Keresés

Részletes keresés

StakkaBoo Creative Commons License 2017.08.29 0 0 5441

Hát a gyerekek szeretik ha nem csak sós vizben fürdenek,meg este jó csak úgy csobbanni egyet.

De lehet hogy érdekes lehet ,esetleg küldhetnél privátban infót.

kissdukai@gmail.com

Előzmény: pitosforo (5440)
pitosforo Creative Commons License 2017.08.29 0 0 5440

Szia StakkaBoo!

Fontos a medence? Algheroban 6 szobás, 400 m2-es villa kerttel, terasszal, erkéllyel érdekes lehet? 12 személy kényelmesen elfér.

Komp: ha már úgyis Toszkánában akartok tölteni pár napot, akkor feltétlenül Livornóbol kompoljatok, Pisa mellett van gyakorlatilag.

Előzmény: StakkaBoo (5439)
StakkaBoo Creative Commons License 2017.08.28 0 0 5439

Sziasztok!

Jövő nyáron mennénk szardiniára (2 család) ,autóval.

Ha esetleg tudnátok ötletet adni hol keressek jó áron szállást nagyon megköszönném.

Illetve a kompjegy foglalással kapcsolatban kérnék egy kis segitséget,mikor érdemes foglalni ,kb milyen  

áron ,illeve mikor és honnan  érdemes kompolni.?

A terv az hogy toscanában eltöltenénk 3 napot és onnan mennénk át.

Szállással kapcsolatban nyitottak vagyunk vahy 2x4 személyes apartmant keresünk,vagy 1x8személyest,medencével partközelben.

köszi a hasznos infókat előre is!

Jutubsztár Creative Commons License 2017.08.28 0 0 5438

Sziasztok!

Alpine tourssal van vkinek tapasztalata?

üdv

dundalk Creative Commons License 2017.08.23 0 0 5437

Miből gondolod, hogy egy nyaraló szigeten este 8-kor bezárnak a kölcsönző irodák a reptéren? 

Éjfélig nyitva vannak, de ha előre foglalsz és tudják a járatszámod még azon túl is megvárnak.

Előzmény: Cintőke (5434)
abdul2 Creative Commons License 2017.08.23 0 0 5436

Szia, a reptéren biztosan nyitva lesznek még ilyenkor a kölcsönzők. autoeurope.it oldalon foglalj.

30km távolság és szerintem helyben Portó Cervoban jóval dragabb lenne, az a sziget legelitebb része.

Előzmény: Cintőke (5434)
Szilvi.N Creative Commons License 2017.08.21 0 0 5435

Sziasztok!

Ha valaki nyaralt Olbiában szívesen olvasnám a véleményeket,tanácsokat.

Milyen látnivalók vannak illetve a fizetős (ár?) és szabad strandok érdekelnének pici kutyával.

Autóval érkezünk a szigetre,és a központban van a szállásunk.

Beszámolókat előre is köszönöm!

Cintőke Creative Commons License 2017.08.21 0 0 5434

Sziasztok!

Párommal szeptember 9-én utazunk Porto Cervoba. Még nem voltunk Szardínián, de sokat hallottunk róla. SAjnálatos módon a repülő indulási idejét már 4 x módosította a légitársaság. A legutolsó szerint este 20 órakor fogunk landolni Olbiában. Így sajnos az első napon semmit nem tudunk ott csinálni. Sőt, probléma a szállodába jutás is, hiszen az kb. 40 km-re van a reptértől. 

Autót szeretnénk majd bérelni, de este nem hiszem, hogy nyitva vannak a kölcsönzők. A transzfer meg iszonyú drága. A szálloda oda-vissza 180 euroért tudná biztosítani.

Tud valaki valamit a tömegközlekedésről? Nagyon macerás Olbiából busszal POrto Cervoba eljutni? 

Nagyon megköszönném, ha valaki tudna ebben segíteni.

Szép napot!

Barbara

sadanorbi Creative Commons License 2017.08.18 0 0 5433

Szia! szakalynorbert90@gmail.com címre írj és felvesszük a kapcsolatot! :)

Előzmény: szengas (5432)
szengas Creative Commons License 2017.08.17 0 0 5432

Szia!Mi holnap utazunk a parommal Olbiaba, 25-ig ott leszünk, meg autot egyelöre nem bereltünk, igy egy-egy napos kirandulashoz szivesen becsatlakoznank! Leginkabb az Orosei öbölhöz/Cala Gonone vagy a La Maddalena szigetekre szeretnenk eljutni. 

