Keresés

Részletes keresés

Doma1114 Creative Commons License 2023.01.30 -2 0 5933

2021-ben voltunk Villasimiusban a Green Village Resortban. Mi a Villasimus Express retúr transzferét vettük igénybe. Akkor 4 főnek 144 EUR volt oda-vissza.

 

Andata-Ritorno

Partenza: Aeroporto/Porto Cagliari | Stazione partenza: Aeroporto;
Arrivo: Villasimius | Stazione arrivo: Parco Bussi - via Moro;

Előzmény: r.barbi (5932)
r.barbi Creative Commons License 2023.01.29 -2 0 5932

Sziasztok! Júniusban megyünk Szardiniara három felnőtt és 3 kicsi gyerek (4 és 3 éves és egy 8 honapos). A hotel transzfer 165 euró egy útra, ami szerintem eleg drága. van esetleg más modja, hogy el jussunk a szallasunkra?! Cagliariba szállunk le és a Voi Tanka Villageban leszünk, az kb 55 km a reptérről.Mivel három kicsi gyerekkel leszünk, ezért jó volna valami egyszerű megoldás, de ez a 165 euró már lélektani határ.

Köszönöm előre is a segítséget!

 

Lucas8 Creative Commons License 2022.07.19 -3 0 5931

Mi Livornobol mentunk Szardiniara komppal, rovidebb mint Genovabol.

Előzmény: szofi762 (5926)
szofi762 Creative Commons License 2022.07.08 -3 0 5930

Éttermekben, kávézókban feloldották, ott sehol sem kérhetik már. Mi is egy hónapja voltunk Franciaországban. Beutazásnál kérhetik az oltást de nem kértek semmit a CDG reptéren. Vonattal is utaztunk, ott sem kell már. Maszk sem kellett, nem is volt senkin. Csak a beutazásra érvényes a fennmaradt korlátozás, tehát elvileg érkezéskor kérhetnek még covid igazolványt vagy tesztet. 9 hónap után minden oltás lejártnak tekintendő a francia szabályok szerint.

Előzmény: lumeo (5928)
Massawa Creative Commons License 2022.07.08 -2 0 5929

Repülővel voltunk Franciaországban múlt héten; EU-s oltási igazolás, antigén teszt volt nálunk (hivatalosan ezek kellenek: 3 vagy 4 oltás, átesettség, negatív teszt), de sehol sem kérték. Repülőn csak a Lufthansa-n volt kötelező a maszk, Air France csak javasolt.

Előzmény: lumeo (5928)
lumeo Creative Commons License 2022.07.06 -3 1 5928

hm, nem is néztem de úgy tűnik Franciaország tényleg nem oldotta fel a korlátozásokat

https://reopen.europa.eu/hu/from-to/HUN/FRA

tavaly ősszel voltam Korzikán és Szardínián, és a fentiek szerint most is ugyanaz lesz még a helyzet. Azaz el fogják kérni az EU-s oltási igazolványt (egyrészt amikor veszitek a kompra a jegyet, másrészt a beszállásnál is), nekem megvoltak az oltásaim (de a fenti linken ott van hogy tesztekkel hogyan fogadják el a kiváltást), annyi hogy oltásnál most már az emlékeztető oltás is szükséges.

Meg a kompon kelleni fog a maszk, azt tavaly nagyjából mindenki be is tartotta.

Amúgy pedig Bonifacio nagyon szép hely, meg az egy rövid és szép kompozás, szóval ha nem túl nagy macera akkor érdemes menni.

Hogy ott a kávézókkal, éttermekkel mi most ott a helyzet azt nem tudom, tavaly ősszel ott csak egy szállásomon kérték el, de ez most minden is mert a kompozáshoz úgyis biztosan kelleni fog szóval ha kérik akkor azt majd bárhol máshol is meg tudjátok mutatni.

Előzmény: Kovacszs (5927)
Kovacszs Creative Commons License 2022.07.03 -4 0 5927

Ciao!

 

Néhány családtagommal Szardínia szigetér megyünk idén nyaralni. A hírekben és hivatalos honlapokon is olvastam, hogy 2022.04.01. naptól Olaszország eltörölte a COVID szabályozásokat és korlátozásokat ami a beutazást illeti ez szuper.

