Keresés

Részletes keresés

vélemény Creative Commons License 2009.01.01 0 0 910
A booking.com tényleg jó, legtöbbször én is ezt használom, de nem kizárólagosan. Nemrég rossz tapasztalatom volt velük, egy francia szállodával kapcsolatosan.
A foglalásom után 2, utazásom előtt 1 héttel emailt küldött a szálloda. Közvetlenül, a booking. com kikerülésével. Közölték, hogy a számítógépük hibája miatt nem kapták meg időben a foglalást és már tele vannak, ezért áttesznek egy másik szállóba.
A másik szálló rosszabb helyen volt, távolabb a városközponttól, a tripadvisoron elég sok negatív véleményt írtak róla. Végül foglaltam a venerén egy 3. helyen, ami minden szempontból tökéletes volt, az eredeti hotelnél töröltem a foglalást, a törlésről visszaigazolást kértem. Majd írtam egy panasz mailt a booking.com-nak. Nem szoktam panaszlevelet írni, de nagyon dühös voltam. Eddig magamnak ill másoknak kb 70 alkalommal foglaltam neten szállást, közvetlenül a szállodánál ill foglaló rendszereken keresztül, soha semmilyen probléma nem volt. A booking com másnap telefonált, magyar oprátor jelentkezett. Kiderült, hogy ők nem is tudtak a dologról, az ereedti szálloda velük nem közölte, hogy minket- a booking.com- foglalásával- kiraktak. Felajánlott nekem 5 különböző szállodát, ami már nem kellett, és azt mondta, hogy jelentik a központnak az eredeti hotel inkorrekt viselkedését. Ez persze vagy igaz, vagy nem, de végül is a az adott körülmények közt a booking.com korrekten és segítőkészen viselkedett.

bigboy30 Creative Commons License 2009.01.01 0 0 909

Sziasztok!

 

Igen a repjegy ennyibe krült. A Budapest -Milánó Ft-ban, a Velence -Budapest Euróban lett fizetve.De ahogy néztem nem válltozik az ár ha egy irányban foglalunk csak.Ezért is választottuk ezt az utazási lehetőséget ,ebben a formában.

 

A szállást nézzétek meg a Booking.com-on..Bárhova utazok itt foglalok szállást mert rengeteg az akció.Nekem bevállt és van magyar kezelőfelülete is.

 

A szállásunk velencében 1 éjszakára az apartman(4 fő)de hárman megyünk, 53 euró volt.Ugyan reggeli nincs,de az ár nevetséges.Az eredeti ár 4 főre 120 euró lett volna.(az sem sok)

www.aicarmini.it a szállás címe.De a booking.com-on foglaljatok.

http://www.booking.com/hotel/it/ai-carmini-residence.html?sid=c8f1806290e6169438f93456c76b936a

 

 

Milánóban a szállásunk a  a szállás 3 főre 80 euro reggelivel.Bocsánat a szálloda nem 3 hanem 2 csillag.Kicsit összeakadtak már a szemeim amikor a foglalást intéztem. :)

szálloda címe:

 

 

http://www.booking.com/hotel/it/serena.html?sid=c8f1806290e6169438f93456c76b936a

 

Hát kb ennyi..........

 

Ha valakinek kérdése van esetleg,bátran pötyögjön:)

 

Sajnos nem apénz, hanem az idő miatt nem maradhatunk tovább.:(

 

BUÉK mindenkinek!

 

 

tomeckk Creative Commons License 2008.12.31 0 0 908

egy 3 *-os apartman nem lehet 4500 ft velenceben, inkabb 45000. vegul is csak 1 nulla a kulonbseg a ket szam kozott, az meg semmi

a legolcsobb szallas, amit en velenceben lattam, a youth hostel: 21 euro (kb. 5500 ft) egy ejszakara 16 fos helyisegben (+vaporetto amig atmesz oda)

vélemény Creative Commons License 2008.12.31 0 0 907
Bocs, rosszul írtam. Én is azt akartam írni, hogy az egyirányú nem drágább, mert csak egyirányú, azaz" point to point" jegy van. Szerintem is a konkrét esettől függ, hogy melyik az olcsóbb, kényelmesebb. Pl a hagyományos társaságoknál hátrány, hogy a kedvezményes jegy, csak akkor érvényes, ha az utas a szombat éjszakát ott tölti.
Ez a Milano-Velence út hagyományos társasággal nagyon drága lenne, viszont nem Bergamo és Treviso repterét használná, hanem Mialanoét és Velencéélt.
Latya (K.L.) Creative Commons License 2008.12.31 0 0 906

Sztem fapadoséknál csak 1 irányú jegy létezik (  az általam már használt :sky, wizz, flyniki).

