Keresés

Részletes keresés

Fsanyi88 Creative Commons License 2011.11.18 0 0 9280

Nekem most apum Agroton 165-tel szánt 3 fejjel. kb olyan 5 km /h val kullog. Meg nem győzik a nyiró csavarokat cserélgetni.

jano1987 Creative Commons License 2011.11.18 0 0 9279

 jo napot kivánok az uraknak!! ma van szerencsém először itt lenni, de már is rengeteg 

 érdekes irományt látok!! Szeretnék egy kis segitséget kérni önöktöl! Vásárolni szeretnék

 magamnak egy Lr-56 lassito reduktort vagy hasonlo is megtenné!! sajnos a gyárira nincs

 pénzem ha valakinek van egy jo ajánlata azt szivesen meghalgatnám! mindenkinek előre köszönöm!! Jano1987      Elér 06203532967  Vagy adamjanos1987@indamail.hu cimen!

Pakcsi Creative Commons License 2011.11.18 0 0 9278

Az úgynevezett "réti föld", hát abban még a 250 rábával is döcögtünk :)

Gokartos Creative Commons License 2011.11.18 0 0 9277

Itt felénk a 80as mtz amúgy sem visz 3fejet,mert nem bírja!Elég kötött talajok a nagy szántók!Az idén meg még az MTZ-vel szántani sem bírtunk,megpróbáltuk,de az eke bele sem kapott a földbe annyira kemény!Az ilyen barna földes talajt már itt is szántották,de a fekete földet nem!A rétről meg nem is beszélve!Van itt nállunk egy nagy mezőgazdasági terület RÉT-nek nevezik,na az kegyetlen terület,szántás,tárcsázás szempontjából!Ha ott sár van akkor azért nem lehet dolgozni mert még az mtz-nek a hátsó kereke is beragad,Ha meg szárazság akkor meg azért mert még a tárcsa sem megy bele a földbe!

Előzmény: Törölt nick (9275)
Gokartos Creative Commons License 2011.11.18 0 0 9276

Tudom ismerős a helyzet a tavalyi szántással kapcsolatban!Én tavaly a 80as MTZ-vel két fejjel fél hatodikban szántottam,de nagyon haladatlan volt!A két fej 75cm visz!Haverék a 82.1essel ugyan úgy két fejjel fél 6-ban csak az az eke 65cm visz!De a rotációs kapával is sokkal nehezebb,szalonásabb volt tavaly mint az idén!

Előzmény: Törölt nick (9275)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.18 0 0 9275

nem rossz ez ,elég szépen megcsináltad . a géppel akkor lesznek bajok ha nagyon csapadékos éved lesz, és megtömi a talajt .pl a tavalyi szántási szezon ilyen volt felénk,

megérte elhúzni a 80-som a kettes ekét is . az ötlet jó volt, kiskertekbe nehezen hozzáférhető helyekre beférsz vele, a gazdának nem kell ásózni utánad .

Előzmény: Gokartos (9262)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.18 0 0 9274

,,ha nekem lenne egy mtz-m biztos nem állnék neki 15cm mélyen szántani!,,

 

lehet valami gengszter bérszántó volt , így azért kevesebb üzemagyag fogy plusz

könnyedén húzza a három fejet is . ha a saját volt, lehet nem kell mélyebb ahhoz a vetéshet amit oda tervez . az enyém kettes eke, és 28 cm van állítva a kiskerthez is .

Előzmény: Gokartos (9272)
Gokartos Creative Commons License 2011.11.17 0 0 9273

Lehet egyébként mind a ketten jót mondunk csak másképp hívják,mert ezt most találtam: A szántási mélység azonban nem egyenlő a művelés mélységével!Akkor én lehet a művelési mélységről beszélek,te pediga szántási mélységről!Na mindeggy ezen nem fogok össze veszni senkivel! 