 

5 napot szeretnénk Szardínián tölteni és a középső, 3. napon szeretnénk néhány órára átmenni komppal Bonifacio városába Korzika szigetére ami már Franciaország. Ott a hírek és a hivatalos oldalak szerint is továbbra is tart a COVID intézkedések sokasága.

 

Kérdésem az lenne, hogy van e olyan köztetek aki idén nyáron vagy legalább azóta mióta a COVID megy a világban volt hasonló utazáson? Tehát utazott e komppal Santa Teresa di Gallura kikötőjéből Bonifacioba? Ha igen milyen tapasztalata van arról, hogy a Francia hatóságok a hajós utazás melyik részén ellenőrzik a COVID oltásokat, és egyáltalán egy ilyen néhány órás beutazás esetén mennyire veszik ezt véresen komolyan?

 

Segítő tájékoztatásnak nagyon örülnék.

szofi762 Creative Commons License 2022.06.23 -4 0 5926

Igen, meg Elba szigetére.

Még  a GNV-re is érdemes ránézni, mi 2 évvel ezelőtt azzal jöttünk vissza Szardíniáról, Porto Torresből indult, Genovába érkezett. Akkor az jobb volt árban mint a corsicaferries.

Előzmény: martapeer (5925)
martapeer Creative Commons License 2022.06.21 -6 0 5925

Livornóból többnyire Korzikára és Sziciliába mennek kompok?

Előzmény: szofi762 (5924)
szofi762 Creative Commons License 2022.06.21 0 2 5924

Ugyanezt akartam írni, hogy érkezés előtt fél órával bőven elég elhagyni a  kabint. Senki nem fog kizavarni, max. kopognak az ajtón aztán mennek tovább.

Tavaly Livornóban indulás előtt több mint 2 órával elkezdték felengedni az autókat a kompra. Mivel Bp-ről indultunk és nem akartuk nagyon kiszámolnia  dolgot így  2,5 órával előbb a kikötőben voltunk, de kb. 10 p perc után már jöttek is ellenőrizni a jegyet, aztán elég gyorsan el is indult a sor, rögtön megkaptuk a kabint is, ez így  jól jött ki.

Tipp: Rakjatok előre össze egy táskába mindent amit fel akartok vinni a fedélzetre, utána már nem tudsz az út alatt lemenni az autóhoz. Az autók nagyon szűken lesznek felterelve egymás mellé, mögé, még kiszállni is nehézkesen megy, nemhogy pakolászni, jobb ha minden össze van készítve előre és csak ki kell emelni a táskát.

 

Visszafelé viszont késett a bejövő komp, 1 órával érkeztünk előbb de 2,5 órát dekkoltunk a betonon mire elkezdték felengedni az autókat.

Előzmény: pitosforo (5921)
martapeer Creative Commons License 2022.06.20 -5 1 5923

Legolcsóbb, és változatos: Palermoba repülővel, ott apartmanban főhadiszállás, onnan át Cagliariba, olcsó komppal! 

martapeer Creative Commons License 2022.06.20 -4 0 5922

Melyik reptér?

Előzmény: pitosforo (5921)
pitosforo Creative Commons License 2022.06.20 -4 0 5921

Elalvás előtt halkítsátok kicsit le a hangszórót, és valóban megpróbálnak kizavarni érkezés előtt egy órával (a kettő erős túlzás), de csak azért, hogy menjetek fogyasztani a bárba fagyasztott croissant-t :) Bőven elég érkezés előtt fél órával kimenni, amikor már nagyon dörömböl kívülről a személyzet (nyilván nekik ki kell takarítaniuk a kabint). 

 

Mikor érdemes Livornóba érkezni: ez olyan, mint a reptér: van, aki indulás előtt 3-4 órával kimegy, van, aki 1 órával. Iszonyú idegörlő a parkolóban a tűző napon várni, én a max 1 órával korábban odaérkezés híve vagyok, az is bőven elég. Egyáltalán nem biztos, hogy aki elsők között gurul be, elsők között fog kigurulni majd Golfo Aranciban / Olbiában. 

