Keresés

Részletes keresés

amper_vadasz Creative Commons License 2017.05.23 0 0 29290
Előzmény: studiod1 (29265)
Rotapapa Creative Commons License 2017.05.23 0 0 29289

Igen ez az.

Amúgy szerintem a Hecht lehet hogy jobb mert több  sebesség van előre, meg picit erősebb is.

Előzmény: citroenaxdiesel (29288)
citroenaxdiesel Creative Commons License 2017.05.23 0 0 29288

Ez egy az egyben a zongshen ugye?

https://www.youtube.com/watch?v=gDanLVYapkk

studiod1 Creative Commons License 2017.05.23 0 0 29287

Nekem elég ha csak részlegesen munkál-szurkál, letakarított növények után.nagygépes forgó-sarok,csak annyit hogy az ívelt késes rota is könnyebben menjen.

Előzmény: amper_vadasz (29283)
citroenaxdiesel Creative Commons License 2017.05.23 0 0 29286

megtaláltam másik néven!

https://www.youtube.com/watch?v=cU2fJr8CwWE

Nekem tetszik azért ez a gép.

Nagyon köszönöm,hogy válaszoltál nekem.

Rotapapa Creative Commons License 2017.05.23 0 0 29285

A Hecht 7100-on van hátul egy kihajtás oda lehet rátenni fűkaszát is.

A zongshen-hez 400x8-as míg a hecht-hez 500x12-es kerék jár, a hechrnek valamivel vastagabb a tengelye 3cm a zongshennek 2.4cm az átmérője. A hecht valamivel nagyobb gép, a zongshen haladási sebessége futóval 15 km/h a hechté lehet ennél nagyobb viszont a Hecht kerekét érdemes lesúlyozni.

Pl: https://www.youtube.com/watch?v=rWo_iaxg7G0

 

Előzmény: citroenaxdiesel (29276)
amper_vadasz Creative Commons License 2017.05.23 0 0 29284

Az ekevasat két 6-os csavar fogja fel, amit cserélhetsz, ha rövidebbet tennél rá mégis..

Nekem ágaprítónál is bejött a fűnyíró késből készített rombusz alakú kés, meglepően jól aprít, már sokat daráltam vele.

Előzmény: janijani (29280)
amper_vadasz Creative Commons License 2017.05.23 0 0 29283

Jólvanna, tudom mire gondoltál..

Azt írtad ezt szeretnéd a kerék helyére..

Oké, stim, én meg láttam azt az indiai vagy milyen kapa bemutatós videót, erre írtam ez meg hasonló munkát végez... Mindegy, nekem tetszik az indiai lazító kapa adapter munkája, biztos meg fogom csinálni a Robihoz.

Ha az eredeti hankmo-ásóboronát aplikálod egysorosba, az csak részletekben lazítja a földet, míg az indiai videón látható teljes szélességbe 9-9 kapával jobb lazítást csinál, de Te tudod.

Az eredeti hankmo ásóborona hegyes és tompa szögbe fut a menetiránnyal így az szélesebben dolgozza meg a talajt, míg ha ezt a kerék helyére szereled az párhuzamos munkát végez a menetiránnyal.. Ezért írtam akkor inkább a 9-9 kapás célszerűbb lenne..

Előzmény: studiod1 (29281)
lutyo78 Creative Commons License 2017.05.23 0 0 29282

Üdv! Köszönöm a segítséget,még annyi nem tiszta hogy a  hajtómű tengelyén ,amin a kuplung van két darab teljesen zárt csapágyat találtam ,ennek így kell lennie ?De akkor hogyan jut be a csapágyba a friss olaj?

A kuplung térbe külön kell olajat tölteni,és az alsó részbe is ?

Előzmény: amper_vadasz (29279)
studiod1 Creative Commons License 2017.05.23 0 0 29281

Köszi a videot nem ilyenre gondoltam,sima egyenes kések-ásók(széles) amelyek soronként jobbra-balra vannak a menetirányhoz képest forgatva (természetesen a sorok csigavonalban). Az "ásók" gyakorlatilag csak beleszúrnak a kemény talajba és enyhén "dobnak", ezért kell a sebességváltós s jelentősebb súlyú gép. Nem szoktam talajművelő eszközzel kaszáló mozdulatokkal dolgozni jobb szeretek sétálni,inkább 2-3 menet sőt a gép után sem sétálok hanem mellette egy kézzel tartva-irányítva(kivéve szántás elegyengetés).

