Keresés

Részletes keresés

Furak Creative Commons License 2014.10.09 0 0 23215

Szia, Karcsi!

Mi a helyzet? Vettél kis Rábát?

Előzmény: Kertitox Karcsi (23205)
licilac Creative Commons License 2014.10.09 0 0 23214

Bocs, lemaradt a kép

szóval erre gondoltam.

Előzmény: ivadek__ (23211)
licilac Creative Commons License 2014.10.09 0 0 23213

A kf-02-est nem ismerem, de elvileg az összes kf-re jó ez:

 

 

rendelhető kis és nagy kuplungal is, nekem ez jobban bevált. Bár ezt is átalakítottam.

Láttam a videódat,  ... sportos nem mondom! :)  Megértem a felező iránti igényedet!

Milyen mélyre ment bele az eke? Előtte fel volt rotálva? 

Előzmény: ivadek__ (23211)
studiod1 Creative Commons License 2014.10.09 0 0 23212

Az iszonyú sok, 3km/o 15cm fogásszélesség az 450m2 óránként, forduló üresjárat nélkül, mire azt letalpalod a gépet tartva,minden tiszteletem.

Előzmény: Kis Kolléga (23210)
ivadek__ Creative Commons License 2014.10.09 0 0 23211

Szia.

Erre a gépre szeretném, és szántogatásra lenne használva. Ha vissza tekersz 5-6 oldalt láthatod munka közben is :)

Tudom, hogy nem egy erőgép de egy nagyobbra meg nem akarok beruházni, mert nincs annyi területem, hogy megérje.

Van még egy kf-02-es komplett hajtóművem kormány szarval meg mindennel, csak motort kelle szereznem rá valahonnan, és akkor azt nyúznám a szántással :)

Előzmény: licilac (23209)
Kis Kolléga Creative Commons License 2014.10.09 0 0 23210

Holnap 2000 négyzetmétert szántok lehetséges hogy tudok videót csinálni a kf-es kollégáknak. Kicsit félek nehogy baja legyen a gépnek körmöskerék miatt de aki mer az nyer.

licilac Creative Commons License 2014.10.09 0 0 23209

Szia! 

Én nem szerettem. Jól működik, teszi a dolgát. Kb 2/3-ára csökkenti a sebességet (tehát nem „felező”) ez nekem még mindig gyors volt. Ha úgy teszed fel, ahogy gyárilag kitalálták, akkor előrefelé néz. Ekkor a  két tengely viszonylag egy magasságban van, de hátrafelé dönti a gépet (a súlypontot).

 

 

Ezt ki tudod küszöbölni, ha pl. így rakod fel,

 

 

 

de akkor különböző magasságba lesznek a tengelyeid, így magasabb lesz a géped és magasabban lesz a súlypontod is.

De mindezt leszámítva jól működő és elég erős adapternek tartom.

Milyen gépre akarod?

 

Előzmény: ivadek__ (23208)
ivadek__ Creative Commons License 2014.10.09 0 0 23208

 

Ilyen adaptert használt már valaki? esetleg valami tapasztalat észrevétel valakinek? Az én gépemre ilyet szeretnék beszerezni, csak nemtudom, hogy érdemes lenne. Sehol nem találtam legalább egy képet, hogy van felpaatintva a rota kapára :)

gombászok Creative Commons License 2014.10.09 0 0 23207

Szia!

Előzmény: ivadek__ (23206)
ivadek__ Creative Commons License 2014.10.09 0 0 23206

Sziasztok.

Kertitox Karcsi Creative Commons License 2014.10.08 0 0 23205

Szia!

Ismerjük nagyon jó gépek de!

A feléért az enyémet megkapod tőlem :)

Előzmény: Kis Kolléga (23204)
Kis Kolléga Creative Commons License 2014.10.08 0 0 23204

 

 

Ismeri valaki ezt a fajta gépet ? Honda agzat a neve ha szerencsém lesz élőben is láthatom dolgozni. Erősen gondolkodom hogy beruházok egy ilyen gépre 2310€

Egy mtz ára ha azt vesszük de erre szoktam mondani hogy az mtz nem fér be a kiskertbe mert mindent összetapos. 

sipimzx Creative Commons License 2014.10.08 0 0 23203

Köszönöm a segítséget.Nem értem mi baja lehet,mert ha beindul,akkor szépen működik.Csak így egyedül nem használható.

Előzmény: studiod1 (23199)
Furak Creative Commons License 2014.10.08 0 0 23202

Akartam én már. Eddig két ekét is elvittek előlem, de akarok egyet szerezni. Állítgattam a gyári ekéjét is hát ha nem túl gazos a terület akkor azért lehet szántani vele ahol gazos ott azzal van a baj, hogy nem fordítja le rendese az eke. Mindenképp akarok egy Terra ekét remélem sikerül olcsón netán még az idei szántásig szerezni.