Előzmény: sadanorbi (5426)
tthattila91 Creative Commons License 2017.08.16 0 0 5431

Sziasztok!

Először utazunk külföldre párommal, Szardíniát választottuk nászutunk céljául. Szombaton indulunk Wizzel Algheroba, ahol úgy terveztünk, hogy autót kölcsönzünk. A szállásunk Stintinóban van lefoglalva. Azonban elkerülte a figyelmemet az a tény, hogy dombornyomott hitelkártyát fogadnak el csak, amivel sajnálatos módon sem én, sem feleségem nem rendelkezünk.
Ugyan lenne a családban olyan, aki kölcsön tudná adni a kritériumoknak megfelelő hitelkártyáját, de mivel nem egyezik meg a vezető nevével, aligha gondolom, hogy elfogadnák. Ezért kérlek titeket, segítsetek ötletekkel, tippekkel egy pánikba esett friss házaspárnak kikászálódni egy ilyen szorult helyzetből. (Akár privátban e-mailben a tthattila91@gmail.com címen.)

Válaszaitokat megköszönve

szkati Creative Commons License 2017.08.16 0 0 5430

Nézd!

A nagyon gyakorlott, sokat utazó embereknek könnyebben megy. Minden, ami neked nehézéget okozott, az másnak- a gyakorlottabbaknak- csak egy vicc.

Lettlégyen az autóbérlés, vagy hogy nem engednek lelülni az étteremben, csak akkor, ha ők visznek az asztalhoz stb. Na ezért érdemes sokat olvasni mindenhol, és akkor bizonyára könnyebb lesz.

Mi sem kezdtük egyszerűen, nekünk is voltak gondjaink az elején. Ha igazi utazó vagy,igazán kivéáncsi a világra,  aki tényleg szeret eljutni ide is, meg oda is, akkor előbb-utóbb képben leszel. És akkor még nem láttad Szardinia legszebb részeit, csak mozaikokat. Nem voltál még Villasimiusban, sem a Tavolaran, sem az Orosei öbölben, gyakorlatilag épp hogy ott jártál.

Előzmény: Lacee31 (5429)
Lacee31 Creative Commons License 2017.08.16 0 0 5429

Szia !

Köszönöm szépen az észrevételeidet .

Az autóbérlés körüli mizéria azért döbbentett meg , mert sokat utazom és ebben az évben már 3 különböző országban simán ment a reptéri autóbérlés ugyanezzel a bankkártyával .....

A repjegyeket pedig még tavaly októberben vettem erre az időpontra, mert már akkor tudtuk, hogy csak ez az egy hét megfelelő a család minden tagjának .

Utána pedig szorgalmasan olvasgattam a topicot , de az időponton már változtatni nem tudtam, a tanácsaitok ellenére sem .

De mint írtam , a sziget valóban gyönyörű , de értek negatív ingerek is ...

Előzmény: szkati (5428)
szkati Creative Commons License 2017.08.15 0 0 5428

SZia!

Érdekes volt a beszámolód a rossz és jó dolgokkal együtt.

Sajnos az autóbérlésnél az előírás, az előírás. Olaszországban különösen komolyan veszik. Van 1-2 nagyon okos topictársunk, akik az olaszországi autóbérlést összefoglalva írtak blogot( pl. geodo1), és ezzel nagyon sokat segítenek azoknak, akiknek túl nagy gyakorlatuk nincs ebben.

Ami meg a  többit illeti, hát tudom, hogy senki sem rendelkezik végtelen mennyiségű idővel, de azért szép lassan érdemes  lett volna jópár évre visszamenőleg visszaolvasni a topicot, mert abban ugye  több helyen is le van írva, hogy Szardiniára nem szabad augusztusban menni, mert Olaszország nagyobbik fele akkor van szabadságon.

AMi meg az árakat illeti, Szardinia nem Olaszország ami szintén nem olcsó, hanem annál még sokkal drágább.

A Wizz pedig egy kekeckedő, mindenkit lehúzó fapados. Ilyen kis méretű kézipoggyászt nem is ismernek a többi cégek, amit ők engedélyeznek. EGyébként

meg érdemes egyszer visszatérnetek,- mert hiszen nagyon keveset láttatok a szigetből- és akkor már semmi mást nem fogsz észrevenni, csak a jót és szépet!

Előzmény: Lacee31 (5427)
Lacee31 Creative Commons License 2017.08.15 -1 0 5427

Sziasztok !