A hagyományos árképzésú társaságoknál van olyan, hogy az egyirányú jegy majdnem annyi, mint az oda-vissza. Viszont ez utóbbi néha olcsóbb, vagy sokszor ugyanannyi, mint a fapadposék idény béli járatai oda és vissza.  A fapadosék néha idényre,  de legtöbbször a pangó téli járatokra adnak akár a  bekerülési ár töredékéért ( néha 1-2 ezer Ft-ért) jegyeket. Így tudják szépíteni az adott járat telítettségi mutatóját, és szereznek egy-két szájhagyomány útján őket hírdető ingyen reklámhordozót. ( mármint az akkor utazó utasokat) Meg  benne lesznek a köztudatban, hogy már megint hírdetnek. 

És akkor vannak az általában hagyományos társaságok, ahol egy oda vissza, de átszállásos jegy olcsóbb, mint egy másik társaság direkt járata az adott 2 pont között.

Általános szabály sztem nincs, egyszerűen mindig a konkrét időre meg kell nézni az adott helyre induló járatokat, mert az árképzés kialakítása bármelyik tipusú légitársaságnál  éppen változhat. 

 

Én éppen néztem apartmanokat február elején, még a karnevál előtt, és a szigeten 120 € alatt nem igazán  találtam. ( Homelidays.com-on keresztül néztem, és kértem ajánlatokat) Igaz ezek a 2-4 fős kategóriák voltak, ami egy nappali kihúzhatós 2 személyes kanapéval, és egy háló. Szal igazából 2 személyre kényelmes, 4-nek már olyan , mint egy szálloda kis szobával.  A szigeten szállást meg 60€-tól fölfelé találtam ami fürdőszobás.

Előzmény: vélemény (905)
vélemény Creative Commons License 2008.12.31 0 0 905
Fapadosoknál nem olcsóbb az egyirányú jegy. Én többször utaztam így, sőt még úgy is, hogy a két irányban két különböző céget használtam.
Jó ez a program, kicsit strapás, de jó. Milánóra elég az egy egész nap. Ha korai vonattal mentek, Velencében is van 1,5 napotok. A legfontosabb látnivalókra elég. Én rátennék még egy éjszakát, és akkor beleférne egy muránoi vagy padovai kirándulás is.
Biztos vagy benne , hogy Velencében 1 éjszakára is van apartman? Apartmanokat ált min 3 de sokszor 7 éjszakára adnak. Szerintem 2*-os szállók is elfogadhatók, ezen meg tudnád spórolni a 3. éjszakai költségét
srac1981 Creative Commons License 2008.12.31 0 0 904

Az egyirányú repjegy nem volt drágább?

Ált retur szokott kedvezményes lenni, mert így oda vissza tuti foglalsz helyet.

Érdekes.

 

Előzmény: bigboy30 (902)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2008.12.31 0 0 903
Velencében hol találtad ezt a szállást?
Előzmény: bigboy30 (902)
bigboy30 Creative Commons License 2008.12.30 0 0 902

Sziasztok!

Gondoltam leírom az árkalkulációmat mert sokakat foglalkoztat,hogy mennyibe is jön ki egy hasonló kiruccanás.Többek között engem is:)

 

Repjegy:

Bp-Milano(Bergamo)Wizzair

Velence (Treviso)-Bp

Bankkártyás fizetéssel

 

Total: 6.800FT

 

 

Városi utazások:

kb 5.000Ft

 

Vonat:Milano-Velence

 

6.800Ft

 

Szállás:Milano 3˝csillag reggeli pályaudvar közelében

 

6.000Ft

 

Szállás Velence 3 csillag apartmann 

 

4.500Ft

 

 

Total:29.100Ft

 

 

Természetesen ha valaki több dolog iránt érdeklődik akkor ez több.

 

Ugyan még tapasztalat nincs ,de szervezkedésmár van:) 

Január közepén 3 nap alatt meglátogatjuk Milánót-Velencét.

1.nap reggel Milánó(Begamó Wizzair)1 éjszaka 3 csillag a központban.

2.nap délelőtt valamikor vonattal irány Velence S.Lucia.Szállás 3 csillagos apartmann.

