Keresés

Részletes keresés

bviki73 Creative Commons License 2015.08.25 0 0 5119

Sziasztok,

Tudnátok segíteni hogy a Bidderosa Nemzeti parkba hogyan lehet előre foglalni jegyet--neten, email, telefon, vagy a helyszínen-- előre is köszönöm. :-)

secatt Creative Commons License 2015.08.24 0 0 5118

Sziasztok,

Tudnatok javasolni koltseghatekony megoldast a Magdalena szigetcsoport megtekintesere? Klasszikus Palaubol indulo hajoutra gondolok, olcsobban mint amit a google talalatok ajanlanak... Mi most epp itt vagyunk, gyonyoru minden...Bocs az ekezetek hianyaert.

kirirgu Creative Commons License 2015.08.24 0 1 5117

Még van egy apartmanunk!

Augusztus 31- szeptember 7-ig budapesti indulással, repülőjeggyel, 7 éjszakai szállással, transzferrel és ingyenes személygépkocsi használattal Szardínián, Castelsardo mellett 2 személyre, 999 EUR.

Jelentkezés a kirirgu@kirirgu.it e-mail címen.

Az ajánlat augusztus 27-én 20.00 óráig érvényes !

tucsok13 Creative Commons License 2015.08.22 0 0 5116

Bocs, Orgosolo nevét elírtam.. lehet hogy màst is, nem megy az olasz és a szárd:-)

Előzmény: tucsok13 (5115)
tucsok13 Creative Commons License 2015.08.22 0 1 5115

Sziasztok.

Először is ezúton ismét köszönöm mindenkinek a hasznos tanácsokat amit első Szardínián töltött nyaralásunk előtt direktben és indirektben kaptam:) Most, a nyaralás utolsó estéjén röviden összefoglalnám a tapasztalatainkat, hátha másnak is jól jön.

Szóval: mivel  júniusban volt szerencsénk egy nagyon „menős” nyaraláshoz az USA-ban, most kifejezetten nem az volt a cél hogy mindent megnézzünk, inkább  lusta, családi pihenést terveztünk. Két gyerkőccel  - 4,5 és 12,5 évesek – indultunk útnak.  Szardíniát akciósan, olcsón, hirtelen felindulásból foglaltam, amikor elindult a wizz járata, bevallom, voltak kétségeim hogy megfelelő választás volt-e. A tengerpartot mérsékelten szeretjük, a tömeget kifejezetten utáljuk – szóval voltak fenntartásaim, de gondoltam, egyszer ezt is meg kell nézni. Minden forrás azt írta hogy Szardíniára az jöjjön, aki  nem a kultúrát keresi hanem a tengerpartot és a túrázást (nah nekünk egyik sem a kedvencünk, inkább várost néztünk, mind túráztunk) illetve hogy augusztusban eszünkbe ne jusson, mert hatalmas tömeg van. Nekünk a szabadság és az iskolakezdés eléggé behatárolja, így bevállaltuk, és nem bántuk meg!

Röviden összefoglalnám a tapasztalatokat:

Közlekedés, autó

Az Alghero-i reptér elképesztően kicsi. A csomagjaink kb. azonnal megjöttek és 5 perc múlva már a bérautósnál álltunk. Rentalcars foglalás, sima biztosítással. A Sicily by car-nál ránézésre 3 órás sor, az egész reptér oda várt, mi az Europcar-nál foglaltunk egy Renault Megane-t. Gyerekülést hoztunk, olcsóbb volt kifizetni egy bőröndként (és megpakolni cuccal) mint itt bérelni. Kb. 5 perc alatt sorra is kerültünk, egyébként mindenhol így haladt a sor, kivéve a már említett irodát ahol állítólag (rákérdeztem a mi ügyintézőnknél) egész nap így áll. Szóval mintegy negyed óra leforgása alatt kezünkben volt egy Mercedes C kombi, automata váltós kocsi kulcsa, mert az ügyintéző szerint „ebben elférünk”. Fullos a kocsi, hatalmas navigáció, különböző fokozatokban lehet vele haladni – mi Eco módban használjuk, eddig 1x tankoltunk, az utolsó nap, 5.8-as átlagfogyasztást tud a helyi viszonyok közt.. kb 650 EUR volt a deposit.

