Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2009.01.05 0 0 924
Írd már le, hogy láttad-e mindhárom 2ágyas szobát... Sztem holnap lefoglaljuk...
A Canalra nem szánunk sztem annyit...
Illetve engem elsősorban 2x1 ágyas, tehát nem egy francia ágyas szoba érdekelne...
Széthúzhatóak ezek az ágyak?
Köszi..
Előzmény: Latya (K.L.) (918)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.05 0 0 923
Sajnos AC Residence-nél a booking ezt írja...

"Sajnos a szállás nem rendelkezik szabad szobával az Ön által kért időpontokra. "
:(
Előzmény: bigboy30 (909)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.05 0 0 922
Hű.
Most ezen kicsit bezavarodtam.
Mit értesz az alatt, hogy 1 éj, 2 éj?
A 65 euro a kertre néző,
69 euro pedig a csatornára.
Ugye?
Így van a honlapon is. Vagyis 60 és 69 (január).
Pontosítsd lécci.

A booking.comon jelenleg erre a 2 szobára az árak a következőek:
60 (kert) és 65 (csatorna) euro.

E-mail:
Sajna nem nagyon megy az angol, világ életemben németes voltam (érteni még értem, de fogalmazni, pff.).
Nem tudsz nekem egy sablont, esetleg amit Te elküldtél beilleszteni? (Vagy bárki...)
Egy ajánlat kérést.

Ha mód van rá, helyben fizetnék inkább kpben, euroban...

A takarékos tetőre kilátásos szobának van még hátránya a másik kettővel szemben?
Tudsz erről valamit?

Köszi az infot...

Előzmény: Latya (K.L.) (921)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2009.01.05 0 0 921
1 éj  kertre néző 65€/szoba 2 éj csatornára 69€/szoba. Januárban még olcsóbb egy picit. Érdemes szétnézni az ajánlatokban. Illetve +támadni emaillel.
Előzmény: Törölt nick (919)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.05 0 0 920
Szintén tetszett a Te útleírásod is...
Előzmény: bigboy30 (913)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.05 0 0 919
Mennyiért?
És melyik szoba?
Előzmény: Latya (K.L.) (918)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2009.01.05 0 0 918
Mo most ismét ide megyünk.
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.05 0 0 917
Szia Léna!

Az irományba háromszor belekezdtem.
Ezek az árak és a lehetőségek nagyon belázítottak...
Szóval mikor rájöttem, hogy írtam egy fél oldalt, de kit érdekel ez, akkor töröltem.
Így egy rövidített verzió került fel.

Egyszerűen hihetetlen nagy csoda ez számomra.

Örömmel közlöm, hogy nem kis törpölés és áldozatok árán sikerült most lefoglalnom (jobban mondva egyenlőre tartatnom) a repjegyet.

Az út:
jan 24: 15:10 Bp FH1, 16:30 Velence Treviso, Wizz 2 főre össz 8040 Ft.
jan 24én szállás Velencében, egyenlőre ez még ismeretlen.
Jan 25: 21:20 Santa Lucia St, Venezia EN
Jan 26: 10:59 érkezés Bp Keleti

Tehát van egy teljes esténk, éjszakánk és egy teljes napunk Velencében.
Aztán pedig 14 óra zötykölődés vonaton.
De tudom, megéri.
Ebben a hidegben elég is lesz ennyi.

Emellett sajnos más lehetőség nem volt, így is nagy csoda, hogy a kollegával együtt ketten el tudtunk jönni hétfőn szabira...

Ja és még foglalok tuti egy szombat oda, kedd vissza járatot áprilisra, hogy jobban körbe tudjunk nézni, akkor már vélhetően gyereket is viszek...

Hamarosan jelentkezem infokért, mit érdemes megnézni, mivel érdemes menni, de feleslegesen nem kérdezek, hanem előbb olvasom a sok-sok hozzászólást...
Amire nem találok választ, azt kérdezem...

Ja, nem tud valaki feltölteni Velence utifilm DVD-t avi formátumban Rapidra pl?

Köszi, sziasztok!


