Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2016.04.24 0 0 27050

:-))

 

Csak vicceltem ám annyiért meg olyat vesz mindenki amit tud meg akar :-))

De ugyan azon az oldalon hirdetnek alkatrészt is nézz szét jobban írja hogy régebbi 2t alkatrészek ott a berántó le fotózva.

Előzmény: Verrom (27047)
Verrom Creative Commons License 2016.04.24 0 0 27049

Az ilyen mestert én is... hiszen a honoló gép az nem egy állványos fúró..... nekem pl van henger fúróm, honolóm, sík köszörűm, és főtengely köszörűm is... és tudom hogy egy sima oszlopos fúróval szinte egyenlő a lehetetlennel az hogy normálisan meg tudja csinálni....

Előzmény: studiod1 (27046)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.24 0 0 27048

Most néztem neten gondolom valami ilyennel akarhatja nem: http://lojo.uw.hu/WEB/PUBLIC_1/Honolascikk.pdf

 

Vagy ez:  https://hu.wikipedia.org/wiki/H%C3%B3nol%C3%A1s

 

Előzmény: studiod1 (27042)
Verrom Creative Commons License 2016.04.24 0 0 27047

Nem nem, 15.000ft úgy hogy a szállítás is benne van, és gép múzeumom sincs :D találtam hozzá komplett motort, 37.200 ért amit linkeltél az elöbb :/ viszont az eléggé húzós ár... de legalább teljesen új motort kapna, viszont holnap felhívom őket, kiváncsi vagyok csak, külön berántót és annak a fedelét lehet e kapni hozzá, mert a berántó a motor fedéllel egyben van azon a gépen amelyiket veszem, az új blokkon amit árulnak azon pedig külön, vagy lehet hogy más gép, pl robi 52-55 vagy a ducati mpm 2 es kapálógépével lehet egyforma?? 

Előzmény: Törölt nick (27045)
studiod1 Creative Commons License 2016.04.24 0 0 27046

Az ilyen mestert ..........-nám, az ilyen bevonatos hengereknél max fúrás és acélpersely be új dugo gyűrűk de olcsóbb az új moci. Az előfordulhat user hibából olajgond és dugóból kevés alu felkenődik néhány ponton henger falra na az finoman leszedhető igaz személyesen csak 2t-nél találkoztam vele.

Előzmény: Törölt nick (27044)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.24 0 0 27045

??? hát 28000 ft ért veszed meg?

 

Mi a lényeg van gép múzeumod oda lessz :D

 

Jó csak viccelek de a lényeg ezek olyan régi cuccok hogy nem lesz hozzá semmi alkatrész vagy ha lesz csillagászati áron és rettentő nehezen :-((

Előzmény: Verrom (27040)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.24 0 0 27044

:-))

 

nem acél perselyes sima a régi alu.

Én is csodálkoztam de azt mondja a szaki hogy van neki ijyen álványos fúróba fogható 3 ágú hónoló cucca ami csak ilyen finom dörzs köves és rugók feszítik neki a henger falnak a cuccot azzal simán lehet és jó lesz. :-(

 

Passz.Majd ki derül. Ha meg lesz majd le írom :-))

 

Előzmény: studiod1 (27042)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.24 0 0 27043

Erre az oldalra nézz rá:  http://www.erdo-kert.hu/index.php?page=termek&termek_id=294

 

De ha jól emlékszem (de lehet tévedek) Ez a kis motor ami a videón a kapálógépen van eredetileg egy fűnyírón volt , mert én láttam valahol ilyet valami ismerősömnél mai napig azzal vágja a füvet :-))

 

És mondok még egy érdekes dolgot neki is gajra ment a berántója és simán úgy indít hogy egy bot darabon van egy berántó kötél darab azt fel csévéli a gép ki álló csonkjára rá húz a gépre az meg indul :-))

Előzmény: Verrom (27033)
studiod1 Creative Commons License 2016.04.24 0 0 27042

Ezek szerint a tiéd acélperselyes(hónolható),ez kicsit meglepett.

