Keresés

Részletes keresés

Fsanyi88 Creative Commons License 2011.11.08 0 0 9055

Egyedi a gép teljes mértékben :)

cudar08 Creative Commons License 2011.11.08 0 0 9054

Egy orosz Heba traktor hajtása, rajta meg egy Robi 151-es motor. De most gyújtás hibával közdők vele.

 

 

 

Előzmény: Fsanyi88 (9053)
Fsanyi88 Creative Commons License 2011.11.08 0 0 9053

Milyen géped van Cudar?

 

cudar08 Creative Commons License 2011.11.08 0 0 9052

Ilyet kell majd nekem is csináljak, de előbb előre kell vigyem a hajtást. :):):):)

Előzmény: Fsanyi88 (9051)
Fsanyi88 Creative Commons License 2011.11.08 0 0 9051

A tárcsát kardánjáról hajtja. Azon is van egy másik szíjtárcsa és úgy. Addig lehet vele rakatni, hogy kihullik mindenhol  az U ból. De ha jól megszedeted nedves zöld szárból nagyon nem kell emelgetni, még a száraznál is jó súlyú szokott lenni. Az alsú U -ra rakjuk a madzagot is mindig és abba dobálja bele már csak a madzag két végét kell megfogni és veheted egybe le, megkötöd kész is... de ha egy ember köti az nem tudja elég gyorsan :D

 

abodi72 Creative Commons License 2011.11.08 0 0 9050

a tárcsa az gépi meghajtás ,vagy fix ?

Előzmény: Fsanyi88 (9048)
cudar08 Creative Commons License 2011.11.08 0 0 9049

Köszönöm igen, nagyon ötletes. És azt a két U alakot teljesen meg rakja????

Előzmény: Fsanyi88 (9048)
Fsanyi88 Creative Commons License 2011.11.08 0 0 9048

Ez a szerkezet...felül ami ferdén megy fel cső az megy a sor melléjobbról.Amikor a szár közeledik a traktor felé elkezdi a tetejét nyomni ki balra a két U alak felé, meg ugye tolja előre is. Amikor a tárcsához érmár meg van ballra és előre döntve, a tárcsa ballra forogva elvágja és van egy pöcök -ami most nem látszik a szártól amit felszedett- ez üti a szár alját le balra . Így már a két U alakban lesz a kék műanyagon. Hátulról még van egy lemez, hogy ne csússzon ki, de az most éppen nem látszik. Így érthető?

cudar08 Creative Commons License 2011.11.08 0 0 9047

Hát lehet gyengeelméjű vagyok, de nem igazán értem. :):)

Előzmény: Fsanyi88 (9045)
cudar08 Creative Commons License 2011.11.08 0 0 9046

Hát igen én is idő hiánnyal küzdök. Most bejött egy meló, reggeltől egész sötétedésik csináljuk. Fedett mühelyem meg ugye nincs, úgy hogy most lehet össze ütök valami kis tetőt.

Legalább az esőtöl meg a hótol védje a trakit, meg ott egy stekklámpával világítani is tudok.

Én is az ekével párhuzamosan csinálom a traktoron a híd cserét, a 3pont felfüggesztést meg az utánfutót, van munka böven. :):):)

 

 

   

Előzmény: Istvan56 (9044)
Fsanyi88 Creative Commons License 2011.11.08 0 0 9045

Feltettem egyet. Amin a legtisztábba gép . Amúgy pofon egyszerű. Egy tárcsát hajt szíjjal. Az vág felül pedig a csápjai igazítják a helyére a szárat már a vágás előtt megdönti írányba így nem hullik mindenhová, csak a helyére pontosan. Nekünk már csak ki kell venni megkötni. Ha 2 ember van kötni a a pilótán kívül,kegyetlenül halad.

Istvan56 Creative Commons License 2011.11.08 0 0 9044

 

Köszönöm érdeklődésedet!