Előzmény: Léna007 (912)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2009.01.05 0 0 916

Egy pár hozzászólással lentebb  szó esett szállásfoglalókról: mint www.booking.com 

www.homelidays.com www.hotelopia.com  www.limba.hu  www.octopustravel.com

 

itt ki tudod választani, hogy milyen tipusú szállás érdekel, vannak visszajelzések is, illetve  www.tripadvisor.com   helyen is találsz egy csomó szállás értékelést.

Előzmény: Mókus400 (915)
Mókus400 Creative Commons License 2009.01.05 0 0 915
 

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni. Családdal megyünk Treviso (Velence) repcsivel aug. 25-29. között. Erre a 4 éjszakára Jesolóba szeretnénk menni, apartmant szeretnék foglalni minél olcsóbban. 5-en megyünk, anyukám, apukám, bátyám, mamám, tehát jó volna az 5 ágy legalább 2, vagy 3 szobában. Hol keresgéljek? Van vmi jó szállásötletetek? Nem muszáély apartman, csak olcsó legyen, reggeli is jó lenne ha benne lenne.

 

Várom a segítségeteket, előre is köszi.

érdeklődő szurkoló Creative Commons License 2009.01.05 0 0 914

Sziasztok!

 

Január végén (hétköznap) mennénk 3 éjszakára Mestrébe, és szállodát keresnék. Nézegettem a booking.com-on, találtam is ami tetszene, csak az a gondom hogy nincs hitelkártyám. Szóval az lenne a kérdésem, anélkül mekkora eséllyel tudok szállást foglalni valahol, esetleg tudna e valaki szállodát ajánlani. Elsőre a Hotel Delfinot néztem ki, 45 euro/éjszaka reggelivel egy kétágyas szoba.

 

Előre is köszönöm.

bigboy30 Creative Commons License 2009.01.04 0 0 913

Sziasztok!

 

Én preferálom a reggel megyek-este jövök városlátogatást:)Szerintem baromi élvezetes dolog.Mi Hasonlóan gondolkodtunk de sajna a Milánó így nem működött ezért választottuk azt,hogy átutazunk Velencébe.Az is egy kellemes dolog szerintem.

Nyáron sokkal rugalmasabbak leszenek a repülő menetrendek.Talán ott könnyebb lesz majd tényleges kiruccanást csinálni.

 

Üdv

Bigboy

Léna007 Creative Commons License 2009.01.04 0 0 912

Szia potty1980!

 

:-) mosolyogtam az írásodon, mert miközben neked tetszik az ötletünk, a barátaink elhúzzák a szájuk szélét és tiszta bolondnak tartanak, hogy így megyünk, hogy reggel megyünk, este jövünk. Szerintük ennek nincs értelme. Szerintünk pedig nagyon is van, mert az előző két látogatásomkor mindkétszer csak 3 órát voltam és akkor is szinte mindent meg tudtunk nézni. Szóval 7 óra elég rá és abba még belefér valami hangulatos helyen való ücsörgés, valami helyi kaja elfogyasztásával. Szerintem tök izgi ez így! Az idénre beterveztünk még pár ilyen városlátogatást, ilyen egynaposat, csak nagyon kevés városnál működik sajna ez a reggel-este elv. Ennál rövidebb időre meg tényleg nem érdemes menni. Szerencsénkre innen, Münchenből nekünk a repülőjáratok arzenálja áll rendelkezésünkre. Valóban sokkal könnyebb innen, mint otthonról.

 

Üdv

 

Előzmény: Törölt nick (911)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.04 0 0 911
Sziasztok!

Nemrég én is ráakadtam a Wizz szédítő áraira Velencével kapcsolatban.
Irigykedve olvastam Léna007 írását is, miszerint felszáll a repülőre reggel és este jön is vissza.
Gondoljunk csak bele!
Mit csinálsz szombaton? Csak átugrom Velencébe, sétálok egyet, csinálok néhány fotót, felszállok egy vaporettóra, na és persze repülök egyet, illetve kettőt... (Azok között az emberek között vagyok, akiknek a repülés önmagában is élmény).
Persze ott a fekete leves, miszerint kb 8 órát tölthet az ember csak ott.
Jó-jó, de ha csak ennyi van??
Miért ne?
Drága a szállás? Drága, jobban mondva nem is a szállás a drága, hanem a repjegy olcsó. Nem kicsit!
Döbbenetes.
Már azon gondolkozom, hogy hányszor menjek Velencébe az idén????
:))))))))))))))))))))))


Az a baj, hogy ezt a hétvégi kiruccanás dolgot nem lehet Magyarországon megcsinálni.
Nem tud valaki olyan légitársaságot, akik szállítanak Velencéből haza vasárnap esetleg?