Az autó az 1 hétre 330 EUR volt, ennél voltak sokkal olcsóbbak kisebbek – azt hiszem 200 EUR-tól indult, de nekünk ez nagyon bejött. A látottak alapján a Sicily by car-t ha egy mód van rá, kerülném – vagy ha mégis az a legjobb, akkor, míg a család a bőröndökre vár, a családfő robogjon előre sorba állni...:)

A közlekedés érdekes- vannak új építésű, már majdnem autópályának tűnő utak, de jellemzően leginkább főutakon lehet haladni. Nincs nagy forgalom sehol, a tengerpartokon is simán lehetett parkolni, legfeljebb az ingyenes részen már nem volt hely. (3-5 EUR/nap). A táj nagyon szép, néha érdemes letérni a főútról (mi rendszeresen megtettük), így érdekes tájakat, állatokat lehet felfedezni. Nem olyan őrültek, mint Szicíliában vagy Nápolyban, és az utak sem olyan hajmeresztőek, mint pl. Montenegroban vagy Szerbiában – de az biztos, hogy a távolságok időben sokkal nagyobbak, mint amit elsőre gondolnánk..  (60-70-es átlaggal érdemes számolni óránként)

Árak

Azt olvastam drága, ehhez képest kellemes meglepetés ért. Nem rosszabb, mint Olaszországban bárhol, sőt, Toscana szerintem drágább. Idefelé úton megálltunk Nuoro-ban a Lidlben vásárolni, ill. Cagliariban meglátogattunk az Auchant, nagyon jó minőségű cuccokat lehet kapni elfogadható áron. (nem otthonhoz hasonlítom, hanem egyéb olasz tapasztalatainkhoz) A helyi supermercato-k választéka is elfogadható, de azért a Lidl és az Auchan árban-választékban nagyságrendileg jobb. Mi sokat főztünk, nagyszerű alapanyagokból gyorsan elkészül a finom menü, de az éttermek sem drágák. A szárd gasztronómiáról nem tudok nyilatkozni, valahogy elkerült minket – a tengeri ételekre vágyó uramnak csalódás volt, a gyerekek a pizzát imádták mindenütt.  Olaszországban ettünk már olcsóbban jobbat, de elfogadható és messze nem olyan drága, mint pl Spanyolország egyes részein. Nekem semmi extra azon kívül, hogy nagyon jók az alapanyagok és jó cuccból könnyű jót főzni...  

Üzemanyag 1,3 EUR a dízel, 1,4 a benzin, elvben plusz 0,2 EUR, ha kiszolgálnak. Este 8-kor senki nem akart már kiszolgálni, szerencsére.

Szállás

Fantasztikus apartmant találtunk Arbatax szélén. Teljes felszereltség, hatalmas nyugalom, medence, parkoló, nagy terasz... jó volt esténként főzni együtt, kinn enni a teraszon. Sokat lehet azzal spórolni, ha apartmanban van a szállás főzési lehetőséggel, nem kötelező az étterem.  Mi többnyire nem éreztünk késztetést a házon kívülre, este 8 után lehet elmenni enni, előtte siestáznak – mi 6-7 körül szeretünk vacsizni. A siesta egyébként nagyon vicces, fel  lehet venni a ritmust és úgy mozogni, ahogyan ők – vagy pont fordítva, akkor menni strandra, amikor mindenki elmegy siestázni... du 1-2 körül bárhol volt parkolóhely :) Nekünk az este 8 utáni vacsorát nem sikerült megszokni a gyerekek miatt.

A program

Arbatax-ban szálltunk meg végül, hosszú hezitálás után. Azt mondták iparváros – hááát, inkább városka... nagyon csendes.. mi a kertvárosi részén laktunk. Még lesz egy éjszakánk Alghero-ban.. Arbatax  semmilyen, de  lokáció szuper a könyék felfedezéséhez, nem bántuk meg.

Ami belefért a szűk egy hétbe: Arbatax környéke (vörös sziklák, strandok:  Arbatax strandjai, Lido di Orri, Cea; Cala Gonone-ba a hegyen át mentünk, hajót béreltünk, Cala Luna, Cala Goloritze, stb. hajóval; Orseolo graffitik; 2 nuraghe a közelben; Cala Rea, Cagliari városnézés). Holnap még megpróbálunk bejutni a Bidderosa nemzeti parkba, majd Bosa érintésével megyünk Alghero-ba, ahol megnézzük a várost a másnapi hazautazás előtt.

