Keresés

Részletes keresés

Tamás Alex Creative Commons License 2015.09.27 0 0 5149

Felejtsd el a tömegközlekedést, NINCS vagy pocsék - nyugdíjba mész mire jön egy busz...! A reptéren bérelj, minimum 300 euró a kaució. Hátul a kajálda mögött van egy kis iroda, korrektek és ott 300 volt amit kártyán is fizethetsz vagy kp-ben. Mi kp-ben fizettük ez a legtisztább, amikor visszaviszed az autót épségben, megkapod a pénzedet és véget ért a történet! Tavaly Szicílián 2 hét múlva tették vissza a kártyánkra a pénzt...

Előzmény: tankoagota (5145)
Flower2000 Creative Commons License 2015.09.26 0 0 5148

Algheróból helyi buszjárattal be lehet menni a városba, az megbízható. De bejárni a szigetet tömegközlekedéssel nem ajánlott szerintem, mert átszállásoknál sokat kell várni például és ritkán mennek.

Nyári szezonban vannak buszok a szép beachekhez, de ilyenkor már nincs.

Előzmény: tankoagota (5145)
rezeda9001 Creative Commons License 2015.09.26 0 0 5147

Szia, én úgy láttam, hogy letét gyakorlatilag mindenhol van az olaszoknál, a letét összege pedig attól függ, hogy milyen kiegészítő biztosításokat kötsz az autóra. A fórumon olvasottak alapján úgy tűnt, hogy a brókercégeknél kötött kiegészítő biztosításokat nem nagyon veszik figyelembe, így én közvetlenül a kölcsönző cégnél intéztem mindent. Supercasco és superfurto biztosítást is kötve 300 eurós letétet kért a cég. Ezt elvileg zárolták a kártyámon, de amikor hazaértem sem a zárolás nyomát nem láttam, sem zárolt összegem nem volt :)

 

A tömegközlekedésről nem tudok mit mondani, mert az egy hétnyi autózás közben alig láttunk buszt :) A reptérről három lányt mi vittünk be a bérautónkkal Algheróba, mert egy órát kellett volna várniuk a buszra.

Előzmény: tankoagota (5145)
dundalk Creative Commons License 2015.09.23 0 0 5146

Kezd itt:
http://forum.index.hu/Search/showArticleResult?topic_id=9097129&aq_ext=1&aq_text=aut%F3b%E9rl%E9s

 

A kaució összege változó lehet kisebb vagy éppen nagyobb. keress fel egy autóbérléssel foglalkozó szolgáltató mint pl. autóbérlésonline.hu (de van még pár hasonló) add meg az igényeidet tedd fel a kérdéseidet és meg lesz a válaszod is.

Előzmény: tankoagota (5145)
tankoagota Creative Commons License 2015.09.23 0 0 5145

Szardiniara keszulunk kirandulni oktober 18-25 közt.Autót is bérelnénk a kérdésem az lenne,hogy minden egyes esetben kell hagyni kauciot az autóra es az milyen összegek szoktak lenni??Masik kérdésem hogyha nem berlunk autot tomegkozlekedes gördülékenyen működik?Algheroba fog erkezni a gépünk. Elore is köszönöm a válaszokat

szofi762 Creative Commons License 2015.09.23 0 0 5142

Hát, akkor nyilván jobban tudod  mint én. Csak abból indultam ki hogy mi voltunka  sziget déli részén 10 napot május közepén és még az is egész más volt mint júniusban. Persze Cagliariban minden nyitva volt, de a kisebb üdülőhelyeken, de még Villasimiusban is sok étterem, bár nem nyitott ki csak pl. hétvégén.  Ettől függetlenül az egyik legszebb utunk volt, alig voltak a szigeten!

Előzmény: aldilá (5140)
bubi54 Creative Commons License 2015.09.23 0 0 5141

Sziasztok! Jövőre, augusztus végén indulnánk Szardíniára, autóval. Két éve már jártunk az északi részen, mosz délebbre szeretnénk menni, a keleti oldalon. Apartmant vagy villát keresünk 4 felnőttnek, lehetőleg közel a parthoz. Ha van valakinek jó tapasztalata,szívesen várnám. Arbataxtól lefelé gondoltuk, önellátással.

aldilá Creative Commons License 2015.09.22 0 0 5140

Tèvedsz. Szardìnia ugyanùgy èli èletèt, kicsit fellèlegez, de a szigeten a szàrdok mèltòsàggal èlik èletuket ès unnepeiket. Karàcsonykor-szilveszterkor nem csak Magyarorszàgon vannak hatalmas bulik, hanem a sziget minden nagyobb vàrosàban. Turizmus is jelentos ès nyitva vannak az èttermek is, szàllodàk is ès tobb kemping is.