Előzmény: gombászok (23200)
biji Creative Commons License 2014.10.08 0 0 23201

Köszi, a hasznos tanácsokat! Hétvégén kipróbálom, ha az idő nem változik itt Borsodban.

Előzmény: studiod1 (23197)
gombászok Creative Commons License 2014.10.08 0 0 23200

Nincs videom a szántásról.

Régi hondás vagy, csodálkozom, hogy még nem próbáltad.

Az a pálcás gyári Honda "váltvaforgató" eke legfeljebb krumpli kifordításra jó.

Gyári vaskerék, gyári súlyokkal, Terra váltvaforgató eke, hozzávaló állítószerkezettel, jó ekebeállítás, aztán hajrá.

Ha jól van minden összehangolva, sétálhatsz utána, de lassú munka.

Arra felétek lazábbak a talajok, könnyebben megy minden.

Előzmény: Furak (23195)
studiod1 Creative Commons License 2014.10.08 0 0 23199

Már nem emlékszem a kivitelre de egy briggs önindító horror áron na meg az aksi, egyenirányító,  szabályzó  szerintem felejtős.Nekem volt valamikor r250-en 8as briggs hüvejezve új dugó gyűrű szelepbeállítás s ugyan úgy indult mint újkorában.

Előzmény: sipimzx (23198)
sipimzx Creative Commons License 2014.10.08 0 0 23198

Üdv,

 

A nagybátyámnak van egy kf 04 maxi kapálógépe Briggs 8LE motorral.

Mióta motorgenerált végeztek rajta csak ketten tudjuk elindítani,egyikünk fogja,másikunk tiszta erőből tudja berántani.

Véleményetek szerint lehet egy ilyen gépre önindítót szerelni?

studiod1 Creative Commons License 2014.10.08 0 0 23197

Nekem tűrhetően megy az r250t-vel a szántás,igaz a mélység amiről itt sokan írnak 20-25cm a barázdafalnál az nekem nem megy csak 15-20cm (kötött talaj) nekem most 2x30+35kg a súlyozás. Gyakorlatilag egy kézzel vezethető, a nyomtáv az utolsó előtti reteszhelyre széthúzva.Nekem csak az egyik eketest van fenn a másik helyén járókerék,így akár néhányszáz métert is elsétál a szántás helyére. Az ekének a géphez képest mindkét irányban kell "holtjáték"(könnyebb vezetés) a barázdafal függőleges esetleg picit kifelé dőlő(kicsit befelé dőlő igencsak megfogja a gépet).Ha jól van beállítva az eke a gép fele erővel húzza.

Előzmény: biji (23196)
biji Creative Commons License 2014.10.08 0 0 23196

Szia!

 

Videókat nézve, leírásokat kipróbálva próbáltam állítgatni, de nem jön össze. A kert felébe kukorica van ültetve, így a csoroszját ki kell venni az ekéből, mert a kukorica gyökere megfogja.

 

Sokszor megfordult a fejemben, hogy vinnie kellene a körmös kerékkel biztos én vagyok a balfasz.

 

Előzmény: Furak (23194)
Furak Creative Commons License 2014.10.08 0 0 23195

Helló!

Fotód van a szántásról? Én is ki akarom próbálni a Terra ekét a Honda gyári ekéje "kicsinek" bizonyult. Van még erő a gépbe így szeretném emelni a kihívást. Ezidáig ég nem volt rá lehetőségem sajnos.

Előzmény: gombászok (23190)
Furak Creative Commons License 2014.10.08 0 0 23194

Szia!

 

Az eke biztos jól van belőve? Körmöskerékkel vinnie kéne.

Előzmény: biji (23188)
licilac Creative Commons License 2014.10.08 0 0 23193

A neten sok videót lehet találni szántásról, ezek alapján gondoltam, hogy terra ekét raknék a gépem után (kf extra), mert a videókon is látni, hogy az  rendesen megforgatja a talajt. A kisebb ekékkel szinte csak a föld tetejét vakarják, mélyszántásra szerintem alkalmatlanok( bár tapasztalat híján lehet, hogy tévedek).  

De ezek szerint, nemcsak az eke és a lóerő számít , hanem a gép súlya, kialakítása, anyagminősége, kerékméret stb. is. Gondoltam, hogy nem olyan egyszerű dolog ez a szántás mint amilyennek a videókban látszik, ilyen sok körülményre viszont nem gondoltam volna.

Az én gépem és az adaptereim ezeknek a paramétereknek messze alul maradnak.

Ezért aztán úgy tűnik, hogy leteszek a szántási terveimről.  

Köszönöm, hogy felhívtad figyelmemet a szántás kritériumaira!

