Keresés

Részletes keresés

Bajnok97 Creative Commons License 2015.05.12 0 0 25033

Kipucoltam mindent.Hála istennek van alapjárat szépen ketyeg a gép.

A kuplung nem nagyon akar visszahúzni nem tudom hogy mi lehet a baj de ezt kivéve szépen megy a gép.

Valami tipp a kuplungra?

 

Előzmény: Frans (25032)
Frans Creative Commons License 2015.05.12 0 0 25032

Szia!

Nem tudom mi a szándékod vele, meg hogy mennyire ismered ezt a mert ezt tipust már eléggé kevesen használják, eléggé költségesek az alkatrészek hozzá.

Minden esetre én a helyedben azzal kezdeném hogy lecserélem az olajat a hajtóműben, egy karbi takaritás a levegőszűrővel eggyüt, oda is új olaj és lehetséges hogy a gyújtás megszakitód a végét járja  (5000ft a gyári) és azért" megy mint a mérgezett egér"de viszont az alapjárat már problémás. Arra készülj fel hogy ez nem a négyütemű RK2, ez sokkal több boszúságot okoz. De viszont könnyű könnyen szállitható, sormüvelésre  alkalmas.  Én is csak arra használom a komolyabb mélyebb megmunkálásra csak az RK2-t vagy újabban a Hondát használom.

Sok sikert Jó munkát.

Előzmény: Bajnok97 (25029)
studiod1 Creative Commons License 2015.05.12 0 0 25031

Sajnos szerintem nem, a beállítás az igen de úgy is azt mondják ők beállítva adták át a később keletkezett csúszást a felhasználónak kell észrevenni és "szólni" vagy a bovdennél állítani.

Előzmény: Legoooo (25030)
Legoooo Creative Commons License 2015.05.11 0 0 25030

ez vajon belefér a garanciális javításba? 

Előzmény: studiod1 (25027)
Bajnok97 Creative Commons License 2015.05.11 0 0 25029

Üdv kedves fórumozók!

Ma jutottam hozzá egy régi DUCATI MPM 2-es rotációs kapához.

kb 4-5 év pihenés után sikerült beröffenteni a kicsikét megy mint a mérgezett egér csak nem nagyon van alapjárat.

A kuplung meg eléggé nehezen mozog , de működik.

Tudtok adni valami tanácsot hogy hogyan állítsam be a kuplungot és az alapjáratot?

Meg tudnátok nekem mondani a gép főbb műszaki adataik?

 

ffa Creative Commons License 2015.05.11 0 0 25028

Üdv.

 

Rk02 kapálógépem van, minden tulajdonságával elégedett vagyok, kivéve, hogy nincs alapjárat. Erős, füstmentes motorja van, könnyen indul, olajat nem eszi. Mi lehet a gond illetve melyik alkatrészt kell cserélni?

 

Köszönettel, Gergely!

studiod1 Creative Commons License 2015.05.11 0 0 25027

Sajnos nem volt jól beállítva a kuplung csúszott megégett. A fém kúp elkékült valószínű jó még egy kis finom csiszolás,viszont az ellendarab ferodor az megkopott bekeményedett szerintem csere lessz.

Előzmény: Legoooo (25026)
Legoooo Creative Commons License 2015.05.11 0 0 25026

tegnap gondoltam, olajat cserélek a motorban. bBriggs 675Ex. nem találtam olajleeresztőt, marad a kiöntés. benzint kijáratni- irja a gépkönyv. a benzin szinte elfogyott, akkor büdös, meg kis füst szivcjrgott a kuplungtárcsa felől. leszedtem a motort, megnézni a tárcsát. kissé el van kékülve. akkor most mi van?

gombászok Creative Commons License 2015.05.10 0 0 25025

Hát itten a palócoknál ez a módi: ídesanyám így csinálta, nekem se engedte, hogy másként gondolkodjak!

Előzmény: Furak (25017)
Viktor1798 Creative Commons License 2015.05.10 0 0 25024

Jól mondod ha van valakinek egy kis lakatos "szakértelme" akkor az a csoroszlya kb 15 perc alatt összehozható.

Előzmény: studiod1 (25022)
gws580 Creative Commons License 2015.05.10 0 0 25023

Sziasztok

 

Briggs quantum 55 höz gyújtótekercseet mennyiét lehet most venni?

Vagy más márka tekercse jó rá

Köszi

 

studiod1 Creative Commons License 2015.05.10 0 0 25022

Jól végignézted az árakat? Én nem venném meg ilyen áron a csoroszját az a "háromszög lemez" a végén, egy szomszéd minimális hegesztés. Nézz több helyen sarabolót pl. http://komroll.hu/index.php/webaruhaz/termekek/sarabolo-a-komroll-kft-tol 

Előzmény: rozoga62 (25021)
rozoga62 Creative Commons License 2015.05.10 0 0 25021

Köszi szépen! Akkor a saraboló adaptert is innen rendelem, mert itt van a legjobb árban.