Előzmény: Törölt nick (27038)
weiling Creative Commons License 2016.04.24 0 0 27041

Szép estét nemrég vettem egy kf dk 552  6,5le briggs stratton motoral még nem tudtam kipróbálni sajnos kicsi a fü tudna valaki véleményt mondani róla aki használtmár ijet.

Verrom Creative Commons License 2016.04.24 0 0 27040

Nem, konkrétan ez az egész ugy van most hogy van egy ugyan ilyen gép.
És a tulaj mielött postára adja nekem el akarta indítani de a berántóban a zsinór tárcsa visszahúzó rugó eltört benn. 

Konkrétan ez az a gép: http://joporteka.hu/htetel/rk-41-es-rotacios-kapa/e8f8

Előzmény: Törölt nick (27039)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.24 0 0 27039

hali had kérdezzem ezen a videón konkrétan a te géped van??

Előzmény: Verrom (27033)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.24 0 0 27038

:-))  igen ezek ennyit bírnak :-))

 

Én is most küzdök vele  de állítólag lesz belőle valami .Gép könyvem sajna nincs.

 

meg lett gyűrűzve meg új szimering meg olaj meg membrán meg gyertya meg mittudom én az egész cókmók nem volt több mint 10 ezer :-))

 

De azt mondja az ember mert össze rakva nálam indítva már füstöl megint nagyon :-((

Szóval lényeg ismét szét lesz szedve mert bár nem látszott semmi kopás egyéb a henger falon enyhén kophatott tojás formára és ezért hónolóval fel kell hónolni és jó lesz.

 

Álítólag :-))

Előzmény: bzsolt77 (27035)
Verrom Creative Commons License 2016.04.24 0 0 27037

Üdv, véletlen nem Pápáról vetted a gépet a jó.o.g.s oldalon? 

Előzmény: bzsolt77 (27035)
Verrom Creative Commons License 2016.04.24 0 0 27036

Egy youtube videó linket tudok küldeni róla. hátha így könnyebb be azonosítani...

Előzmény: Imperator23 (27034)
bzsolt77 Creative Commons License 2016.04.24 0 0 27035

Üdv!

 

A hetekben vettem egy ROBI 53-as gépet,egy kb. raklap méretű utánfutóval +kapatagokkal, de nehezen indul, le-le fullad, stb.

Szóval, gépkönyvet keresek hozzá, és valaki azt írta, hogy neki 33 éves az ugyanilyen típusú gépe (vagyis 1983-as!), és azóta csak membráncserés volt...

Úgy tűnik, ezek a gépek leszolgálják a maguk 30-35 évét, aztán mennek nyugdíjba, én meg pont egy ilyen "szépkorút" fogtam ki.

Előzmény: Törölt nick (27030)
Imperator23 Creative Commons License 2016.04.24 0 0 27034

milyen márka, típus?

 

esetleg rakj fel pár képet, mert így látatlanban nehezebb segíteni. 

Előzmény: Verrom (27033)
Verrom Creative Commons License 2016.04.24 0 0 27033

Sziasztok. Egy olyan kérdéssel fordulnék hozzátok hogy adott egy kismotor és gépgyár által készített kapálógép. És a berántóban a rugó eltört. Na szóval a kérdés az lenne hogy valahol lehet ehez a géphez alkatrészt beszerezni vagy valaki valami otthoni javítási módszert tudna javasolni?

studiod1 Creative Commons License 2016.04.24 0 0 27032

Általában igaz, ezeknél a kisgépeknél mindenhol spórolnak, "fűnyírómocit" ráteszik gyárilag a kapára jobb esetben nehéz kuplung felsővel, fűnyírómocinál elég start és max fordulat karbi "hiányos"--kézi kuplungos kapánál nem gond röpsúlyosnál lehet szenvedni az alapjárattal.   Csak még egy kis adalék a régebbi röpsúlyos kuplung felsők jelentősebben nehezebbek mint a mostani kézi kuplung felsők .

