Keresés

Részletes keresés

onlyread Creative Commons License 2023.11.30 -1 1 8371

Szia,

 

sajnos nyugdíjas kedvezményről nem tudok, a vaporettó bérletek árát itt találod:

https://www.veneziaunica.it/it/e-commerce/services

 

Ha végig használni akarjátok, akkor talán érdemes megvenni a 3 naposat, bár nagyon nem olcsó. Ha meg úgy rakod össze a programot, hogy nem kell minden nap, akkor lehet napi vagy 2 napos. A vonaljegyet nem javaslom, az nagyon drága.

Nem tudom, voltál-e már, de - bár kicsinek tűnik - nagyon fárasztó tud lenni a gyaloglás, mert a hidak miatt folyamatosan kerülni kell. Egy jól tervezett programmal lehet optimalizálni a közlekedési költségeket.

Előzmény: karika3405 (8370)
karika3405 Creative Commons License 2023.11.30 0 0 8370

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni,hogy magyar nyugdíjasoknak jár valamilyen kedvezmény a vaporettó járatokra?Több napos jegy? Bérlet? Mennyibe kerülne?

Négy-öt napra mennénk.

A legjobb megoldás érdekelne!

Köszönöm!

bdpetya34 Creative Commons License 2023.08.05 -1 0 8369

Köszönöm szèpen a válaszod!

Előzmény: FLaci (8368)
FLaci Creative Commons License 2023.08.04 -1 0 8368

Érvényes az ACTV társaság buszaira (kivéve reptéri járatok) és a Mestre-Velence villamosra is.

https://actv.avmspa.it/en/content/integrated-fares-0

Előzmény: bdpetya34 (8367)
bdpetya34 Creative Commons License 2023.08.04 -1 0 8367

Sziasztok!

Azt szeretnèm kèrdezni, hogy a vaporetto bèrlet az marghera Velence itazásra jó? Sehol nem találok róla infót. Marghera ugye velencèhez tartozik, de nem velencèben van, vagy nem is tudom ..

Köszönöm előre is a válaszokat!

onlyread Creative Commons License 2022.08.07 -3 0 8366
Előzmény: Rambilaci (8365)
Rambilaci Creative Commons License 2022.08.07 -4 0 8365

Kedves mindenki! Tudnátok abban segíteni, hogy a Velence Tarvisio repülőtérről hogy tudok busszal vagy vonattal  beutazni a Santa-Lucia vasútállomásra vagy annak a  közelébe?

 

almart Creative Commons License 2022.05.31 -4 1 8364

almart Creative Commons License 2022.05.16 -3 0 8363

csapa Creative Commons License 2022.05.08 -3 0 8362

Most nézem, fél négy utánra még akad

Előzmény: csapa (8361)
csapa Creative Commons License 2022.05.08 -3 0 8361

Hát.....13.péntek. De már nem is kell foglaljak, mert nincs szabad jegy :-)

Előzmény: vélemény (8360)
vélemény Creative Commons License 2022.05.08 -3 1 8360

Nem kötelező a foglalás. Foglalás nélkül is be lehet menni, de sorba kell állni. Szerintem 12 és 1 óra között talán kevesebben mennek be.  Ebédidő.

Előzmény: csapa (8359)
csapa Creative Commons License 2022.05.08 -3 0 8359

Sziasztok. Mindenféle képpen kell foglalni, ha a Szt.Márk bazilikába akarnánk csak körülnézni? Vagy elég ha ott beállunk a sorba, majd egyszer sorra kerülünk? Akkor ott a helyszinen veszem meg a belépőt? A délelőtti jegyek már mind elfogytak csütörtök, péntekre, így mindegy lenne, lehet jobb lenne délután...

almart Creative Commons License 2022.05.04 -3 1 8358

Igen,epp ezert akik Velenceben szallnak meg,nekik nem kell majd regisztracio. Oket a szallashely egyebkent is bejelenti majd.