Gokartos Creative Commons License 2011.11.17 0 0 9272

Hát igen!Van nagyon sok ilyen elméleti okos ember aki még állítom ekét sem látott!Vannak például ilyen ekére ható erők kiszámítása!Most például azt ő miből álapítja meg hogy azt hogy kell kiszámolni!Az függ szerintem nagyon sok mindentől pl:Talaj keménysége és nedvesége....stb!Meg ha én elmegyek szántani nem állok neki számolgatni hogy most milyen erők is hatnak az ekére!(-: Nekem az a lényeg jól dolgozzon az eke és szép munkálya legyen!Igen igazad van hogy sokkal több a barázda fenéktől a felszántott föld mint a tarló,de nekem ezt így mondták!Én néha szoktam a határba motorozni már most vannak kiszántott földek,de nem akarok hazudni láttam olyat is ahol a barázda nem volt méllyebb 15cm-től,de viszont a kukoricaszárat pedig leforgatta az eke!Akkor ez most hogy is van!Mert ha nekem lenne egy mtz-m biztos nem állnék neki 15cm mélyen szántani!

Előzmény: Fsanyi88 (9269)
Gokartos Creative Commons License 2011.11.17 0 0 9271

Igen ez 1ekefejre vonatkozik!De ha megnézed a 3fejes ekéket amit az mtz-vel húznak ott is 1fejre vonatkozik!De ott már 30-40cm fog 1fej és kb annyi is a mélység!Haveromnak 3fejes vogel noot farmer ekéje van a 3fej visz 85cm!Akkor vissza osztva 1fej 28cm visz és kb ennyi is a mélység!

Előzmény: cudar08 (9268)
Fsanyi88 Creative Commons License 2011.11.17 0 0 9270

Amúgy Én is a SZIE-re járok, de ott is hallok néha nagy baromságokat, de nem is szeretik, ha a paraszt gyerek látta is már amiről beszélnek, és életben máshogy van az mint ahogy az öltönyösök kitalálják...

Fsanyi88 Creative Commons License 2011.11.17 0 0 9269

Az ekéknél szinte teljesen  mindegy a fogásszélesség és a mélység aránya. A hossz és keresztirányúvízszintezés a mérvadó. Mélységméréskor pedig a  tarló és a barázdafenék mérete adja a szántás mélységét. Elég érdekes is lenne, ha mondjuk 35 centire most apu az agrotronnal felszánt és nem ezt mérném, hanem a szántott föld magasságát, mert akkor lenne dúrván 50 centi amekkora rögös?????!!!!! Arról nem is beszélve,hogy homokos, omlós talajon nem ugyanolyan mértékben emelkedik meg a felpuhított talaj. Ott akkor kevésbé mélyen van megszántva? Mikor a barázda oldalmagassága ugyan annyi? Mégis a Ti méréstechnikátokkal más értéket adna.

Előzmény: Gokartos (9267)
cudar08 Creative Commons License 2011.11.17 0 0 9268

Szia!!! ez a fogási szélesség kontra szántási mélység, gondolom egyesekénél jó. Nem???

 

Mert nekem a 2-es ekém kb30-35 cm fog.

Előzmény: Gokartos (9267)
Gokartos Creative Commons License 2011.11.17 0 0 9267

Azt olvastam már én is valahol hogy az eke akkor van jól beállítva ha a:fogási szélesség=a szántási mélységgel!Tehát az én ekémen 20-22cm széles az ekevas nekem ezen a mélységen kellene szántanom,elméletileg!Én úgy tudtam hogy a Barázda fenéktől a felszántott föld teteje a névadó a mélység mérésnél!Ezt nekem is nagy mezőgazdászok mondták!

Előzmény: sasa0955 (9264)
LittleHornet Creative Commons License 2011.11.17 0 0 9266

Befejeztem a kötözködést:)

 

Ha 3 ponton volt csak hegesztve, akkor cég gyártotta:(

 

 

Előzmény: Ben_deguz (9260)
Gokartos Creative Commons License 2011.11.17 0 0 9265

A regulátor rugó veszességével lehet szabályozni a fordulatot,de nem érdemes,mert tönkre teszi a motort!Gyárilag max 2900-3100fordulat/percre vannak beállítva ettől több nem is kell neki mert csak szétpörgi a motor magát!