Előzmény: studiod1 (25020)
studiod1 Creative Commons License 2015.05.10 0 0 25020

Bármelyik szentkirályihoz jó .

Előzmény: rozoga62 (25019)
rozoga62 Creative Commons License 2015.05.10 0 0 25019
gombászok Creative Commons License 2015.05.10 0 0 25018

Mire jó még a rotakapa?

Néhány éve Pomáz egyik kedvelt üdülőterületén családi összefogással építkeztünk, odaköltöztem egy hétre, vittem a Hondát is, mivel kertrendezés is volt.

Csapadékvíz gyűjtő medencének ástunk(volna) gödröt, ha nem lett volna kutya kemény, agyagos, köves a talaj, hegyoldalban, szinte csontszáraz.

A fiatalabb generációnak (is) beletört az ásója-csákánya, nem haladtunk. Eszembe jutott a gép, próbáljuk meg. Rátettem a gyári 6 tagú rotakapáit, és szép lassú fordulaton, egyes sebességben elkezdtem kapirgáltatni a terepet, köröztem körbe-körbe, mikor egy 10-15 cm-s réteget felkapart, kilapátoltuk.

Közben persze talált egy csomó követ is, öklömnyi méretig elboldogult, a nagyobbakon csak pattogott, ezeket csákánnyal vették ki.

Két napi munkával meglett a 3x3x2 méteres gödör.

A rotakapa kései kissé kifényesedtek, nem lett más bajuk.

Furak Creative Commons License 2015.05.10 0 0 25017

Helló!

Érdekes emberek vannak felétek.. A saját maguk életének meg könnyítésének érdekében utánanéznének egy kicsit a dolgoknak, hogy mit, hogy lehet jobban könnyebben megcsinálni. Meg ha már van gép akkor használjuk meg az adapterek ára nem egetverő a gép árához viszonyítva. A tolikapát(dikkelőnek hívják felénk) itt használja mindenki. A sorok közét egykettőre ki lehet vele gyomtalanítani és kapálni/kaparni alig kell.

Előzmény: gombászok (25016)
gombászok Creative Commons License 2015.05.10 0 0 25016

Térdig érő gazban se a "robi", se a lazító nem működik, feltekerik ill. összehúzzák a gyomokat.

Itt jön be a képbe a saraboló: beszecskázza, utána jöhet bármi.

Persze, a megfelelő talajnedvesség is fontos, de ha ősszel szántva volt, akár a mostani szárazságban is feltörhető lazítóval.

Egy régi sztorim: barátom kertes házat vett, évekig műveletlen, füvesített terület, tényleg térdig érő gazzal.

Bevállaltam, hogy rendbeteszem. A szomszédja is tudott a dologról, mire kiértem 20 m2-t lekaszált, mondván, hogy anélkül úgyse boldogul a "robi".

Időben érkeztem, a többinek sarabolóval nekiestem, a szomszéd csak a fejét fogta, hogy feltekeri!

Két menetben minden bezúzott és 2-5 cm mélyen fellazította a felső kemény talajt.

A szomszédot még megkértem, ha már volt szíves kaszálni, vigye le e területről a füvet, mert azt nem tudta bezúzni, csak szaladgált rajta.

Utána rotakapa, több menetben, és kész.

Legközelebb majd a betonkeményről is írok.

Előzmény: Kis Kolléga (25014)
gombászok Creative Commons License 2015.05.10 0 0 25015

Kifelejtettem a legfontosabbat: utánfutója is volt. Azzal közlekedtünk a határba, munkába, meg vittük haza a terményt.

Előzmény: gombászok (25012)
Kis Kolléga Creative Commons License 2015.05.09 0 0 25014

Mai nap jött egy aranyos nénike hogy villámgyorsan csináljam meg a kertjüket vetésre

krumplit meg a többi szokásost akarnak vetni ültetni. 10x10 méter az egész.

Mondom oké kedvesem, ha lazitóval megtudom törni utána megrotálom vethetnek.

Jön a kérdés mi az a lazitó ? Mondom a hölgynek az tetszik tudni egy lúdtalp alakú kapa ami 20-30 centi mélyen felszabja a talajt levegőztet vízháztartást rendez ilyesmi.

Ő olyat még nem látott csak robizzam fel jó lesz az úgy. Már nem vártam meg vele a választ mondtam neki keressen mást aki sima robival belemegy egy olyan földbe ami betonkemény tavaszi csapadékmennyiséget 1 kezemen megtudom számolni. De lehet próbálkozni.

Idősek csak a "robizást" ismerik az újfajta munkaeszközöket nem. Jah és még annyit mondott ősszel fel volt szántva de most térdig érő gaz van rajt. 

ll2323 Creative Commons License 2015.05.09 0 0 25013

Helló!