Előzmény: Lucas8 (5919)
martapeer Creative Commons License 2022.06.18 -7 0 5920

Mennyi lehet a repjegy Szardíniára?

 

82000 HUF? Svájci géppel! Szuper!!

Lucas8 Creative Commons License 2022.06.17 -2 0 5919

Éjjel megyünk a kompon, este tízkor indulunk. Kértem kabint, bár utólag hallottam, hogy kb 2 órával az érkezés előtt mindenkit kitessékelnek a kabinokból. Nem baj, így is tudunk egy pár órát pihenni.

 

Igazából arra vagyok kiváncsi, hogy az indulás előtt mennyivel érdemes érkezni a kikötőhöz? 1 óra elég? A maszkról tudtam, a jegyen rajta van, hogy kötelező.

Előzmény: pitosforo (5918)
pitosforo Creative Commons License 2022.06.16 -3 0 5918

Nappal mentek vagy éjszaka?

Sok hasznos tanácsot nem tudok adni (nagyon sokszor mentem már), de talán annyit, hogy agyon van klimatizálva a komp, és hosszú és unalmas az út (szerintem :) ). 

 

Mai hír, hogy mégsem törölték el a hajókon a maszkhasználatot, FFP2 kell, úgy készüljetek. 

Előzmény: Lucas8 (5917)
Lucas8 Creative Commons License 2022.06.16 -4 0 5917

Sziasztok!

 

Júliusban megyünk kocsival a szigetre, odafelé livornoból megy kompunk. Ment már valaki komppal onnan? Esetleg valamilyen hasznos tanács? Előre is köszönöm a válaszokat.

Tybald_ Creative Commons License 2022.06.08 -4 0 5916

Sziasztok!

2 napot voltam Cagliariban, most 2 nap Villasimius, mit javasoltok az utolsó 3 napra ahol nem csak strandolni lehet?

Vasárnap délután megy vissza a Ryanair gép, autó kölcsönzés nem megoldható tehát busszal és/vagy vonattal elérhető települést keresek.

Köszönöm előre is a tippeket.

Csopaki malom Creative Commons License 2022.04.16 -4 0 5915

Az normális, hogy júniusra Livornóból Olbiába közel 200 euró a retúr 2. kategóriás személyautóra ?

 

Igen, üzemanyag-áremelkedés plusz nagyobb a kereslet, visszatérnek a külföldi turisták is.

 

....vagy érdemes esetleg várni ? (mobylines)

 

Szerintem nem, én marcius elején vettem, azóta feljebb ment az ára.

Előzmény: Traveller00 (5914)
Traveller00 Creative Commons License 2022.03.27 -4 0 5914

Az normális, hogy júniusra Livornóból Olbiába közel 200 euró a retúr 2. kategóriás személyautóra ?

 

Tavaly nézegettem, akkor 100-120 euróból megállt a komp, vagy érdemes esetleg várni ? (mobylines)

Előzmény: Csopaki malom (5913)
Csopaki malom Creative Commons License 2022.03.01 -4 0 5913

Ha valaki nyáron autóval szeretne Szardínia szigetére utazni, annak most érdemes kompjegyet venni. A Grimaldi kompjaira április végéig 20%-os kedvezménnyel lehet jegyet venni, bár az árak már így is kúsznak felfelé. A reklám szerint a jegy módosítható. A Grimaldi általában olcsóbb mint a Moby, a szolgáltatásban nem tudom mennyi a különbség. Van erröl esetleg valakinek infója?

csapa Creative Commons License 2022.02.17 -3 0 5912

Igazán szép képek. Újból átéltem azt a kevés hely hangulatát, ahol jártunk. Mi legelőször egy tavaszi alkalommal utaztunk, mindenkinek ajánlom. Teljesen más a zöld pompában, virágban látni a sziget szépségeit.

Előzmény: Peter966 (5909)
mondcsakmeg Creative Commons License 2021.09.23 -2 1 5911

szia, bejártuk 1- hónapig pár éve, csodás sziget. Köszi a képeket, szuperek

Előzmény: Peter966 (5909)
rezeda9001 Creative Commons License 2021.09.15 -3 1 5910

Nagyon szép fotók, köszi a megosztást, eszméletlen jól visszaadják a sziget hangulatát. Házinénim hívott szeptemberi látogatásra, azt mondta imádni fogom. Látom, hogy igaza lesz. Nagyon jól kihoztátok anyagilag, és ki is lehet, hajrá :)

Előzmény: Peter966 (5909)
Peter966 Creative Commons License 2021.09.15 0 5 5909

Kedves Fórumozók!

