Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Bambusznád Creative Commons License 2 napja 0 0 4871

Ilyen esetben a zárolás mértékéig vagy felelős az okozott károkért.

Előzmény: Brigi8413 (4870)
Brigi8413 Creative Commons License 2 napja 0 0 4870

Szia!

én is náluk tervezek autót foglalni, mi 2 hét múlva megyünk. Ti kértétek a supertheft és supercasco-t is? azt írják ha ezt is kéred, akkor lehet a depositot kp-ban fizetni, és akkor nincs ez a bankos zárolás feloldás mizéria.

ha nem választom ezt a két opciót autóbérlésnél, akkor abból lehet vmi bajom később ha történik vmi? gondolom alap biztosítás amúgy is van a kocsin? (bocsi, nem igazán csináltam még ilyen foglalást).

köszi előre is a választ!

Előzmény: sarah99 (4839)
rezeda9001 Creative Commons License 2 napja 0 0 4869

Szia Peti, nagyon köszönöm a gyors választ és az ajánlásokat.

A szállás és az autó már le van foglalva, de köszi az ajánlásokat, hasznosak. A szállást azért megnéztem, jó helyen van és nagyon jók az értékelések, látszik, hogy tiszta, színvonalas szálláshely, de nekünk ez a része az utazásnak meg van oldva, és épp arra törekedtünk, hogy a város közelében lakjunk, de ne a városban :) 

A sör és bor bemutatók nagyon jól jöttek, mert szeretjük mindkettőből a jó fajtákat :)

Remélem, hogy a Neptun- lépcsők felújításával júliusig végeznek, mert tervbe van véve, hogy lebattyogunk rajtuk. Stintino is szerepel a terveink között. Ha szép a nyugati rész Stintino irányába, és megfizethető áron látunk csónakbérlési lehetőséget, akkor arra is szánnánk egy napot. Egy hétre megyünk, így Alghero környékéről csak egy alkalommal szándékozunk távolabbi tájakra látogatni: a Gorroppu szurdokhoz a keleti partra.

Átgondoltam a feladandó poggyász ügyét is, de igazából csak étolajat, naptejet, kávét, ilyesmiket pakoltam volna magunknak az esti főzőcskéhez (általában magunknak készítjük el a halpiacon vagy a boltban beszerzett  halakat, tengeri herkentyűket), ennyiért meg azt hiszem, hogy nem érdemes poggyászozni. De majd megkérdem az utitársat is (bár van egy olyan sanda gyanúm, hogy nem fog a poggyász mellett kardoskodni).

Köszönöm mégegyszer és remélem, hogy a zárolásod mielőbb feloldásra kerül :)

Előzmény: Petyerkó (4868)
Petyerkó Creative Commons License 2 napja 0 1 4868

Szia!

Mi 1 hónapja voltunk 3 éjszakát mindössze. Pozsonyból mentünk Ryanair-rel, ott ugye közismert, hogy megengedőbbek poggyász ügyben. Nekem az alapvető hozzáállásom az, ha elmegyek valahova, akkor próbálok helyi termékeket fogyasztani, így nem szoktunk magunkkal élelmiszert vinni, de nyilván ez hosszabb kint tartózkodás esetén változhat. Ha mérlegelni kell, hogy hogyan jön ki az ember jobban, szerintem még mindig olcsóbb kifizetni a poggyászdíjat és telepakolni kajával, mint mindent megvenni Szardínián.

Alghero egy kis ékszerdoboz egyébként, de lényegében az óvárosi részen kívül jelentős látnivaló nincs, ott viszont órákig el lehet andalogni, ebből adódik, hogy - még egy 3 napos út esetén is - az embernek van ideje a környéket felfedezni és érdemes is.

Nem mondom azt hogy kötelező az autóbérlés, hogy a helyi természeti csodákat megnézzétek, de mindenesetre erősen ajánlott.

