Keresés

Részletes keresés

loska Creative Commons License 2009.01.28 0 0 1055

Szia bigboy30!

Kérdezni szeretném, hogy mit jelent az a barát jegy?

Ugyanis velem az történt, hogy bergamóból utaztam volna tovább egy fapadossal, de az a társaság áttette az indulást a velencei San Marco reptérre. Én viszont már megvettem a jegyemet a WizzAir bergamoi járatára, így Bergamóból át kellene mennem Mestrebe és hazautazáskor vissza Bergamoba Mestreből. És a legolcsóbb jegyet keresem a Trenitalian.

Előre is köszi

loska

Előzmény: bigboy30 (1026)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.28 0 0 1054
Aha! Onnan van. :o))

Gyerekek, jó hír, már foglalom a következő utamat a napokban. :o))))

I Love Venice
and
I Love WizzAir

:o)
Előzmény: Latya (K.L.) (1053)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2009.01.27 0 0 1053

Az 5-ös kép látom a szállodából van. Mi a jövő héten megyünk oda :)

 

Parkolásról a tripadvisor fórumon valami 5€/napot irogattak P Sabbioni-ról, de állítólag félreeső helyen ingyér is lehet. Mondjuk a karnevál idején nem hiszem, hogy ez működne, a helyiek hócipője tele lehet a sok  idegen autóval. 5€ meg nem pénz. A hajó vaporettó, és a mellékelt linken letölthető füzetet ha átnézed van benne egy térkép, amiből be tudod tájolni a járatokat, utána meg a menetrendjük. Az árakról is írtam. meg ha a fórum keresőjébe beírod, hogy parkoló, akkor szerintem sárgán ki fog emelni egy csomó használható hozzászólást.....

Mestrén, meg a környéken a parkolókat meg sztem bárhol megtalálod kiírva,  mert ha nem írják ki, nem megy be hozzájuk senki....

Előzmény: Törölt nick (1051)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.27 0 0 1052
Nem tom, ott nem voltunk.


Úgy látom az animált gifet nem szereti. :o)
Előzmény: Latya (K.L.) (1048)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.27 0 0 1051
Ahha, rájöttem, köszi szépen.


1

2

3

4

5

6

7

8

9


Előzmény: Latya (K.L.) (1048)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2009.01.27 0 0 1050
Előzmény: mindilo (1045)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.27 0 0 1049
:o)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2009.01.27 0 0 1048

nemcsak a komment maradt le, hanem a kép is. Be kell szúrni!

ha firefoxod van, ne ijedj meg , a "piszkozatban" csak jelöli a képet, nem látod. Aztán amikor elküldöd, már OK.

 

Más: A San Giorgo maggiore szigeten a torony hogyan van nyitva? ha egyáltalán nyitva van.....

 

 

Előzmény: Törölt nick (1047)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.27 0 0 1047
Egy-két kép, minden komment nélkül...

Törölt nick Creative Commons License 2009.01.27 0 0 1046
Egy-két kép, minden komment nélkül...
mindilo Creative Commons License 2009.01.27 0 0 1045

Punta Sabbioniban mennyi a parkolás? Onnan hogy lehet bejutni a városba?

Az a hajó nem vaporettó ami onnan közlekedik? Mennyi a jegy rá?

Mestrében hol van az a parkolóház hogy lehet megtalálni?

Kocsiban hol érdemes aludni? Autogrill esetleg?

egyenlőre ennyi köszi szépen!

Törölt nick Creative Commons License 2009.01.27 0 0 1044
Sziasztok!

Én is elmondhatom magamról, hogy jártam Velencében.
Tekintetbe véve, hogy túl sok újdonságot nem tudok Nektek mondani, nem is tartok részletes beszámolót, de egy-két dolgot leírok.

Utazás:
Repülő: sztrájk miatt a 2Aról indult a gép, 2Bn kellett csekkolni.
Indulás pontos volt, semmi gond nem volt.