Általában

Pozitívan csalódtunk – ezen a környéken egyáltalán nincs tömeg, amivel riogattak, gyönyörűen lehet közlekedni, strandolni, parkolni. Meglepett, hogy a hely mennyire ideális túrázáshoz, sportokhoz – sajnos nekünk ez most nem pálya, de később visszatérünk talán emiatt is.

Tetszik a sokféleség – millió féle strand / partszakasz van, mindenki megtalálja az ízlésének megfelelőt. Mi nem vagyunk nagy tengeresek, de határozottan jól éreztük magunkat a parton is, gyerekek elfúrtak a homokban. Gyönyörű a tenger, (ilyen kék nincs is!) tényleg, Európa egyik legszebb tengerpartja – ezzel együtt a Karib tengerhez azért nem hasonlít. Nem láttam őrült nagy különbséget a felkapott, „híres” strandok és a helyiek között, talán azt, hogy itt kisebb a tömeg – a sziklák, a  homok, a víz ugyanolyan gyönyörű itt is..  

Az időjárással szerencsénk volt, egész héten kb 28-30 C, néha felhős, de inkább napos. Este hűsítő 18-20 C, a tenger hőmérsékletes ideális, 28 C lehet. Floridában voltunk júniusban, majd otthon a rekkenő nyár – ehhez képest itt egyáltalán nem volt hőség, kifejezetten kellemes volt a levegő és a víz hőmérséklete. Ideális nyaralós idő:)

Amit mindenképp javasolnék másnak:

Hajóbérlés az Orosei öbölben

Letérni a sztrádáról néhány helyen, megnézni a vadmalacokat, szamarakat a hegyen.

Szárd sajtok, jóféle olasz felvágottak, pizza

Ami kimaradt:

Barlangok (sokat láttunk korábban, most rövid volt rá az idő)

Trentino Verde – 1 napos kirándulás lett volna, ez most nem fért bele

Északi partvidék (Porto Cervo, Costa Smeralda, Maddalenas Island) – nem volt értelme innen felautózni, ráadásul valószínűleg ott tényleg tömeg van.. legközelebb. Mert valószínűleg lesz legközelebb:)

Lóhús – bár majdnem benéztem egy helyen és lóból készült a steak-em:)

És most kb. ott tartunk, hogy jövőre is visszajövünk egy hasonlóan lusta nyaralásra, talán ide Arbatax környékére, talán északra... 

Bocs, hosszú lettem...de hátha hasznos a készülődőknek :)

fodliz Creative Commons License 2015.08.21 0 0 5114

Szia!

Fél 10-re kellett odaérni, de szerintem előtte nap menjetek el lefoglalni, hogy biztosan legyen hely. Akkor el is mondják hány órára érjetek oda.

Előzmény: bviki73 (5110)
COOP Creative Commons License 2015.08.17 0 0 5113

persze, amúgy számítottam rá :)

nincsen ezzel semmi gond!

Előzmény: geodo1 (5112)
geodo1 Creative Commons License 2015.08.17 -1 0 5112

de ugye az már teljesen tiszta, h miért nem fogadták el az itthon kötöttet? :)

Előzmény: COOP (5111)
COOP Creative Commons License 2015.08.17 0 0 5111

igen, neten előre.

A valóság pedig:

vagy 1800 eurot akartak depozitként (28 napra) vagy 22 euro/ nap a Super cover biztosítás, annak ellenére, hogy vettem azt is itthon-(többet nem fogok, csak a helyszínen)

Pár percnyi gondolkodás után a 22 euros-t választottuk (de csak azért meg megyünk máshová 1 hónap múlva ahol szintén kell a depozit) és 2.sofőrt, ami 26 euro volt 4 napra (nem egy nagy tétel, ez nekünk állandóan fel fog merülni)

Előzmény: Tamás Alex (5097)
bviki73 Creative Commons License 2015.08.17 0 0 5110

Szia,

Köszönöm, azt még megkérdezhetem, hogy Palauból hány órakor indulnak a hajók mikorra érdemes odamenni? ill. van medúza? köszi :-)

Előzmény: fodliz (5109)
fodliz Creative Commons License 2015.08.16 0 0 5109

Szia!