3.Nap utazás vissza este Velence(Treviso) Budapest (Wizzair) 

 

Érkezés után tolom az infót mindenkinek ha szükséges!:)

 

Sziasztok

 

Latya (K.L.) Creative Commons License 2008.12.30 0 0 901
Az is olcsó volt, szó se róla. A Végh Izabella féle helyen lesztek?
Előzmény: srac1981 (900)
srac1981 Creative Commons License 2008.12.30 0 0 900

Hát sessetek meg de mi 23-ért vettük a két jegyet +1-1 poggyásszal és nem érzem hogy át lennék vágva mert ha elutazok Bp-ről 200-300km-t vonattal akkor is fizetek oda vissza 11.000 Ft-ot a jegyért, de azt hiszem ez kicsit más... nekem 11500/db-ért is ajándék.

Appartmant veszünk ki. Halas tengeri herkentyűs finomságokat akarunk főzni :P

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2008.12.29 0 0 899

én is néztem, pont hogy olcsó a wizz

 

tényleg megoldható a poggyász, a boltokban található kisebb bőrönd ami 55cmnél kisebb az felvihető. abba befér sok minden. 5000ft-alatt bárhol kapni.

Előzmény: Catella (898)
Catella Creative Commons License 2008.12.29 0 0 898

Néhány napra elég a kézipogyó:))

Egyébként sok cég számolja külön a poggyászt...

Előzmény: Törölt nick (897)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.29 0 0 897
 plusz a poggyászdíj 2500ft/csomag. a wizz trükközik.
Előzmény: Latya (K.L.) (896)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2008.12.28 0 0 896

Wizz-zel január -februárban 5200 Ft oda-vissza mindennel!  Most foglaltam 4 főre....

tomeckk Creative Commons License 2008.12.24 0 0 895

sziasztok,

 

most voltunk velenceben kocsival (hala a magyar sinbohoc vallalatnak, mar a jegyunk is megvolt, alig akartak visszavaltani, merthogy bankkartyaval fizettunk), 8 ora pestrol, mestreben parkoltunk az allomas melletti parkolohazban (hetkoznap 6, hetvegen 10 penz a napidij). 1 euro a vonatjegy velencebe, 9 perc alatt van benn a vonat, ami igen gyakran jar. autopalyadij a tolvaj szlovenoknal 35 (fel evest kell venni minimum), olaszoknal 6.4 egy utra (marmint a trieszt-velence kozti resz).

 

3 ejszakat voltunk, holtszezonban (dec19-22) 90 penz naponta itt: casa santa maria formosa. sarokszobaban laktunk, mindket iranyban volt canal view, nagyon romantikus volt (kellett is, 10 eves hazassagi evfordulo volt)

 

sztem a vaporetto berlet felesleges; a varoson belul max 1 ora alatt mindent elersz gyalog, az utvonal gyonyoru, a csatornan pedig atkelhetsz traghettoval is (50 cent az ara)

 

az aradassal szerencsenk volt, mar vege lett, mire leertunk. a vizallasjelentes itt (ha 100 centi alatt van a dagaly, akkor nincs gond): http://www.comune.venezia.it/flex/cm/pages/ServeBLOB.php/L/EN/IDPagina/2104

bigboy30 Creative Commons License 2008.12.21 0 0 894
Srác 1981 hálás köszönet az infókért!
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.20 0 0 893

Padova nagyon jó..

 

vonattal éri meg, kb félóránként megy vonat santa luciáról, kb. 6 euro a retúrjegy, menetidő 30 perc..

 

padovába a vasúttól egy busszal érdemes elmenni a prato della valléig, onnan szépen vissza gyalogolni, bazilika-egyetem-piazza erbe-frutta, óra, dóm..

 

látnivalók még botanikus kert, prato tér felől bazilika előtt jobbra ker fordulni egy kis utcában 400 m.

 

giotto kápolna vasút felé attól kb. 600m.

 

4-5 óra alatt be lehet járni, látni nézni, beülni kávézni 

Előzmény: srac1981 (890)
srac1981 Creative Commons License 2008.12.20 0 0 892

Szia!

 

Az ACTV járataival a legegyszerűbb (www.actv.it) , 6€ az út és van Velence busz pu-->> Trevisto.

 

A szigeten van a Santa Lucia vasútállomás, sztem a vonat is oda érkezik Venice szigetre, gondolom arra gondoltál.