Előzmény: Nokedligyar (27021)
Nokedligyar Creative Commons License 2016.04.24 0 0 27031

Többre tartom egy szaki szavát és keze munkáját mint a bizonytalan eredetü új olcsó motorokat...Azt majd rámszakadca bank veszek egy új komoly gépet :)

Előzmény: Törölt nick (27028)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.24 0 0 27030

ja és még mondom azt is nekem echte gyári robi 53 asom van 1981 es tavaly őszig a motorhoz hozzá se szagolt senki olyan téren hogy le szedje eredeti gyári briggs 3.5 ló

 

Eredetileg fűnyíró motor semmi változtatás!!!

 

 

1981-es  azóta szépen dolgozott...

 

(Jó most már nem a leg jobb szívtam is vele ,fel lett újítva, úgy néz ki még se lett jó ,de eddig jó volt és gyári volt )

Előzmény: Törölt nick (27029)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.24 0 0 27029

ja és csak mondom kicsit gondold el persze igaz ami igaz az új az új te hajtod először.

 

De vettél egy használt valamit ugye elő életét nem ismered ,volt e rendesen olaj csere stb...?

 

Azt se tudod hogy az a motor ami rajt volt A gyár rakta rá vagy valaki rá műtötte.?

 

Azt mondod hogy mondták ezek a motorok fűnyíróra készültek!!

Azért mondták mert így is van!

 

Ha meg nézed sajnos adott a rossz példa a szép régi multú Magyar kertigép gyár ami volt egy csomó helyen az országba Most már csak pár helyen van pl: Mtd veszprém

 

ott is milyen motort raknak a kapákra :sima fűnyíró!

Előzmény: Nokedligyar (27026)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.24 0 0 27028

Akkor ajánlom nézegesd az oldalt amit ALI be linkelt a 3 lovas kapa moci 35 ezer. :-))

 

De az se fog el menni tovább szerintem!!

 

Ezek az új motorok szarok be kell vallani tetszik nem ez az igazság, még a márkás is !

 

Nézd meg 1 év garit mernek rá adni Tartós fogyasztási cikkre.  :-)))

Előzmény: Nokedligyar (27026)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.24 0 0 27027

:-((

 

Sőőőt abban is hülyeséget írtam hogy 60-70 ezerért akár 3 év garanciát kap :-((

 

most néztem az oldalt amit küldtél:  http://www.kertigepbolt.hu/kapalogep/kf-gyartmany/kf_tomy_20_motoros_kapalogep_briggs_500.html

 

3 lóerős briggs motoros kapa!!  közel 100 ezer. 1Év garancia :-))))

 

Ennyit errőll.

 

Vesz 5-10 ezerért egy 5 lovas mocit vagy vesz 15 ért egy ki próbálható fűnyírót leharcolt kasznival aztán 2 évig megy a kapa. ennyi 2 év múlva ismétlés.(ha kell persze lehet 5 évig is elmegy.)

Előzmény: ali kis (27023)
Nokedligyar Creative Commons License 2016.04.24 0 0 27026

Isten ments hogy megint fűnyíró motorját rakjak a kapára,szeretnék egy normális strapabíró gépet,ami pár évig kiszolgál ezért is kértem tanácsotokat,amit köszönök szépen.Lassan 7. éve használom az újonnan vásárolt fűnyíròmat,minden használat után letisztittom,olajat cserélek benne mikor kell,nincs is semmi baja.Bár így tettem volna a kapálógéppel is :).Tanuló pénz...

Előzmény: Törölt nick (27024)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.24 0 0 27025

ja azt le sem írtam hogy ráadásul annyira létezik két motor fajta akár úgy is hogy mind 2 re az van írva 3.5 Ló hogy a traktor motort ha szét szeded és meg nézed az alkatrészeit P.L.: a főtengely erősebb, nem sima sikló csapágyas(maga a blokk anyagából) hanem be épített cserélhető csapágyazott alul felül, A hatókar is erősebb, És a lendkerék tudod nem husosabb anyagból van hanem amég a fűnyírónál "csak" a mágnes van+ a másik felén esetleg ellensúly addig a traktornál körbe súlyos!