Előzmény: gombászok (23190)
licilac Creative Commons License 2014.10.08 0 0 23192

Köszönöm, hogy megosztottad velem a tapasztalataidat és a véleményed!

Bevallom én is neccesnek gondoltam a kf után a terra ekét, de nincs semmilyen tapasztalatom a szántásba ezért jól jön a hozzáértők véleménye.

Előzmény: Kis Kolléga (23186)
licilac Creative Commons License 2014.10.08 0 0 23191

Köszönöm a válaszodat!

A felakadásra nem is gondoltam, pedig hát tényleg milyen nyilvánvaló... Igazad van, köszönöm!

 

 

Előzmény: Furak (23183)
gombászok Creative Commons License 2014.10.08 0 0 23190

Szántóknak!!

 

Minimum terra eke, vagy azzal egyenértékű, méretű, a többi játékszer.

Minimum 5 LE, vagy afeletti gép, sebváltóval, felezővel, legalább 5.00- ás kerékkel, lehetőleg körmös vaskerék, a legjobb bordás gumi is megcsúszik.

A gép jól megsúlyozva, legyen legalább 150kiló, azalatt csak pattog. (alu házasok nem biztos, hogy kibírják, csak óvatsan)

Egy 10 cm-s rotálás szántás előtt csodákat tesz: bedolgozza a szármaradványokat, könnyíti a gép munkáját.

Lehet próbálkozni, ábrándozni, valljuk be, ezek a kisgépek nem erre lettek gyártva, főleg kötött talajok adják fel a leckét.

Nekem Honda 600-asom van, sebváltós, mászó sebességben szántok vele.

Gyári körmös vaskerekekkel, pótsúlyokkal(orr,-kerék), terra váltvaforgató ekével, mégis vannak nehézségeim, kötött talajon.

Kis Kolléga Creative Commons License 2014.10.07 0 0 23189

Szia el kell téged is keserítenem :) nálam minden kerék mintázata fordítva van, hát nem sokat ér ilyen munkánál.  Nature gumikerék mintával forditva szántásnál nem sok különbség elfog rúgni. Soha nem gondoltam volna ilyen kötött talaj van nálunk.

Tudjátok mit kell szántanom ????!!!! mint a kék márga gombóccá gyúrom és ha fejbedobnák valakit betörne a feje. Azon gondolkodtam valami fazekasnak el kellene adnom a kertben a földet csináljon belőle agyagvázákat :D

 

Előzmény: biji (23188)
biji Creative Commons License 2014.10.07 0 0 23188

Szia!

 

Tavaly, tavalyelőtt próbáltam szántani Robi 250T -vel.  Terra eke, súlyozott kerekek, Terra nagy és kis súlyok. Először gumi kerékkel, majd megszakadtam, kapart, tolni kellett. Következő évben gyári körmös kerekekkel, majd megszakadtam, kapart, tolni kellett. :))) Már most előre félek! Most az a terv, hogy gumiskerék, mintázat fordítva. Na majd kiderül.

Előzmény: Kis Kolléga (23186)
oljeg12 Creative Commons License 2014.10.07 0 0 23187

OK nincs probléma. Fátylat rá. Néhány motor hengerét már fúrattam és nem gondoltam, hogy van olyan is, ami nem fúratható.

Előzmény: biji (23185)
Kis Kolléga Creative Commons License 2014.10.07 0 0 23186

Drága barátom osztom veled a tapasztalataimat: kf-04 honda 5.5 le motorral, rex maxi átalakított kormánylemezű ekével 400.8 -as súlyozott és szélesített gumis kerékkel+ orsúlyokkal nem viszi el segitség nélkül az ekét 16-18 cm mélyen. Ma csináltam a kerékre körmös pántot kiváncsi vagyok hogy a kuplung hogyan fogadja majd nem tud elkotorni a kerék. Őszintén bevallom előszőr én is terra ekében gondolkodtam de annak a 400.8 -as kerék vajmi kevés lenne.

Ha sikerül húzni egy mély brázdát a gép majdnem fel akar dőlni.

Annak ellenére is hogy szélesített nyomtávú 5-5 centit toldottam bele minkét oldalon.

Tegnap szántottam de ha nem tolok rá kormányszarva erővel nem viszi el egyszerüen,

ma reggeli ébredés nem volt valami kellemes olyan izomlázam van itthoniak mondták szántások után erőember lesz belölem :)

Eddig jutottam a kisérletezésben de még mindig nem tökéletes holnap után a körmös pántot tesztelem kiváncsi vagyok mennyit fog segiteni.

Az ekét profi szinten sikerült belőni szépen fordít csak ha mélyre engedem Honda elugrál elötte-igaz hogy olyan szalonnás a szántás sok eső miatt hogy az valami fantasztikus.

Előzmény: licilac (23180)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!