Előzmény: amper_vadasz (29277)
janijani Creative Commons License 2017.05.23 0 0 29280

Valóban lágy biliacél a vágóél és semmi éle nem volt de megéleztem. Van is itthon fűnyírókésem, nem tudom kiadná-e. Majd nézek valami acéllemezt. Keskenyebbet tudok fogni ha 1 vagy 2 lyukkal jobrább teszem fel az ekét. A barázda akkor is 15 cm széles lesz, a kerék meg 12 cm tehát elfér benne. Levágni nem akarok belőle mert ősszel nem a tarackost fogom szántani hanem művelt földet.

 

Ma összeraktam a gépet, estére kész lett. Ami nem tetszik, a dugattyúszem köze 25 mm, a csapszegen a tűgörgőkosár 20 mm tehát tud kódorogni 5 mm-t. A hajtókar felső szem meg csak 16 mm. Rendben is lenne, ha lennének olyan hézagoló lemezek mint a Simsonoknál, de nincs. Ha kapnék ilyet 16-os furattal kihézagolnám, csak 1 mm játékot hagynék.

A másik, a dugattyú tetejébe nincs nyíl beütve, úgy raktam vissza ahogy kiszedtem, a stiftek előre a kipufogó felé. Nem tudod így kell ennek lenni?

Előzmény: amper_vadasz (29278)
amper_vadasz Creative Commons License 2017.05.22 0 0 29279

Hajtómű tengelykapcsoló olajcsere 50 üzemóránként 80W90 hajtóműolaj 2.5dl.

Előzmény: lutyo78 (29270)
amper_vadasz Creative Commons License 2017.05.22 0 0 29278

Lehet széles volt az "ekevas" a tarackos műveletlen területhez, el tudom képzelni pl. 5-6cm levágni belőle, vagy egy rövidebb már nem használt fűnyírókést átköszörülni s felcsavarozni helyette, keskenyebbet fog, amit már könnyebben átfordít a kormánylemez.. ha a vaskereked szélessége engedi..

Azért írtam idézőjelbe az ekevasat, nekem is van ilyen ekém, mikor használtan vettem, az előző tulaj a vadi újat csak 1x használta, mégis elgörbült a lemez orra ( kalapáccsal simán visszaegyenesítettem, vicc, nem ekevas az, inkább plé lemez ), fűnyíró kés sokkal acélosabb szívósabb, az jobban ellenállna, meg az éles ekevas jobban is vágja hasítja ki a talajt.

Előzmény: janijani (29267)
amper_vadasz Creative Commons License 2017.05.22 0 0 29277

Nem volt félreérthető, kerék helyére csak egytengelyes forgóadapter megy fel, viszont megvan a videó. Kicsit régen láttam, a cső dob tengely valójába csak hatszög tengely csupán. Viszont nem kell aggódnod, ha "kaszáló" mozdulatokkal vezeted a gép szarvát, nem fog elmaradni műveletlen terület a hajtásház alatt sem. Ezért jó a váltós vagy sebességfelezős gép, hiszen nem szükséges gyors fordulat az adapter meghajtásához, szépen lazítja ez is a földet: https://www.youtube.com/watch?v=Sp0nAu2enHQ   0-3:15-ig látható.

Előzmény: studiod1 (29269)
citroenaxdiesel Creative Commons License 2017.05.22 0 0 29276

Még egy kérdés eszembe jutott.

Ha ugyanannyiba kerülne a két kapálógép (zongshen,hecht 7100)

--akkor melyiket lenne érdemes megvásárolni?

citroenaxdiesel Creative Commons License 2017.05.22 0 0 29275
citroenaxdiesel Creative Commons License 2017.05.22 0 0 29274

Ahogy nézem a 105-re hasonlít a legjobban.

http://www.rotakt.ro/produse/motocultoare

citroenaxdiesel Creative Commons License 2017.05.22 0 0 29273

Milyen igazad van!

