Keresés

Részletes keresés

srac1981 Creative Commons License 2008.12.31 0 0 904

Az egyirányú repjegy nem volt drágább?

Ált retur szokott kedvezményes lenni, mert így oda vissza tuti foglalsz helyet.

Érdekes.

 

Előzmény: bigboy30 (902)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2008.12.31 0 0 903
Velencében hol találtad ezt a szállást?
Előzmény: bigboy30 (902)
bigboy30 Creative Commons License 2008.12.30 0 0 902

Sziasztok!

Gondoltam leírom az árkalkulációmat mert sokakat foglalkoztat,hogy mennyibe is jön ki egy hasonló kiruccanás.Többek között engem is:)

 

Repjegy:

Bp-Milano(Bergamo)Wizzair

Velence (Treviso)-Bp

Bankkártyás fizetéssel

 

Total: 6.800FT

 

 

Városi utazások:

kb 5.000Ft

 

Vonat:Milano-Velence

 

6.800Ft

 

Szállás:Milano 3˝csillag reggeli pályaudvar közelében

 

6.000Ft

 

Szállás Velence 3 csillag apartmann 

 

4.500Ft

 

 

Total:29.100Ft

 

 

Természetesen ha valaki több dolog iránt érdeklődik akkor ez több.

 

Ugyan még tapasztalat nincs ,de szervezkedésmár van:) 

Január közepén 3 nap alatt meglátogatjuk Milánót-Velencét.

1.nap reggel Milánó(Begamó Wizzair)1 éjszaka 3 csillag a központban.

2.nap délelőtt valamikor vonattal irány Velence S.Lucia.Szállás 3 csillagos apartmann.

3.Nap utazás vissza este Velence(Treviso) Budapest (Wizzair) 

 

Érkezés után tolom az infót mindenkinek ha szükséges!:)

 

Sziasztok

 

Latya (K.L.) Creative Commons License 2008.12.30 0 0 901
Az is olcsó volt, szó se róla. A Végh Izabella féle helyen lesztek?
Előzmény: srac1981 (900)
srac1981 Creative Commons License 2008.12.30 0 0 900

Hát sessetek meg de mi 23-ért vettük a két jegyet +1-1 poggyásszal és nem érzem hogy át lennék vágva mert ha elutazok Bp-ről 200-300km-t vonattal akkor is fizetek oda vissza 11.000 Ft-ot a jegyért, de azt hiszem ez kicsit más... nekem 11500/db-ért is ajándék.

Appartmant veszünk ki. Halas tengeri herkentyűs finomságokat akarunk főzni :P

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2008.12.29 0 0 899

én is néztem, pont hogy olcsó a wizz

 

tényleg megoldható a poggyász, a boltokban található kisebb bőrönd ami 55cmnél kisebb az felvihető. abba befér sok minden. 5000ft-alatt bárhol kapni.

Előzmény: Catella (898)
Catella Creative Commons License 2008.12.29 0 0 898

Néhány napra elég a kézipogyó:))

Egyébként sok cég számolja külön a poggyászt...

Előzmény: Törölt nick (897)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.29 0 0 897
 plusz a poggyászdíj 2500ft/csomag. a wizz trükközik.
Előzmény: Latya (K.L.) (896)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2008.12.28 0 0 896

Wizz-zel január -februárban 5200 Ft oda-vissza mindennel!  Most foglaltam 4 főre....

tomeckk Creative Commons License 2008.12.24 0 0 895

sziasztok,

 

most voltunk velenceben kocsival (hala a magyar sinbohoc vallalatnak, mar a jegyunk is megvolt, alig akartak visszavaltani, merthogy bankkartyaval fizettunk), 8 ora pestrol, mestreben parkoltunk az allomas melletti parkolohazban (hetkoznap 6, hetvegen 10 penz a napidij). 1 euro a vonatjegy velencebe, 9 perc alatt van benn a vonat, ami igen gyakran jar. autopalyadij a tolvaj szlovenoknal 35 (fel evest kell venni minimum), olaszoknal 6.4 egy utra (marmint a trieszt-velence kozti resz).