Vonat:
Tapasztalatok a rémes olvasott dolgok után meglepően jók.
14 óra hosszú idő, viszont a vonaton sok hely volt,
Ljubljana-tól kimondottan, aztán Zagrábnál ki is ürült.
Szóval volt hely a viszonyokhoz képest kényelmesen pihenni.
Nem sokat aludtam, egész éjjel figyeltem a gyanús alakokat, de egyet sem láttam, pedig nagyon figyeltem.
Fűtés is volt, a vámosok sem voltak parasztok.

Bolt:
A coop valóban ott van a PR-n, a vaporettóból ahogyan kiszállsz, jobbra kb 50 méter, a posta mellett - ahogy már írta valaki. Könnyű megtalálni, nagy is. Csak a vízparton kell menni.
Az árak ott nem veszélyesek.
A Lido-n is van Billa, illetve van nyilvános WC is.

Ital:
Ajánlom figyelmetekbe a CHINO nevű italt, (az N betű nem nem, hanem a tükörképe :o) ) ez szénsavas üdítő ital és különleges íze van, talán a szlovák kofolához tudnám hasonlítani. Fekete fél literes műanyag palackban van.

Velencében tényleg bátran elindulhatsz gyalog a PR-tól a San Marco-ra, mert nem tévedsz el, eljutsz oda, a táblák elvezetnek.

Viszont, ha egy címet akarsz megtalálni helyismeret nélkül, az kemény dió. :o)
Mi úgy mentünk, hogy nem foglaltunk szállást, vittünk magunkkal pár címet, előtte ellenőríztam, hogy van-e szabad szobájuk. Ennek ellenére az első hotelben közölték, hogy telt ház van, a másodikban (Salieri) szerencsére viszont volt.
A 2 szállást megtalálni másfél óránkba került!
:o)))))))))))))))))))))))))))))))
Pedig mindkettő a PR-tól gyalog 2 perc.

Salieri:
Bátran merem ajánlani, helyszínen a canal view szobát megkaptuk 50 E-ért minden alku nélkül. Persze bed&breakfast jellegű, minden pici.
A fürdő tiszta, higénikus, a személyzet/tulaj vendégszerető.
Reggeli a szomszéd épületben, közvetlen a hotel mellett.
Inni annyit iszol amennyit akarsz, reggeli bővített kontinentális. Viszont annyi a hátrány, hogy csupán 1 croissant, egy bucit és 2 szelet kétszersültet kapsz.
Van hozzá vaj, jam, méz, sajt, nutella krém, ilyenek.


Négusokat csak egyszer láttam árulni, de már csomagoltak. :o)
(Lehet nem is Velencében voltam???)

A McDonaldsban egy cheeseburger közel 2 euro és nagyon lepukkant, büdös is volt bent.


Pizza szelet 2-2,3ért van és hatalmas nagy szelet. (Óriás pizzából való.)
Nem mondom, hogy jól lehet egyel lakni, de elviselhető az ára. Dönner ha jól emlékszem 4 E-ért van.
Töltött pizza szintén 2,3/szelet. Az már csak fele akkora, de mivel dupla ugye... :o)

Nők:
Valaki írta, hogy az olasz nők csúnyák. Nem osztom a véleményét, sok olasz csinos nőt láttunk. Ami különösen tetszett, hogy adnak magukra. Szövetkabát, meg minden, elegánsak, már fiatalon is, semmi elvont stílus.
A külfödiekkel sincs gond. :o)))

Csavargók, csövesek nincsenek, ill össz 2t láttunk.

Aztán...
A Rialtonál szombaton éjjel buli van, diszkó/techno zene szól. Ha valaki ismerkedni szeretne. :o)

WC:
Ha éjjel pisilned kell, akkor bajban vagy. :o)
Egyébként is bajban vagy. :o)))
Ez valami hatalmas szívás.


Aki gondolkozik azon, hogy utazzon-e: csak annyit tudok mondani, hogy bátran: Velence csodálatos hely.


