Keresés

Részletes keresés

bilek Creative Commons License 15 órája 0 0 7540

Ez nagyon jó, köszönöm én is.

Egyébként a gugli térkép tökéletesen tervez gyalogutat Velencében.

Annyi, hogy az égrelátás korlátozottsága miatt baja lehet néha, de addig a pár másodpercig sima térképként használható.

Előzmény: llaci10 (7539)
llaci10 Creative Commons License 15 órája 0 0 7539

Így meg a nagyíthatósága nem tudom hogy oldható meg.

De itt akit érdekel, megnézheti jó nagyban. (Remélem)

http://www.ravinenkartor.se/show_map.php?user=Charlotte+Watson&map=236

llaci10 Creative Commons License 15 órája 0 0 7538

Na, ez nehezen jön össze, most meg a felirat maradt le.

-Diaa- Creative Commons License 15 órája 0 0 7537

Köszi! :) 

Előzmény: FLaci (7506)
llaci10 Creative Commons License 16 órája 0 0 7536

Csak a térkép maradt le. :-)

llaci10 Creative Commons License 16 órája 0 0 7535

Egy meglehetősen pontos /tájfutó/ térkép Velencéről. Ha valaki szereti a térképeket, jól használhatja, hisz minden /fa, csorgókút, zsákutca, stb./ rajta van. Sajnos a pályát /Lila vonallal összekötött számozott körök/, és a többnyire girbegurba zöld teljesített GPS útvonalat nem tudtam levenni. De legalább látszik, hogy két pont közötti egyenes helyett hogy lehet valójában eljutni. (Ajánlott példa 10 - 11)

A leggyakrabban zsúfolt utakat is ábrázolja halvány vörös fedéssel, illetve a fedett utakat halvány szürkével.

Néhány nevezetes helyet utólag feliratoztam. (Tájfutó térképen nem szokás a felirat)

Remélem, jól nagyítható !

vélemény Creative Commons License 18 órája 0 0 7534

A gyalogos utakkal az a baj, hogy nem látják a Canale Grande palotait. A legszebb paloták ott vannak és többnyire csak csatornára néző oldaluk az igazán gyönyörű, csak az van márvánnyal borítva. Szóval még egy szavazat a" legalább egyik irányban vaporettoval" megoldásra. Visszafelé lehet gyalogolni, lehetőleg a hangya út kikerulesevel.

papanick Creative Commons License 19 órája 0 0 7533

Ha gyalogoltok akkor ne a Rialto fele menjetek ( a Cannaregion át), hanem a Santa Croce negyeden át és az Accademia hídon a San Marco fele. Kicsit kevesebb "hangyával" találkozhattok és némileg velencésebb helyeken is járhattok, pl a Campo Santa Margherita. Visszafele meg mehettek a jártabb úton. Mindehez nem kell sok elég egy eldobható turista térkép vagy egy telefonos app. Én mindenképpen vinném valamelyiket, nem hagyatkoznék csak a sárga táblákra.

Előzmény: SAMCRO81 (7532)
SAMCRO81 Creative Commons License 1 napja 0 0 7532

58 éves rendszeresen túrázik. Köszönöm a sokat segítettetek! Cserébe, ha Normandiába készültök forduljatok hozzám bizalommal. 

Előzmény: auray1 (7531)
auray1 Creative Commons License 1 napja 0 0 7531

Ha anyukád nagyon idős, mindenképpen a vaporettót válasszátok. A szűk és kanyargós utcákba beszorul a meleg és a tömeg. Ugyanakkor állandóan lépcsőzni kell a kis hidakon, amik a csatornák fölötti átjutást biztosítják.

Előzmény: SAMCRO81 (7526)
cscs0827 Creative Commons License 1 napja 0 0 7530

Ez a "tömeg és hőmérséklet" úgy hangzott, mint egy fizika példa:)))

Előzmény: cscs0827 (7529)
cscs0827 Creative Commons License 1 napja 0 0 7529

Egy órával korábban még sokkal prektikusabb lenne tömeg és hőmérséklet szempontjából is.

De persze tényleg nem akarom beosztani az időtöket:)))

Előzmény: SAMCRO81 (7528)
SAMCRO81 Creative Commons License 1 napja 0 0 7528

Veronában fogunk aludni, reggel 7 magasságában tervezek indulni, szerintem 8-fél 9 körül Velencében leszünk. 