Előzmény: szofi762 (5138)
dundalk Creative Commons License 2015.09.22 0 0 5139

Azért nagy menekülés nem lesz, mondjuk a 10-15 fok is több, mint a 0C. Cagliari és Alghero azért lakott egész évben ott kell szállást találni.

Előzmény: szofi762 (5138)
szofi762 Creative Commons License 2015.09.22 0 0 5138

Hát, van egy olyan megérzésem hogy nem sok olyan emberrel fogsz találkozni aki szilveszterezni megy Szardíniára. Ez a gyönyörű strandok és a csodás pihenés szigete, de nem a szilveszteri buliké, bár ez puszta megérzés nem jártam ott szilveszterkor. Kérdés mi a cél. Ha pihenni akartok, nagyokat sétálni és elmenekülni a mínusz fok meg az embertömeg elől akkor nem rossz ötlet. De a sziget annyira a nyári szezonból él hogy arra számíts sok minden zárva lesz. 

Előzmény: Törölt nick (5137)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.22 0 0 5137

Sziasztok! valaki már szilveszterezett esetleg Szardinián közületek? Tapasztalatok?

dundalk Creative Commons License 2015.09.21 -1 2 5136

Kezd a visszaolvasással. Mondjuk, ha csak az első oldalt olvasod vissza már előrébb vagy.

Előzmény: H86Anna (5135)
H86Anna Creative Commons License 2015.09.21 -1 0 5135

Sziasztok!

Novemberben szeretnénk Szardíniára utazni. Minden hasznos tanácsot szívesen fogadnék! Köszönöm előre is!

mateus33 Creative Commons License 2015.09.15 0 5 5134

Néhány kép, van köztük telós, GoPro-s, meg rendes fényképezős is:)

 

CastelsardoCastelsardoCosta ParadisoCosta ParadisoCosta ParadisoBadesiPorto TorresCapo TestaLa PelosaApartmanunkHalvacsi:)

mateus33 Creative Commons License 2015.09.15 -2 3 5133

Na hát aug. 28 - szept. 4 között sikerült nekem is párommal egy csodálatos hetet eltölteni Szardínia szigetén.

Néhány hónapja kezdtem el olvasni a fórumot, itt találtam kirirgu (Karcsi) elérhetőségére, és néhány emailváltás után már tudtam, hogy nála fogom lefoglalni a szállást. Minden kérdésemre szívesen válaszolt, és rengeteg útitervvel, tanáccsal látott el.

 

Néhány szóban a szállásról és vendéglátónkról:

Az apartman komplexum Szardínia északi részén, Terguban van, 8 apartmanból áll, mindegyik modern, jól felszerelt, a mienkben pl. 2 klíma is volt, egy a hálóban és egy a nappali/étkezőben, de nem is nagyon kellett használni, jó volt a ház szigetelése. Mi egy Fiat Punto cabrio-t kaptunk ingyenes használatra, csak tankolni kellett bele:)

Emellett Karcsiék minden estére szerveztek közös vacsit a többi vendéggel, mi 3 estén csatlakoztunk, mikor olyan ételek voltak, amiket ritkán eszik az ember (vagy még ritkán se:): tengeri kígyó, fekete kagyló, languszta stb. korlátlan borfogyasztással, a hangulat garantált volt:)

Ez ugyan reklámnak tűnik, de hát tényleg teljesen el voltunk ragadtatva Karcsiék vendégszeretetétől és hozzáállásától.

 

A közlekedés még autóval sem volt egyszerű, a sok szerpentin megnehezítette a gyors haladást, át kellett értékelni az előzetesen tervezett kirándulásokat, így maradt az északi rész, hogy azért ne csak autókázásból álljon az egész nap.

Így került megtekintésre Alghero-tól végig a part mentén Porto Cervo-ig, persze különböző napokra szétosztva.

Szerintem a legszebb hely Costa Paradiso volt, ilyen partrészt még nem láttam, talán ezért is.

