Keresés

Részletes keresés

Pandus Creative Commons License 28 órája 0 0 4971

a helyiek egyébként Chiát tartják a legszebbnrk, itt fehérhomokos a föveny, dűnékkel (kép), de lehet, hogy egy "alföldi" magyarnak épp a sziklás part tetszik jobban, ízlés kérdése. Cagliariból Chiára is, Villasimiosára, ill egy távolabbi helyre de nem emlékszem a nevére - másfél-2 óránként megy távolsági busz. A városból a Poetto nevű, sok km hosszú strandra 10 percenként megy helyi járat, 1,20ért. 

Előzmény: Pandus (4969)
Pandus Creative Commons License 30 órája 0 0 4970

ez a távolsági busz honlapja, 

http://www.arst.sardegna.it/index.html

az említett Alghero-reptér - Cagliari egy magántársaságé

http://www.logudorotours.it/orari.php

Pandus Creative Commons License 30 órája 0 0 4969

most gyorsan előkaptam  a térképet - jó hogy még nem dobtam ki a prosikat, amiket hoztam - és megkerestem, hol van. Csak Villasimiusban voltam, ami itt van, szép, de egyébként minden szép...állítólag a Costa Smeralda, a smaragd part a legszebb, ott nem voltam, gyakorlatilag csak ALghero, Cagliari - és ahogy az előbb egyik topiktárs megjegyezte, jobb előző este odaérni vhová - szóval Oristanóban az utolsó éjszakát, hogy ne kelljen 4kor felkelnem a buszhoz Cagliariban. Így reggel 8.30ra az algherói reptéren voltam és du 3 előtt megy a wzzair - de - és ezt jó tudni mindenkinek, aki hasonló cipőben jár - NINCS a reptéren csomagmegőrző, így bő fél napig cipeltem magammal mindent a városban:-(

Előzmény: nagyanita (4962)
abdul2 Creative Commons License 1 napja 0 0 4968

Inkább 4 órával számoljatok autóval is, mert nincs végig gyorsforgalmi út (délen nincs kész az új125-ös út még teljes szakaszon). 

Visszafele ha nem autóval gondoltátok (busszal?), akkor csak úgy lesz szerintem esélyetek, ha előző este már Olbiába (vagy a környékére) értek. 

Előzmény: rolandddd19 (4967)
rolandddd19 Creative Commons License 2 napja 0 0 4967

Köszönöm az informáciokat costa reiel kapcsolatban , eldöntöttük és megyünk :) olbiábol hogy tudunk eljutni oda kocsi nélkül? a másik meg 24.én a visszautazáskor 9:30 kor indul a gép viszont costa rei és olbia 3 óra kb ami azt jelenti 5kor elkéne indulni, hogy lehet ezt megoldani? 

Flower2000 Creative Commons License 2 napja 0 0 4966

Próbáltam én is megjárni, de nem lehet sajnos. Rossz a tömegközlekedés Szardínián sajnos Algheroból arra a szép részre.

Előzmény: Aurora82 (4961)
Bambusznád Creative Commons License 3 napja 0 0 4965

Mehet Algheroból Olbiába vonattal is, de Sassariban át kell szállni. 

Egyet tudok érteni a meggondolással :)

Előzmény: 'szti (4964)
'szti Creative Commons License 3 napja 0 0 4964

pontosabban 4 busz...szóval ezt meggondolnám a helyedben

Előzmény: 'szti (4963)
'szti Creative Commons License 3 napja 0 0 4963

http://www.rome2rio.com/s/Alghero/Porto-Cervo

eszerint csekély 7 óra alatt átvisz egy busz...

Előzmény: Aurora82 (4961)
nagyanita Creative Commons License 3 napja 0 0 4962

Pandus, köszönöm az információt!! :) Costa Rei-ről vélemény?

Aurora82 Creative Commons License 3 napja 0 0 4961

Sziasztok! Én augusztusban megyek Szardíniára, és több kérdésben is szeretném a segítségeteket kérni: Alghero-ból Porto Cervo-ba, vagy legalább Olbiába megy távolsági busz (gondolom, igen!) ? Robogó-bérléssel kapcsolatban milyen árakra számítsak (Porto Cervo) Köszönöm előre is a segítséget! :)

P.Patricia Creative Commons License 4 napja 0 0 4960

A szigeten rengeteg gyönyörű tengerpart található, ha viszont ragaszkodtok a golf és teniszpályához akkor olyan szállodát kellene választani. ha gondolod irjatok az info@yessardinia.com címre.

Előzmény: konczol91 (4957)
P.Patricia Creative Commons License 4 napja 0 0 4959

Costa Rei egy 8 km hosszú tengerpartnak a neve, melynek oldalán rengeteg étterem, szálloda és egyéb szolgáltatóközpont található. Menjetek bátran nem kietlen!

Előzmény: rolandddd19 (4958)
rolandddd19 Creative Commons License 4 napja 0 0 4958

Sziasztok sziget imádók! 