 

Várok a cimbire , ígérte szerez  150ccm motor önindítót fogas koszorúval , ha tud szerezni akkor buli.

 

Jelenleg készül a traktorhoz az 1-es eke , remélem a héten végzek vele , sajna nem minden nap tudok ilyenekkel foglalkozni.

 

Az az igazság több minden dolgot szeretnék  elkészíteni a télen.

 

Pl utánfutó .

Előzmény: cudar08 (9043)
cudar08 Creative Commons License 2011.11.08 0 0 9043

Na hogy áll az önindító projekt!!!??????

Előzmény: Istvan56 (9042)
Istvan56 Creative Commons License 2011.11.08 0 0 9042

Ha esetleg valakit érdekel most olvastam .

http://www.jofogas.hu/veszprem/Robi_52_kapalogep_karburator_2785307.htm

 

 

István

Előzmény: cudar08 (9041)
cudar08 Creative Commons License 2011.11.08 0 0 9041

Szia!!  Ez engem is érdekelne.!!

Előzmény: abodi72 (9040)
abodi72 Creative Commons License 2011.11.08 0 0 9040

Ne haragudj ,de tennél fel képet (ha van ) a kukoricaszár vágó szerkezetröl ?

nagyon érdekelne  egy ilyen szerkezet és természetesen a müködési elve 

köszönöm előre is 

Előzmény: Fsanyi88 (9038)
Fsanyi88 Creative Commons License 2011.11.08 0 0 9039

Ja az maradt, hogy permetezik és szántogat is, de csak krumplit stb. Bár nem vagyok attól az ekétől hanyatt esve. a kicsikét húzza, de birja rendesen a motor, a gépet azért kipányvázza néha a fekete szurok. Függőleges főtengelyűre kondoltam, mint ami a rotakapákban van. Vízszintest vettem 15 ért, azt majd az MF 70-esre rakom rá, mert a 2 t motorja eléggé húzós fogyasztású.

Fsanyi88 Creative Commons License 2011.11.08 0 0 9038

Helló!

 

 

 Nekünk van egy olyan 2004 körüli pontosan most nem tom. Sztem eszi a terrát... Legalábbis  ami a környékünkön van azt biztos. Mi mindenféle munkát csinálunk vele bár a rotálást azt nálunk is kis 5.5 honda csinálja. pótkocsizik(trágya 2 póttal, széna 3 póttal) Kaszát csinálgatja hozzá apum, bár úgy néz ki az MF 70-esünk 140 centijével nem tud a 90 centis kétdobosa versenybeszállni...Kukoricaszárat vág kévébe, tavasszal magyágyat készít, simítózik, boronál, hengerezik stb...Fogyasztásba nagyon jó. A motoron még túl sok mindent nem kellett csinálni. Indul jól. Berántó zsineg , olaj, levegőszűrő és ennyi. Meg benzin csapot tettünk rá, mert nem volt és egyszer kétszer beeengedte az olajba a benzint, mert a tűszelep valamiért nem zárt el. A váltót már kellett bűvölni, bronzkerékcsere, kuplungbeállítást szereti, mert ha csúszik akkor elég hamar fel kell csinszolni egyszer volt már ferrodoloztatva is. Pár kép  róla meló közben. Alapgép súlya ha kevés lenne, mosogép súlyát szoktuk felrakni rá, van mikor az elejére is teszünk orrsúlyt, de az nagyon ritka. Egyszer fűszerpaprikát húztam vele lefelé szedéskor. Jól megraktuk kicsit jjobban kapirgált mint előtte... Néztem mi baja. Aztán látom a hátsó pót egyik kereke úgy berakodott, hogy nem forgott át. Kipiszkáltam vagy kétszer, de mindig visszaszedte, hát akkor úgy mentem vele tovább.:D

hitike1 Creative Commons License 2011.11.08 0 0 9037

Sziasztok!

 

 

A véleményetekre lennék kíváncsi.