Mi Ausztria fanok vagyunk. Minden evben megyunk 1 hetre. Tobb regioban vannak kedvezmenykartyak es kartyaado partner szallashelyek. Tobb szaz eurot lehet sporolni,ha az ember idot szan a megfelelo szallas keresesere. Igy voltunk pl.teljesen ingyen a Dachstein vagy Stubai glecseren,ahova egy szemelynek a felvono 49,50.- euro. Iden a Kaprun,Zell am See regioba is igy utazunk.

vélemény Creative Commons License 2022.05.04 -2 0 8357

Tudom, hogy más. De a turistaadóval a Velencében megszállók már fizetnek a városnak. Az egynapos(félnapos) látogatók  viszont nem fizetnek a városnak semmit. Aki ott száll meg,  a turista adóért cserében kapja azt, hogy nem kell belépési illetéket/adót fizetni.

Off

Németországban, a Harz hegységben voltam. Ott a szállodai turista adóért cserében kaptam egy kuponfüzetet, 1-2 € €-ós kedvezménnyel sokfelé. Persze nem csak a turista adóért. Aki valahol megszál,l az a helyiek jövedelmét /bevételeit növeli a szállásdíjjal, valószínűleg vacsorázik, többet költ programokra,mint az aki csak néhány órára érkezik.

Előzmény: almart (8356)
almart Creative Commons License 2022.05.04 -3 0 8356

Az szerintem mas,amirol te irsz. Az a turistaado,ez van mindehol. Hegyekben,varosokban,tengerpartokon.

Előzmény: vélemény (8354)
vélemény Creative Commons License 2022.05.04 -3 3 8355

Végül még a reptér. A 6-os busz a buszállomástól kb 20, a szállodánktól kb 15 perc alatt ért ki a reptérre. A jegyet felszálláskor kezelni kell. Ez egy normál városi busz, elment a Dóm előtt, többször megállt.

A reptéren az indulási oldal az emeleten van. Beálltunk a sorba, azt hittem, hogy a szeku. De nem az volt, hanem itt ellenőrizték a green passt.

Kiutazáskor. A külföldieknek csak megnézték és rápecsételték a beszállókártyára, hogy "OK, Checked". Az olaszoknak viszont kitöltöttek egy cetlit, kézzel. Az előttünk levőknek mondták, hogy szükség lesz rá, amikor visszajönnek. Azt nem figyeltem, hogy családinként egy cetlit kaptak, vagy mindenki külön-külön. Itt kb 20 percet várakoztunk, a szeku újabb 15 perc volt.

 

Ezt a Padova-Vicenze-Treviso kört ajánlom mindenkinek. Annak is aki már Velencével "jól lakott". A tényleg kényelmes megnézéshez inkább 4 éjszaka kell, mint 3.

Ha esetleg van bármi kérdés, szívesen válszolok.

És köszönöm mindenkinek, aki a felkészüléskor segített.

vélemény Creative Commons License 2022.05.04 -3 0 8354

Aki Velencében száll meg, az fizeti a turista illetéket. Ez sok országban van, nálunk is. Aszálloda besorolásától függ az összeg. Mi az apartmanban 4€/fő/ nap összeget fizettünk. A szálloda besorolásától függ az összeg. A kérdés az, hogy  azok fizetnek-e, akik Mestren laknak vagy a tengerparton Jesoloban , Bibioneben stb.

Továbbra is kíváncsi vagyok a gyakorlati megvalósításra.

Előzmény: almart (8353)
almart Creative Commons License 2022.05.04 -2 0 8353

Megkerdeztem a regisztracioval kapcsolatban a Velenceben rlo unokahugomat. A parja,aki a turizmusban dolgozik azt mondta,iden nyartol meg nem kotelezo a regisztracio,csak probaszeru. Jovo ev 2023.januar kozepetol lesz kotelezo azoknak akik nem Velenceben szallnak meg. Tehat a napi turizmust erinti majd.

vélemény Creative Commons License 2022.05.03 -3 3 8352

Ez lesz a befejezés.