Amit sajnálok hogy kimaradt, az a La Maddalena szigetcsoport, ide is szerveztek kirándulást Karcsiék, de talán majd legközelebb.

 

Az árak nem voltak vészesek a boltokban (pl. Eurospin), a benzin ára viszont 1.5-1.6 euro között mozgott.

A szállásunktól pár km-re volt Lu Bagnu, na ott olyan pizzát ettünk, hogy azóta is visszasírom:) Árak 4-10 euro között, a legtöbb 7 euro volt.

 

Lehetne írni még sokat, de elfáradtam, inkább csatolok néhány képet.

Kobzoska Creative Commons License 2015.09.12 0 0 5132

Ja, azt hittem, hogy a repjegy árát beszámítjátok a szállás árába, vagy valami hasonló. :-))

bviki73 Creative Commons License 2015.09.09 0 0 5128

Lu Impostu

bviki73 Creative Commons License 2015.09.09 0 0 5127

La CalettaPorto IstanaSan Teodoro

bviki73 Creative Commons License 2015.09.09 0 1 5126

OroseioooPorto Cervo

bviki73 Creative Commons License 2015.09.09 0 0 5125

Orosei

bviki73 Creative Commons License 2015.09.09 0 0 5124

Capo TestaPalauStintino

bviki73 Creative Commons License 2015.09.09 0 0 5123

CastelsardoAlghero partjaBosa Alghero

bviki73 Creative Commons License 2015.09.09 0 1 5122

Sziasztok,

Mi is hazajöttünk 10 napos Szardíniai utunkról, aug 28-szept 07-ig voltunk a szigeten.

Wizz Air-rel utaztunk, minden rendben volt, 1,5 óra volt az utazási idő.

10 napból az első 5 napot Posada-n ( Budoni után van) a második 5 napot pedig Alghero-ban töltöttük.

1. nap: Érkezés, a szállás elfoglalása volt. http://www.hoteldonatella.it/Site/it/index.php, nagyon aranyos tiszta hotel, maga a helység egy kis nyugis falu, egy kilométerrel a tengertől.

2.nap: Posada és Olbia közötti partszakaszt néztük végig:  Budoni strandja—Porto Ottiolu---San Teodoro/La Cinta strand (itt megálltunk fürdeni, gyönyörű fehér homokos hosszú strand, kristálytiszta tengerrel)—Lu Impostu—Porto Istana (itt is megálltunk fürdeni), mindegyik strand gyönyörű volt, ajánlom mindegyiket J

3.nap: Olbia - Porto Cervo közötti rész néztük végig: Pittulongu—Golfo Aranci—Capriccioli (itt fürödtünk, aprókavicsos)---Spiaggia del Principe (egy meredek úton lehet megközelíteni az öblöt)

—Porto Cervo (hát tényleg látszik itt a gazdagság, ahogy közeledtünk a város felé, már más magas kategóriájú autókkal találkoztunk az utakon, maga a város aranyos, rengeteg hatalmas yacht-t de amúgy semmi extra, felültünk a kisvonatra (8 euró-30 perc) is, ami körbe vitt a városban majd az új kikötőben, plusz felvitt a milliomosok villái közé is (pl: Berlusconi)), ezen a részen is gyönyörűek a strandok.

4. nap: Ma pihis-napozos napot tartottunk, a La Caletta-i strandot választottuk, közel volt (3km) Posada-hoz, nagyon jó választás volt, hosszú-széles fehér homokos lassan mélyülős kristálytiszta vízzel, majd délután felsétáltunk a Posada-i várhoz.

Ugyanitt befizettünk egy hajókirándulásra is az Orosei-öbölbe, a Davis E Golia (http://www.davidegolia.it/it/home.php) társaságot választottuk, 45euro/fő volt.

Volt ott egy másik társaság is, ahol 50 euro/fő volt a kirándulás ára.

