Keresés

Részletes keresés

gyuresz113 Creative Commons License 2016.01.07 0 0 6551

könnyen kopik viszont, puha anyag ez szerintem

Előzmény: Siógabi (6550)
Siógabi Creative Commons License 2015.12.28 0 0 6550

Nem egyszerű a beszerzése, évekkel ezelőtt nekem is nehezen ment, Mád környékén érdeklődj, a riolittufa jó hozzá...

Előzmény: monyesz (6549)
monyesz Creative Commons License 2015.12.20 0 0 6549

Kiváló, nem éget mint a samott, sütőfelületnek.

Előzmény: Zoltanuss (6545)
monyesz Creative Commons License 2015.12.20 0 0 6548

Kőkereskedésben fogsz találni.

Előzmény: setany (6542)
Varek1 Creative Commons License 2015.12.18 0 0 6547

Semmi akadálya.

 Söt a töröttet is felhasználhatod. Tovább töröd és fehércementtel kitűnő tűzálló beton lehet belől

Előzmény: Ragen (6546)
Ragen Creative Commons License 2015.12.18 0 0 6546

Sziasztok!

 

Kemence építéshez fel lehet használni egy cserépkályhából kibontásra kerülő samott téglákat?

Mit kell nézni rajtuk? Melyik lehet jó?

Zoltanuss Creative Commons License 2015.12.15 0 0 6545

Minek az ?

A kemence melyik részéhez használnád ?

Előzmény: setany (6542)
Ragen Creative Commons License 2015.12.14 0 0 6544

Jutottál valamire? Engem is sajnos a válasz érdekelne..

Előzmény: kivasallak (6539)
Zoli_t5H Creative Commons License 2015.12.03 0 0 6543

Szia,

 

en par eve probaltam kideriteni... sikertelenul. Pontosabban talaltam egy helyet, akik forgalmaznak ilyesmit, de mikor mondtam, hogy mennyi kellene, akkor kirohogtek, mivel tonnanyi mennyiseg alatt szoba sem allnak az emberrel.

 

Szoval sok sikert hozza, ha esetleg megtudsz valamit, tedd kozze, sokan halasak lennenek.

 

(Egyebkent par helyrol hallottam, hogy erdemes esetleg felszamolas vagy felujitas alatt allo pekseget keresni, mert kis szerencsevel ilyen helyrol lehetne bontott allapotban kapni, mert ami nekik kuka, az egy otthoni kemencebe meg lazan megallna a helyet).

 

 

Előzmény: setany (6542)
setany Creative Commons License 2015.12.02 0 0 6542

segítséget szeretnék kérni!

Valaki tudja,hogy tufalapot honnan lehetne beszerezni?

Téli nap Creative Commons License 2015.12.01 0 0 6541

OK. OK.

 Na de a kemence építés pelyva nélkül is megoldható  .

Előzmény: ann. (6540)
ann. Creative Commons License 2015.12.01 0 0 6540

Kemence építéséhez búzapelyva eladó, 1000 Ft/zsák. Szállítás megoldható.

annlazar@gmail.com

Üdv. L. Anna

kivasallak Creative Commons License 2015.11.16 0 0 6539

Illetve lenné még egy kérdésem. Rakott csikótűzhely füstjárat tervében tudna valaki segíteni? A cél az lenne, hogy a sütődobozt megfelelően körüljárja a meleg füst.

Köszönöm!

 

kivasallak Creative Commons License 2015.11.06 0 0 6538

Sziasztok,

 

A segítségeteket kérném ritka szövésű kenderszövet beszerzési forrással kapcsolatban. Ha valaki tud ilyet Budapest környékén, kérem segítsen!

Köszönöm!

Tamás

Pilsner76 Creative Commons License 2015.11.01 0 0 6537

Sziasztok!

Segítséget és tanácsot kérnék tőletek.Tegnap sikerült hozzájutnom egy öntvény kádhoz ingyen, véleményetek szerint érdemes nekifogni kemencét készíteni belőle?Valaki csinált már ilyet ,működik rendesen?Reggel óta böngészem a fórumot de egyértelmű választ nem találtam.Ezért bátorkodtam a kérdéseimet feltenni.Előre is köszönöm a válaszokat.

 

Üdv. Pilsner76

In Lak'ech Creative Commons License 2015.10.17 0 0 6536

Van itt valaki, aki regisztrálva van közületek a Kemencebencén?