Párommal jul 17.től -24.ig szeretnénk szardiniára utazni , repjegy más zsebben viszont egyszerüen nem tudom melyik várost , üdülőfalut válasszuk mert nem olyan bő a választék mint mondjuk mallorcán ahol elég sok kiépitett üdülőváros van.

Néztem costa rei-t , nagyon szép a part egy álom de a "városról" nem találok semmi képet leirást vagy valamit...valaki aki járt arrafele kérem mondja el a  véleményét a helyről. Igények nem nagyon csupán a strandolás után szeretnénk séétálni nézelődni étterembe menni vagy egy pohár bort meginni. Ha nagyon kihalt akkor elvetjük és kérlek titeket irjatok pár helyet amit eltudnátok képzelni nekünk.Előre is nagyon szépen köszönöm a segitő válaszokat és kellemes nyaralást aki szintén beveszi a szigetet ;)

konczol91 Creative Commons License 2015.06.24 0 0 4957

Sziasztok (tudom vissza kellene olvasnom és fogok is majd de se erőm se energiám már,mallorcára mentünk volna abbol fel is készültem rendesen de le kellet mondani betegség miatt az átfoglalásal és mássik szállasal pedig már horror áron van) ezétt most újratervezés van Algheroba megy a repülő olyan helyet keresünk a szigeten ahol szép a víz, látnivaló is van,igaz inkább pihenősre tervezük a nyaralást hajókázás, tenisz, golf ilyesmi. Köszönöm a segitséget.

kirirgu Creative Commons License 2015.06.23 0 0 4956

Kedves Fórumozók !

Július második felére és augusztus elejére szabad apartmanok, díjmentes személygépkocsi használattal Castelsardo mellett ! További info magyarul a kirirgu@kirirgu.it-en kérhető!

Pandus Creative Commons License 2015.06.23 0 0 4955

és az algheroi reptérről egyenes buszjárat van Cagliariba, 20 euróért, igaz csak naponta 2x

Előzmény: Pandus (4954)
Pandus Creative Commons License 2015.06.23 0 0 4954

összeadtam, amiket írtál:  főbb látnivalók,  ne kelljen kocsit bérelni ahhoz, hogy egy szép strandon tudjunk fürdeni,este legyen egy kis élet,nyüzsi: Cagliari. Elég nagy város, igazán olasz, várheggyel, történelmi belvártossal, szép épületekkel, kikitővel, éjszakai élettel. Helyi buszok visznek ki sok km hosszú - szabad - strandra, PQ, PF, helyi tarifával, 1,20. De onnan mentem el pl. Villasimiusba is, amit említettél, távolsági busszal, 3.50ért. 2 óra elég volt ott...

Előzmény: nagyanita (4943)
Pandus Creative Commons License 2015.06.23 0 0 4953

végül az történt, hogy taxival mentem be a reptérről, hogy elérjem a megadott check in időt, és nem volt ott senki:-( Felhívtam, és akkor mondta h jön 5 perc múlva. De végül teljesen egyedül voltam az 5 szobás panzióban, egy hatalams terasszal, és ezt annyira élveztem, hogy  spongyát a néni megbízhatatlanságára. 

Előzmény: rezeda9001 (4946)
abdul2 Creative Commons License 2015.06.22 0 0 4952

Megszokott teljesen boltokban (ajándék, ABC) éttermekben, benzinkúton. De azért legyen nálad kp is. A helyzet kb ugyanolyan mint itthon, néha kell kp is... És benzinkúton nekem eddig egyszerűbb volt a kp-s automata használat. 

Előzmény: ericcartmen (4951)
ericcartmen Creative Commons License 2015.06.22 0 0 4951

Hello

Lehet, hogy fölösleges kérdés, de kártyás fizetés mennyire megszokott a szigeten?

A nagyobb helyeken gondolom nem gond, de bármelyik kisboltban, illetve étteremben is ugyanolyan simán lehet kártyával fizetni?

Csak mert nem akarnék fölöslegesen sok készpénzt cipelni, ha nem muszáj.

Castellsardora és Costa Paradisora megyünk majd

Köszi 

KisKelo Creative Commons License 2015.06.20 0 0 4950

Autó már csak a szeptember 29-október 6-i üdüléshez van szabadon, de minden szervezés kérdése, mert lehetőség van.

Előzmény: mak9 (4949)
mak9 Creative Commons License 2015.06.19 0 0 4949

De ha 2 km-re van a tenger a szállástól, akkor jó sokat kell gyalogolni. Autó nélkül az annyira nem nyerö, vagy van autó is közös használatra?

Előzmény: KisKelo (4947)
köleske Creative Commons License 2015.06.19 0 0 4948

Ez jó kérdés, ezen én is sokat töprengtem tavaly. Felkerestem több utazási irodát, személyesen is, meg az interneten is, de igazából nem találtam egyet sem, ami tényleg tetszett volna. Mindegyik csak hotelt meg repülöt szervez, de arra is olyan elképzelhetetlen járatokat, mint pl. svájci átszállással, 5 órás várakozással, ráadásul jó drágán. Az olcsóbb járatokat, mint ryanairt, vagy easyjetet nem tudnak foglalni, vagy én nem is értem miért....míg végül egy ismerösöm ajánlotta, aki ezen a fórumon olvasott róluk, a Sardinia Emotions-t, azaz Adrit, aki magyar és ott él az olasz barátjával, és tényleg nagyon jó kirándulásokat meg sokféle programot szerveznek, mindenféle vizisportot ki lehet próbálni velük (én szenvedélyes vitorlázó vagyok).

