Keresés

Részletes keresés

dfku Creative Commons License 2016.05.10 0 0 5212

A facebook-on keresd Petrei Emese-t vagy a szállás-szardínia.hu-n. Ő Cagliari-ban él.

Előzmény: bigmaki (5211)
bigmaki Creative Commons License 2016.05.10 0 0 5211

Sziasztok!

Van köztetek olyan aki kint él Szardínián? Tudnátok abban segíteni, hogy most hétvégén, az észeki részen, Castelsardo közelében lesz e valamilyen Pünkösdi 'mulatság'? Köszönöm

dundalk Creative Commons License 2016.05.06 0 1 5210

nem is igazán sokat kell visszaolvasni, a szállás és a komp infókért, talán még lapozni sem kell.

Ha több helyen megálltok, akkor Velence, Bologna, Firenze/Pisa elég kézenfekvő.

Előzmény: anettka92 (5208)
szofi762 Creative Commons License 2016.05.06 0 0 5209

ElsősorBan az utazáshoz adnék tippet: Első és legfontosabb ha augusztusban mentek akkor mielőbb foglald le a kompjegyet  mert egyrészt nagyon drága lesz másrészt az is előfordulhat hogy adott napokon már el is fogy...

Ahol megállhattok útközben: Garda tó

Augusztus a csúcsszezon csúcsa, szállásra is ugyanaz vonatkozik mint a kompra, sokáig ne gondolkozzatok...

Előzmény: anettka92 (5208)
anettka92 Creative Commons License 2016.05.05 -1 0 5208

Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni Tőletek.. Augusztusba szeretnénk menni Nászutra Szardíniába Párommal... Magyarországról autóval indulnánk és több helyen megálnánk.. Nagyon sok weboldalt átnéztünk már párommal...  Nagyon sok gyönyörű hely van.. Ami leginkább megfogott bennünket Alghero. Akik voltak már ott érdeklődnék,hogy melyik Hotelt , Szállodát ajánlanának ?  Milyen program lehetőségek vannak ?  Minden érdekelne.. Ha esetleg valaki volt már autóval az is , hogy hol álltak meg.. mit néztek meg..merre érdemes menni stb Előre is nagyon szépen köszönöm a segítséget. További szép napot mindenkinek

SardiniaEmotions Creative Commons License 2016.04.29 -1 0 5207

Kedvcsinálónak a kirándulásainkról készült videók:

1. 2. 3. 4. 5.

Z+E Creative Commons License 2016.04.23 0 0 5206

Köszönjük a választ Abdul2. Időközben megvettük a kompjegyet, ami még olcsóbb lett :)..és foglaltunk klassz szállásokat is jó áron. (Z+E)

Előzmény: abdul2 (5205)
abdul2 Creative Commons License 2016.04.16 0 1 5205

Szia, én még a homelidays oldalt ajánlanám, de arra készüljetek, hogy apartmant nem szívesen adnak ki tört hétre májusban sem. Vagy drágán (Nem heti ár per hét egy éjszaka összegért) Illetve ha egy éjszakára veszel ki apartmant, akkor is ki kell fizetni a végtakarítás díját (min. 50 EUR kis lakásra), úgy meg megint nem lesz olcsó.

Kompjegy megint nem lesz olcsóbb helyben, sőt nagy valószínűséggel az akciós oda-vissza opciót a kikötőben már nem lehet igénybe venni. Így végképp drágább lesz. Autóra talán nem fog elfogyni a jegy, de ha péntek/szombat esti az átkelés, akkor ez is elképzelhető. Illetve ha kabint is foglalnátok, akkor helyben már az olcsóbb opciók nem lesznek szerintem, azok online is hamar elfogynak. Szóval ha fontosabb az ár, mint a szabadság faktor, akkor én előre foglalnék legalább kompjegyet. (Moby vagy Sardinia Ferries) 

Előzmény: Z+E (5204)
Z+E Creative Commons License 2016.04.16 0 0 5204

Sziasztok,

Májusban 2 hétre utazunk Szardíniaára ketten kocsival, komppal. Főleg a keleti parton leszünk, és kalandozunk, így kb. 2-3 naponta új szállásra költöznénk. A kérdésünk az, hogy ilyenkor érdemes-e előre szállást foglalnunk (jobban szeretjük a kötetlenséget), vagy milyen módon találunk helyben szállásokat? (Ha valakinek van ilyen tapasztalata.)