Előzmény: cscs0827 (7527)
cscs0827 Creative Commons License 1 napja 0 0 7527

Próbáljatok úgy időzíteni, hogy korán reggel érjetek oda, rakjátok le a kocsit és még a nagy tömeg és a nagy meleg előtt érjetek a térre. Egy korai vaporettón még azt a luxust is megengedhetitek magatoknak, hogy a nyitott részen legyetek az orrban és így hajókázzatok be a Szent Márk térre. Mire jön a nagy tömeg, addigra ezeket az amúgy zsúfolt helyeket végig tudjátok járni és utána letérhettek a hangyaútvonalról, kereshettek kevésbé zsúfolt, de szép és hangulatos helyeket.

Előzmény: SAMCRO81 (7526)
SAMCRO81 Creative Commons License 1 napja 0 0 7526

Köszönöm szépen a válaszokat és a tanácsokat. Feleségem már bejárta a várost, igazából anyukám miatt megyünk csak be, a fő cél a Szent Márk tér, a Dózse palota és a Sóhajok hídja. Remélem ennyi belefér az időbe?

cscs0827 Creative Commons License 1 napja 0 0 7525

Valahol a lelkem mélyén meg tudom ám érteni ezt a személetet is. Nem biztos, hogy az ember visszajut még egy adott helyre valamikor, úgy gondolja, hogy inkább lásson belőle egy kicsit, mint semmit. Néha saját magammal is kimondottan kegyetlenül szigorúnak kell lennem, hogy egy-egy úton ne essek ilyen hibába. Mikor tervezni kezdek egy utat, az első elnagyolt vázlatban mindig kb minimum háromszor annyi program szerepel, mint amennyi alapesetben beleférne úgy időben, mint anyagilag. De aztán le tudom magam dumálni sokmindenről. Épp tegnap húztam még ki egy teljes délutáni programot a nyári utitervemből, pedig 17 nap múlva indulok, mégis meg tudtam tenni, bár nem esett jól.

Előzmény: bonnita (7523)
janka72 Creative Commons License 1 napja 0 0 7524

Jaj... (Azért annyira szeretném, ha egyszer hallgatnának ránk az olvtársak, nem? Én eddig mindig megfogadtam, amit itt ajánlottatok és soha nem bántam meg... Mindegy, nem vagyunk egyformák.)

Előzmény: bonnita (7523)
bonnita Creative Commons License 1 napja 0 0 7523

A márciusi toszkán út megrendelőjét alig bírtam lebeszélni, hogy  oda vagy visszafelé ugorjunk már be Velencébe :)

Előzmény: cscs0827 (7521)
cscs0827 Creative Commons License 1 napja 0 0 7522

Most látom a másik topikon, hogy júliusra tervezed az utat, na akkor tényleg garantált a tömeg és a hőguta.

Előzmény: SAMCRO81 (7519)
cscs0827 Creative Commons License 1 napja 0 0 7521

Akkor most én csatlakozom Jankához:)))

Szerintem is érdemes ezt a koncepciót átgondolni. Legjobb tudomásom szerint a parkolóházban csak egész napot lehet fizetni, ami nem kis összeg. 6-7 óra alatt szinte semmit nem lehet normálisan megnézni, tényleg óhatatlanul beleestek abba a csapdába, hogy végigrohantok (rossz esetben 35 fokban) a zsúfolt hangyaútvonalon, az utatokba eső valamelyik helyen esztek egy rettenetes panínót aranyárban és jó eséllyel örökre megutáljátok Velencét.

De ne legyen igazam! Én is nagyon kíváncsi leszek a tapasztalataidra, örülnék, ha majd megosztanád velünk!

janka72 Creative Commons License 1 napja 0 0 7520

Jaaaaaaaaaaaa, ezt nem mondtad. Akkor mégis séta??? Nem tudom. (Ne legyen igazam, de ennyi idő alatt pont a legszörnyűbb Velencével fogtok találkozni. Óhatatlanul rátévedtek és ott is ragadtok a hangyaútvonalakon, kóvályogtok a tömegben, nem láttok semmit, a lényegből meg főleg. Bemenni nem mentek sehova, azt kapjátok, amit az egynapos turisták, akik egy életre megutálják a várost. Szerintem.) Mondjuk ehelyett opció lehet egy jó kis vaporettozás, akár több is egymás után, aztán ahol a legkevesebben vannak, kiszálltok, evés-ivás-bámulás, majd vissza. Tény, hogy nem látjátok a szokásos dolgokat, de talán hangulatosabb... Mindenképpen számolj majd be kérlek, kíváncsi vagyok hogy sikerül.