 

Pár, múlt heti körülményt leírok, hátha segíthetek valakinek:

Algheroban, belépéskor semmilyen iratot nem kértek, így a barátom – Szputnyik miatti - gyorstesztje megmaradt dísznek. A szigeten többször kérték az EU-s igazolványt, de csak egy helyen (a Medve-sziklánál) csippantott rá a jegyszedő a telefonjával. Miután a Szputnyiknál sipolt és piros „x”-et írt ki, megkérdezte, honnan jöttünk. Megmondtuk, mire a haveromat a papíron lévő listája aljára jegyezte fel, és beengedte őt is.

 

Két dolog, amit másképpen láttunk, mint a különböző fórumokon hozzászólók, de lehet, hogy csak az őszi időszak miatt: Az egyik, hogy nem hogy nem hemzsegtek a közlekedési és egyéb rendőrök, de én – a sziget megkerülése során, 1.400 km-en át – egyet sem láttam. A srácok láttak az egyik városban egy motoros rendőrt, de én azt sem vettem észre (holott az egyik kedvenc fotótémám az olasz rendőr, pláne csendőr, kiváltképp’, ha nő).

A másik, hogy valaki hetekkel ezelőtt írta, hogy a víz nagyon hideg volt. Furcsa, mert mi úgy ítéltük meg, hogy ilyen meleg tengerben talán még nem is fürödtünk. Az előrejelzés szerint 26, majd 25,5 foknak kellett volna lennie, nos, mi megmértük rendszeresen egy pontosan mérő órával: egy helyen volt (reggel) 25,5 fokos, máshol 27, 28,8, de volt, ahol 29,5 fokot mértünk sekély öbölben. Mi is így becsültük, ennél fogva félórákat áztunk akár mozdulatlanul.

 

A sziget drágaságától szóló hírek hallatán némileg megrettenve olyannyira rákészültünk a spórolós utazásra, hogy a közelmúlt legolcsóbb utazását sikerült kihoznunk. Igaz, hogy a Liszt Feriről több liter égetett szeszesitalt vittünk biztos, ami biztos alapon, de úgy érzékeltük, hogy a hipermarketek polcain is körülbelül olasz árszínvonal volt, mit is említhetnék példaként: dobozos sör volt már 69 centért is, ráadásul nem is volt szar. Akinek nem gyengéje a permanens éttermezgetés, és komplett nyaralókat bérel az útján, ahol pikk-pakk összedobhat helyi alapanyagokból jó kajákat, az nem fog tönkremenni. Ami drága volt, az az autóbérlés, meg némileg a gázolaj. A Bookingon és az Airbnb-n felváltva foglaltunk nap, mint nap szállásokat, melyek átlagára 31.500 Ft-ra jött ki. Ezek 100-120 nm-es, kéthálós, nappalis, konyhás apartmanok (nyaralók) voltak, öt személyre számolva úgy, hogy hatszor fizettük meg a takarítási díjat! Volt olyan is, amelyikért 15.000 Ft-ot kértek. Szóval naponta és fejenként 6.300-ban állt meg a mutatvány úgy, hogy minden nap kitakarított kecóba érkezhettünk, tiszta ágyneműt kaptunk, és nem kellett ide-oda bumlizni és így ugyanazokat az utakat járni.

 

Igaza van annak, aki csak a sziget egy részének a meglátogatását javasolja, mert tényleg túl nagy egy heti körbejárásra. Illetve körbejárni lehet, de a sziget belsejének felfedezése csak érintőlegesen lehetséges így. Ha valaki autós túrára adja a fejét, én az északi felet/harmadot javaslom. Sajnos a haladás nem túl szapora, ha valaki nem az autópályán, meg a parttól beljebb eső főútvonalon megy (mert mondjuk látni is szeretne ezt-azt) az folyamatos szerpentinre számítson. Az utak rendkívül jó minőségűek, de roppant hánytatóak (főleg másnaposan).