A szállás-árak alacsonyabbak, vagy magasabbak, ha helyben intézzük foglalás nélkül? Ketten napi 50 EUR körül találunk ebben az időben szobát, apartmant...stb?

A booking.com-on, és az airbnb-n kívül tudtok ajánlani helyi szállásfoglaláshoz linket (lehetőleg angolul), ahol olcsó jó szállásokat találunk?

A kompjegy a másik kérdés: előre foglaljuk le, vegyük meg, vagy ott helyben elég? Mennyivel lehet drágább, ha ott vesszük meg a kikötőben (gondolom). Most 130 EUR a retúr ára, ami nekünk megfelel időben, de ha ennyiért helyben is kapunk, akkor nem köteleznénk el magunkat konkrét időpontra.

Köszönet a segítségért előre is. 

'szti Creative Commons License 2016.04.02 0 0 5203

B&B da Claudio Alghero az a szállás, én lementettem

Előzmény: naomei (5202)
naomei Creative Commons License 2016.03.31 0 0 5202

Szia, engem érdekelne az a szállás, bocsi nem látom hogy hol írtad le.

köszi

Előzmény: Flower2000 (5089)
Léna007 Creative Commons License 2016.03.28 0 0 5201

Kedves Veronika,

nagyon szívesen leveleznék veled privátban is az utazásokról, meg tapasztalatcsere ügyben.

írj nekem légyszíves az itt, a személyes adatoknál megadott mail címre.

köszi, üdv

Előzmény: Hernádi Veronika (5200)
Hernádi Veronika Creative Commons License 2016.03.28 -1 0 5200

Köszönöm a válaszokat!

dundalk- köszönöm a válaszod, és azt is, hogy kijavítottál. Annyira bele voltam merülve a keresésbe, tényleg baromi nagy hülyeséget írtam a hőlégballonnal. :D 

A beszámolót elolvastam, hasznát is vettem, már tervezem a kirándulásokat, köszönöm!

GYA- sajnos az első linked abszolút nem tudom megnyitni, 404 error jön be nekem :( 

a második linked dropbox-ban próbálom megnyitni, valamiért nem sikerül, ha pedig letöltöm, a laptopom azt írja, nincs megfelelő program vagy alkalmazás. Nem adom fel, még próbálkozom :)

Léna007. A "hazaérkeztünk" rovatot már olvastam korábban, de a külön minden napra megírt beszámolót valamiért nem.. Ezt most megtettem, nagyon hasznos volt, az eddig betervezett strandok között valahogy csak egy általatok meglátogatott strandot terveztem be korábban elolvasott fórumhozzászólások alapján, de ezen is változtattam, a képek lenyűgözőek, így ezeket is beterveztem, mind útba esik! :) Itt még annyi, hogy sok olvasnivalóm akad az oldaladról, mi is Münchenben élünk, és megőrülünk a kirándulásokért, látom vannak itteni helyek is, majd csemegézek belőlük. Mi nagyrészt az alpokba járunk túrázni, tavaly költöztünk ki, és nyár elejétől egészen őszig minden hétvégén más csúcsot hódítottunk meg, ezen kívül a 30+ fokos hétvégéken tavakra jártunk, amit idén Kajakvásárlással túrbózunk meg. Ezen kívül nagy bringások vagyunk, Alpokban is tekertünk már. Szóval több tervünk van, mint amennyi beleférne, unatkozni idén sem fogunk, az biztos! :D

Köszönöm mégegyszer a segítségeteket! 

Szép napot! :)

Léna007 Creative Commons License 2016.03.27 0 0 5199

Szia,

mi 3 éve június végén voltunk/július elején. A tömeg már ekkor elképesztő volt. A szállásunk Budoni mellett egy gyönyörű bungallós parkban volt, és a közelben (kocsival kb. 2 km-re) volt egy hosszú strand, pínea fenyk mögött, ahol alig volt ember. Itt kezdődik a beszámolóm, ebben mindent megtalálsz, ha sorban lépkedsz ("újabb bejegyzés") a következő részekre. Nekünk bejött ez az időszak és mi is vissza akarunk még menni Szardíniára, de a tengervíz még rettentően hideg volt.

Előzmény: bornew (5181)
GYA Creative Commons License 2016.03.27 0 0 5198

Szia!