 

és ilyen apróságok!

 

Hidd el tudom! de van ami nekem is magas. kerülök én is olyan helyzetbe ahol nem tudom mi a hiba. és csak pislogok.

 

 

Előzmény: ali kis (27023)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.24 0 0 27024

:-))

 

Azért vitába szálltál :-))

el olvastad? amit írtam?

 

Én nem hogy el hiszem sőőőt tudom hogy így van! Természetesen hivatalosan a fűnyírónál a kés nem csak mint vágó eszköz hanem mint írod lenditő kerék szerepe is van.!! IGEN!!!

 

De mondom ki hangsúlyozom létezik az a verzió elég nagy számban hogy a sima fűnyíró motort be szerelik kapáló gépbe! És tudod pont amit írtál azért: a pénz miatt mert egyszerűbb a meglévő sok millió legyártott motorból be szerelni a kapába mint egy teljesen más modellt rá tenni ami erősebb és esetleg strapa bíróbb.Nézd azt a részét hogy kb most már talán még 2 év garit is kapsz az új kapáló gépedre, Addig simán el bóklászik a fűnyíró mocival is asztán széjjel hullik és vegyél újat!!

 

Üzlet politika! semmi más.

 

Szóval én azt mondom az ő meglévő alsó hajtására ha rá tesz egy 5 lóerős fűnyíró motort és nem hajtja mint állat full gázon meg olajat stb.. rendesen cseréli simán lehet vele dolgozni!

 

De ha be sétál a boltba 60-70 ezerért már adnak új gépet :-))

Pár évig jó lesz az is.(Aztán kezdi a mizériát előről)

Előzmény: ali kis (27023)
ali kis Creative Commons License 2016.04.24 0 0 27023

Szia!

Nem szeretnék sokat vitatkozni. Hidd el, hogy létezik a két motorfajta. A nehéz lendkerék nem öntöttvas anyagra vonatkozik. Csak annyi a különbség, hogy a lendkerék kiöntése vastagabb, húsosabb. Mivel a fűnyírókés jelentős tömeggel rendelkezik, így kispóroltak egy kis anyagot a lendkerékből. A hajó Kínából könnyebben hozza.

Itt van egy áruház példának:

http://www.kertigepbolt.hu/motor/

Előzmény: Törölt nick (27022)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.24 0 0 27022

csőő nem akarok itt a profi emberekkel vitába szállni ,de nem minden esetben igaz ez a lendkerék variáció!

 

Igen a jobb gépeken Amik általában drágábbak is így van hogy a (ventilátoros lendkerekük) Lehet vas öntvényből! de nem feltétel ahhoz hogy kapálógépre jó legyen.!

Azért jobb az öntvény lendkerék kicsit nyomatékosabb erősebbnek kiegyensúlyozottabb nak tünik a motor!( de a sima alu "fűnyíró" lendkerékkel is el dolgozgat)

 

De aki szerelt már sok kis gépet az látta azt is hogy nagyon sok kapán sima fűnyíró lendkerék van még a jobb akár nem briggs motoron is!(pl: Honda)

 

De a te esetedbe az a kérdés hogy a meglévő régi hajtásod ra amit egy 3.5 lóerős briggs hajtott meg eddig, ha jól veszem ki a szavaidból, arra mi lenne jó?

hát szerintem ha teszel rá egy 5 Lóerős briggs motort szerintem az simán el boldogul vele!

Természetesen arra azért ott is figyelj hogy az olaj meg egyéb jó legyen a mociba . meg a 4 üteműek nem szeretik ha pörgetik mint állat szóval csak finoman :-))

Előzmény: Nokedligyar (27021)
Nokedligyar Creative Commons License 2016.04.24 0 0 27021

Jòl èrtelmezem akkor ha azt gondolom a nehézlendkerekes az kapa,a könnyű meg fűnyíró motor?

Előzmény: studiod1 (26978)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!