SAMCRO81 Creative Commons License 1 napja 0 0 7519

Igazából nem Velence lesz a célállomás. Kocsival megyünk haza Franciaországból és mivel útbaesik beugranék Velencébe is. Kb. 6-7 órát szánok a városra. 

Előzmény: papanick (7518)
papanick Creative Commons License 1 napja 0 0 7518

Úgy látszik ma csak a bérlet pártiak írnak. Ha tehetitek vegyetek és használjátok. Ha gyalogoltok 2cs-nek igaz van a toronyiránt nem olyan mint a hortobágyon, még csak nem is olyan mint Rómában. Az is le fog lessítani, hogy gyakron meg fogtok állni nézelődni. Visszafele meg érdemesebb hajózni, annak legalább van egy kb betartott menetrendje mégha nem is túl gyors. A vaporetto a Nagy Csatornán még hidak helyett is használható, csupán átkelésre.

Most már jöhetnek a csak gyaloglás pártiak. Persze a bérletesek is gyalogolna vagy 15 kilómétert egy nap, da hajó legvégső esetben még pihenőnek is jó.

Előzmény: SAMCRO81 (7515)
janka72 Creative Commons License 1 napja 0 1 7517

+1 a vaporettozásnak, alant részletesen indokolva, mellyel teljes mértékben azonosulok :)))))))

cscs0827 Creative Commons License 1 napja 0 0 7516

Nos, itt a topikon jellemzően, évek óta két táborra oszlunk: bérlet és gyaloglás pártiak vagyunk.

Részemről mindig, mindenhol a bérletet favorizálom, ez Velencére pedig fokozottan igaz.

Mí egy "átlagos" városban mehetsz bárhová toronyiránt, addig ez Velencére nyomokban sem igaz.

Nagy távolságokat kell megtenni még akkor is, ha a célod egy légvonalban közel fekvő hely.

Viszont a csatornák, zsákutcák (amik mezei egyszerűséggel vízban végződnek) miatt rettenetesen sok kilométert lehet megtenni úgymond feleslegesen. No persze ez nem felesleges, hiszen menet közben is sok szépséget lát az ember, de iszonyú fárasztó tud lenni.

Nem utolsó szempont, hogy rengeteg épület a víz felől mutatja meg a legszebb arcát, szerintem Velencében vétek nem vaporettózni, hiszen az egész város a vízről szól.

De természetesen ez csak az én véleményem.

SAMCRO81 Creative Commons License 2 napja 0 0 7515

Köszi, néztem a távolságokat. Simán vállalható gyalog is. Ti a galogos vagy a vizibuszos közlekedést ajánlanátok? 

Előzmény: cscs0827 (7514)
cscs0827 Creative Commons License 2 napja 0 0 7514

A gugli útvonaltervezője tökéletesen működik Velencében.

Előzmény: SAMCRO81 (7512)
janka72 Creative Commons License 2 napja 0 0 7513

http://actv.avmspa.it/sites/default/files/attachments/MAP%20OF%20THE%20SERVICES%20ACTV.pdf

Nem annyira bonyolult, mint elsőre látszik, de el kell vele bíbelődni...

Előzmény: SAMCRO81 (7512)
SAMCRO81 Creative Commons License 2 napja 0 0 7512

Köszi. Lehet hülye kérdés, de mindegyik vaporetto egy irányba meb? Teljesen mindegy, hogy melyikre szállok fel vagy ezek is számozva vannak, mint pl. a buszok? 

Előzmény: llaci10 (7511)
llaci10 Creative Commons License 3 napja 0 0 7511

Gyalogosan a Rialtón keresztül, az irányjelző feliratokat követve, De figyelni kell, mert sokszor kell irányt változtatni.

Vaporettóval egyszerű: az egyiknél felszállsz, végig mész a Canal Granden, és a másiknál leszállsz.

Előzmény: SAMCRO81 (7510)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!