Itt találsz egy térképvázlatot, jobbra lapozva látod az ott készült fotókat és még két rövid túrát.

A kiinduló pontnak ajánlott parkolókat itt megtalálod.

Előzmény: Racattila (5191)
dundalk Creative Commons License 2016.03.21 0 0 5197

Parasailing - így hívják, így keresd. A hőlégballontól messze áll azért inkább ejtőernyő az.

Autóskirándulásokat találsz-e a szigeten így érted? Esetleg ezt fusd végig ötletekért

Előzmény: Hernádi Veronika (5196)
Hernádi Veronika Creative Commons License 2016.03.21 0 0 5196

Sziasztok! 

Rengeteget olvastam Szardíniáról, összeírtam jópár oldalnyi látnivalót, majd két hete le is foglaltuk Július 1-től Július 8-ig Budoni településre az Il Castello nevű hotelbe. Repülővel megyünk Münchenből. Egy dologról nem találtam semmit egy fórumon sem, az pedig a kis kitelepített "vízi sportosok". Ezalatt azokat a standokat értem, ahol lehet pl Jet Ski-zni, banana, és hasonlók. Konkrétan minket az érdekelne, amikor egy motorcsónakra felszállunk, felgyorsítanak, minket közben felszerelnek mindenféle biztosító kötéllel, kiengednek egy hőlégballonra hasonlító ponyvát, majd amikor jó a sebesség, "felszállunk" és egy kötéllel húznak minket a csónak után. Elnézést, elég nehezen fogalmaztam meg, őszintén fogalmam sincs hogyan hívják ezt. :D Ha minden igaz, sikerült feltöltenem egy képet, így könnyebben be lehet azonosítani. :)

Először zakynthoson találkoztunk ilyennel két éve, kipróbáltuk, és nagyon tetszett. Tavaly Fuerteventurán sehol nem találtunk ilyet. :( 

Ezért érdeklődnék, találkozott-e valaki ilyesmivel bármelyik strandon.

Bérelni szeretnénk autót, ezekről is jó sokat olvastam, most épp tervezem az autós kirándulásokat, ezért ha valaki biztosra meg tudná mondani nekem, hogy találok-e ilyet a szigeten, és hol, akkor be is tudnám szervezni. :)

A segítségeteket előre is köszönöm!

Szép napot. :)

Veronika

geodo1 Creative Commons License 2016.03.10 0 0 5195

Olaszország nagyon messze van Görögországtól autóbérlésileg. Míg előbbiben rendre a kis helyi cégek fedik le a piacot, utóbbiban csak kiegészítő szerepük van. De vannak azért, itt a fórumban is ajánlgattak már ilyeneket. 

Mindenesetre, a zárolás, legalábbis a komoly zárolás elkerülhető, bárhol is kötsz; csak sajnos nem olcsón. Jellemzően 15-25 eur/nap árért tudsz kötni helyben, a bérbeadónál önrészmentesítőt. Ha ezt megteszed, akkor nem fognak zárolni, vagy max. egy tank üzemanyag árát, de többet nem.

Előzmény: totopad (5193)
szofi762 Creative Commons License 2016.03.10 0 0 5194

Hát, azok alapján amit leírtál nagyon nem tudsz mellé lőni Szardínián, a tenger, a természet mindenütt szép. Ha 2 hétre mentek akkor én mindenképp megosztanám észak és dél között az 1-1 hetet. Mondjuk 1 hét Gallura és 1 hét valahol Cala Gonone és Tertenia között, vagy akár Villasimius környékén. 

Amit nem hagynék ki északon: Castelsardo, Costa Paradiso, Capo testa és az alatta lévő kis öblök, Costa Smeralda stradjai, (mondanám még a Maddalena szigeteket de az már június végén is  zsúfolt...) 

Délebbre: Orosei csak hajóval vagy gyalogtúrával megközelíthető öblei (Cala Gonone és Baunei között) ,Marina di Gairo vörös sziklás partszakasza (a sok "fehérhomok" után üdítő kontraszt) , ha szerettek hegyekben túrázni: Gennargentu nemzeti park

Az időpont választás miatt viszont lehetnek gondjaitok, augusztusban konkrétan 150 százalékon üzemel a sziget...  a tömeg és az árak tekintetében is!