Előzmény: Sanyi apó (9255)
sasa0955 Creative Commons License 2011.11.17 0 0 9264
Előzmény: Gokartos (9256)
Sanyi apó Creative Commons License 2011.11.17 0 0 9263

A képpel kapcsolatban hadd kérdezzem, hogy a sebbességfelező, ugye nem a rotakapa tartozéka? A másik pedig, hogy a felezőn látott, feketére festett alkatrésznek mi a szerepe?

Előzmény: Ben_deguz (9260)
Gokartos Creative Commons License 2011.11.17 0 0 9262

Ez a két darab kép még akkor készült mikor forgóztam a földet!Itt nem ment annyira mélyre az eke mert ez a föld eleje volt és ezen mindíg járkálva volt!Itt a mélység olyan 10-15cm!Majd még valószinű hogy csinálok képeket mert még lessz maszek szántás,meg akkor majd sógorommal csináltatok külsős videót ha rá ér és eljön velem!Átraktam a 625-ös motort ebbe a vázba!)-:

Gokartos Creative Commons License 2011.11.17 0 0 9261

A HP az a HORSE POWER rövidítése,magyarul LÓERŐ!A te motorod kb 5,5 LÓERŐS!Énis onnan töltöttem fel a képet!

Előzmény: Ben_deguz (9259)
Ben_deguz Creative Commons License 2011.11.17 0 0 9260

Én nem sokat fogom használni a gumis kereket, de megvettem, mert azért néha szükség van egy kis fuvarra. Ez nem szabadonfutós, hanem fix. Ha a képeket felnagyitod látni,hogy nem egyformák belül a felnik. Tehát, lehet nem is egy cég gyártottta. Augy 3 ponton volt hegesztve csak. A körbevarrás helyett.

Előzmény: Gokartos (9258)
Ben_deguz Creative Commons License 2011.11.17 0 0 9259

Szia Gokartos!

 

Köszi, közben én is rátalátam a hermesz oldalán a motorra. Mi az a HP?? Sajna ezekhez elég hülye vagyok. A gyártó (kapa összeszerelő) azt mondta nekem, hogy kb 4,8 kw os. Végül is nekem mind1. az én céljaimnak megfelel és az a lényeg.

 

Sok okosság van itt. Érdemes volt idetalálnom. Ezt nem gúnynak szántam, hanem így is érzem.

 

Bendeguz

Előzmény: Gokartos (9253)
Gokartos Creative Commons License 2011.11.17 0 0 9258

Fater is megvette a 2db szabadonfutós járókereket és neki meg a rugós stiftel volt probléma!Nem akadt be rendesen és ezért nem hajtott a kerék hanem elracsnizott,de csak az eggyik!Nem nézem semmibe ezt a fajta kínai gumit!Én tudok neked egy képet mutatni 1éves kínai gumiról:tükör a közepe!Mert annó mi is a Marci55-h rota kapát azzal vettük és egy év alatt le is futott!Most az van az utánfutómon!

Előzmény: Ben_deguz (9248)
Ben_deguz Creative Commons License 2011.11.17 0 0 9257

Szia LittleHornet!

 

Nem baj ha kötözködsz :P. Nem azt írtaM, HOGY LEMÉRTEM ÉS CENTIRE ANNYI VOLT! hanem kb. Ez lehetett akár mennyi is. De ha összevetek a 10 cm-es és egy 25 cm-es valamit, elég nagy a különbség. Ha  képen látható eke alsó élét és a felső síkját nézem igen csak simán van 25 cm. Az eke felső széléből kb 2-3 cm látszott ki. Amugy elég laza a talaj, még annak dacára is, hogy 10 éve nem volt művelve. Nekem majdnem úfgy tűnik, mintha valami vízfolyás vagy hasonló lenne nem sokkal alatta, amin elég sok nedvességet kap. Igazán azért örülök, hogy megtalátam ezt a topikot. Én most használok elöször rotát. Főleg szántásra. Életemben most szántottam elöször. A  videot, írtam. Sajna véletlenül töröltem a tabról, mivel azzal csináltam. Igy még a lehetúősége sincs meg, hogy elővarázsoljam újra.