5. nap: Elmentünk a befizetett kirándulásra, előző nap azt mondták, hogy csak két helyen áll meg 2-2 órára a hajó - Cala Lunán és Cala Mariolunál, de miután elindult a hajó megszavaztatta velünk, hogy hol álljanak meg, és végül 3 öbölben kötöttünk ki– Cala Luna-1 óra, Cala-Biriola-1óra majd Cala Mariolu-2óra—itt volt lehetőség a cseppkőbarlangba is befizetni, 8 euro volt a belépő, őket kirakták a barlangnál, majd a maradék embert elvitték az öbölbe, majd visszamentek értük, és áthozták őket is így 1 órát tudtak még a parton napozni, fürdeni. Majd tovább ment a hajó egészen Cala  Goloritzé-re. Reggel 9-kor indultunk és este 18.00-ra értünk vissza, nagyon jó volt, nagyon szép ez a partszakasz. Folyamatosan ment a szórakoztatás, a zene.. :-) Annyi zavaró volt, hogy mivel sokan voltunk, lassan ment a ki és felszállás. Étkezés nem volt az árban, büfé volt a hajón, valamint 5euró ellenében be lehetett fizetni svédasztalra.

6. nap: Reggel kicsekkoltunk a Hotelból, mivel utaztunk a sziget másik oldalára Alghero-ba.

Elsőként Palauban álltunk meg, nekem tetszett, szép kis város, majd Capo Testa-nál---nagyon szép, érdekesek a kővek, gyönyörű a víz :-) majd folytattuk az utunkat az északi partrészen, sokkal zöldebb volt ezen a részen a táj. Badesi strandján álltunk meg fürdeni egy kicsit, ami szintén hosszú homokos part, majd Sassari-n keresztül érkeztünk meg Alghero-ba. A Residence Picalé (http://www.residencepicale.it/) apartmanban szálltunk meg, közvetlenül a parton, 2 km-re a központtól. Nagyon jó választás volt, tiszta nagy szobák, medence, jól felszerelt apartman.

 7.nap: Stintino-ba mentünk, kb. 13 órára értünk oda, rengetegek voltak, nagyon nehezen találtunk partokoló helyett, de sajnos, amit találtunk az sem volt jó (az út szélén egy bokor alatt tettük le a kocsit és nem a kék csík közé), mert megbüntettek minket 28,70 euro-ra (40 euro a rendes büntetés de ha 5 napon belül befizeted a postán akkor elengedik a 40%-át). Sajnos az idő nem nagyon kedvezett nekünk mivel mikor elindultunk még hét ágra sütött a nap, de mire odaértünk már jelentősen befelhősödött, így nem az a látványt adta :-( azért mi bíztunk a napban és maradtunk 2 órát, de nem volt változás így tovább álltunk a büntetéssel a nyakunkban Castelsardo irányába. Maga a város szép. Az elefánt sziklát sikerült elkerülnünk. :-(

 8.nap: Hát ezen a napon reggel 8-tól este 18.00-ig szakadt az eső, így a szálláson pihiztünk……

nem készültünk esernyővel, gumicsizmával. :-(

 9.nap: Végre elmentek a felhők és kisütött a nap, de a hőmérséklet visszaesett, 35-37 helyett ezután már csak 25-28 fok volt.

Alghero-ban strandoltunk, itt is hosszú homokos a part, a város meg egyszerűen gyönyörű, nekem nagyon tetszett, iszonyúan hangulatos, minden nap 2-2km (20 perc volt kényelmes tempóban) sétáltunk a városközpontba és vissza :-)

10.nap: Ma szintén felhős időre ébredtünk, szerencsére esőmentes volt. A strandolás kilőve, így gondoltunk egyet és leautóztunk Bosa-ba, tényleg fantasztikus a parti út, ami levezet a városba, napsütésben gondolom még szebb lett volna, de így is nagyon tetszett nekünk, érdemes végig menni a kb 1,5 órás úton, ami kb 50km. A város is - háttérben a várral - gyönyörű volt.

11.nap: hazautazás napja, még 12 óráig tudtunk fürdeni és napozni, hiszen felhőmentes időre ébredtünk :-)

 

A közlekedés olaszos :-), a legtöbb helyen csak 50 km/h lehet közlekedni, rengeteg a kanyar, így a távolságok időben 2* tovább tartanak, sokkal nagyobb idővel kell számolni.

Vásárlás: mi mind a két oldalon az Auchan-ban és az Eurospin-ben http://www.eurospin.it/   vásároltunk, amit vettünk (tészta, szószok, saláta, tengeri herkentyűk...) nem volt drágább, mint itthon.

Az éttermi árak eltérőek, egy pizza kb 7-12 euro, a tészták 10-15 euro, a többi egy tál étel 15-25 euro között mozognak, szervízdíjjal számolni kell (1-2 euro/fő).