Ök repülöt nem foglalnak, de legalább megmondják, hogy milyen géppel menjél, mi a legkedvezöbb, mindenféle szempontból. Mivel az utazási irodák gyakran nem tudnak választ adni arra, hogy az ember, hogy jusson el a reptérröl a hotelbe és a végén egy csomó pénzt kell taxira kifizetni, (ez történt velünk Törökországban). Tehát szerintem írj nekik, sokmindenben segítenek.

Amúgy én is annyira megszerettem Szardíniát, hogy azóta én is szinte napi sürüséggel olvasom a fórumot :)

Előzmény: Manfanatics (4945)
KisKelo Creative Commons License 2015.06.19 0 0 4947

Utitársakat keresünk az alábbi őszi pihenéshez Szardínián:

2015. szeptember 11-22  (11 éjszaka) max 9fő

2015. szeptember 22-29   (7 éjszaka) max 8fő

2015. szeptember 29-október 6  (7 éjszaka) max 6 fő

Szolnok, illetve Budapesti buszos szervezés Pozsonyig, onnan Ryanair közvetlen járattal Alghero-ba. Transzfer a szállásra ( Valledoria mellett, 2 km-re a tengertől ) majd a visszaúton a reptérig. Mindhárom időpontban más feltételek, keressük a legjobb kihasználtságot és a legkedvezőbb árat!

Akit érdekel keressen e-mail-ben és leírom a tervezetet.

rezeda9001 Creative Commons License 2015.06.19 0 0 4946

Szia, csak egy ötlet: nézd meg, hogy a szálláshely máshol hirdet-e, esetleg máshol találsz olyan elérhetőséget, ahová írni tudnál.

A booking nem tud más elérhetőséget megadni, mint amit ők is kaptak, nekem egy telefonszámos elérhetőségű szálláshelyre küldött üzenetemre egy idő után a booking azt válaszolta, hogy továbbították a kérésemet, persze egy vak hang nem jött a tulajtól, hogy megkapta, vagy hasonló, de amikor odaértünk, úgy tűnt, hogy tényleg megkapta, csak nem vállalta be az angol nyelvű választ, mert nem beszéli a nyelvet. Igaz, hogy én sem hívogattam a megadott telefonszámon, mert nem beszélek spanyolul :)

Előzmény: Pandus (4939)
Manfanatics Creative Commons License 2015.06.19 0 0 4945

Sziasztok!

Jövőre Szardíniára szeretnénk menni nyaralni szervezett nyaralás keretein belül. Lehetőleg ne túl drágán. Ki tud valami jó utazási irodát, ami szervez ide utakat?

Előre is köszönöm.

'szti Creative Commons License 2015.06.19 0 0 4944

ha történelmi jellegű látnivalókra gondolsz, az szardínián nem sok van. cagliarin, esetleg más nagyobb városon és a nouragékon kívül nincs említésre méltó. (javítsatok ki, ha vki mást tapasztalt)

itt inkább a természeti szépségek, strandok, öblök kis szigetek a "látnivaló".

szóval, ha nem ezt keresitek, akkor szicília jobb célpont.

Előzmény: nagyanita (4943)
nagyanita Creative Commons License 2015.06.18 -1 0 4943

Sziasztok!:)

Néhány napja böngészem az internetet, információt próbálok gyűjteni Szardíniáról. Párommal Szicília és Szardínia között variálunk, de jobban hajlunk Szardínára, mert képek alapján sokkal szebbnek tűnik,igaz ez az árakon is meglátszik.
Nekem egyik fő kérdésem az lenne, hogy mik azok a főbb látnivalók amiket mindenképpen látni kell,ha már elmegy oda az ember lánya. 
A másik fontos kérdés, hogy Szardínia melyik részén érdemes megszállni? Én a déli és a keleti partot nézegettem(pl.: San Teodoro, Villasimius ilyesmik) Olyan helyet szeretnénk választani, ahol nagyon szép a strand, hogy ne kelljen kocsit bérelni ahhoz, hogy egy szép strandon tudjunk fürdeni.A kocsibérlést inkább a látnivalók felfedezéséhez szeretnénk. A másik szempont, hogy este legyen egy kis élet,nyüzsi, de nem diszkókra gondolok. Szóval elég konkrét elképzeléseink vannak, csak annyira kevés információt találok egy-egy helyről, hogy gondoltam itt nagyobb segítséget tudunk kapni.
Ha valaki tud nekem ebben segíteni, annak előre is ezer hála :))

Flower2000 Creative Commons License 2015.06.17 0 0 4942

Ott annyira sekély, hogy attól függ mely napszakban nézed. Meleg lesz már biztos vagyok benne.

Előzmény: Feek (4941)