 

Bendeguz

Előzmény: LittleHornet (9252)
Gokartos Creative Commons License 2011.11.17 0 0 9256

Rémélem látszik a képen így szokták mérni a szántási mélységet!

Sanyi apó Creative Commons License 2011.11.17 0 0 9255

Üdv. Mindenkinek!

Okosítást kérnék a következő témában. Van egy Robi 156-os gépem Quantum XM 55-ös Briggs motorral, illetve a fiamnak van egy Robi 52 -es gépe Quantum XM 40-es Briggs motorral. A fiam gépe kapáláskor pörög, ahogyan a gázt adja neki, az enyémet, meg mintha valami szabályzó vezérelné, nem tudom pörgetni! Hogyan lehetne az enyémet is "pörgőssé" tenni?

Ben_deguz Creative Commons License 2011.11.17 0 0 9254

Szia Fsanyi!

 

Igen újonan vettem a gépet. Igaz nekem simán beadták, honda motor van rajta. Nem is sokat foglalkoztam vele, mig a kuplung nem adta meg magát. Na ekkor hívtam fel a gyártót és akkor tudtam meg, hogy nem honda a motor. Okos fejemmel nem kérdeztem rá melyik cég gyártotta. Végül kiderítettem. Igaz kicsit frcsálom de ez van. EMAK K800-as, 196 cm3. A gépkönyvben megtaláltam. Bár ezen kivűl semmi más infóm nincs róla. Ugyanis, maga a leírás, igazából erről a motorról nem is szól, csaka végén van egy 4 soros kis táblázat. Na abból sokat nem lehet megtudni. A keret igy sikerült feltennem.

 

Bendeguz

Előzmény: Fsanyi88 (9250)
Gokartos Creative Commons License 2011.11.17 0 0 9253

Üdv!Itt az Emak 800-as motor!!!Emak K 800 OHV fűnyíróra.
196cm3, 65mm tengelyhossz, szabvány felfogatás, OHV.
Önjáró fűnyíróra is! Nehéz lendkerekes.
Teljesítménye kb. 5.5HP.
Szakszervízben átalakítható kapálógép motornak!Csak ezt nem értem!!??Én űgy tudom hogy pont a nehéz lendkerekes motor a kapa motor!!A könnyű lendkerekes pedig a fűnyírójé,mertr ugyebár arra még rámegy a kés is!Ára:49900Ft!!

LittleHornet Creative Commons License 2011.11.17 0 0 9252

azért kötözködöm, mert ezen a és a rokon kistrattorbarkácsolós topicon az a közkeletű vélemény, hogy kapálóval nem lehet szántani csak szántogatni, ilyen mélyen meg főleg nem - és ezt eddig senki sem cáfolta. Én magam is kipróbáltam felezővel, GCV160-nal, nem ment. Az ilyen gépekről nem is a motorerő, hanem a megfelelő áttételezés és a súly hiányzik, ezért lepett meg, hogy 25 cm mélyen szántottál vele (leült földet meg főleg). nekem van egy 7LE-s 200 Kg-os kis traktorom, azzal tudok 25 cm mélyen szántani, és bizony kíván még 40-50 kg orrsúlyt, és nem akar még mélyebbre menni - mondjuk elég szalonnás földem van. mélység alatt az eke legmélyebbre jutó pontja és az eredeti szint közötti különbséget mértem.

 

kíváncsi vagyok a videóra, hitetlen vagyok:)

Előzmény: Ben_deguz (9246)
Fsanyi88 Creative Commons License 2011.11.17 0 0 9251

Hát ez ötletnek nem rossz, de a lóerő az a motor munkavégző képességének a jellemzője. Nem biztos hogy egyenesen arányos a vonóerővel. Egy biztos abból a ménesből sztem a legkissebb cocó is nagyobb vonóerővel rendelkezik a 250-eshez képes.

Előzmény: Gokartos (9245)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!