 

Van nekem egy 2 ütemű Jikov 5,5 Le-s motorral, T-20 váltóval szerelt TERRA gépem. Váltó full felújítva (minden új benne (csapágyak, szimeringek, bronzkerék, csigatengely, előtéttengely, fogaskerekek, a motorban nem sok üzemóra van).

 

Lehetséges, hogy olcsón hozzá tudnék jutni egy Robi 250 T-hez, viszonylag potom pénzért. (motor 8 LE, Briggs). Ez egy öreg bácsié, aki újan vette, s kb. 50 üzemórát kocsizott vele. (tehát nem rotált, kapált, ekézett, boronált, stb., hanem csak a kis terményét hordta vele a piacra).

 

Paraméterek alapján erősebb ez a gép, viszont abszolút nem ismerem.

 

Mi a véleményetek, tapasztalatotok erről a gépről?

 

Érdemes belevágni a cserébe? Ha igen és aktuális lesz, akkor aladó lesz a TERRA-m ha valakit érdekel.

 

Várom vélemyéneteket.

 

Üdv.

 

G

Észtraktor Creative Commons License 2011.11.08 0 0 9036

Jó napot az uraknak!!

 

Néz át a Robi 151-es éltetökhöz a 2988-as és a 3002-es hozzá szolásokat nézd meg eről a gépről van szó? Aspera/Tecumseh motor. Ez nem lenne jó!???

Fsanyi88 Creative Commons License 2011.11.08 0 0 9035

Üdv!

 

 Valakinek nem lenne Dell Orto karbija Tecumseh motorra? 6 lovas motorra kellene egy Hako Rasentrac 600 E kistraktorra. 4 ezeért találtam bontottat... postán küldték volna, de nem mertem belevágni mert mire hozzámér 6 ezer, aztán ha kiderül hogy nem is jó... Közbe egy másik kistrakira vízszintes! tengelyű 5 lovas motort 15 ezeért vettem. Esetleg valakinek nincs  eladó motorja 5-6 lóerő körüli? Csak 4 ütemű érdekel.

Törölt nick Creative Commons License 2011.11.06 0 0 9034

Köszi ,már megoldottam bár majd ha egyszer lesz kedvem levenni a fedelet akkor véglegesítem a dolgot. Ennek belül van valami ellensúlya vagy valami regulátor

ami szabályozza avval lehet valami ,én kivűlre tettem pici ellensúlyt mivel rugót ott

sehová nem lehet akasztani így tökéletesen működik . Amúgy is szét akarom szedni

és lefesteni felújítani mindent rajta ennyit megérdemel hamár ilyen olcsón sikerült

hozzájutnom, akkor leveszem a fedelet is és belenézek . Gépész vagyok,/ DFU váltót másfél óra alatt kiszedtem, négy óra múlva újra ment / biztosan meg tudom javítani csak neki kell állni, az a legnehezebb .

Előzmény: Furak (9032)
Furak Creative Commons License 2011.11.06 0 0 9033

Honda motor van rajta ??

Előzmény: Ben_deguz (9031)
Furak Creative Commons License 2011.11.06 0 0 9032

ÜDV!! szerintem nézd át a gázrugókat ha jól emlékszem 150-200 ft kapsz hozzá új rugókat ha nem sikerül megbabrálni.

Előzmény: Törölt nick (9030)
Ben_deguz Creative Commons License 2011.11.05 0 0 9031

Kopaszkutty!

 Olvastam amit írtál az elöbb. Nekem is elásta magát a körmössel. Ezért tettem fel a járókereket. Ment normálisan. Nagyon keveset kellett rásegítenem. Igaz 6,5 LE motor van az enyémen. Sztem, ha a gázt kicsivel alapjárat felet hagyod, nem kell szaladni a gép után.

