Keresés

Részletes keresés

abdul2 Creative Commons License 2014.07.29 0 0 4181

Nem, ez a személyjegy oda-vissza. Illetve arra majd figyeljetek, hogy ebben az időszakban már nem jár mindkettő komptársaság (tapasztalataim szerint a Moby nem).

Egy nap így is megy kettő-három délelőtt oda és kettő-három délután/este vissza, de érdemes biztosra menni a menetrenddel.

 

Hajókirándulások áprilisban is vannak, tehát ezzel nem lesz gond. Az árak pedig tényleg ennyibe kerülnek, ebből túl sokat nem hiszem, hogy lehet alkudozni. (A tapasztalat alapján akkor lehet, ha tudtok olaszul jól...)

 

Busz menetrenddel kapcsolatban nincs tapasztalatom, de én még mindig nehezen tudom elképzelni saját jármű (autó, motor) nélkül ott a normális és hatékony logisztikát... Gondolkozzatok inkább autóbérlésben szerintem.

Előzmény: R.Kata (4180)
R.Kata Creative Commons License 2014.07.29 0 0 4180

Sziasztok!

 

Átnyálaztam a fórumot, kifolyik a szemem :)

 

Október elején mennénk Szardíniára, és lenne kérdésem: Bonifacioba mennyibe kerülne a hajójegy Santa Teresa Galluraból? Itt valaki írta, hogy hármuknak 150 EUR volt. De ez autóra vonatkozik, gondolom. Mi csak ketten mennénk, autó nélkül, így mennyibe kerülne? Illetve milyen gyakran járnak a hajók okt. elején?

 

Szardínián ilyen utószezonban vannak még hajókirándulások (0,5 - 1 naposak)? Láttam, hogy Palauból a Maddalena-szigetekre 35 EUR / fő. Ennél olcsóbb nincs?

 

A buszközlekedés mennyire megbízható (a menetrendet mennyire tartják)? 

 

Köszönöm a segítséget előre is! 

Törölt nick Creative Commons License 2014.07.29 0 0 4179

Akkor nem indult túl jól a nyaralásotok.

Azt lehet tudni, hogy melyik cég volt az a végén, akinél béreltetek?

Előzmény: okinayab (4177)
jadrolinija Creative Commons License 2014.07.29 0 0 4178

Sziasztok, hirtelen felinduläsbol vettem ket jegyet Bratislava- alghero aug 14-21.

a terv az, hogy berelünk egy kocsit, viszünk egy mini sätrat es bejärjuk a nyugati részt. (a homokos illetve sznoris tengerpartok hivei vagyunk)

 

elsö ejjel nekünk is jo kesön landol a gép. tudtok esetleg vmi helyet ahol kenyelmesen lehet pär órät durmolni? (Vmi häboritatlan park stb?) Sok cuccunk nem lesz (ryanair fapad) és eléggé hätizsäkos fazonok vagyunk.

 

Az autobérlést sztem ott fogjuk megejteni majd ugy spontän.

Motorbérlés is eszembe jutott, ezt mennyire ajänljätok? Gondolom a motyok miatt nem igen. Jogositvänyt ellenöriznek?

Gyorshajtäs stb mennyire veszélyes? Lopäsok?

 

Ut mellett ha az ember fogja magät és megalszik jär érte vmi szankció?

 

Esetleg vmi tuti tipp ami must have on szardinia?

ne haragudjatok, de nem sok idöm lesz ätnyälazni a forumot :(

 

okinayab Creative Commons License 2014.07.28 0 0 4177

Megjöttünk Szardiniáról,remek volt. Algherótól Portó Cervóig sikerült bejárnunk a szigetet, Nekünk nagyon bejött ez a rész,de nem kizárt,hogy a délit is szeretnénk egyszer megnézni. A strandok közül van ami nem jött be,pld. Badesi nem az esetem meg az ilyen hosszú nagy homokosok,viszont Costa Paradiso nagyon tetszett,meg a Maddalena szigetek körüli hajózáson meglátogatott beachek mindegyike.

Az autóbérlés viszont katasztrofálisan indult. A Rentalcars-nál foglaltunk itthonról kiterjesztett biztosítással,tehát az önrészt is biztosítottuk. A Firefly nevű cégnél biztositották az autót. Levonták a teljes összeget,bérlést,biztosítást,mindent 6 napra. A reptérről telefonáltunk érkezéskor,jöttek értünk,egy órát álltunk sorba mire foglalkoztak velünk. Elővettük a kinyomtatott foglalást,bankkártyát,mindent,erre ránéztek a kártyámra és közölték,hogy ez nem jó,mert nem hitelkártya. A kérdésre,hogy akkor most mi van,közölték hogy passz,se kocsi se pénz. Mondtuk hogy kápében letesszük a kauciót,a kártyán is volt pénz rendesen,de elhessegettek,hogy telefonáljunk a brókercégnek és menjünk a fenébe. Mondtuk hogy kötünk velük is ott a helyszinen totál biztosítást,hogy ne kelljen kaució,de nem voltak hajlandóak semmire. Visszavittek a reptérre nagy kegyesen,ott 4 kölcsönzőnél próbáltunk autót kölcsönözni,mindenhol elfogadták volna a kártyámat..a legolcsóbbnál aztán kibéreltünk egy autót,ugyanannyiért mint itthonról a Rentalcarstól,teljes biztositással.Nem kértek kauciót,csak felirták a kártyám számát,kápében kifizettük a kölcsönzés díját és vihettük a vadiúj autót.