Amit mi megnéztünk 3 nap alatt:

Alghero, Stintino, Capo Caccia, Castelsardo, Porto Torres

Az igazsághoz hozzátartozik, hogy mivel nem szezonban mentünk - gondolom - a Grotta di nettuno-nál lévő lépcsőket épp felújították, illetve a Castelsardoi vár sem volt nyitva.

Stintinoban megállva majdnem visszafordultunk, mivel kerestük a neten millió helyen megtalálható látképet de nem volt sehol. Majd hirtelen elhatározásból tovább mentünk északnak és akkor pillantottuk meg amit kerestünk. Gyönyörű. 

Ha nyaralni mennék biztosan az ottani partokat választanám az algheroi strand helyett.

Vezetés közben érdemes figyelgetni a birkákat, mi majdnem belerongyoltunk egy átterelésbe, amiből először csak annyi látszott, hogy egy piros mellényes fickó állt az út mellett, amint közelebb értünk elkezdett vadul integetni majd beugrott az út közepére. Azt hittem ki akar rabolni:) Akkor láttam meg a birkákat, volt vagy 100 db.

Ajánlások:

- Autóbérlés: Locauto

- Szállás: Sweet dreams Placa Civica (booking.com-on foglaltam, utolsó szoba féláron, jófej vendéglátó, nagyszerű elhelyezkedés,                 csoki illetve ásványvíz korlátlan fogyasztása az árban)

- Étterem: Il Pesce D'oro Alghero (a host ajánlásával és tényleg a legjobb étterem volt azok közül amit próbáltunk.)

- Sör: Jó a helyi "általános" sör az Ichnusa is, de van egy étterem, ahol nagyon jó minőségű manufakturális söröket adnak ez a               Ristofever. Biztosan van máshol is ilyen, mi itt ittunk. Hát az árak miatt az első kortyig húztam is a számat:)

- Bor: Alapvetően a Santa maria la palma és a Sella&mosca borászatok borait iszogattuk. Utóbbi frizzante-ja (Aliante) elég jól                   fogyasztható reggeltől-estig, a testesebb vörösek kedvelőinek viszont inkább a la palma cannonau di sardegna lehet jó                   választás.

Remélem tudtam segíteni, szívesen ajánlok bármit, ha volt hozzá szerencsém és elégedett vagyok vele, de biztosan vannak itt a fórumon olyanok akik ennél ezerszer többet láttak már a szigetből.

Üdv:

Peti

Előzmény: rezeda9001 (4865)
geodo1 Creative Commons License 2 napja 0 0 4867

ezt mondják, így van-majd elküldtem azt a papírt, amit egyébként meg kellett volna kapjál helyben, és hamarost intézkedtek. legalábbis, eddig kettőből kétszer így volt. az persze lehet, h az e-mailt nem fogadják el, főleg továbbküldöttként, pláne kimásoltként nem. na de akkor már mindjárt megtörténik magától is a feloldás, jól van akkor. :)

Előzmény: Petyerkó (4866)
Petyerkó Creative Commons License 2 napja 0 0 4866

Ezen már sajnos túl vagyunk. Nekem azt mondták, hogy csak direktben a kölcsönző cégtől fogadhatnak el ilyen visszaigazolásokat. De a jövő héten letelik a 30 nap, most már megvárom:)

Előzmény: geodo1 (4863)
rezeda9001 Creative Commons License 3 napja 0 0 4865

Szia:) Megosztanád velünk a tapasztalataidat, benyomásaidat a városról és környékéről? Ajánlás is jöhet, mi is oda készülünk, csak nyáron:) Lenne egy konkrét kérdésem is:

Úgy gondoltam, hogy utólag becsatolok egy feladandó poggyászt a repjegyekhez, hogy vigyünk abban magunkkal olyan dolgokat, melyekre nem szeretnék költeni a helyszínen, de a fedélzetre nem vihetem fel. Dobtam egy hátast a legújabb poggyászdíjtól (abból a pénzből egy harmadik repjegyet is vehettem volna a foglaláskor). Így viszont nagy a kísértés, hogy maradjon a kézipogyó és bevásárolunk a helyszínen. Te a tapasztaltak fényében mit tennél? Köszi szépen előre a tanácsot :)

És sok sikert az Ersténél, remélem gördülékenyen megy majd az ügyintézés:)

Előzmény: Petyerkó (4858)
rezeda9001 Creative Commons License 3 napja 0 0 4864

Köszi szépen, jó tudni. Én is ott bankolok :(

Előzmény: geodo1 (4863)
geodo1 Creative Commons License 3 napja 0 0 4863

akkor ezt a mailt küldd tovább az erstének. kérdezd meg a telebankban a mailcímüket. erre elviekben pár napon belül fel fogják oldani.