Augusztus 5-12-ig voltunk Szardínián, a Wizz air gépével utaztunk.

Az élményeink eléggé vegyesek. A sziget  természeti adottságai nagyon szépek , de azért értek minket negatív dolgok is.

Az első negatív élmény a reptéren történt velünk, az autóbérléskor.

Már jó előre lefoglaltam a wizzair oldalán keresztül a bérautónkat és ki is fizettem a kártyámról a teljes bérleti összeget a full cascoval együtt.

A Firefly nevű cég állította ki az autó bérlés visszaigazolását .

Az Alghero reepülőterének információsa a Hertz -es pulthoz irányított minket , ahol valóban megláttuk a Firefly tábláját 10-15 perces várakozás után a pultos hölgy közölte, hogy a Firefly iroda kint van a parkolóban......... A parkolóban lévő iroda előtt kb 30 percet várakoztunk a tűző napon, mert a konténer irodába egyszerre csak egy ügyfél fért be . Mikor sorra kerültünk elkérték a foglalás visszaigazolását és az irataimat , majd elkezdte a hölgy felvinni az adataimat a gépbe .

Az utolsó lépés volt a bankkártyám megterhelése a kaucióval , de itt jött a döbbenet , mert ne fogadták el a dombornyomatú VISA kártyámat , mert az nem credit, hanem debit card. Hiába magyaráztam , és mutattam, hogy minden előre ki van már fizetve és bármennyi terhelést rá tud rakni a kártyámra, mert van rajta fedezet bőven.

Az angol "holidaycars" közvetítő céget is hiába hívtam fel ott is csak annyit mondtak, hogy sajnálják, ez Olaszországban így van .....

Még megkérdeztem néhány reptéri kölcsönzőt, de , amelyik elfogadta volna a kártyámat azoknak csak Fiat Pandájuk volt, amibe nem fértünk volna be a csomagjainkkal együtt .

Így Taxival mentünk az Algehroban lévő szállásunkra . (még szerencse , hogy nem valahol a túlparton foglaltunk szállást!)

A taxi 25 euroért vitt minket el a Hotel Soleado-ba, Alghero-ba , ami közvetlenül a városi strandon volt .

A szálloda nagyon jó helyen van , de azért közel sem 4*-os , mint, ahogy az a tábláján van.

A szoba kényelmes volt a Wifi ingyenes és a légkondi is jól működött.

A reggeli nem volt túl változatos, és ha fél 10 után mentünk reggelizni, akkor egy üres bögréért is könyörögni kellett.

Az érkezés napján a szálloda előtt strandoltunk , ami kellemes volt, de a víz nagyon algás volt és a csatorna szag is megcsapta időnként az orrunkat.....

A 2. napon busszal mentünk át a csak pár km-rel távolabb eső Spiaggia Maria Pia-ra . Ez a part nagyon szép, lassan mélyülő, fehér homokos és szerencsére a barna alga is jóval kevesebb volt . Az ember viszont jóval több. A busz odafelé 1 Euro volt fejenként, visszafelé 1,5 Euro ....  (Talán azért volt visszafelé drágább, mert nem vettük meg előre a jegyet, hanem a sofőrtől kértük ). Nem mondhatni , hogy túl udvariasak lettek volna  a buszon utazók , csak úgy gázoltak át rajtunk, nem nézve, hogy gyerekkel vagyunk....

A 3. napon egy helyi autó kölcsönzőtől béreltem autót , ahol simán elfogadták a kártyámat . Egy Fiat Punto-t kaptunk 390Euro volt 5 napra +400 Euro kaució.

Az autóval rögtön a Spiaggia La Pelosa-ra vettük az irányt .

Hatalmas dugóban döcögtünk az utolsó kilométereken és "röpke" 40 perc alatt sikerült parkolóhelyet találnunk . Majd újabb 20 perc volt, amíg a 3-ból 2 törölközőt le tudtunk rakni , az ember tömegben.

De a víz gyönyörű tiszta , sekély és finom homokos !

A La Pelosa után tettünk egy kört Stintino-ban , majd Sassari felé vettük az irányt . Sassari központja nem túl nagy , de a Fő Tér szép és itt ettünk a legolcsóbban a Szardínián 8,5 Euro volt 3 piccolo pizza és 3 üdítő !

A többi helyen sosem úsztuk meg 35-50 Euro alatt és hát a vendéglátás nem volt túl kedves mindenhol ....