Hát ennyi. Godolom átérzitek az első óráinkat Szardinián.

Flower2000 Creative Commons License 2014.07.28 0 0 4176

Nem tudom, de Korzikára innen érdemes átruccanni.

Előzmény: mazsola0808 (4175)
mazsola0808 Creative Commons License 2014.07.22 0 0 4175

Santa Teresa Gallura-ból ment valaki La Maddalena szigeteki kirándulásra? Mert ha már itt helyben vagyunk akkor inkább innen mennénk. 

Köszi :) Hamarosan küldök élménybeszámolót :) 

il titolo2 Creative Commons License 2014.07.21 0 0 4174

másnap délelőtt kihozták Bari Sardóba:) gondolom akkor meg is vártak volna...

Előzmény: Törölt nick (4173)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.21 0 0 4173

Ha beesel éjfélkor, akkor biztos nem találsz nyitva egyet sem, de ha jelezd előre, hogy mész, akkor (természetesen plusz pénzért) várni fognak rád, és viheted az autót.

Előzmény: il titolo2 (4172)
il titolo2 Creative Commons License 2014.07.21 0 0 4172

mi 22.15-kor szálltunk le Cagliariban,de ott már akkor nincs

ettől Algheroban még nyitva lehetnek,biztos rajta van a honlapjukon

 

Előzmény: rebkaa (4170)
okinayab Creative Commons License 2014.07.19 0 0 4171

Én úgy tudom,hogy át lehet venni bármikor,csak valami plusszt számolnak érte. Hogy mennyit,az a foglaláskor kiderül.

Előzmény: rebkaa (4170)
rebkaa Creative Commons License 2014.07.19 0 0 4170

Sziasztok, 

Nézegetem ismét Szardiniát október elejére.

A gép viszont éjfélkor száll le Algehróban. Szerintetek át lehet még venni kölcsönzőnél ilyenkor is autót?

Vagy ha nem akkor 1. éjszaka alszunk a városban. Közlekedik későn is busz a reptérről?

Léna007 Creative Commons License 2014.07.19 0 0 4169

40 Euro volt így, tehát 35 lett volna eredetileg, ha ott foglaljuk helyben Palauban. A társaság nevére nem emlékszem, de az az ismertebb volt, amiről itt írta valaki, hogy 10%-os kedvezményeket osztogatnak az olbiai Auchanban hozzá. 

Előzmény: Léna007 (4168)
Léna007 Creative Commons License 2014.07.19 0 0 4168

Bocsánat, csak most olvastam, pár napig nem néztem be ide. 

Mivel az utolsó napunk volt, nem mertünk kockátatni, hogy csak oda menjünk Palaube és talán későn érünk oda és nem kapunk már jegyet vagy lekéssük a hajót, így megvettük a jegyet előre a hotel utazási irodájában előző este, 5 Euroval többet kértek így fejenként, mintha ott vettük volna. Az alább belinkelt beszámolómban pontosan le van írva, most fejből nem emlékszem, utána kell nézzek. 

Előzmény: mazsola0808 (4166)
okinayab Creative Commons License 2014.07.18 0 0 4167

Ahogy Lénát "ismerem" egyéni szervezés volt...

Előzmény: mazsola0808 (4166)
mazsola0808 Creative Commons License 2014.07.18 0 0 4166

Szia!

Mi most indulunk párommal nyaralni és szeretnénk menni a La Maddalena szigetek köré nyaralni. Megkérdezhetem ,hogy Ti kikkel voltatok és milyen árban volt? 

Köszönöm :) 

Előzmény: Léna007 (4120)
Davevp Creative Commons License 2014.07.18 0 0 4165

Köszönöm a tippeket, akkor szerintem áttervezzük az útvonalat, és csinálunk egy 2-3 szállásos körutazást inkább, ami Cagliari-ból indul, majd a keleti part felé vesszük az irányt.

il titolo2 Creative Commons License 2014.07.18 0 0 4164
szofi762 Creative Commons License 2014.07.18 0 0 4163

Cagliari nem rossz, mi egy fél napot töltöttünk ott, jó volt, de pont elég is volt, egy hétig biztos nem laknék ott. Ráadásul láttam a Poetto strandot, hát az egyik legkevésbé szép a szigeten...