Deposit: Elvileg van olyan cég ahol van lehetőség mellőzni, gyakorlatban tőlünk mindig befoglaltak pár száz eurot. Ha interneten foglalsz előre akkor nagy valószínűség szerint nem fogod megúszni viszont ha augusztusban mentek én nem kockáztatnám hogy majd a helyszínen bérlünk. 

Előzmény: totopad (5193)
totopad Creative Commons License 2016.03.09 0 0 5193

Sziasztok! Idén augusztusban párommal 2 hétre szeretnénk Szardinia szigetén nyaralni. Nyaralás kiválasztásakor álltalában tisztában vagyok vele, hogy mi az, amit szeretnék megnézni, vagy mi az, ami érdekel, de itt megmondom őszintén, lövésem sincs. Alapjába véve nyugisabb nyaralást szeretjük, tehát nem vagyunk bulisak, inkább a természeti látnivalók, hegyek, strandok esetleg jó éttermek érdekelnek, de Szardiniáról igazából nem találtam olyan leírást, vagy támpontot, ami alapján el tudnék indulni, hogy mégis melyik részén bérelnénk apartmant. Ezért kérdem, hogy első látogatásként hol, lenne érdemes, illetve a másik, hogy autóbérlésnél mindenképp számoljak-e deposittal? Korábban Montenegróban, Görögországban béreltem autót és sehol sem kértek depositot, a bérleti árban mindig volt biztosítás.

nitricircus Creative Commons License 2016.03.08 0 0 5192

Novemberben voltunk, gyakorlatilag csak Cagliari-ban volt nagy menekültsereg, igaz, ott elég rendesen gyűltek.... amőgy semmit se tapasztaultunk, bár november utószezon után van rendesen...

Előzmény: bornew (5181)
Racattila Creative Commons License 2016.03.06 0 0 5191

Sziasztok!

Április 5.-től 9.-ig utazunk barátaimmal 5-en Algheroba egy pár napos kikapcsolódásra. Szeretnénk túrázni. Tud esetleg valaki ajánlani gyalogtúrákat, amik a sziget északi részén vannak? Bérlünk autót, de nem szeretnénk túl hosszú autókázásokat, inkább a környéken maradnánk. Ha van valakinek tapasztalata, ötlete, szívesen fogadnám.

szofi762 Creative Commons License 2016.03.03 0 1 5190

Hát ha Rómába érkezik a repülőtök akkor valószínűleg egyszerűbb és olcsóbb is onnan a ryanairrel továbbutazni a szigetre mint átbuszozni a kikötőbe és kompozni....

hajókirándulásra felesleges előre foglalni bármit is, Palauból tudtok menni a Maddalena szigetekre, egy csomó hajó indul a  kikötőből minden reggel. Cala Gononéból ill. La Caletta kikötőjéből pedig a Golfo di Orosei öbleit tudjátok megnézni, de oda sem kell foglalni előre. 

Előzmény: Liliath_86 (5187)
abdul2 Creative Commons License 2016.02.28 0 0 5189

Várjunk, kompoztok de nem autóval?... Nem értem:)

abdul2 Creative Commons License 2016.02.28 0 0 5188

Autóbérlés nélkül nagyon nagyon limitáltan tudtok mozogni, én nem ajánlom, hogy a nélkül legyetek. www.autoeurope.it oldalon nézzétek meg az ajánlatokat.

Hol lesz a szállásotok? Északon a hajózás miatt érdemes a Sardinia Emotions-ékkel felvenni a kapcsolatot, ők szerveznek. Cala Gonone-ből pedig nem kell előre lefoglalni, ott lesz hajó vagy hajótaxi. 

Liliath_86 Creative Commons License 2016.02.27 0 0 5187

Szia! Nagyon szépen köszönöm a hasznos infókat! ☺

A kabinra esett a választás, szimpatikusabbnak tűnik, mint a többi lehetőség. ☺ Meg csomagok terén nem vagyunk túl szabadjára engedve, repülővel érkezünk Rómába. 

Azt terveztem, hogy bérelünk autót a szigeten, de elég horror árak vannak, főként ami a kauciót illeti, bár 0-ás önrésszel még elviselhető. 

Kerestem volna hajókázást is, mert sok szép helyet csak vízen lehet elérni, de semmi használhatót nem találtam. Vagy ezt csak a helyszínen lehet lefoglalni?