Előzmény: Petyerkó (4862)
Petyerkó Creative Commons License 4 napja 0 0 4862

Olyat nem kaptam, az autó leadása után pár nappal jött egy email, amiben le van írva, hogy minden rendben volt, így feloldják a zárolást.

Előzmény: geodo1 (4861)
geodo1 Creative Commons License 4 napja 0 0 4861

nem az, és nem a locautóval van a baj. megtartottad esetleg azt a papírt, ami igazolja, h feloldották a zárolást? egy kicsi, a bankkártya terminál által nyomtatott papírkáról van szó.

Előzmény: Petyerkó (4860)
Petyerkó Creative Commons License 4 napja 0 0 4860

bizony:) ezek szerint nem egyedi eset?

Előzmény: geodo1 (4859)
geodo1 Creative Commons License 4 napja 0 0 4859

erste?

Előzmény: Petyerkó (4858)
Petyerkó Creative Commons License 4 napja 0 0 4858

Szia!

Mi 1 hónapja voltunk Algheroban, Locautot ajánlom szívesen, az Autoeurope-on foglaltunk, ott volt a legolcsóbb. A No excess-t választottunk mi is, megpróbáltak teljeskörű biztosításra, majd később road assistance szolgáltatásra rábeszélni de nem kértünk semmit:) A bérlés gördülékeny volt, nagyon segítőkészek. A legolcsóbb Fiat Panda-ra kértek 300 euro depositot, illetve 100 eurot az üzemanyagra. Előtte ki kellett tölteni egy papírt, hogy full tankkal hozod-e vissza az autót, vagy majd a bérlés végén a fogyasztással arányosan fizetsz az üzemanyagért. Dombornyomott betéti kártyát is elfogadták.

Annyi probléma azért csak akadt, hogy a bérlést követő napon már kaptam is emailt arról, hogy feloldották a zárolást, azonban erről a banknak nem küldött semmit a Locauto, így most arra várok, hogy 30 nap után ténylegesen is feloldják a pénzemet. :)

Ha bankkártyával megy valaki érdemes előtte megnézni, hogy mekkora limit van beállítva, nekem 100 ezer huf volt, ami ugye nem volt elég, emiatt pár percet beszélnem kellett a bérlés során a bankommal.

Üdv:

Peti

Előzmény: JuditBita (4837)
ericcartmen Creative Commons License 2015.04.19 0 0 4857

Amikor én néztem, akkor a wizz kb 45-80 körül volt egy út, és erre még jön minden egyéb költség (csak a nagy csomag kb +10), ráadásul csak párnaponta megy, kisebb a mozgástér.

Ezzel szemben Alitalia kb 50 volt odavissza, csomaggal, mindennel. Pontos árra nem emlékszem, mert mi végül eltöltünk pár napot Rómában is, igy az kicsit még dobott rajta.

Előzmény: Bambusznád (4856)
Bambusznád Creative Commons License 2015.04.19 0 0 4856

Lehet, hogy most olcsóbb a wizz, de márciusban még az alitalia volt. Ez ilyen, folyamatosan változnak a jegyárak.

Előzmény: nagytibi (4854)
rezeda9001 Creative Commons License 2015.04.19 0 0 4855

Szia, lehet, hogy később írnak, esetünkben sem azonnal kérték az előleget. Nézd azért át a spamnak minősített leveleket is, és csak utána írj:) Nekem is írnom kell mejd, mert a reptéri felvétel-leadás meg van beszélve, de a találkozás módja nem:)

Előzmény: sarah99 (4851)
nagytibi Creative Commons License 2015.04.17 0 0 4854

Lehet, hogy én nézek rossz időpontot, de az Alitalia nagyjából 20%-kal drágább, mint a Wizz Air közvetlen járata egy feladott bőrönddel.

