135 nm -es házba csak nem rakunk kemencét, na de egy 160  - 220 nm-es csak elférne valahol !

Előzmény: gyuresz113 (6559)
gyuresz113 Creative Commons License 2016.01.15 0 0 6562

Rosszul fejeztem ki magam, használati értékén feűl, egy kertnek vagy épületnek az ékessége, dísze egy ilyen építmény.

Az alföldi népek búbos kemencéje is beltéri, nem csak étkek elkészítésére, hanem fűtésre is szolgált.

Előzmény: Calcitos (6561)
Calcitos Creative Commons License 2016.01.15 0 0 6561

"A kemencék általában dísz szerepet töltenek be akár kül-beltériek."

 

 Általában.

 De lehet sütni, főzni  bennük és a bentiekkel még fűteni is.

 Habár itt speciel még benti kemence építéssel nem találkoztam.

Előzmény: gyuresz113 (6559)
gyuresz113 Creative Commons License 2016.01.15 0 0 6560

általában dísz szerepet IS! (mielőtt még valami Grécsi tanár úr beleköt) 

Előzmény: gyuresz113 (6559)
gyuresz113 Creative Commons License 2016.01.15 0 0 6559

Köszönöm, hogy elmagyaráztad, hogy mi a terv.

 

Eddigi rongyos életemet úgy éltem, hogy ami fejben születik az egy ötlet.

Amit lerajzolunk az terv. Még ha csak egy skicc, akkor is. 

Ha beilleszted a kerted részének akkor az helyszínrajz, vagy látványterv.

Konkrétan egy családi felhasználású átlag kemencének nem szükséges 3 méteres kémény.

Természetesen minél magasabb, annál hatékonyabb. A magasságával lehet csökkenteni a kürtő keresztmetszetet.

A kemencék általában dísz szerepet töltenek be akár kül-beltériek.

Négyzet keresztmetszet konkrétan azt jelenti, ha egész

téglával számolunk, 27x27 (kisméretű tégla) 32x32 (nagyméretű tégla

De lehet manapság előregyártott kéményelemeket venni körkeresztmetszettel. stb, stb, stb

 

Tervet azért érdemes készíteni: mert tervezhetőek a költségek, számon kérhető a mester, nincs félreértés, hogy ilyet gondoltam, ilyen sikerült, ha több iparos dolgozik a munkán összehangolható a folyamat.

 

Leszarom a helyesírási hibáimat, nyilvános a telefonszámom, eddig is sokan felhívtak innen, sok családnak segítettem így ismeretlenül, teljesen ingyen, önzetlenül, hogy örömét lelje a kemencézésben.

 

Több min 60 családi ház, jó néhány társasház, kemence, szaletli építése után.

Tengermély tisztelettel, várom kérdéseiteket, ötleteiteket. Pusztai György kőműves mester 

 

Előzmény: eekeili (6558)
eekeili Creative Commons License 2016.01.13 0 0 6558

 "Az hogy tervezi a kivitelező az lehet egy skicc is. Már az is tervnek számít. Beilleszted a kertednek a részébe, már az is egy terv."

  Lehet  .

 

 A terv mindig a fejben születik, aztán azt papírra lehet vetni ( rajzzal szöveggel ), sőt magnóra is lehet mondani,de  műszaki dolgoknál nagyon nagyon hosszú és félreérthető szövegek keletkezhetnének. Így maradjunk a tervkészítés szabályainál  . Ez pedig rajz és szöveg. a terv azért kell hogy a szaki el tudja végezni a munkát, vagy arra illetékes /illetéktelen beleütse az orrát.

  

 Pl ez esetben a kéményseprő. Semmi köze hozzá.

 

 

 A második mondat  

 "Beilleszted a kertednek a részébe, már az is egy terv."

 

 

 az már nem terv hanem egy megvalósult projekt.

 Aztán jól működjön az a kémény !  

 Azaz megfelelő szelvény, megfelelő magasság  és nagy szélben ne dőljön le.

Ennyi a követelmény !!

 És valami konkrétum is : 25 x25 -ös szelvény, úgy 3 m-es magasság !

  Hobbi kemencékhez !

Előzmény: gyuresz113 (6556)
eekeili Creative Commons License 2016.01.13 0 0 6557

 Nem kell a folyamatot elindítani !

Előzmény: Afi7 (6554)
gyuresz113 Creative Commons License 2016.01.13 0 0 6556

Ha nem az épület szerves része, akkor nem kell engedélyeztetni! Az hogy tervezi a kivitelező a lehet egy skicc is. Már az is tervnek számít. Beilleszted a kertednek a részébe, már az is egy terv.

 

Ha elfogadsz tanácsot, négyzet keresztmetszetű kéményt építtess! Max 1/3-2/3 arányú lehet, de inkább a négyzet a praktikusabb. A kémény legyen minél magasabb, de ne menjen az esztétikum rovására.

 

Jó szórakozást kiáltok 

Előzmény: Afi7 (6554)
szilentium2 Creative Commons License 2016.01.11 0 0 6555

Ez most vicc ? Ilyenről még nem is hallottam pedig épült egy pár kemence a környéken és én is tervezek egyet építeni .

Előzmény: Afi7 (6554)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!