Előzmény: abdul2 (5186)
abdul2 Creative Commons License 2016.02.26 0 1 5186

Szia, párszor utaztam kompon a szigetre (Moby, Sardinia Ferries) kabinnal és kabinmentesen, sajnos a Tirreniával nincs tapasztalat.

• Ami biztos, hogy az ülés opcióért felesleges fizetni, az egy nagy terem és benne 30-50 szék, sok horkoló emberkével és szinte alig dönthető üléssel. Ennél jobb a folyosói alvás fekvő helyzetben, aránylag nyugiban.
  • Kabin a legkényelmesebb egyértelműen, zuhanyzó/WC mindegyikhez van, ágynemű/törölköző is. De drága.
  • Ha kabinmentes az utazás, akkor lehet találni (ha gyors vagy) hosszú fekvőpadokat, azon simán lehet aludni.
  • De ha viszel matracot/polifoamot és hálózsákot, akkor lényegében bárhol a folyosókon.
  • Fedélzeten is aludtam, vagyis próbáltam aludni, az azért neccesebb. Hideg lehet, eső lehet, ha nagy a szél akkor simán agyoncsap a vízpermet a tengerből. Végül inkább fedett folyosó lett ebből, abból van rengeteg a hajón :)
  • Mobynál biztosan vannak szabadon használható zuhanyzók (a székes terem mellett), Sardinia Ferries kapcsán ezt nem tudom garantálni.

Szóval ha belefér a keretbe, akkor kabin. Ha nem fér bele, akkor készüljetek kis kempingező felszereléssel fekhely tekintetében.

Nem tudom, hogy autóval mentek-e, de ha igen, arra figyeljetek, hogy menet közben a parkolási szintek le lesznek zárva, az autóhoz nem tudtok visszamenni, tehát úgy készüljetek a kompos cuccaitokkal.

Előzmény: Liliath_86 (5184)
Livcsi30 Creative Commons License 2016.02.25 0 1 5185

Szia

Mi oktôberben jöttünk vissza Tirrenia-val Olbiàbôl Genovàba. Mi foglaltunk kabint, mert 3 gyerekkel voltunk. A kabinhoz tartozott tusolô, ès WC. Maga a kabin tàgasabb volt mint a Moby-n, a zuhanyzônk az elment. Hogy kint a folyôsôn vannak e ilyenek, azt nem tudom, azt nem hasznàltuk. De igazàbôl nem làttam senkit tusôlôs cuccokkal közlekedni, de nem tudom elképzelni. Bàr aztàn lehet. Nekünk is volt egy ülésünk foglalva, de azt nem hasznàltuk. Az emberek éjszaka simàn elaludtak a bàrban, lépcsö alatt, fedélzeten felàllìtott sàtorban, meg a felsö emeleten volt a jàtszôhàz melett egy üres tér, ott aludtak hàlôzsàkokban.

Én a kabint csak ajänlani tudom.

Jô utazâst.

Előzmény: Liliath_86 (5184)
Liliath_86 Creative Commons License 2016.02.24 0 0 5184

Sziasztok!

A kompozással kapcsolatban lenne egy kérdésem.

Szardíniára a Tirrenia nevű komppal érkeznénk, ami éjszaka közlekedik. Nem tudom, hogy kabint foglaljak-e, vagy csak egy ülést. 

A kérdésem az lenne, hogy van-e a kompon zuhanyzási lehetőség, tartozik-e a kabinokhoz zuhanyzó? Amennyiben a kabinon kívül is van zuhanyzási lehetőség, úgy azt igénybe lehet venni olyan jeggyel, ami csak egy ülésre szól?

Válaszotokat előre is köszönöm! :) 

bornew Creative Commons License 2016.02.20 -1 1 5183
Köszönöm, Szofi, a válaszod! Én is abban reménykedem, hogy a menekültáradat nem olyan mértékű, hogy emiatt el kelljen kerülni a szigetet. Szívesen kipróbálnánk a déli részt, jártunk már mindenfele (na, nem azt mondom, hogy meg is ismertük minden szegletét), de dél eddig kimaradt. San Teodoro- ban már május végén is sokan voltak, szerintem...kinek mi a sok, persze.
Addig is olvasgatom a korábbi hozzászólásokat és várom az újakat.... Lassan vége a télnek, szerintem ébredezik az utazási vágy minden Szardínia- rajongóban.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!