Vicenzaból Terviso kétféle vonatközlekedés van. Mindkettő kb 1 óra. Az egyik kevésszer áll meg, de át kell szállni, A másik megáll minden fánál, de nem kell átszállni. Mi az utóbbit választottuk. 6,10€.

A trevisoi vasútállomás mögött van a buszállomás, a 6-os busz 15 perc alatt megy ki a reptérre, 1,50€.

Szállásunk a Hotel B&B volt, 10 percre a vasútállomástól, 5 percre a Dómtól. 86€ reggelivel, soggiornoval.

Mi egy olyan szobát kértünk, ahol két külön ágy van. Kaptunk egy kétszobás apartmant, mindkét szobában 2 ággyal. Szóltam a portán, hogy mi csak ketten vagyunk, nem kell nekünk 4 ágy. De csak így tudták megoldani,hogy ne franciaágy legyen. Persze csak a kétágyas szoba árát fizettük. Nagyon jó reggeli volt, főleg sütifélék. A nagy bónusz az,hogy a szállodával szemben áll meg a 6-os busz. Nem kellett visszamenni a buszállomásig. Néhány percre egy nagy szupermarket.

 Trevisoban elég sok látnivaló van, nekünk viszont kevés időnk volt. Egy kis séta az érkezés estéjén, és egy kis idő másnap reggel a reptérre menet lőtt.  A gép 11.55-kor indult.

A Dóm csak néhány perc volt. Nagyon régi templom sokszoros átépítéssel,  a bejárati timpanonos oszlopcsarnokot a 19. század elején  készítették. A legérdekesebb a korábban itt levő  10. századi templomból megmaradt kripta, 13. századi freskókkal. Elég jó állapotú freskókkal. Innen a Via Calmaggiore nevű sétálóutca, vezet a Piazza dei Signorira. Itt főleg a 19. században felújított épületek vannak.

Ez egy élettel teli város, jópofa boltok, éttermek kávézók, teraszok tele emberekkel. A fagyi fele annyiba került, mint Velencében.

Treviso templomaiban Tommaso da Modena  14. század végi freskói láthatók. A legtöbb templom  messzebb van a mi szállodánktól.

A domonkosok San Nicolo temploma viszont csak 5 perc volt a szállodástól. Reggel erre még pont volt időnk. Tipikus óriási téglatemplom,  Tommaso számos, jó állapotban megmaradt freskójával.

 

 

onlyread Creative Commons License 2022.05.03 -3 1 8351

Igen, de a konzuli szolgálat honlapján fönt van pontosan.

Előzmény: csapa (8350)
csapa Creative Commons License 2022.05.03 -3 0 8350

De akkor elég lehet a 48 órás teszt is?

Előzmény: onlyread (8348)
almart Creative Commons License 2022.05.03 -3 0 8349

Koszonom.

Irtam unokahugomnak,Mestren laknak,tud-e vmit. 

Előzmény: onlyread (8344)
onlyread Creative Commons License 2022.05.03 -2 0 8348

Két oltás 6 hónapig érvényes, három lejárat nélküli, egyébként teszt.

Előzmény: csapa (8347)
csapa Creative Commons License 2022.05.03 -3 0 8347

Vanni van, csak tavaly február/márciusi az oltásom.

Előzmény: onlyread (8346)
onlyread Creative Commons License 2022.05.03 -3 0 8346

Május 31-ig nem változik a szabályozás, kivéve, hogy az EU PLF-et nem kell kitölteni. Ha semmi hivatalos igazolásod nincs, akkor elméletileg 1 negatív gyorsteszttel mehetsz.