Autót a Firefly-on keresztül béreltük. Egy közvetítő oldalon foglaltam le még itthon egy ford fiesta vagy hasonló kategóriájú autót plusz sofőrrel, mikor megérkeztünk kb. 30 perces várakozás után kaptunk egy Ford c-max 1,6 disel típusú autót, full tankkal kisebb sérülésekkel, de újszerű állapotban.

1510 euro kaukció-t szerettek volna kérni, de én nem akartam, hogy ennyit zároljanak, ezért inkább kértünk full biztosítást, ami plusz 284 euro-ba került, de még így is leblokkolt 400 euro-t a számlámon plusz biztosítéknak (bírságok, a full tank miatt).

Az autó szuper volt, a Dizel: 1,31-1,54 euro, a benzin 1,40-1,70 euro között volt kutakként eltérően.

Mi nagyon jól éreztük magunkat, a sziget gyönyörű, mindegyik öböl, amit láttunk vagy ahol fürödtünk kristály tiszta, a táj változatos, hegyes dombos…

Nagyon sok turista volt, de nem volt egyáltalán zavaró. :-)

Nekünk ennyi fért bele a 10 napba :-)

abdul2 Creative Commons License 2015.09.08 0 0 5121

Santa Maria di Navarresse-ben is van kikötő, szerintem ott is lehet bérelni. Google keresés alapján biztos, de személyes tapasztalat nincs. Sok kis hajó van ott is;) és akkor nem kell átmenni a hegyi úton.

Előzmény: Livcsi30 (5120)
Livcsi30 Creative Commons License 2015.09.06 0 0 5120

Sziasztok!

Oktòberben érkezünk két hétre. Az elsö héten Muraveraban vagyunk. Innen szeretnénk megnézni az Orosei öbölt, motorcsònakkal. eddig csak Cala Gonone-ban talàltam kölcsönzöt. Tud valaki esetleg az öböl déli részén is valami lehetöséget, Baunei környékén? Csak mert Baunei csak màsfél òra az ùt kocsival, mìg Gonone-éig pont hàrom òra.

Köszi a segîtséget.

 

 

bviki73 Creative Commons License 2015.08.25 0 0 5119

Sziasztok,

 

Tudnátok segíteni hogy a Bidderosa Nemzeti parkba hogyan lehet előre foglalni jegyet--neten, email, telefon, vagy a helyszínen-- előre is köszönöm. :-)

secatt Creative Commons License 2015.08.24 0 0 5118

Sziasztok,

Tudnatok javasolni koltseghatekony megoldast a Magdalena szigetcsoport megtekintesere? Klasszikus Palaubol indulo hajoutra gondolok, olcsobban mint amit a google talalatok ajanlanak... Mi most epp itt vagyunk, gyonyoru minden...Bocs az ekezetek hianyaert.

tucsok13 Creative Commons License 2015.08.22 0 0 5116

Bocs, Orgosolo nevét elírtam.. lehet hogy màst is, nem megy az olasz és a szárd:-)

Előzmény: tucsok13 (5115)
tucsok13 Creative Commons License 2015.08.22 0 1 5115

Sziasztok.

 

Először is ezúton ismét köszönöm mindenkinek a hasznos tanácsokat amit első Szardínián töltött nyaralásunk előtt direktben és indirektben kaptam:) Most, a nyaralás utolsó estéjén röviden összefoglalnám a tapasztalatainkat, hátha másnak is jól jön.

Szóval: mivel  júniusban volt szerencsénk egy nagyon „menős” nyaraláshoz az USA-ban, most kifejezetten nem az volt a cél hogy mindent megnézzünk, inkább  lusta, családi pihenést terveztünk. Két gyerkőccel  - 4,5 és 12,5 évesek – indultunk útnak.  Szardíniát akciósan, olcsón, hirtelen felindulásból foglaltam, amikor elindult a wizz járata, bevallom, voltak kétségeim hogy megfelelő választás volt-e. A tengerpartot mérsékelten szeretjük, a tömeget kifejezetten utáljuk – szóval voltak fenntartásaim, de gondoltam, egyszer ezt is meg kell nézni. Minden forrás azt írta hogy Szardíniára az jöjjön, aki  nem a kultúrát keresi hanem a tengerpartot és a túrázást (nah nekünk egyik sem a kedvencünk, inkább várost néztünk, mind túráztunk) illetve hogy augusztusban eszünkbe ne jusson, mert hatalmas tömeg van. Nekünk a szabadság és az iskolakezdés eléggé behatárolja, így bevállaltuk, és nem bántuk meg!