Általában ránk szóltak, hogy miért ülünk le egy üres asztalhoz, amikor azt az étterem személyzete még nem engedélyezte .....

A 4. napon a Spiaggia di Is Arustas-ra mentünk strandolni, ahol végre nem volt tömeg .Az oda vezető út már maga egy nagy élmény ! És tényleg érdekes a rizsszemhez hasonló kavicsokból álló part. Itt végre nem volt horror tömeg, de a víz itt sokkal gyorsabban mélyül .

Hazafelé megnéztük még a Spiaggia Mari Ermi-t, aminek a partja még szebb és világosabb volt.

Ezútán Bosa-nak vettük az irányt . Útközben megálltunk egy gyönyörű helyen, amit a kocsiból fedeztünk fel Cuglieri a neve , gyönyörű bazilikával a hegy tetején és a városka utcái is nagyon szépek és érdekesek.

Bosa is csodaszép, de már csak sötétben láttuk sajnos .

Az 5. napon ismét a szálloda előtti parton strandoltunk, este pedig felfedeztük Alghero belvárosát gyalog és a dotto kisvonattal is.

Nagyon szép és hangulatos város, de itt is hömpölyögtek az emberek az utcákon.

A 6. napon megnéztük a szomszéd települést Fertilia-t, majd a vízi kalandparkban töltöttünk el 2 órát, ahonnan ismét a Maria Pia Beach lett a végállomás.

A 7. napon Alghero felett befelhősödött , ezért átautóztunk a túlpartra a La Cinta Beachre .

Ott szerencsére nem voltak felhők , de nagyon szeles volt , csak úgy vitte a vízbe a szél a matracokat és törölközőket .

Talán a nagy szél miatt itt nem volt zsúfolásig a part .... , ami egyébként szép és kellemes és lassan mélyül . De már itt is volt azért a vízben az algából, sajnos.... Hazafelé még tettünk egy kört San Teodoro-ban is, majd este Alghero-ban vásároltunk szuveníreket az itthoniaknak.

A 8. napon már csak a szálloda medencéjénél tudntunk kicsit strandolni, mivel hatalmas szél volt és a bér autót is vissza kellett vinni.

A benzinkútnál újabb meglepetés ért, amikor elkezdték megtankolni ...... ugyanis a táblára kiírt árnál 20 centtel drágábban mérték az üzemanyagot .

Amikor megkérdeztem, hogy miért, akkor azt mondták, hogy az az önkiszolgálói ár ....

Így 3000Ft-nak megfelelő euroért tankoltak helyettem...

Később a kölcsönzőben megtudtam, hogy a kútoszlop jobb oldala mindig az önkiszolgáló, a bal oldalon pedig a személyzet tankolja meg az autót (jóval drágábban!)

A reptéren sajnos még egy kellemetlen élmény ért . A beszálló kapunál lévő jegyellenőr (egy szakállas gyökér) belekötött mindenbe és a fényképezőgépünket, az övtáskámat és a kislányom Barbis pénztárcáját is külön-külön kézipoggyásznak számolta, majd elrakatta velünk a tényleges kézipoggyászunkba ezeket , hogy utána a nagyobb méretűre nőtt táskára elkérhessen 40 eurót pluszban!......

Szóval vegyes érzelmekkel távoztunk a szigetről , ami gyönyörű, de nagyon drága és ilyenkor elviselhetetlenül nagy a tömeg .....

sadanorbi Creative Commons License 2017.08.14 0 0 5426

Sziasztok! A párommal augusztus 22-28. között autót bérelünk és azzal szeretnénk felfedezni a szigetet. 2-3 fő csatlakozhat hozzánk a költségek csökkentése érdekében. 

emeseszardinia Creative Commons License 2017.08.07 0 0 5425

LAST MINUTE !!!

SZARDINIAI KORUTAZAS WIZZAIR-REL +ALGHEROI SZALLASSAL +HELYI IDEGENVEZETOKKEL ! 
Aug.26-szept.2-ig van meg nehany szabad hely az Ibusz -nal, a korut idegenvezetoi Petrei Emese es Patricia Petretto Szardinian elo idegenvezetok leszunk.Minden kirandulasba iktatunk furdesi lehetoseget Szardinia legszebb strandjain. A program reszleteit itt olvashatjatok : http://ibusz.hu/…/szardinia-varazslatos-vilaga-korutazas-ny…

Akit erdekel, jelentkezzen a hazai IBUSZ irodak valamelyikeben ,mi itt varjuk a csoportot a helyszinen ! 