Palauban fizettünk be a hajókirándulásra. A hajó nevére már nem emlékszem pontosan, több 35 eurós hajókirándulás is volt. Talán valamilyen Jasmine vagy ilyesmi néven futott. :) 

A La pelosa beachre kora délután, 2 óra fele értünk oda, mert a szállásunk elég messze volt, kb. 140 km-re. Igénybe vett egy kis időt az utazás. Nagyon nagy a tömeg ilyenkor, de ebben a napszakban a legszebbek a fények, csodaszép fotókat lehet készíteni. 

Előzmény: bviki73 (5104)
Catella Creative Commons License 2015.08.13 0 0 5108
Bambusznád Creative Commons License 2015.08.13 0 1 5107

Az egy dolog, hogy Szardiniára nem jellemző az extrém meleg, de ugyanez elmondható kis hazánkra is, ahol szintén extrém forróság van/volt a nyáron. Úgyhogy ez nem hely specifikus, ez most egy ilyen nyár.

Előzmény: fodliz (5103)
dundalk Creative Commons License 2015.08.13 0 1 5106

Kár lenne a netes kölcsönzés számlájára írni, hogy 1., a Wizzair járata késett (ha helyben próbálkozol akkor is ki kellett volna fizetni a késői díjat, ha egyáltalán van autó és nem 2x annyi mint az előre foglalt) 2., nem olvasod el előre a feltételeket (amik pont ugyanazok helyben, persze akkor mehetsz addig míg egy neked tetszőt találsz--de ezt netes foglalásnál is megteheted kényelmesen gép előtt nem kölcsönzőtől-kölcsönzőig futkározva)

Szóval nem  kell megijedni az előre foglalástól -főleg Szardínián- mert az sem kellemes, ha ott állsz augusztus 12-én és mondjuk nincs kocsi vagy baromi drága helyben a reptéren foglalva

.

'szti Creative Commons License 2015.08.13 0 0 5105

jó sokat mentetek, ügyesek vagytok :-)

bviki73 Creative Commons License 2015.08.13 0 0 5104

Szia,

Megkérdezhetem, hogy a hajókirándulásra hol fizettetek be?

ill. a la Pelosa beach-re mikor mentetek (mely napszakban)? köszi

fodliz Creative Commons License 2015.08.12 0 2 5103

Sziasztok!

Múlt héten értünk vissza a szigetről, és nagyon jól éreztük magunkat. Mi komppal mentünk, ami több szempontból is jó ötletnek tűnt. Egyrészt olcsóbban jött ki kb. 70.000 Ft-al, mintha repülővel megyünk és autót bérlünk 10 napra.  Ehhez hozzátartozik, hogy utolsó pillanatban (utazás előtt 1 héttel) találtuk ki, hogy oda mennénk, tehát aki már jó előre szervez, lehet olcsóbban jön ki repülővel és bérléssel. Másrészt kicsit féltünk az autóbérléstől, mi van ha valaki nekünk jön, megkarcolódik....stb. károk, és kifizettetnek velünk egy rakat pénzt. És a harmadik érv az volt, hogy csomó mindent eltudtunk vinni, ami nekünk egy jó nyaraláshoz kell (grillsütő és társai).. :)

Szóval a kompot online foglaltam egy magyar kompközvetítő oldalon, pikk-pakk megvolt, kb. 100 e Ft volt kettőnkre és az autó. Az oldal küldött nekünk egy vonalkódot, ez alapján kaptuk meg a matricát a kocsira. Livornóban egyből, Olbiában ki kellett váltanunk a jegyet az állomáson és utána kaptunk matricát az autóra. A kompozás nekünk óriási élmény volt, sosem voltunk még 9 emeletes monstrumon. Nem foglaltam se helyet, se kabint, mert hallottuk, hogy a földön alszanak az emberek, és tényleg  így is van. Sokan felfújható ággyal, összecsukható ággyal jönnek, a legtöbben nagyon felkészültek. A kompon lefekvés előtt ittunk egy-két sört, és nagyon kellemeset aludtunk a folyosón a többiekkel együtt. 7 óra volt az út, ezért foglaltam oda is, vissza is éjszakára. Ez élmény volt, nem kiesett idő. :) Nekünk nagyon tetszett! 