Röviden összefoglalnám a tapasztalatokat:

Közlekedés, autó

Az Alghero-i reptér elképesztően kicsi. A csomagjaink kb. azonnal megjöttek és 5 perc múlva már a bérautósnál álltunk. Rentalcars foglalás, sima biztosítással. A Sicily by car-nál ránézésre 3 órás sor, az egész reptér oda várt, mi az Europcar-nál foglaltunk egy Renault Megane-t. Gyerekülést hoztunk, olcsóbb volt kifizetni egy bőröndként (és megpakolni cuccal) mint itt bérelni. Kb. 5 perc alatt sorra is kerültünk, egyébként mindenhol így haladt a sor, kivéve a már említett irodát ahol állítólag (rákérdeztem a mi ügyintézőnknél) egész nap így áll. Szóval mintegy negyed óra leforgása alatt kezünkben volt egy Mercedes C kombi, automata váltós kocsi kulcsa, mert az ügyintéző szerint „ebben elférünk”. Fullos a kocsi, hatalmas navigáció, különböző fokozatokban lehet vele haladni – mi Eco módban használjuk, eddig 1x tankoltunk, az utolsó nap, 5.8-as átlagfogyasztást tud a helyi viszonyok közt.. kb 650 EUR volt a deposit.

Az autó az 1 hétre 330 EUR volt, ennél voltak sokkal olcsóbbak kisebbek – azt hiszem 200 EUR-tól indult, de nekünk ez nagyon bejött. A látottak alapján a Sicily by car-t ha egy mód van rá, kerülném – vagy ha mégis az a legjobb, akkor, míg a család a bőröndökre vár, a családfő robogjon előre sorba állni...:)

A közlekedés érdekes- vannak új építésű, már majdnem autópályának tűnő utak, de jellemzően leginkább főutakon lehet haladni. Nincs nagy forgalom sehol, a tengerpartokon is simán lehetett parkolni, legfeljebb az ingyenes részen már nem volt hely. (3-5 EUR/nap). A táj nagyon szép, néha érdemes letérni a főútról (mi rendszeresen megtettük), így érdekes tájakat, állatokat lehet felfedezni. Nem olyan őrültek, mint Szicíliában vagy Nápolyban, és az utak sem olyan hajmeresztőek, mint pl. Montenegroban vagy Szerbiában – de az biztos, hogy a távolságok időben sokkal nagyobbak, mint amit elsőre gondolnánk..  (60-70-es átlaggal érdemes számolni óránként)

Árak

Azt olvastam drága, ehhez képest kellemes meglepetés ért. Nem rosszabb, mint Olaszországban bárhol, sőt, Toscana szerintem drágább. Idefelé úton megálltunk Nuoro-ban a Lidlben vásárolni, ill. Cagliariban meglátogattunk az Auchant, nagyon jó minőségű cuccokat lehet kapni elfogadható áron. (nem otthonhoz hasonlítom, hanem egyéb olasz tapasztalatainkhoz) A helyi supermercato-k választéka is elfogadható, de azért a Lidl és az Auchan árban-választékban nagyságrendileg jobb. Mi sokat főztünk, nagyszerű alapanyagokból gyorsan elkészül a finom menü, de az éttermek sem drágák. A szárd gasztronómiáról nem tudok nyilatkozni, valahogy elkerült minket – a tengeri ételekre vágyó uramnak csalódás volt, a gyerekek a pizzát imádták mindenütt.  Olaszországban ettünk már olcsóbban jobbat, de elfogadható és messze nem olyan drága, mint pl Spanyolország egyes részein. Nekem semmi extra azon kívül, hogy nagyon jók az alapanyagok és jó cuccból könnyű jót főzni...  

Üzemanyag 1,3 EUR a dízel, 1,4 a benzin, elvben plusz 0,2 EUR, ha kiszolgálnak. Este 8-kor senki nem akart már kiszolgálni, szerencsére.