 

Az őszi túra fizikailag elviselhetőbb, nincs állat hőség, de a víz meleg, nincs tömeg, könnyű parkolni, az árak legalább felükre zuhannak, egyetlen hátulütője lehet: előfordulhat már eső. Mi is így jártunk, fél napig esett, de inkább egy strandolás kihagyása, mint a negyven fokban hegymászás.

 

Hirtelen ennyi jutott eszembe, ha valakinek van kérdése, párszor még visszanézek. A szokásos link pár úti-fotóra mutat, (azon kevesekre, amelyeken nem szerepelnek a spanok) próbáltam a fájl megnevezéssel segíteni a tájékozódást, (információs gomb) bár nem állítom, hogy a strandok esetében ez minden alkalommal korrektre sikerült:

 

https://photos.app.goo.gl/hwoBLmqPrhh7SUUG6

 

szofi762 Creative Commons License 2021.09.15 -3 0 5908

Az olaszországi beutazáshoz kérik. De ellenőrzés a határon többek tapasztalata alapján egész nyáron nem volt. Hivatalosan a kompra is kérik. Tapasztalatok alapján itt sem ellenőrizték, de erre nem alapoznék... Azt olvastam szúrópróba szerűen ellenőriznek. A regisztrációs lapot mindenképp ki kell tölteni, arra jobban odafigyelnek.

Én csinálnék egy sima antigén tesztet. De persze az is megoldás hogyha érkezéskor ellenőriznek akkor ott a helyszínen csináltatsz egyet, bár ez biztos többe fog kerülni mint itthon. Most itthon 8500,-

 

Mi azt tapasztaltuk hogy közúton nem ellenőriztek sehol, kivéve az osztrák határt. Ott visszafelé jövet is láttuk hogy még éjjel fél egykor is több kilométeres sor volt a határon Bécs felé.

Előzmény: 400 Nm (5907)
400 Nm Creative Commons License 2021.09.13 0 0 5907

Jó napot. Próbáltam visszaolvasni de nem találtam pontos infót arról hogy komp ra szálláskor kérnek e oltás igazolást ? (Szputnyik van )

P.E.K.K.A. Creative Commons License 2021.09.01 -3 0 5906

Írok nekik FB-on,köszi.

Előzmény: rezeda9001 (5905)
rezeda9001 Creative Commons License 2021.08.31 -2 0 5905

Nagyon szívesen, sajnos autó nélkül nagyon bonyi távolságot megtenni a szigeten. Más utazási irodát nem próbáltam, az Is Arutas is egy random útjuk volt júliusban, de követésre ajánlom a fb. oldalukat, ott hirdetnek inkább, de érdemes beugrani hozzájuk személyesen, mert kapcsolatban állnak egymással az irodák és megszervezik az utadat ha csak egy mód van rá, akkor is ha ők nem indítanak arra a helyszínre csoportot.  Azért ilyen esetben minden telefonszámot be kell gyűjteni, hogy legyen kit hívni egy esetleges probléma esetén.

 

https://www.facebook.com/CattognoViaggi

Nyitvatartás: 9:00 – 13:00 és 16:30 – 19:00. Cím: Via Degli Orti, 1 07041 Alghero 

Szemben vannak a kikötővel, a Guarda di Finanza buszmegálló előttük van.

Előzmény: P.E.K.K.A. (5904)
P.E.K.K.A. Creative Commons License 2021.08.31 0 0 5904

Köszi,a tájékoztatást. Akkor ez valószínű nem fog összejönni. Amúgy úgy terveztem volna, hogy Algheroból valahogy eljutni Tempioba vonattal és onnan a kis vasúttal egy oda vissza kör,de látom a menetrend nem adja. Ezt inkább Palaus bázisra találták ki. Sajnos ez kimarad.

Más,láttam régebbi hozzászólásodban ajánlottál egy társaságot akikkel el lehet jutni Is Arutasra.

https://www.cattognobus.it/shop/

Nem látom,hogy foglalható lenne. Van esetleg másik társaság?

Előzmény: rezeda9001 (5903)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!