A szigeten 5 napot Cagliariban egy kis lakásban, 5 napot pedig északon egy hegyen töltöttünk, egy kis házban. Mindkettőt bookingon foglaltam, próbáltam a legolcsóbbakat megtalálni ami jó kiindulási helyen van, egyik 25 EUR/fő/éj volt, a másik 30 EUR/fő/éj. Észak, és dél is gyönyörű, délen úgy tűnt kevesebb a turista, de nem tudnék dönteni melyik rész a szebb. Mi minden nap másik strandot néztünk meg, kizárólag fehér homokos türkiz vizes beacheket. Medence tisztaságú volt mindegyik, gyönyörű! Ha választani kellene, hogy melyik volt a legszebb strand, akkor talán a La Pelosa beachet mondanám északnyugaton, viszont itt volt a legdrágább a parkolás (1,5 EUR óránként) és a legnagyobb a tömeg (alig találtunk helyet magunknak). Összesen 2400 km-ert sikerült autózni a szigeten 10 nap alatt. Ebben benne van az is, hogy lementünk délre, aztán vissza északra, az kb. 700 km. Ily módon nagyjából megismertük Szardínia déli, keleti, és északi partját, egyedül nyugatra nem jutottunk el (Algherot leszámítva).

A víz nagyon meleg volt, szerintem 28 fok, ilyen meleg vízzel még nem találkoztunk (voltunk már görög, horvát, montenegrói tengerpartokon, szigeteken is). A hőmérséklet is extrém meleg volt, biztosan ennek köszönhetően volt ilyen meleg a tengervíz, pedig valahol azt olvastam, hogy ez nem jellemző annyira a szigetre. 

Az árak szerintem annyira nem vészesek, mi mindig nagy boltokban vásároltunk (Conad, Auchan) és sokszor főztünk. Egy pizza 5-8 EUR volt.

Internetre nekünk is szükségünk volt, de a szolgáltatónk küldött egy SMS-t, hogy előfizethetünk egy sms küldésével egy európai internetcsomagra, amivel 7 napig 1 GB netet használhatunk. Túlszámlázás nincs,  írtak egy SMS-t, amikor lefogyott (nekünk pont a 7. nap hazafele) Ez tehát 1 SMS volt, 3500 Ft, semmi nyűg, de internet van.

Még annyi, hogy aki szeretne menni a Bidderosa Oázis Nemzeti Parkba (keleti oldal), az próbáljon meg telefonon helyet foglalni, ugyanis ha jól emlékszem max. 150 autó mehet be, és a fő is limitálva van. Gyalog 5 km a bejárattól lesétálni a parthoz. A nemzeti parkban 5 gyönyörű strand van, amelyek nagyon hasonlóak a szomszédos, szabadon látogatható strandhoz, annyi különbséggel, hogy nincs tömegnyomor. Emiatt lehet gyönyörű fotókat csinálni, nagyon nyugodt. A belépő 12 EUR (autó) és 1 EUR/fő. Mi természetesen nem foglaltunk, azt hittük ha időben megyünk nem kell, de természetesen fullon volt. Kérdeztük, hogy mikorra lehet foglalni, csütörtökön azt mondták jövőhét hétfő... szóval akit ez érdekel, az időben lépjen. Mi visszamentünk délután 3-kor, és amikor kijött valaki, bemehettünk természetesen belépővel. Nekünk elég volt 2 óra belőle, de mi minden strandon csak annyi időt töltünk el. :)

Hajókirándulni voltunk a Maddalena szigeteknél. A legolcsóbb hajókirándulás 35 EUR, előfoglalással kettőnkre odaadták 60 EUR-ért. Nem volt egy fullos hajó, de elvitt. Minél kevesebb embert visznek, annál drágább. Erre 80 ember fért. Az árban benne volt az ebéd (tengeri herkentyűs spagetti), finom volt. 2 vagy 3 helyen állt meg fürödni, szép partokat láttunk, de nem szebbeket, mint a szárazföldön. Talán itt is kevesebb ember volt egy picit, bár az összes kirándulóhajó ugyanoda visz mindenkit, szóval ezek se kihalt partok. 