Előzmény: csapa (8345)
csapa Creative Commons License 2022.05.03 -3 0 8345

Ellentmondásokba ütközöm. Azt mondja a konzuli szolgálat oldala, hogy kell igazolás, oltás, anyám tyúkja...Valahol meg azt olvastam, hogy elég ha egyszer vagy oltva. Voltam 2szer is, tavaly tavasszal. Aztán ősszel covidos. De mivel  nem a PCR-es teszttel készült, így nem hivatalos. Május 11-én utazunk. Most mi van?

onlyread Creative Commons License 2022.05.03 -3 0 8344

Elméletileg június 1-től, de még semmi konkrétumot nem találtam. Ami biztosnak tűnik, hogy aki a szigeten lakik, mármint ott foglal szállást, arra nem vonatkozik.

Előzmény: almart (8343)
almart Creative Commons License 2022.05.03 -1 0 8343

Sziasztok!

 

A velencei regisztracioval kapcsolatban tudtok vmit? Mikortol lesz aktualis,vagy mar mukodik?

 

vélemény Creative Commons License 2022.05.02 -4 3 8342

A Teatro Olimpico bejáratánál van mosdó. Kijárat az épület hátoldalán.

Utána visszamentünk a Santa Coronaba. Már volt jegyünk. Ez egy szép templom néhány  jó oltárképpel, márvány intarziás főoltárral, faragott kórusszékekkel.

A kombójegyünk ajánlott egy palotát, a Santa Corona utcájába, ahol most a Galleria Italiana nevű kiállító hely található. Ez egy nagyon díszes sőt túl díszes palota freskókkal, rengeteg stukkóval,  főleg aranyozott stukkókkal. Annyira giccses, hogy már gyönyörű. A kiállításon szerepel néhány Pietro Longhi mű. Őt nem tudom festőként komolyan venni, de vigyorgok a legtöbb képe láttán. A palotában van mindenféle kiállítás, az ikonok nem igazán érdekelnek. Viszont váratlanul belefeledkeztünk egy fotókiállításba. Fekete-fehér képek, Olaszország 1945 és 1965 között. A mindennapi élet képei. I Én itthon is a Fortepan rajongója vagyok.

Legvégül, a kombijegy utolsó állomásaként  a Palazzo della Raggione következett. Itt Bazilika  a neve. Ugyanúgy mint Padovaban, lent egy nyitott csarnok, fent egy nagy terem hajófenék alakú nagy mennyezettel. A 15. század  közepén készült, Palladio becsomagolta, kétszintes loggiaval vette körül. Lépcsőn és liften is fel lehet menni. fent a lift mellett mosdó. Viszont mi jegyünkkel csak a terem bejárati részét tudtuk megnézni. A nagyobb részében  egy ideiglenes kiállítás volt, " A mester és műhelye" címmel. Palladio, Veronese, Bassano és műhelyeik művei voltak kiállítva. Kihagytuk.

Mi maradt ki? Mert kimaradt néhány dolog. A város további fontos látnivalói a Vasútállomás mögötti dombon találhatók. A Rotundat Palladio legszebb művének tartják, három oldalról timpanonos oszlopos homlokzattal, középen kör alakú térrel. Ezt is Scamozzi fejezte be. Az Urániában vetített filmben sokat mutatták, egy művészettörténész az épület tulajdonosa.  Csak szombaton látogatható, mi az útitársaik miatt nem tudtuk úgy szervezni az utazást, hogy pont szombaton legyünk Vicenzában

A másik épület a Villa Valmarana,  amely már a 17. század műve. Itt az épület belseje a fő látnivaló, a fő  szárnyat az id. Tiepolo ( ő a híresebb), a mellékszárnyat pedig a fia freskói díszítik.

A harmadik épület a hegye egy templom,a Bazilika di Monte Berico. Ez egy zarándokhely,  a templomot Mária csodás megjelenésének emlékére építették. A templomhoz egy hosszú,kápolnákkal épített árkádon keresztül lehet eljutni.

Ez a három látnivaló megtekintése egy  legalább egy félnapot igénybe vesz. Még előfordulhat, hogy Veronából csak ezek miatt eljövünk még egyszer.

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!