Menni mindenképp megyek, csak szeretnék egy rövidebbet egy barátommal és egy másikat egy hosszabbat a testvéremmel.

Köszi a választ és minden tiszteletem a Wizz-é, használjátok ki, mert szerintem hihetetlen nagy csoda, hogy annyiért, amennyiért Budapestről-Debrecenbe el lehet jutni, annyiért elmész Velencébe, oda-vissza repülővel...
Előzmény: Léna007 (881)
vélemény Creative Commons License 2009.01.01 0 0 910
A booking.com tényleg jó, legtöbbször én is ezt használom, de nem kizárólagosan. Nemrég rossz tapasztalatom volt velük, egy francia szállodával kapcsolatosan.
A foglalásom után 2, utazásom előtt 1 héttel emailt küldött a szálloda. Közvetlenül, a booking. com kikerülésével. Közölték, hogy a számítógépük hibája miatt nem kapták meg időben a foglalást és már tele vannak, ezért áttesznek egy másik szállóba.
A másik szálló rosszabb helyen volt, távolabb a városközponttól, a tripadvisoron elég sok negatív véleményt írtak róla. Végül foglaltam a venerén egy 3. helyen, ami minden szempontból tökéletes volt, az eredeti hotelnél töröltem a foglalást, a törlésről visszaigazolást kértem. Majd írtam egy panasz mailt a booking.com-nak. Nem szoktam panaszlevelet írni, de nagyon dühös voltam. Eddig magamnak ill másoknak kb 70 alkalommal foglaltam neten szállást, közvetlenül a szállodánál ill foglaló rendszereken keresztül, soha semmilyen probléma nem volt. A booking com másnap telefonált, magyar oprátor jelentkezett. Kiderült, hogy ők nem is tudtak a dologról, az ereedti szálloda velük nem közölte, hogy minket- a booking.com- foglalásával- kiraktak. Felajánlott nekem 5 különböző szállodát, ami már nem kellett, és azt mondta, hogy jelentik a központnak az eredeti hotel inkorrekt viselkedését. Ez persze vagy igaz, vagy nem, de végül is a az adott körülmények közt a booking.com korrekten és segítőkészen viselkedett.

bigboy30 Creative Commons License 2009.01.01 0 0 909

Sziasztok!

 

Igen a repjegy ennyibe krült. A Budapest -Milánó Ft-ban, a Velence -Budapest Euróban lett fizetve.De ahogy néztem nem válltozik az ár ha egy irányban foglalunk csak.Ezért is választottuk ezt az utazási lehetőséget ,ebben a formában.

 

A szállást nézzétek meg a Booking.com-on..Bárhova utazok itt foglalok szállást mert rengeteg az akció.Nekem bevállt és van magyar kezelőfelülete is.

 

A szállásunk velencében 1 éjszakára az apartman(4 fő)de hárman megyünk, 53 euró volt.Ugyan reggeli nincs,de az ár nevetséges.Az eredeti ár 4 főre 120 euró lett volna.(az sem sok)

www.aicarmini.it a szállás címe.De a booking.com-on foglaljatok.

http://www.booking.com/hotel/it/ai-carmini-residence.html?sid=c8f1806290e6169438f93456c76b936a

 

 

Milánóban a szállásunk a  a szállás 3 főre 80 euro reggelivel.Bocsánat a szálloda nem 3 hanem 2 csillag.Kicsit összeakadtak már a szemeim amikor a foglalást intéztem. :)

szálloda címe:

 

 

http://www.booking.com/hotel/it/serena.html?sid=c8f1806290e6169438f93456c76b936a

 

Hát kb ennyi..........

 

Ha valakinek kérdése van esetleg,bátran pötyögjön:)

 

Sajnos nem apénz, hanem az idő miatt nem maradhatunk tovább.:(

 

BUÉK mindenkinek!