Villasimiust ajánlom én is, azon a részen gyönyörű partok vannak, akármelyik irányba indulsz el, egyik szebb mint a másik. . A városka kicsi de vannak kellemes beülős helyek. De Szardínia alapból nem az a bulizós, éjszakázós hely. A legnagyobb élet ilyen szempontból a Costa Smeraldán van.

Mondanám hogy tudok egy tuti jó szállást Villasimiusban de az egyik ismerősöm már lecseszett hogy ne ajánlgassak neki olyan hotelt ahol 240 euróba kerül egy éjszak. Mi pár évvel ezelőtt májusban 68 euróért aludtunk ott...

Előzmény: Davevp (4160)
Schaan Creative Commons License 2014.07.17 0 0 4162

Egyetertek, Szardinia nekem is a tengert es a granitsziklakat jelenti, en Eszakon voltam...szerintem, ha az ember varosra vagyik, menjen inkabb Romaba vagy Firenzebe.

Előzmény: il titolo2 (4161)
il titolo2 Creative Commons License 2014.07.17 0 0 4161

nincs baj,de az embernek Szardíniáról a türkiz tenger,sziklák jutnak eszébe:)

voltunk mi is Cagliáriban ,szép az óváros,csodás felülről a kilátás körbe a tengerre....szép a dóm,az amfiteátrum a siracusaihoz  képest nulla,-pedig ott is van már műanyag és vas szék az előadások miatt--nem lehet parkolni,csak fekete üldöz hogy oda állj be.       ...de ettől még másnak bejöhet:)

Előzmény: Davevp (4160)
Davevp Creative Commons License 2014.07.16 0 0 4160

Szia!

 

Mi a baj a belvárosi panzióval? Mi azért gondoltunk erre, mert így lesz lehetőségünk éjszakába nyúlóan is sétálgatni a belvárosban, ellenben a part sincs messze (Poetto, 2km). A szállásunk még díjtalanul visszamondható, szóval nincs kőbe vésve semmi sem :)

Előzmény: il titolo2 (4159)
il titolo2 Creative Commons License 2014.07.16 0 0 4159

én biztosan nem laknék Szardínián egy belvárosi panzióban:(

akkor Villasimus,vagy lent Pula környékén,de inkább Olbia mellett!nem csak Porto Cervo van csilliárdokért...

Előzmény: Davevp (4156)
Davevp Creative Commons License 2014.07.15 0 0 4158

Szia Léna!

Olvastam a blogod, egészen gazdag leírás :)

Akkor megnyugodtam a déli vidék miatt. Mindenképpen el akarunk majd menni a dél-keleti csücsökbe, illetve a sziget közepe felé is tervezünk elkalandozni. Mivel repülőgéppel fogunk menni, ezért korlátozott a kapacitásunk: strandoláshoz való sátrat lehet valamerre bérelni, vagy akár vásárolni (Decathlon, ilyesmi)?

Előzmény: Léna007 (4157)
Léna007 Creative Commons License 2014.07.15 0 0 4157

Szia Davevp, ilyet én írtam, és ezt nem biztos, hogy már érzékelné. Mi előbb egy hetet voltunk északon és ott nagyon szép volt a vidék és sok eldugott nyugis hely volt, ezután sokkolt, ahogy leértünk Cagliárihoz és mindenütt a nagy ipartelepek, olajfinomító, kikötő fogadtak, de ezt csak erre a környékre írtam, ettől még délen pl. Villasimius felé csodálatos helyek vannak. Ez csak egy benyomás volt, és nem az egész déli részre jellemző. :-)

Előzmény: Davevp (4156)
Davevp Creative Commons License 2014.07.15 0 0 4156

Sziasztok!

 

Szeptemberben közepén mennénk nászútra a szigetre. Első körben a következőt néztük ki: repülővel Cagliari, majd a belvárosban panzió, autóbérléssel. Viszont, most, hogy utánaolvasgattam, elbizonytalanodtam: érdemes a sziget déli részére menni, vagy inkább a két másik reptér környékén nézzünk szállást? Dél az tényleg iparosabb, s ezáltal természeti élményekben is kevesebbet ad? 

'szti Creative Commons License 2014.07.14 0 0 4155
Előzmény: d.tim (4154)
d.tim Creative Commons License 2014.07.14 0 0 4154

Köszi, de az a baj, hogy ez a könyv is csak előjegyzésre van, ha van... Más ötlet?

'szti Creative Commons License 2014.07.14 0 0 4153
Előzmény: d.tim (4152)
d.tim Creative Commons License 2014.07.14 0 0 4152

Sziasztok! Valaki nem tudja, hogy hol lehet beszerezni magyar nyelvű utikönyvet? Sehol sem találok!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!