Az imént próbáltam regisztrálni, sikerült is, aktiváló kód, stb. Belépéskor azonban azt írja ki az oldal, hogy a megadott felhasználónév és jelszó nem egyezik, vagy Önnek nincs még fiókja.

Lekértem új jelszót, meg is érkezett, de azzal is ez a helyzet. Ezután próbáltam új regisztrációt csinálni, de kiírja, hogy a megadott e-mail cím már használatban van. Azt írják, hogy vegyem fel a kapcsolatot az oldal adminisztrátorával. De hogy azt hol kel, az sehol nincs. Illetve nem kizárt, hogy ahhoz be kellene lépnem. :-(

Mi a teendő?

In Lak'ech Creative Commons License 2015.10.17 0 0 6535

Nagyon köszönöm, ez már nagy segítség. Egyelőre annyit tudtam meg, hogy Dely Sándor a büszke tulajdonos és építő. Azért, ha valaki tudja az emailjét, hálásan megköszönném. Addig is kutakodok tovább.

Előzmény: vizipoc (6534)
vizipoc Creative Commons License 2015.10.17 0 0 6534

Kemencebencén talán megtalálod.Egyébként nagykanizsai.

 

Előzmény: In Lak'ech (6531)
citys Creative Commons License 2015.10.16 0 0 6533

 

 

és az én jó kőműves barátom, aki ismeri a vízszintes, függőleges, párhuzamos fogalmát..

mert én csak egy mozdonyvezetős villanyszerelő vagyok..viszont nagyon tudok majszert keverni,

téglát adogatni, darabolni, okoskodni..:-)

 

Előzmény: citys (6532)
citys Creative Commons License 2015.10.16 0 1 6532

szevasztok sorstársak!

 

én is négy éve nézelődök itt nálatok..a négy év története pár képben..

ma itt tartok..

   

 

bográcsozó mellette               üreges alól                           én betonozok                    12cm lépésálló kőzetgyapot

 

   

 

villanykályha téglái              ramonád citys módra                   ekkora                        10cm külső szigetelés

 

   

 

vasmunka is az enyém            első nagy tűz                       ilyen meleg van benne         simogatom

 

 

In Lak'ech Creative Commons License 2015.10.13 0 0 6531

Sziasztok Kemencések!

 

  Négy éve vásároltam egy zalai birtokot az erdő közepén. Ez óta kacérkodom egy kemence építésével, építtetésével. 

A birtokszomszédom építtetett egyet, de akkora, hogy ha a tetején kereszt volna, oda járnának a közeli falubeliek vasárnap misére. Nem is sül nekik jó kenyér benne. Hozzáértők azt mondták, talán ha 8-10 kenyeret sütne benne egyszerre.

Én nem szeretnék ebbe a hibába esni. Nekem tényleg csak "egykenyeres" kemencére volna szükségem. És olyanra, ami szép is.

Találtam egy videót a youtube-on, de rengeteg nyitott kérdést hagy: 

 

Nagyon érdekel a fórum, de idő híján nem tudom végigolvasni az összes hozzászólásaitokat. Kérlek segítsetek nekem. Akár azzal, hogy ha ismeritek a videón látható kemence tulajdonosának elektronikus elérhetőségét, akár azzal, hogy ha van köztetek olyan, aki épített hasonló kemencét, és szívesen segít nekem tanácsokkal.

Előre is köszönöm!!

alfi13 Creative Commons License 2015.09.19 0 1 6530

Sikerült egy lépéssel közelebb kerülni a tökéletes kemencéhez. A kemence hátsó falánál mindig melegebb volt a sütéskor. A kemencén dupla ajtó van itt van egy parázskidobó ami megkönnyíti a parázs kiszedését a kemencéből. Ebbe a lyukba készítettem egy fém dobozt és a parazsat ebbe húzom be. Ez a parázs a két ajtó közötti rész olyan hőfokon tartja hogy most már teljesen egyenletes a kemence minden részében a hőmérséklet.

  

kaktuszpeti Creative Commons License 2015.09.19 0 0 6529

Szép napot!

Van egy felesleges mobil kemencém, ha valakit érdekelne!

 Teljesen új. Külön tűztérrel, így megszakítás nélkül lehet benne sütni, főzni. 40*55*28cm a sütő rész. Hőmérővel, füstelzárós kéménnyel, hamukihúzóval. Súlya kb. 150kg.