Ez lehet az!

Azért te nagyon benne vagy a témában:)

Nekem tetszik ez a gép azért!

Masszív öntvény,jól átgondoltnak látom!

Remélem csak nem rosszabb mint a zongshen?

Rotapapa Creative Commons License 2017.05.22 0 0 29272

Nem tudom, hogy miről mintázták de erre is  hasonlít: http://www.rotakt.ro/produse/motocultoare/motocultor-rotakt-rog100a

 

Előzmény: citroenaxdiesel (29271)
citroenaxdiesel Creative Commons License 2017.05.22 0 0 29271

Tudja valaki,hogy a hecht 7100, minek a klónja lehet?

Valaki használta ezt a tipust?

lutyo78 Creative Commons License 2017.05.22 0 0 29270

Üdv!

 

Segitséget szeretnék  kérni Ducati mpm 2 rotához,hajtóműbe hová mennyi olajat kell tölteni?

studiod1 Creative Commons License 2017.05.22 0 0 29269

" kisgépes megoldás csak egy soros."  félreérthető voltam ,soros=tengelyes a nagy gépeknél egymás mögött 2 tengelyen vannak az ásók-kések.

Előzmény: amper_vadasz (29266)
janijani Creative Commons License 2017.05.22 0 0 29268

Mint írtam megcsúszott a kuplung. Alaposabban megnéztem, olajpára fedi a kuplung környékét. Nem vastagon de azért olajos. Néztem a kuplungot, nem körkörösen egyenletesen kopott. Üt a kuplungharang. Lehúztam, üt a főtengely vége is kb 1,5 mm-t. Levettem a lendkereket, üt a felső vége is ellenkező irányba. Itt a sonkák vannak elfordulva. Szétkaptam a motort, valóban szemmel láthatóan el vannak fordulva a sonkák. Vissza kellene fordítani. Egyszer már csináltam ilyet Simson főtengellyel, ez is ugyanaz csak vaskosabb.

Befogtam egy U vasba, minden oldalról megtámasztottam és pajszerrel megfeszítettem. Elég rendesen neki kellett feküdni de fordult. A harmadik próbálkozásra szemre és mérésre jónak tünt. Leellenőríztem, 2-3 század maradt benne ezt még bronzkalapáccsal korrigáltam.

Nem tudom, hogy így rakták össze vagy a használat közben fordult el, majd figyelek rá, ha mégegyszer elfordul összehegesztem. Ilyet is csináltunk már egyszer, egy Danuvia motor főtengelye csavarodott el. Először elvittük egy ezzel foglalkozó szakihoz, jó pénzért cserélt benne alsó csapot, kicentírozta aztán megint elcsavarodott. Na mégegyszer kicentíroztattuk és meghegesztettük. Többé nem csavarodott el.

Előzmény: janijani (29256)
janijani Creative Commons License 2017.05.22 0 0 29267

Én is orosz jutubvideón láttam ezt az állítási lehetőséget, megtetszett és elhatároztam hogy egyszer megcsinálom. Most hogy letört az eke adta magát az alkalom. Egyébként szántásnál meredekebben állt, csak hogy behoztam a gépet feltekertem hogy ne érjen le a hegye.

Gondolom kellene használni csoroszlyát, de majd körfűrészlapból csinálok egy tárcsásat. De előbb az ekét kell átnéznem, mert nem tetszik. A kormánylemez nagyon rövid, ezt megtoldom és a síkja beljebb van mint a vágóél és az ekelemez széle, vagyis nem kormányoz semmit. Észre is vettem szántáskor hogy az eke megy balra és jobbra akar kanyarodni a gép.

Aztán jött ez a kuplungcsúszás...

Előzmény: amper_vadasz (29264)
amper_vadasz Creative Commons License 2017.05.22 0 0 29266

"hankmo-ásóborona" láttam róla rotás videót, ha hazaérek, este megkeresem s beteszem. Cső dobon van 120°-onként 3 kése és ez eltolva 3 - 4 sorba oldalanként. Talán kínai rotás bemutató videóba szerepelt, nem nézett ki rosszul a munkája, hasonló mint a Honda dobkapája, csak kevesebb késsel.