 

 

tomeckk Creative Commons License 2008.12.31 0 0 908

egy 3 *-os apartman nem lehet 4500 ft velenceben, inkabb 45000. vegul is csak 1 nulla a kulonbseg a ket szam kozott, az meg semmi

a legolcsobb szallas, amit en velenceben lattam, a youth hostel: 21 euro (kb. 5500 ft) egy ejszakara 16 fos helyisegben (+vaporetto amig atmesz oda)

vélemény Creative Commons License 2008.12.31 0 0 907
Bocs, rosszul írtam. Én is azt akartam írni, hogy az egyirányú nem drágább, mert csak egyirányú, azaz" point to point" jegy van. Szerintem is a konkrét esettől függ, hogy melyik az olcsóbb, kényelmesebb. Pl a hagyományos társaságoknál hátrány, hogy a kedvezményes jegy, csak akkor érvényes, ha az utas a szombat éjszakát ott tölti.
Ez a Milano-Velence út hagyományos társasággal nagyon drága lenne, viszont nem Bergamo és Treviso repterét használná, hanem Mialanoét és Velencéélt.
Latya (K.L.) Creative Commons License 2008.12.31 0 0 906

Sztem fapadoséknál csak 1 irányú jegy létezik (  az általam már használt :sky, wizz, flyniki).

A hagyományos árképzésú társaságoknál van olyan, hogy az egyirányú jegy majdnem annyi, mint az oda-vissza. Viszont ez utóbbi néha olcsóbb, vagy sokszor ugyanannyi, mint a fapadposék idény béli járatai oda és vissza.  A fapadosék néha idényre,  de legtöbbször a pangó téli járatokra adnak akár a  bekerülési ár töredékéért ( néha 1-2 ezer Ft-ért) jegyeket. Így tudják szépíteni az adott járat telítettségi mutatóját, és szereznek egy-két szájhagyomány útján őket hírdető ingyen reklámhordozót. ( mármint az akkor utazó utasokat) Meg  benne lesznek a köztudatban, hogy már megint hírdetnek. 

És akkor vannak az általában hagyományos társaságok, ahol egy oda vissza, de átszállásos jegy olcsóbb, mint egy másik társaság direkt járata az adott 2 pont között.

Általános szabály sztem nincs, egyszerűen mindig a konkrét időre meg kell nézni az adott helyre induló járatokat, mert az árképzés kialakítása bármelyik tipusú légitársaságnál  éppen változhat. 

 

Én éppen néztem apartmanokat február elején, még a karnevál előtt, és a szigeten 120 € alatt nem igazán  találtam. ( Homelidays.com-on keresztül néztem, és kértem ajánlatokat) Igaz ezek a 2-4 fős kategóriák voltak, ami egy nappali kihúzhatós 2 személyes kanapéval, és egy háló. Szal igazából 2 személyre kényelmes, 4-nek már olyan , mint egy szálloda kis szobával.  A szigeten szállást meg 60€-tól fölfelé találtam ami fürdőszobás.

Előzmény: vélemény (905)
vélemény Creative Commons License 2008.12.31 0 0 905
Fapadosoknál nem olcsóbb az egyirányú jegy. Én többször utaztam így, sőt még úgy is, hogy a két irányban két különböző céget használtam.
Jó ez a program, kicsit strapás, de jó. Milánóra elég az egy egész nap. Ha korai vonattal mentek, Velencében is van 1,5 napotok. A legfontosabb látnivalókra elég. Én rátennék még egy éjszakát, és akkor beleférne egy muránoi vagy padovai kirándulás is.
Biztos vagy benne , hogy Velencében 1 éjszakára is van apartman? Apartmanokat ált min 3 de sokszor 7 éjszakára adnak. Szerintem 2*-os szállók is elfogadhatók, ezen meg tudnád spórolni a 3. éjszakai költségét
srac1981 Creative Commons License 2008.12.31 0 0 904

Az egyirányú repjegy nem volt drágább?

Ált retur szokott kedvezményes lenni, mert így oda vissza tuti foglalsz helyet.

Érdekes.

 

Előzmény: bigboy30 (902)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2008.12.31 0 0 903
Velencében hol találtad ezt a szállást?
Előzmény: bigboy30 (902)
bigboy30 Creative Commons License 2008.12.30 0 0 902

Sziasztok!