Szállás

Fantasztikus apartmant találtunk Arbatax szélén. Teljes felszereltség, hatalmas nyugalom, medence, parkoló, nagy terasz... jó volt esténként főzni együtt, kinn enni a teraszon. Sokat lehet azzal spórolni, ha apartmanban van a szállás főzési lehetőséggel, nem kötelező az étterem.  Mi többnyire nem éreztünk késztetést a házon kívülre, este 8 után lehet elmenni enni, előtte siestáznak – mi 6-7 körül szeretünk vacsizni. A siesta egyébként nagyon vicces, fel  lehet venni a ritmust és úgy mozogni, ahogyan ők – vagy pont fordítva, akkor menni strandra, amikor mindenki elmegy siestázni... du 1-2 körül bárhol volt parkolóhely :) Nekünk az este 8 utáni vacsorát nem sikerült megszokni a gyerekek miatt.

A program

Arbatax-ban szálltunk meg végül, hosszú hezitálás után. Azt mondták iparváros – hááát, inkább városka... nagyon csendes.. mi a kertvárosi részén laktunk. Még lesz egy éjszakánk Alghero-ban.. Arbatax  semmilyen, de  lokáció szuper a könyék felfedezéséhez, nem bántuk meg.

Ami belefért a szűk egy hétbe: Arbatax környéke (vörös sziklák, strandok:  Arbatax strandjai, Lido di Orri, Cea; Cala Gonone-ba a hegyen át mentünk, hajót béreltünk, Cala Luna, Cala Goloritze, stb. hajóval; Orseolo graffitik; 2 nuraghe a közelben; Cala Rea, Cagliari városnézés). Holnap még megpróbálunk bejutni a Bidderosa nemzeti parkba, majd Bosa érintésével megyünk Alghero-ba, ahol megnézzük a várost a másnapi hazautazás előtt.

Általában

Pozitívan csalódtunk – ezen a környéken egyáltalán nincs tömeg, amivel riogattak, gyönyörűen lehet közlekedni, strandolni, parkolni. Meglepett, hogy a hely mennyire ideális túrázáshoz, sportokhoz – sajnos nekünk ez most nem pálya, de később visszatérünk talán emiatt is.

Tetszik a sokféleség – millió féle strand / partszakasz van, mindenki megtalálja az ízlésének megfelelőt. Mi nem vagyunk nagy tengeresek, de határozottan jól éreztük magunkat a parton is, gyerekek elfúrtak a homokban. Gyönyörű a tenger, (ilyen kék nincs is!) tényleg, Európa egyik legszebb tengerpartja – ezzel együtt a Karib tengerhez azért nem hasonlít. Nem láttam őrült nagy különbséget a felkapott, „híres” strandok és a helyiek között, talán azt, hogy itt kisebb a tömeg – a sziklák, a  homok, a víz ugyanolyan gyönyörű itt is..  

Az időjárással szerencsénk volt, egész héten kb 28-30 C, néha felhős, de inkább napos. Este hűsítő 18-20 C, a tenger hőmérsékletes ideális, 28 C lehet. Floridában voltunk júniusban, majd otthon a rekkenő nyár – ehhez képest itt egyáltalán nem volt hőség, kifejezetten kellemes volt a levegő és a víz hőmérséklete. Ideális nyaralós idő:)

Amit mindenképp javasolnék másnak:

Hajóbérlés az Orosei öbölben

Letérni a sztrádáról néhány helyen, megnézni a vadmalacokat, szamarakat a hegyen.

Szárd sajtok, jóféle olasz felvágottak, pizza

Ami kimaradt:

Barlangok (sokat láttunk korábban, most rövid volt rá az idő)

Trentino Verde – 1 napos kirándulás lett volna, ez most nem fért bele

Északi partvidék (Porto Cervo, Costa Smeralda, Maddalenas Island) – nem volt értelme innen felautózni, ráadásul valószínűleg ott tényleg tömeg van.. legközelebb. Mert valószínűleg lesz legközelebb:)

Lóhús – bár majdnem benéztem egy helyen és lóból készült a steak-em:)

És most kb. ott tartunk, hogy jövőre is visszajövünk egy hasonlóan lusta nyaralásra, talán ide Arbatax környékére, talán északra... 

 

Bocs, hosszú lettem...de hátha hasznos a készülődőknek :)

fodliz Creative Commons License 2015.08.21 0 0 5114

Szia!

 

Fél 10-re kellett odaérni, de szerintem előtte nap menjetek el lefoglalni, hogy biztosan legyen hely. Akkor el is mondják hány órára érjetek oda.

Előzmény: bviki73 (5110)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!