FLaci Creative Commons License 2009.01.27 0 0 1043
Személyes tapasztalatom a Treviso-i reptérrel (még) nincs, de ezt a 3 változatot tudom elképzelni:
- Ahogy írtad, Treviso reptér -> Piazzale Roma -> Marco Polo reptér.
- A Treviso-i transzfer busszal elég a Mestre-i pályaudvarig menni, onnan van másik ATVO járat a Marco Polo-ra. Ez talán valamivel rövidebb, megspórolod a Mestre-Velence utat oda-vissza.
- Treviso reptér -> Piazzale Roma, onnan az 1-es vagy a 2-es vaporettóval a Canale Grande-n át a San Marco (Vallaresso)-ig, onnan az Alilaguna járattal a Marco Polo-ra. Ez jó lassú meg drága is, de legalább látod közben a várost... ;-))
Előzmény: 28k (1042)
28k Creative Commons License 2009.01.27 0 0 1042

Sziasztok!

Treviso repteréről (TSF) (Wizzair) szeretnék eljutni Velence repterére (VCE).

Van valakinek tapasztalata? Én arra jutottam, hogy TSF-ről ATVO busszal tudok eljutni 6€-ért Velence, Piazzale Romára, onnan pedig az ACTV 5-ös busszal VCE-re 1,1€-ért.

Más lehetőség, ötlet?

tomeckk Creative Commons License 2009.01.27 0 0 1041
mestre vasutallomassal szembeni parkolohazban hetkoznap 6, hetvegen 10 euro a parkolas (autopalya lehajtotol 5 perc, ha nincs dugo). a parkolohaz be van kamerazva (legalabbis ez van kiirva). vonattal 10 perc velence, a vonatjegy 1 euro (peronon kell ervenyesiteni a jegyet)
Előzmény: mindilo (1039)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2009.01.27 0 0 1040
Googliból és ezen forum keresője alapján a következők jöttek fel.

14 - 24 February 2009 (http://www.carnevale.venezia.it/)
Nagy
Nem tom
6,5€ 16€ ( http://www.hellovenezia.com/jsp/en/tariffe/index.jsp)
Tronchetto parkolás ( http://www.informadove.it/webservizi/siti/lay09/pagina.asp?SessionID=D692BA5B-C180-4420-96A1-B8C57DADB508&key=venezia)
Punta Sabbioni. Vaporetto. LN, N, 17. Menetrend itt: http://www.hellovenezia.com/jspvenezia/htmlincludes/pdf/orario_navigazione.zip
Előzmény: mindilo (1039)
mindilo Creative Commons License 2009.01.27 0 0 1039

Sziasztok!

Lenne egy pár kérdésem.

Mettől meddig tart a karnevál?    Mekkora tömegre lehet számítani?

Mikor érdemes megérkezni? Hány óra felé?

Mennyibe kerül egy vaporetto jegy és mennyi a 24 órás?

A tronchettóban mennyi a parkolás? Autófeltöréses tapasztalat volt valakinek? vagy a tronchettó biztonságos annyira?

Punta Sabbioniban mennyi a parkolás? Onnan hogy lehet bejutni a városba?

Az a hajó nem vaporettó ami onnan közlekedik? Mennyi a jegy rá?

egyenlőre ennyi köszi szépen!

wonder22 Creative Commons License 2009.01.26 0 0 1038

www.scarpiland.com

 

Tavaly itt voltunk,a többi campinghez képest olcsó és nagyon jó,ez Cavallinoban van,közel Jesolohoz,a reptérről könnyű elérni.A 4 személyes kis appartmant szerintem simán megéri kivenni ketten,amúgy pedig mindig vannak akcióik!

Előzmény: keithleen (1036)
Micimalacka Creative Commons License 2009.01.26 0 0 1037

http://www.campingserenissima.com/inglese/alloggio/mobilhome(bath)2pax.htm

ezt már itt többen említették, bár ez inkább Velence, mint Caorle.

 

A főszezon kellős közepén mentek, akkor minden drágább, és persze teli is lehet egy ilyen frekventált üdülőhelyen,  én a helyetekben a környéken keresgélnék kempinget, nem biztos, hogy közelebb találtok megfelelőt ennyiért.

Mit értesz azon, hogy 2 főnél nem éri meg ilyen helyen? Van 2 ágyas bungaló/app is.