A kis szigetekre meg vaporettóval jutsz el, az meg: (www.atvo.hu)

 

MINDKETTŐNEK VAN ANGOL oldala is!

 

Üdv. Jó utat.

 

 

Előzmény: bigboy30 (891)
bigboy30 Creative Commons License 2008.12.19 0 0 891

Sziasztok!

 

Milánóból érkezünk velencébe vonattal.Onnan hogy jutunk el a szigetre???

 

Esetleg tud valaki segíteni abban,hogy a Treviso reptérre,hogyan jutunk el a legolcsóbban?

 

Segítségeteket hálásan köszönöm

 

Kellemes Ünnepeket minden kíváncsi utazgatónak

srac1981 Creative Commons License 2008.12.18 0 0 890

SZiasztok!

 

Nekem ez a PADOVA is szimpatikusnak tűnik:

 

 

PADOVA MAGYARUL

 

Szerintetek hogyan és mennyiért lehet eljutni Velencéből oda?

 

Még az út sem lehet sok idő: Google Maps Útvonal

 

Ha van info akkor nagyon megköszönöm.

 

src.

 

 

Előzmény: srac1981 (889)
srac1981 Creative Commons License 2008.12.18 0 0 889

Ez az előző kép friss? Mert a WEBcam szerint nincs már víz a Szt Márk téren és az utcákon sem.

 

Jelentem tegnap beleestem a tudatosan NEM vásárlók körébe... Tehát vettünk márc végére repjegyet.

 

Én már jártam, de pár dolog kimaradt akkor így azt pótoljuk.

 

Muránón semmi extra nem volt :( Az üveg múzeum sztem konkrétan elfelejthető. Ott ami inkább érdekes, hogy a vaporettóról leszállval elindul a tömeg merőlegesen... ott van egy üveg fúvó mester aki közben is melózott és hát durva kézügyességgel dolgoznak.

Az üvegek elég drágák, azaz 10€-ért szinte semmit nem kapsz. Egy normális üveg figura 20-30-40. Így mi valami 1-2-3 ejurósat vettünk ilyen turkáló szerűben.

 

Remélem nem elsz árvíz mikor mi megyünk. Márciusban nem szokott, mert sztem ált akkor már 10-15 fok van.

 

Nagyon várom újra. Izabellát keresem meg szállás miatt, majd kiderül.

 

src.

Előzmény: kábelbúvár (887)
srac1981 Creative Commons License 2008.12.18 0 0 888

Szerintem a VENICE CARD nem éri meg, túl drága és nem sokkal több mint egy Rolling Card+Youth 3 napos bérlet.

 

src.

 

Előzmény: namox (861)
kábelbúvár Creative Commons License 2008.12.17 0 0 887
Előzmény: antonio 01 (886)
antonio 01 Creative Commons License 2008.12.11 0 0 886
Sziasztok!
Én 2 és fél hete voltam Velencébe(nov23,24,25). Vonattal mentem,reggel 7-kor érkeztem,és sztem azzal a reggellel kezdődött ez a kaotikus állapot,ami most ott van.
Már aznap délelőtt nem lehetett megközelíteni a San Marco-t szinte sehonnan,mindenhol bokáig ért a víz. A térre meg a partra meg ilyen kis hidakat állítottak fel,azokon közlekedtünk. Mindent összevetve viszont nagyon jól éreztük magunkat!
almart Creative Commons License 2008.12.03 0 0 885

Igen en is lattam,allitolag hogy a tenger szintje 1,5m-rel megemelkedett.

Amugy tok "jo" lehet ekkora gumicsizmakban barangolni-ladikozni.

Előzmény: Catella (884)
Catella Creative Commons License 2008.12.03 0 0 884

Tegnap láttam a tv-ben, hogy nagyon csinos sárga meg zöld nylon csizmák voltak az embereken, de még a kirakati bábúkon is:)

Azért agyvérzést kaphat az a túrista, aki életében először jár most Velencében, főleg, ha a Föld túloldaláról jött el:)

Előzmény: tefi (883)
tefi Creative Commons License 2008.12.01 0 0 883
1 hosszabb száru gumicsizmával nem vészes. :)
Előzmény: Catella (882)
Catella Creative Commons License 2008.12.01 0 0 882
Remélem, a héten senki sem megy:
Léna007 Creative Commons License 2008.12.01 0 0 881
Köszi szépen! Közben már vettem útikönyvet is és abban is benne volt...
Előzmény: 28k (880)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!