 

Bocs a késői válszért,de meg van a ROBI 202 L teljes dokumentációja(beszkennelve),ha még érdekel jelezd légyszíves.Üdv!

Előzmény: 323i (24814)
gombászok Creative Commons License 2015.05.09 0 0 25012

Ja, még egy "gép": a tolikapa! Igaz, kézi működtetésű, de ezerszer könnyebb(és gyorsabb) a sorközművelés, mint a teljes felületet kézzel átkapálni. Itt a faluban, ahová költöztünk, eleinte ezt is csak félszemmel nézegették, pár év után már kezdték irígyelni, utánozni.

Elsősorban finom, kerti munkákra való, de szüleink az 50-60-as években napi 1 holdat(5755 m2) is megtoliztak! Az akkori talajművelő "gép" meg a ló volt, volt is neki ekéje, boronája, ekekapája(=kultivátor).

Előzmény: gombászok (25011)
gombászok Creative Commons License 2015.05.09 0 0 25011

Apósod jól tudja: ő még csak olyat látott. Ne vitatkozz vele, bizonyítsd be neki az ellenkezőjét, akkor lehet, hogy megváltozik a véleménye.

A tavaszi, nyári talajművelés lehető legrosszabb eszköze a rotakapa! Nem tudod sekélyen vezetni, ameddig lazít, addig ki is szárad a talaj + még rongálja is a talajszerkezetet, porosít. Persze akinek nincs más, azt veszi elő a kézi szerszámok helyett. Megértem én őket, mifelénk is csak a robizás a megszokott. Mikor megjelentem egy Honda 600-al, meg egy utánfutónyi munkaeszközével, csak néztek miket művelek, de a világért se adtak volna igazat.

Semmi gond, de aki megteheti legalább egy sarabolót (ami jó az őszi szántás elmunkálására, széles sortávok gyomtalanítására) meg egy kultivátort szerezzen be. Igaz, ez utóbbihoz már kell valamiféle lassító is, no meg kerekek.

Előzmény: Legoooo (25010)
Legoooo Creative Commons License 2015.05.08 0 0 25010

Csak azért kérdeztem a sarabolót, mert apósom meggyőződése, hogy a sorközöket remekül lehet rotakapával, kapatagokkal gyomtalanítani. nem tudom meggyőzni. Nem arra való. és még a sorszélességeket is alulméretezték. 60 cm. szal egyenlöre marad a hagyományos, fanyeles módszer. 

Előzmény: gombászok (25008)
koverg70 Creative Commons License 2015.05.08 0 0 25009

Köszönöm a választ!

Előzmény: studiod1 (25006)
gombászok Creative Commons License 2015.05.08 0 0 25008

Én is lusta vagyok: alapból utálom azokat a szerszámokat, amelyeknek fából van a nyele!

Sorközművelés elsődleges eszköze-szerintem- a kultivátor, mivel ennek tágabb határok között változtatható a munkaszélessége, de felező/sebváltó kell hozzá.

Velem is előfordult már, hogy kukoricát sarabolóval műveltem, mert olyan gyomos volt, hogy a kultivátorom belefulladt.(szívességi művelés volt, nem az én területem), a sarabolóm, meg mindent beszecskázott. A hagyományos "robizók" meg nem győzték cibálni a kapák közül a gyomokat!

Előzmény: Legoooo (25005)
studiod1 Creative Commons License 2015.05.08 0 0 25007

Nagyobb darabnál igen, viszont elég széles sorok kellenek, kf04-es hajtóműnél 60-62 a fogás ezért min 75 de inkább 80-85cm sortáv szükséges.

Előzmény: Legoooo (25005)
studiod1 Creative Commons License 2015.05.08 0 0 25006

Amit linkeltél komroll-nál azt be kell szerelni a blincsek közé használat esetén ha nem kell ki kell venni, a kétsebességes közdarab az fixen beépítendő csak az ékszíjat kell átteni szükség esetén.Az mforg-tól olyan kuplungal szállítják amilyennel kéred. ui a sarabolóval ha nem akarsz duplán menni(talajelőkészítés) célszerű egy kisebb lúdtalp kapát a csoroszja helyére szerelni,esetleges sorközművelés esetén szinte kötelező.

Előzmény: koverg70 (25003)
Legoooo Creative Commons License 2015.05.08 0 0 25005

már akartam kérdezni: ha lusta vagyok a sorközöket kapálni, akkor tényleg annyira jó a saraboló? megéri rááldozni?

gombászok Creative Commons License 2015.05.08 0 0 25004

Ha arra a sarabolóra gondolsz, amelyiket a rotakapa tengelyre teszünk, nem kell felező!

A rota fordulatszáma kell neki!

Felező(vagy sebességcsökkentő, sebességváltós hajtómű) a kultivátorhoz, ekéhez, pótkocsihoz kell

Előzmény: koverg70 (25003)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!