Vagy hostel, ha esetleg megfelel? http://www.cheap-hostels-in.com/lido-di-jesolo.htm 

Előzmény: keithleen (1036)
keithleen Creative Commons License 2009.01.26 0 0 1036
sziasztok,

wizza air repjegyünk van júli25-aug1 közötti időszakra. olcsó szállást szeretnék foglalni caorle/jesolo tengerpartjához közel. Az olcsó 2 főre reggelivel 100E k. lenne.... Már nézegettem a kempingeket, apartmanokat, de sajnos 2 főnél nem éri meg ilyen helyeken éjszakázni.
Vannak ötleteitek? Érdemes várni a last minute ajánlatokra?
Minden segítséget köszönök előre is!
Latya (K.L.) Creative Commons License 2009.01.25 0 0 1035
Előzmény: TOPMAN (1033)
georgina 1 Creative Commons License 2009.01.25 0 0 1034

Szia! Konkrétan a vaporettót nem tudom,de azt hiszem a www.velence.lap.hu  láttam a közlekedés Velencében címszó alatt.Próbáld megnézni itt!

 

Előzmény: TOPMAN (1033)
TOPMAN Creative Commons License 2009.01.25 0 0 1033
Milyen sűrűn járnak át vaporettók Muránóba?
wonder22 Creative Commons License 2009.01.25 0 0 1032
Ja nem úgy hívogatnak,hanem a maguk olaszos,kedves módján de abszolút nem rátukmálósan.
Előzmény: Latya (K.L.) (1031)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2009.01.25 0 0 1031

Hát a bazári , jöjjön be, aztán majd nem tudom levakarni tipusú dolgokat én nagyon nem bírom. Remélem  leszenk kissé visszafogottabb helyek is. Én úgy képzelem el, hogy megyek egy utcán, műhely-műhely hátán, belépő ki van írva: ha csak bámulsz, akkor x€-ért táthatod a szádat, ha  vásárolsz X€ért akkor meg a bámészkodás ingyen volt...... Esetleg valahol még  "komoly" ismertetőt is tartanak is a bemutató alatt...( Ami nálam  sajnos nem játszik, mert annyira nem megy az angol...:(  ) 

Előzmény: wonder22 (1030)
wonder22 Creative Commons License 2009.01.25 0 0 1030
Szerintem erre ne keress linket,ahogy leszállsz a vaporettoról a szigeten,rögtön invitálnak is be,hogy megnézd hogyan készítik és vásárolj.De vigyázni kell mert van ahol a bemutatóért is fizetni kell!
Előzmény: Latya (K.L.) (1028)
Micimalacka Creative Commons License 2009.01.25 0 0 1029

"Álljanak ellent a Riva degli Schiavonin ajánlkozó hajósoknak, akik ingyen utat ígérnek Muranoba....Látogasság meg önállóan a szigetet...

 

Akik csak rövid látogatást terveznek Muranoban, a Museo megállónál szálljanak le(3.), amely közel esik az Üvegmúzeumhoz. Komoly vásárlók a Colonnán szálljanak ki, ez esik legközelebb az üvegműhelyek tömkelegéhez.

A rakpart a Fondamenta dei Vetraira nyílik, ez az üvegművesség helyi központja. Balra a XVI.sz.-i Palazzo Contarinit. A parton sorakozó bemutatótermek bepillantást engednek a muranoi üvegművesség rejtelmibe. "

 

Ezt írja az útikönyvem. Ha valaki gyakorlati tapasztalattal rendelkezik, megerősíthetné vagy cáfolhatná, Esetleg konkrétabb infoval tud szolgálni.

Előzmény: Latya (K.L.) (1028)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2009.01.25 0 0 1028
Muránóban  vannak üvegfújó műhelyek, ahová be lehet tévedni, és nézni, hogyan csinálják? Valami link, ismertető, leírás ezekről? Mert nemigen találok....
Micimalacka Creative Commons License 2009.01.24 0 0 1027
Milánóban 4 napja jártunk:-)
Előzmény: bigboy30 (1026)
bigboy30 Creative Commons License 2009.01.24 0 0 1026
Micimalacka!

2,5 óra Milánó Eurostar vonattal.Milánóra elég szerintem fél nap is.Reggel mentek este jöttök.Vegyetek barát jegyet. 25 euró egy útra.

Szia
Bigboy

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!