 

Az orosz ásógép is egyszerű, nem kell valami bonyolult eszközre gondolni, pl. idős nénike vígan ás vele, az Iván a szélesebbel szintén.

Előzmény: studiod1 (29265)
studiod1 Creative Commons License 2017.05.22 0 0 29265

"Idén szeretném kipróbálni az orosz ásógépet" én is szeretnék egy gépet következő évre igaz egyszerűbb s inkább csak lazít,hankmo-ásóborona ez régebben volt nagygépekre"talajhajtással".Nekem az r250t tengelyére a kerekek helyére lenne,igaz így "elmarad" a hajtásnál de úgy is 50% átfedéssel mennék mivel ez a kisgépes megoldás csak egy soros.

Előzmény: amper_vadasz (29262)
amper_vadasz Creative Commons License 2017.05.22 0 0 29264

Szia.

 

Jó lett az átalakítás, könnyebben lehet állítani az ekevas talajjal bezárt szögét, és ez fixebb is, mint a gyári bilincses elmozdulhatós rögzítés volt.

Orosz rota kapa szántós videóknál láttam ezt a csavarorsós állítható megoldást ( a csoroszlyát nem is használják ) .

Nekem a krumplikiszedő orr szöge állítható a menetes feszítőkkel, sokat számít, jobban beállítható vele a vontatott eszköz és kevesebb vonóerő szükséges hozzá.

Neked is egész hegyes szögben vág így az ekevas, mint előtte amikor még függőleges volt az eketörzsed. Már csak egy réselt kormánylemez "kell", és egész könnyen vontatod a módosított ekédet.

Előzmény: janijani (29256)
golf72 Creative Commons License 2017.05.21 0 0 29263

Köszönöm

Előzmény: munahera (29260)
amper_vadasz Creative Commons License 2017.05.21 0 0 29262

Szia!

 

Nálam mikor leterem valamelyik növény, fogom a fűnyírót, és lenyírom vele ( borsó, eper, tök, bab, uborka, cukkini, patiszon, paradicsom - paprika krumpli szár ) amit nem tudok lenyírni, azt ágaprítón tolom le ( kukorica napraforgó padlizsán szár levél, málna szára ősszel, szőlő - fa ág nyesedék tavasszal ) ez egész évben folyamatosan megy vissza a földfelszínre. Pár hét alatt eltűnik a nyesedék apríték mindig, kávézacc is folyamatosan megy heti 15-20L.

 

Normális mélységbe nem tudtam még szántani, ősszel fogtam az ásóvillát 30cm mélységbe lazán felástam vele az egész kertet, ami nem volt megerőltető. Ásás közbe láttam a föld rengeteg gilisztát tartalmaz a sok aprítéknak szerves anyagnak hála, a giliszta maga is jól lazítja a földet. Ásóvillára nem tapad ragad rá úgy a föld, mint a normál ásóra, így jóval könnyebb vele a munka. Idén szeretném kipróbálni az orosz ásógépet, hasonló mint az ásóvilla, de annál 3x...5x szélesebb és nagyobb erőkarja van.

Előzmény: Dutrás-pisti (29261)
Dutrás-pisti Creative Commons License 2017.05.21 0 0 29261

Szia!

Amikor a kertből kifogy valami,akkor kezdi fel nőni a gaz! Ez szántás előtt kb. 2-3 hónap! Erre csak véletlenül jöttem rá,hogy könnyebb szántani utána.

A nagy kertet csak egyszer szántottam kapálógéppel,mert akkor nem volt jó a T4K. Jobb ha mélyebben van fel szántva,mert akkor a szulák is kipusztul!

Az első kertben pedig nem tudok forgolódni a nagy géppel. Egy biztos,hogy pl. a burgonya ültetéshez kell a nyomaték,meg jobb ha nem úgy kell futni a gép után!

Nekem ez vált be és nem is változtatnék rajta!

Most, hogy hozzá jutottam egy AGRIA 1700-as géphez,szeretném megcsinálni gumihevederesre. Kisebb lesz a tapadás,de erő lesz hozzá bőven.

 

 

Előzmény: amper_vadasz (29249)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!