 

3 ejszakat voltunk, holtszezonban (dec19-22) 90 penz naponta itt: casa santa maria formosa. sarokszobaban laktunk, mindket iranyban volt canal view, nagyon romantikus volt (kellett is, 10 eves hazassagi evfordulo volt)

 

sztem a vaporetto berlet felesleges; a varoson belul max 1 ora alatt mindent elersz gyalog, az utvonal gyonyoru, a csatornan pedig atkelhetsz traghettoval is (50 cent az ara)

 

az aradassal szerencsenk volt, mar vege lett, mire leertunk. a vizallasjelentes itt (ha 100 centi alatt van a dagaly, akkor nincs gond): http://www.comune.venezia.it/flex/cm/pages/ServeBLOB.php/L/EN/IDPagina/2104

bigboy30 Creative Commons License 2008.12.21 0 0 894
Srác 1981 hálás köszönet az infókért!
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.20 0 0 893

Padova nagyon jó..

 

vonattal éri meg, kb félóránként megy vonat santa luciáról, kb. 6 euro a retúrjegy, menetidő 30 perc..

 

padovába a vasúttól egy busszal érdemes elmenni a prato della valléig, onnan szépen vissza gyalogolni, bazilika-egyetem-piazza erbe-frutta, óra, dóm..

 

látnivalók még botanikus kert, prato tér felől bazilika előtt jobbra ker fordulni egy kis utcában 400 m.

 

giotto kápolna vasút felé attól kb. 600m.

 

4-5 óra alatt be lehet járni, látni nézni, beülni kávézni 

Előzmény: srac1981 (890)
srac1981 Creative Commons License 2008.12.20 0 0 892

Szia!

 

Az ACTV járataival a legegyszerűbb (www.actv.it) , 6€ az út és van Velence busz pu-->> Trevisto.

 

A szigeten van a Santa Lucia vasútállomás, sztem a vonat is oda érkezik Venice szigetre, gondolom arra gondoltál.

A kis szigetekre meg vaporettóval jutsz el, az meg: (www.atvo.hu)

 

MINDKETTŐNEK VAN ANGOL oldala is!

 

Üdv. Jó utat.

 

 

Előzmény: bigboy30 (891)
bigboy30 Creative Commons License 2008.12.19 0 0 891

Sziasztok!

 

Milánóból érkezünk velencébe vonattal.Onnan hogy jutunk el a szigetre???

 

Esetleg tud valaki segíteni abban,hogy a Treviso reptérre,hogyan jutunk el a legolcsóbban?

 

Segítségeteket hálásan köszönöm

 

Kellemes Ünnepeket minden kíváncsi utazgatónak

srac1981 Creative Commons License 2008.12.18 0 0 890

SZiasztok!

 

Nekem ez a PADOVA is szimpatikusnak tűnik:

 

 

PADOVA MAGYARUL

 

Szerintetek hogyan és mennyiért lehet eljutni Velencéből oda?

 

Még az út sem lehet sok idő: Google Maps Útvonal

 

Ha van info akkor nagyon megköszönöm.

 

src.

 

 

Előzmény: srac1981 (889)
srac1981 Creative Commons License 2008.12.18 0 0 889

Ez az előző kép friss? Mert a WEBcam szerint nincs már víz a Szt Márk téren és az utcákon sem.

 

Jelentem tegnap beleestem a tudatosan NEM vásárlók körébe... Tehát vettünk márc végére repjegyet.

 

Én már jártam, de pár dolog kimaradt akkor így azt pótoljuk.

 

Muránón semmi extra nem volt :( Az üveg múzeum sztem konkrétan elfelejthető. Ott ami inkább érdekes, hogy a vaporettóról leszállval elindul a tömeg merőlegesen... ott van egy üveg fúvó mester aki közben is melózott és hát durva kézügyességgel dolgoznak.

Az üvegek elég drágák, azaz 10€-ért szinte semmit nem kapsz. Egy normális üveg figura 20-30-40. Így mi valami 1-2-3 ejurósat vettünk ilyen turkáló szerűben.