Remélem tudtam segíteni, jó utat és jó szervezést mindenkinek. :) 

kirirgu Creative Commons License 2015.08.10 0 1 5102

Augusztus 31- szeptember 7-ig budapesti indulással, repülőjeggyel, 7 éjszakai szállással, transzferrel és ingyenes személygépkocsi használattal Szardínián, Castelsardo mellett 2 személyre, 999 EUR.

Jelentkezés a kirirgu@kirirgu.it e-mail címen.

Az ajánlat augusztus 13-án 20 óráig érvényes !

geodo1 Creative Commons License 2015.08.10 -1 0 5101

szerintem sem a jó következtetést vontad le az eseteitekből. A netes bérlést ne vesd el, mert tényleg az a jellemzőbb, h így az olcsóbb; inkább készülj fel legközelebb, nézz utána, pontosan mi mit jelent, mire számíthatsz, hogy úgymond 'ne a helyszínen' derüljenek ki a dolgok. sztem ne add fel, nem ördöngősség, mégha vmennyi időt rá is kell szánni tényleg.

dundalk Creative Commons License 2015.08.10 0 0 5100

az olasz bírságok 3+ hónap múlva jutnak a kölcsönző vagy éppen a bérlő tudomására, mikor már a feloldás régen megtörtént és a bérlő már a következő utazást tervezi és rég elfelejtette, hogy bérelt autót :).

Egyébként a legtöbbször a banktól függ a zárolás feloldásának a hossza pl. Erste 30 nap alatt nem nagyon old fel semmit.

Előzmény: szofi762 (5098)
szofi762 Creative Commons License 2015.08.10 0 0 5099

Lehet nem mindenki szeretné hogy a párjának hozzáférése legyen a bankszámlájához... ;)

Előzmény: zsizsikke (5095)
szofi762 Creative Commons License 2015.08.10 0 0 5098

Nem értem én ezt, minden éveben bérlünk autót , mindig a neten keresztül, de sosem volt még problémánk. Szardínián ráadásul a sokszor szidott Sicily by car-tól. Én úgy tapasztaltam ha az ember hónapokkal korábban lefoglalja neten akkor sokkal olcsóbb mint a helyszínen. Persze ha plusz költség merül fel akkor értem hogy már nem jössz ki jobban de nekünk még sosem ilyen. Azaz egyszer nekünk is becsúszott hogy második sofőrt kellett venni, de mi nem figyeltünk oda, egyértelműen benne volt (és benne van mindig) a visszaigazolásban hogy a bankkártya annak a nevére kell hogy szóljon aki a szerződést köti. Hiába családtag, ha te vezetted az autót és te okoztad a balesetet, nem könyvelhetik el az ő nevére és ugrott a biztosítás.

Deposit: Nem összekeverendő azzal az összeggel ami a szerződésen szerep. Az azt jelzi hogyha pl. totálkárosra töröd az autót vagy ellopják akkor max. ezzel az összeggel felesz. Nekünk pl. egy Fiat 500 esetében ez az összeg 1300 euro volt, de a beterhelt összeg 600 euro. És mindig azonnal látom hogy meddig szól a terhelés, rendszerint 30 napos határidővel befoglalja, de 10 napon belül fel szokták szabadítani. Én legalábbis ezt tapasztaltam. sS még valami: Az aki a legkevesebb összeget terheli be a Hertz. Nekünk tavaly Szicílián 1 hetes bérlésre 280 eurót terheltek be és 1 héten belül felszabadult az összeg. Hogy miért nem azonnal? Mert ha pl. van egy gyorshajtásod, parkolási bírság...stb akkor az nem feltétlen derül ki az autó visszaadásakor.

Tamás Alex Creative Commons License 2015.08.10 -1 0 5097

Neten foglaltad az autót? Mi ezért döntöttünk úgy,hogy soha többet neten semmit, azon kívül, hogy ez a visa kártyás ügy volt ők is 1.380 eurót zároltak volna, de a helyi iroda csak 300-at kért és mindegy volt nekik kp-ben vagy kártyán fizetsz.

Egy életre megtanultuk, hogy neten nem bérelünk többé!!!Már nem először jártunk pórul, de a kis figyelmeztetést nem vettük komolyan : Krétán is a neten foglalt autóért mentünk, de a Wizzair menetrend szerint későn érkezik és mire a csomagot felvettük, megtaláltuk a millió autókölcsönző közül a miénket így túlórába estünk a nyitva tartással szemben és 25 euro felárat számolt az ügyintéző...! 