Flower2000 Creative Commons License 2017.08.06 0 1 5424

Nincs mit. Látom másnak is tetszett a Maria Pia beach. Az árnyék ott sokat ér, hisz Algheroban volt a legnagyobb meleg Olaszországban mostanság.

Előzmény: szard71 (5419)
JOSBOMO Creative Commons License 2017.08.06 0 0 5423

Wizzair járattal voltam családommal Algheroba  júl.25-aug 1 között. Bár dolgot szeretnék megosztani veletek ami szerintem fontos lehet.

Szállás: Palau de Rosa B&B nagyon szuper az óváros közepében, szuper reggeli, szuper kedvesség

programok: Capo Caccia szikla autóval csak korán reggel ajánlom napközben megállni lehetetlen, mi nem mentünk le a 654 lépcsőn, hajóval sokkal kényelmesebb, ehhez kapcsolódóan hajóval a Neptune barlang Algherból 35-40 perc, de ajánlom, hogy az első reggeli hajóval menjetek, mert utána nagy a tumultus a barlang bejáratánál. Költségek 16 euro a hajó+ 16 euro a barlang belépő

Strandok: Stintino La Pelosa csodálatos, de ide is korán reggel menjél 11 után le se tudsz pakolni sehová...Rengetegen vannak, mi csak egyszer mentünk el a zsúfoltság miatt.

Maria Pia strand a kedvencünk lett, nincsenek túl sokan víz nagyon tiszta, van szabad napágy, vagy szabad terület a törölközőknek, ki mit választ

A helyi strandon, a Lido nem voltunk, nem volt szép, így inkább pár percet buszoztunk a Maria Piára.

Beach bust ajánlom 20 megállója van napi jegy 5 euro, de érdemes megvenni a hetit ami csak 20 euro, korlátlan le fel szállás bárhol, fontos ezek a buszok nem egyeznek meg a helyi járatos busszokkal!!!

Összességében a természeti adottságai csodálatosak a sziget ezen részének, de az infrastruktúra, strand szerviz nem Adria szintű, de simán elviselhető.

Az óvárosa nagyon szép lehet esténként nagyokat sétálni, én sörfesztivál volt a várfalak között, nagyon hangulatos volt.

Még amire figyelni kell azok az éttermek, érdemes előtte a Tripadivisoron rákeresni, mert viszonylag gyakori a turista lehúzó étterem, aki járt már Olaszország egyéb helyein akár csalódhat is a kajában, de vannak nagyon nagyon szuper éttermek is!

Röviden ennyi, ha valakinek van kérdése szívesen próbálok segíteni.

bbmagdi Creative Commons License 2017.08.03 0 0 5422

Köszi! :)

Előzmény: bokor.istvan (5421)
bokor.istvan Creative Commons License 2017.08.02 0 0 5421

Nekünk tetszett Bosa.

Néhány óra (3-4) alatt bejárható.

Előzmény: bbmagdi (5420)
bbmagdi Creative Commons License 2017.07.30 0 0 5420

Járt-e már valaki a Cala Fuili-Cala Luna közötti túraútvonalon? Érdekelne, hogy érdemes-e, vannak-e pazar kilátópontok, milyen nehézségű a túra?

Cala Gononéban lesz az első bázisunk, a reptérről érdemes-e Bosa felé tenni egy kitérőt? Bosára kb. mennyi időt kell szánni?

Ha bérelünk csónakot Cala Gononéban kora reggeli indulással érdemes először elmenni Cala Goloritzéig és onnan visszafele megállni az öblöknél, fényviszonyok, tömeg, stb.? Szeptemberben lehet 80-100 euróért 2 főre csónakot bérelni?

szard71 Creative Commons License 2017.07.24 0 0 5419

Kedves Virág! Köszönöm a jó tanácsot. Algheróba érkezünk, s onnan is jövünk haza, úgyhogy az ajánlott strandot bizonyára fel is fogjuk keresni (már meg is találtam a neten. 

Előzmény: Flower2000 (5415)
szofi762 Creative Commons License 2017.07.24 0 0 5418

A Spiaggia Rosa védett strand, ott bizony senki nem köt ki. A hajó megközelíti "sosta fotografica" , kb. 5 perc, fotózhatsza hajóról és ennyi. Ez a strand már rég nem olyan mint volt, a turisták évekkel ezelőtt elhordták befőttes üvegekben a rózsaszín homokot...