Gondoltam leírom az árkalkulációmat mert sokakat foglalkoztat,hogy mennyibe is jön ki egy hasonló kiruccanás.Többek között engem is:)

 

Repjegy:

Bp-Milano(Bergamo)Wizzair

Velence (Treviso)-Bp

Bankkártyás fizetéssel

 

Total: 6.800FT

 

 

Városi utazások:

kb 5.000Ft

 

Vonat:Milano-Velence

 

6.800Ft

 

Szállás:Milano 3˝csillag reggeli pályaudvar közelében

 

6.000Ft

 

Szállás Velence 3 csillag apartmann 

 

4.500Ft

 

 

Total:29.100Ft

 

 

Természetesen ha valaki több dolog iránt érdeklődik akkor ez több.

 

Ugyan még tapasztalat nincs ,de szervezkedésmár van:) 

Január közepén 3 nap alatt meglátogatjuk Milánót-Velencét.

1.nap reggel Milánó(Begamó Wizzair)1 éjszaka 3 csillag a központban.

2.nap délelőtt valamikor vonattal irány Velence S.Lucia.Szállás 3 csillagos apartmann.

3.Nap utazás vissza este Velence(Treviso) Budapest (Wizzair) 

 

Érkezés után tolom az infót mindenkinek ha szükséges!:)

 

Sziasztok

 

Latya (K.L.) Creative Commons License 2008.12.30 0 0 901
Az is olcsó volt, szó se róla. A Végh Izabella féle helyen lesztek?
Előzmény: srac1981 (900)
srac1981 Creative Commons License 2008.12.30 0 0 900

Hát sessetek meg de mi 23-ért vettük a két jegyet +1-1 poggyásszal és nem érzem hogy át lennék vágva mert ha elutazok Bp-ről 200-300km-t vonattal akkor is fizetek oda vissza 11.000 Ft-ot a jegyért, de azt hiszem ez kicsit más... nekem 11500/db-ért is ajándék.

Appartmant veszünk ki. Halas tengeri herkentyűs finomságokat akarunk főzni :P

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2008.12.29 0 0 899

én is néztem, pont hogy olcsó a wizz

 

tényleg megoldható a poggyász, a boltokban található kisebb bőrönd ami 55cmnél kisebb az felvihető. abba befér sok minden. 5000ft-alatt bárhol kapni.

Előzmény: Catella (898)
Catella Creative Commons License 2008.12.29 0 0 898

Néhány napra elég a kézipogyó:))

Egyébként sok cég számolja külön a poggyászt...

Előzmény: Törölt nick (897)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.29 0 0 897
 plusz a poggyászdíj 2500ft/csomag. a wizz trükközik.
Előzmény: Latya (K.L.) (896)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2008.12.28 0 0 896

Wizz-zel január -februárban 5200 Ft oda-vissza mindennel!  Most foglaltam 4 főre....

tomeckk Creative Commons License 2008.12.24 0 0 895

sziasztok,

 

most voltunk velenceben kocsival (hala a magyar sinbohoc vallalatnak, mar a jegyunk is megvolt, alig akartak visszavaltani, merthogy bankkartyaval fizettunk), 8 ora pestrol, mestreben parkoltunk az allomas melletti parkolohazban (hetkoznap 6, hetvegen 10 penz a napidij). 1 euro a vonatjegy velencebe, 9 perc alatt van benn a vonat, ami igen gyakran jar. autopalyadij a tolvaj szlovenoknal 35 (fel evest kell venni minimum), olaszoknal 6.4 egy utra (marmint a trieszt-velence kozti resz).

 

3 ejszakat voltunk, holtszezonban (dec19-22) 90 penz naponta itt: casa santa maria formosa. sarokszobaban laktunk, mindket iranyban volt canal view, nagyon romantikus volt (kellett is, 10 eves hazassagi evfordulo volt)

 

sztem a vaporetto berlet felesleges; a varoson belul max 1 ora alatt mindent elersz gyalog, az utvonal gyonyoru, a csatornan pedig atkelhetsz traghettoval is (50 cent az ara)

 

az aradassal szerencsenk volt, mar vege lett, mire leertunk. a vizallasjelentes itt (ha 100 centi alatt van a dagaly, akkor nincs gond): http://www.comune.venezia.it/flex/cm/pages/ServeBLOB.php/L/EN/IDPagina/2104

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!