Ára: 165000,-ft 

+36307194820

alfi13 Creative Commons License 2015.09.12 0 0 6528

Ez valóban igaz raktak a kemence aljába üvegcserepet. Az volt az értelme hogy ha a lakásban volt a kemence amit télen a lakás fűtésére használták akkor a meleg kemence alját összeturkálták a földben lakó egerek patkányok. Hogy ezt a kártételt megakadályozzák  üvegdarabokat raktak a sütőtér aljába hogy ne tudjanak átjutni rajta a kártevők. Ha lett volna betonjuk biztos azt csinálták volna zárórétegnek.

Az üveg használatát egyesek a hőtárolással mások a hőszigeteléssel magyarázzák de mivel az üveg és a tégla hőtechnikai mutatói nagyon közel állnak egymáshoz így akár téglát is használhatnának.

Előzmény: stevegel (6527)
stevegel Creative Commons License 2015.09.12 0 0 6527

Üdv mindenkinek! Nem vagyok e témában otthon, csak azért írok mert valamikor azt mesélték öregek hogy a kemence aljába üvegdarabokat raktak. Talán igaz, talán nem. Viszont nekem van kb. 120 liter összetört üvegcserepem, ha kellene valakinek szívesen oda adom. Bp.-től kb. 20 km-re lakom.

alfi13 Creative Commons License 2015.08.31 0 0 6526

Itt továbi helyeket találsz ahol nagyméretű téglát hírdetnek:

http://www.jofogas.hu/gyor-moson-sopron?q=nagym%C3%A9ret%C5%B1%20bontott%20t%C3%A9gla

 

Előzmény: alfi13 (6525)
alfi13 Creative Commons License 2015.08.31 0 0 6525

A bontott nagyméretű téglát még a háború előtt készítették és azt egy teljesen más tecnológiával. Nálam 4 éve kifogástalanúl működik még hajszál repedések sincsenek. A neten találtam ezt a hirdetést ami hozzád talán közel van.

http://www.jofogas.hu/gyor_moson_sopron/Bontott_tegla__Nagymeretu_tegla__Cimeres_tegla_34193809.htm?first=1

 

Én az égőteret Rath BR 1100-as hőálló habarcsal készítettem ha egy kisebb kemencét készítesz 2-3 zsákkal elég belőle ha pontosan becsiszolod a téglákat.

Előzmény: l.a.c.i (6524)
l.a.c.i Creative Commons License 2015.08.31 0 0 6524

Sziasztok,

 

most építem a kemencémet, és elértem a sütőtérig. Azt hiszem, hogy azt már eldöntöttem, hogy téglából építem a sütőteret (és nem samottból), és agyag-homok keverékkel tapasztanám. Néhány kérdésem lenne:

- nagyméretű vagy kisméretű tégla? vagy csak az a lényeg, hogy csengő hangú legyen?

- agyag/homok keverékbe kell mindenképpen törek, vagy elég csak az agyag és sárga homok?

- Győrben tud valaki kemence agyag lelőhelyet? vagy ha agyag téglát feloldok és homokot keverek hozzá, az jó lesz. (Sógornőmék a kétüsznél vettek agyagtéglát, és a cserépkályhás ezt csinálta.)

- ha jól rémlik itt a visszaolvasásnál, a sütőteret is már agyag/homok keverékbe ágyazom. Kell fugázni? Vagy elég, ha szorosan egymás mellé vannak rakva a téglák és úgy összecsiszolva, a hamu meg majd feltölti a kis réseket.

- lehet még új nagyméretű téglát vásárolni? (mert nem nagyon találok neten)

- kb mennyi anyag kell egy sütőtér tapasztásához? 100-150 kg? (Nem tudok pontos sütőtér méretet, mert anyósék kemencéje a minta, és a sütőteret még nem mértem le, ma este megadják a méretét, csak egy fotósorozatom van az építéséről)

 

Egyelőre ennyi, ha még eszembe jut valami, megírom. Előre is köszi a válaszokat.

 

üdv, laci

tothbalazs262 Creative Commons License 2015.08.14 0 0 6523

Köszönöm a válaszokat, így fogok cselekedni!

alfi13 Creative Commons License 2015.08.14 0 0 6522

Ha beborítod a kemencédet lépésálló ásványgyapottal és azt kened be malterral illetve a drivit hálót is teszel bele nem fog megrepedezni és sok hőt takarítasz meg jobb lesz a kemencéd.A tetőre mindenképpen szükség van mert a csapadék és a fagy hamar tönkreteheti a kemencédet.

Előzmény: tothbalazs262 (6520)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!