Előzmény: COOP (5094)
Tamás Alex Creative Commons License 2015.08.10 0 0 5096

Azt nem írtam, de az előzőekből kiderül, hogy a reptéren az autóbérlő cég /amit találtunk miután elvesztettük a 100 eurót/ egyáltalán nem foglalkozott vele, hogy kinek a nevén van a kártya és ki vezet - úgy látszik sok helyen tudják, hogy ez egy olyan rés, amin komoly pénzeket lehet lehúzni a turistákról! Hiszen mi is elmondtuk a kukacoskodó ügyintézőnek, hogy házasok vagyunk, nem mindegy melyikünk nevén van a kártya (?) lényeg, hogy legyen rajta annyi pénz, amit depositnak kérnek!

Előzmény: Illyes Csilla (5093)
zsizsikke Creative Commons License 2015.08.09 0 0 5095

Mondjuk azért lehet, megérné az a második hitelkártya/társkártya ezen a szinten, nem?:) Egy ponton túl olcsóbb, mint a második sofőr.

Előzmény: COOP (5094)
COOP Creative Commons License 2015.08.09 0 0 5094

nálunk is így van, ezért veszek hozzá 2. sofőrt. Vagy olyat foglalok, ahol benne van a 2. sofőr díja az árban. Bár nem nagy tétel: 2-5 euro/nao vagy 3-6 USD/nap áron találkoztam ezzel.

Kp-s depozit jó.

nekünk holnap szerintem 1350 eurot fognak zárolni kb. :(

Előzmény: Illyes Csilla (5093)
Illyes Csilla Creative Commons License 2015.08.09 0 0 5093

Ez a masik..a hitelkartya az en nevemen van,a ferjem fog vezetni,ezert is lenne egyszerubb cashben fizetni.

Tamás Alex Creative Commons License 2015.08.09 0 0 5092

Szerintem örülj neki, ha készpénzben fizetheted a depositot .. nekünk Szicilián egy neves autókölcsönző majd egy hónap múlva szabadított fel a 300 eurónkat.., de a reptéren az egyik utastárstól olyat is hallottunk, hogy ügyvédet kellett fogadnia, hogy visszakapja a pénzét /nem akarlak ezzel megijeszteni, csak azt szeretném hangsúlyozni, hogy jobban jársz, ha kp-ben leteszed a 300 eurót és amikor visszavitted épségben az autót visszaadják a pénzedet, ennyi.

De olyan bérlési lehetőséget nem találsz, ahol / full casco ellenére nincs deposit! A 300 euro a legkevesebb, van ahol 800-at kérnek vagy 1380-at.

A neten foglaltnál pedig arra figyelj, amit egyszer itt már írtam, hogy a sofőr és a visa kártya ugyanazon a néven legyen /mi kapásból elbuktunk 100 eurót Szardínián a reptéren, mert nem ugyanaz volt a két név... és, ha ugyanazis 1.380 euró depositot vett volna le az ügyintéző....

Aztán nem tudtunk mást tenni, kerestünk egy másik céget, ahonnan az előbb említett 300 eurós kp-s depositot fizettük ...

Előzmény: Illyes Csilla (5091)
Illyes Csilla Creative Commons License 2015.08.08 -1 0 5091

Sziasztok!Mar egy jo ideje olvasgatom a forumot,nagyon sok hasznos tanacsot talaltam.A kerdesem autoberlessel kapcsolatos:Szardinian nem leteznek a kis helyi autokolcsonzok mint Mallorcan vagy Gorogo.-ba?Csak a repteri kolcsonzok?Csak egy olyant talaltam ahol keszpenzbe lehet fizetni,ugy is van deposit,es nem irnak tul jokat roluk.Mi csak 3-4 napra szeretnenk berelni,ezert jobban megfelelne egy helyi kolcsonzo(Olbia) korul,ahol keszpenzbe fizethetnenk!Mindenki az online berlest ajalja-ha tudna valaki ebben segiteni,nagyon orulnek!

Tamás Alex Creative Commons License 2015.08.07 0 0 5090

Megtaláltam: 00393400012065

Előzmény: Sushihead (5087)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!