Törölt nick Creative Commons License 2011.11.05 0 0 9030

sajna nem ,nem értek hozzá .a lányom szokta ezeket nekem megcsinálni ,de most angliában van márciusig . kb 15-18 cm -re ment le, aránylag jól fordított ,kicsit kínlódtam vele mert ez

volt az első szántásom, és csak két súlyom van az egyiket a kerékre tettem a másikat az orrára és mivel ez váltvaforgatós eke, van mikor az ment a brázdába amin nem volt súly

úgy azért nem volt az igazi .igazából csak egy kis darabot szántottam amit az MTZ -vel nem

bírtam a szomszéd felől mert kerítés van . tíz perc alatt kész volt kb egy napos ásás ,meg a benti kertben ,de azt rögtön fel is rotáltam akkor jött elő a hiba . kell  még finomítani a dolgon ,de aránylag jó lett . az orrára van másik súlyom a másik kerékre felteszem a gyárit

úgy biztos jobb .kicsit sztem le kell lassítani, és a körmöskereket meg kell szélesíteni mivel

a lazább talajon simán elásta magát . mivel tegnap hoztam még nem állt össze ,de megoldom, tavaszra már minden a helyén lesz . akkora már talán képeket is fel tudok tenni , a lányom hazajön .

Előzmény: LittleHornet (9028)
Ben_deguz Creative Commons License 2011.11.05 0 0 9029

Üdv sorstársak !

 

Olvasgattam amiket írtatok. Elég sok érdekes és okos ötletet láttam.

Áprilisban vettem egy Marci80-as rotát. Olasz motor van rajta. Ma szántottam vele, szerintem elég jól sikerült. Ráadásul simán csak a járókerékkel, súlyok nélkül. Alapjárattól kicsit nagyobb gázzal, simán ment. Nem kellett mögötte lobognom, mint a zászló a szélben. Viszont van egy kis gondom a gáz adagolással. Magán a motoron valahogy nem sikerül beállítanom a kart. Vagy túl sokat, vagy túl keveset húz. De szerintem még az is gond lehet, hogy mintha elhajolt volna az a kis lemez ami ezt a funkciót betölti.. Kinek mi a tippje, hogy tudnám megoldani?? Ezenkívűl, volt kis gondom a kuplunggal is. A kiemelővilla rögzítő csavarja meglazult. Azt igaz kb 10 perc alatt megoldottam, a motor levételével. Nost megy rendesen, csak a gáz, a gáz.

Tettem fel képeket, sajna csak ezen a címen lehet elérni,mivel nagyok a képek.

http://indafoto.hu/Ben_deguz/alap_album

 

Üdv mindenkinek  Bendeguz

LittleHornet Creative Commons License 2011.11.05 0 0 9028

Hello,

 

Képeket vagy videót nem tudsz feltenni a szántásról? Milyen mélyen ment?

 (A géphez sajna nem értek)

 

Hornet

Előzmény: Törölt nick (9027)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.05 0 0 9027

Sziasztok kis segítség kellene vásároltam egy Honda F400 rotációs kapát .

Ma nekiálltam vele szántani nagyon szépen ment bivaly erős sőt sztem

egy kicsit lehetne lassabb mert egyesben is megér az ember utána menni .

Szépen meg is csináltam amit kelett ráraktam a kapákat felrotáltam a saláta

alá mikor ezzel végeztem a gép nem állt vissza alapjáratra folyamatosan pörgött .

Nézetem  a henger mellett az ékszíjhajtás oldalon van a gázkar aminek vissza kéne állni

alaphelyzetbe, de nem teszi .Valaki meg tudná mondani azt mi szabályozza vákum talán valami rugó ami kiesett ?? Néztem ,de nem láttam rugó beakasztó helyet sehol ami visszafelé

feszítené ,van rajt egy rudazat ami mozgatja és közé fűzve egy rugó aminek nem tudom mi szerepe van . Ha valaki tud valamit ne tartsa magában ,segítségeteket előre is köszönöm .

Pakcsi Creative Commons License 2011.11.05 0 0 9026

Köszönöm!

Előzmény: tris77 (8995)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!