A kiránduló hajók Palauból indulnak, a szigeteken szezonban brutális a zsúfoltság. Persze gyönyörű öblök, csak hát mikor tele van fürdőzőkkel meg színes törülközőkkel...

Ha nem okoz gondot a túrázás akkor javaslom egyénileg átmenni Caprera szigetére komppal majd egy gyalogtúra a Cala Coticcio öbölhöz. Ott szintén nem kötnek ki a hajók (bár megállnak de csak a hajóról lehet beugrálni a vízbe)  így ott nincs tömeg és gyönyörű kis öböl!

Előzmény: zsazsó02 (5414)
Szilvi.N Creative Commons License 2017.07.24 0 0 5417

párizs -köszönöm a hasznos információkat!

párizs Creative Commons License 2017.07.23 0 1 5416

Mi tavaly augusztusban  a Grimaldi Lines-sel mentünk Livornoból Szardíniára, (van több társaság, Moby, Corsica-ferries) február végén foglaltam, 209 euro volt oda-vissza 2 főre, kabinnal. A saját oldalukon kiválasztottam a napokat, és milyen kabint szeretnénk, ki kellett fizetni és jött egy e-mail, azt kinyomtatva szálltunk hajóra. Figyelni kell, mert vannak akciók, meg szerintem október nem drága, a szezonnak vége, viszont gondolom ritkábbak a járatok.

Oda este, vissza nappal utaztunk. Jobb az éjszakai kompozás, mert kipihenve, reggel kiszállva, nem fárasztó a nap, míg a nappali utazás után egész éjjel vezettünk haza, hiába aludtunk napközben, mégis nehezebb volt az út. 

Nem kötelező a kabin, csak úgy is fel lehet menni, hogy még ülést sem vesztek (egy nagy teremben repülős ülések vannak, biztosan van akkor helyetek, ott van tv), csak akkor sietni kell, hogy jó helyet találjatok, pl. az étteremben, a presszóban, vagy simán a fedélzeten, kint-bent egy széket, padot, vagy a lépcső alatti zugot, ahol el lehet tölteni az időt. Visznek fel hálózsáktól kezdve matracokat, takarókat, párnákat, enni-innivalókat, lehet sétálni, jönni-menni, fürdeni a medencében. Az étterem korlátozott időben van nyitva, a büfék, presszók egész út alatt. A hajók légkondisok. 

Kutyának is kell jegyet venni, 6 kg a választó, vannak kis ólak is a fedélzeten, bele lehet tenni őket, vagy mellettetek marad.

Mi Szlovénián keresztül utaztunk, 30 euro volt a havi matrica, mert nem volt elég a 7 napos, 

Olaszországban egyszer kellett 29 euro, pár "fillér"-t fizetni, Triestnél mentünk fel, és Firenze után elkanyarodtunk Lucca felé, ott jöttünk le. 

Előzmény: Szilvi.N (5412)
Flower2000 Creative Commons License 2017.07.23 0 0 5415

Ha Algheroban laksz közel van egy szép strand, amit fenyőfák vesznek körül, a fenyők alá lehet menni árnyékba. Csodálatos a víz ott. Maria Pia beach.

Előzmény: szard71 (5413)
zsazsó02 Creative Commons License 2017.07.23 0 0 5414

Sziasztok ! A Spiaggia rosa-ra szeretnénk eljutni . Ki lehet szálni a hajóból vagy csak fényképezni lehet ? Honnan érdemes indulni ? 

szard71 Creative Commons License 2017.07.23 0 0 5413

Kedves Sokat Tapasztalt Fórumozók!

Rövidesen utazunk a Szigetre, és egy kis segítséget szeretnénk kérni: tudnátok ajánlani strandokat, ahol vannak olyan fák, melyek árnyékában el lehet bújni a Nap sugarai elől?

Szilvi.N Creative Commons License 2017.07.23 0 0 5412

Sziasztok!

Október elején utazunk autóval Olbiába.Szeretném megtudni,hogy mennyi idővel az utazás előtt és milyen honlapon érdemesebb kompjegyet foglalni? Livorno-Olbia járatra.

Kistestű kutyusunkat is visszük,hogyan tolerálják a kompon,vagy mi a feltétele,hogy feljöhessen a kompra?

Esetleg ha valaki tud friss autópálya díjakat mondani a Magyar határtól Livornóig!

Válaszokat előre is köszönöm!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!