Előzmény: ericcartmen (4826)
szofi762 Creative Commons License 2015.04.17 0 0 4853

Mi a Sicily by cartól foglaltunk Szardínián, Alghero repterén vettük fel, adtuk le. Minden rendben volt, ha jól emlékszem 600 euro körül foglaltak be a kártyán depositot. Ja és előre nem kellett fizetni semmit, a helyszínen vonták le az összeget a kártyáról, az autó felvételekor. Ez 3 éve volt júniusban. 

Előzmény: sarah99 (4851)
il titolo2 Creative Commons License 2015.04.17 0 0 4852

akkor sorry....

Előzmény: sarah99 (4850)
sarah99 Creative Commons License 2015.04.17 0 0 4851

Köszönöm! Hmm..már hetekkel ezelőtt foglaltuk, visszajeleztek hogy minden ok, de nem írták hogy utaljunk előre. Azt hiszem írok akkor nekik, hogy biztos minden rendben van-e. Borzalmas ez az autó foglalás, sehol nem volt még ilyen bonyolult... Mi is Júliusban megyünk :) 

Előzmény: rezeda9001 (4843)
sarah99 Creative Commons License 2015.04.17 0 0 4850

Bármikor le lehet mondani, ha találunk egy jobbat, így annyira nem mindegy.

Előzmény: il titolo2 (4840)
JuditBita Creative Commons License 2015.04.17 0 0 4849

upsz, bocsi

rezeda9001 Creative Commons License 2015.04.16 0 0 4848

koszi szepen, nem ugyanaz a ceg :) 

Előzmény: JuditBita (4845)
rezeda9001 Creative Commons License 2015.04.16 0 0 4847

Igen, kertuk a biztositasokat, es csak ebben az esetben (ha a surecascot es a supertfurtot is kered) ervenyes a 300 euros letet, egyebkent tobb lett volna.

Előzmény: JuditBita (4844)
dundalk Creative Commons License 2015.04.16 0 0 4846

Az közben feltünt, hogy ez egy másik cég a TA vélemények között? noleggiare=bérlés

Előzmény: JuditBita (4845)
JuditBita Creative Commons License 2015.04.16 0 0 4845
JuditBita Creative Commons License 2015.04.16 0 0 4844

Hát én is lehet őket fogom.. Supercascot, Lopás elleni biztosítást ti igényeltek, ajánlotok?

rezeda9001 Creative Commons License 2015.04.15 0 0 4843

Szia, en is ott foglaltam, tapasztalat meg nincs, mivel szinten juliusban megyunk. Az biztos, hogy tenyleg a legolcsobb, egy masik kis helyi kolcsonzo ugyanerre az idoszakra 150 euroval magasabb dijat kert, a kaucio pedig 900 euro lett volna. Eloleget fognak kerni a foglalas utan, a dij 50%-at (bocs az ekezet hianzaert, epp nem vagyok az orszagban)

Előzmény: sarah99 (4839)
abdul2 Creative Commons License 2015.04.15 0 0 4842

Ha apartman szállás, akkor homildays.com először, de ha tudjátok, hogy mi a célállomás, akkor már könnyebb rátalálni helyi oldalakra is.

Lényegében két komptársaságot érdemes nézni, Moby vagy Sardinia Ferries. Árban nagy különbség csak akciózás esetén van. Gondolom Livornóból kompoznátok a szigetre, 350-400eur reális simán. (100eur egy kabin, 100eur egy fő oda-vissza, 50-100eur a jármű méret és akció függvényében). Méretet pontosan adjátok meg, simán megmérik és ha túllóg az előre megvett kategórián, akkor mehetsz a pénztárhoz (tapasztalat alapján Moby a szigorúbb ebben).

Előzmény: Mikee. (4841)