 

Remélem nem elsz árvíz mikor mi megyünk. Márciusban nem szokott, mert sztem ált akkor már 10-15 fok van.

 

Nagyon várom újra. Izabellát keresem meg szállás miatt, majd kiderül.

 

src.

Előzmény: kábelbúvár (887)
srac1981 Creative Commons License 2008.12.18 0 0 888

Szerintem a VENICE CARD nem éri meg, túl drága és nem sokkal több mint egy Rolling Card+Youth 3 napos bérlet.

 

src.

 

Előzmény: namox (861)
kábelbúvár Creative Commons License 2008.12.17 0 0 887
Előzmény: antonio 01 (886)
antonio 01 Creative Commons License 2008.12.11 0 0 886
Sziasztok!
Én 2 és fél hete voltam Velencébe(nov23,24,25). Vonattal mentem,reggel 7-kor érkeztem,és sztem azzal a reggellel kezdődött ez a kaotikus állapot,ami most ott van.
Már aznap délelőtt nem lehetett megközelíteni a San Marco-t szinte sehonnan,mindenhol bokáig ért a víz. A térre meg a partra meg ilyen kis hidakat állítottak fel,azokon közlekedtünk. Mindent összevetve viszont nagyon jól éreztük magunkat!
almart Creative Commons License 2008.12.03 0 0 885

Igen en is lattam,allitolag hogy a tenger szintje 1,5m-rel megemelkedett.

Amugy tok "jo" lehet ekkora gumicsizmakban barangolni-ladikozni.

Előzmény: Catella (884)
Catella Creative Commons License 2008.12.03 0 0 884

Tegnap láttam a tv-ben, hogy nagyon csinos sárga meg zöld nylon csizmák voltak az embereken, de még a kirakati bábúkon is:)

Azért agyvérzést kaphat az a túrista, aki életében először jár most Velencében, főleg, ha a Föld túloldaláról jött el:)

Előzmény: tefi (883)
tefi Creative Commons License 2008.12.01 0 0 883
1 hosszabb száru gumicsizmával nem vészes. :)
Előzmény: Catella (882)
Catella Creative Commons License 2008.12.01 0 0 882
Remélem, a héten senki sem megy:
Léna007 Creative Commons License 2008.12.01 0 0 881
Köszi szépen! Közben már vettem útikönyvet is és abban is benne volt...
Előzmény: 28k (880)
28k Creative Commons License 2008.12.01 0 0 880
Én a sima városi  busszal szoktam menni a reptér és Velence között, 5-ös a száma és a reptér érkezési szintje és a Piazzale Roma között közlekedik. Gyorsan megjárja az utat, és olcsó, ha jól emlékszem 1,1€ egy útra. Jegyet venni lehet a reptéren, és a Piazzale Román is. Gyakran is jár, és pontos.
Előzmény: Léna007 (878)
FLaci Creative Commons License 2008.12.01 0 0 879
Szia,

Burano szerintem is érdekesebb, mint Murano. Viszont jóval messzebb van Velencétõl, és onnan nincs közvetlen járat a reptérre. Én ilyen rövid kirándulásból kihagynám mindkettõt, inkább Velencére koncentrálnék.

Esetleg érdemes lenne egy 12 órás vaporettó-bérletet venni (ez sajnos a reptéri járatokra nem érvényes), végigmenni a Canale Grande-n, esetleg átmenni a San Giorgio Maggiore templomhoz. (Ennek a harangtornyából is szép a kilátás, és nincs olyan tömeg mint a San Marco-nál.)

L.
Előzmény: Léna007 (878)
Léna007 Creative Commons License 2008.12.01 0 0 878

Szia, közben kibogoztam tegnap este ezeket a táblázatokat.

A reptérről mennek buszok az előbb említett térre oda-vissza 5 Euróért, 20 perc a menetidő illetve mennek vizitaxik, amiket te írtál (ez nagyon jól hangzik), de azok csak (majdnem) óránként járnak, 25 Euro a jegy és megállnak minden "bokornál", így másfél óra az út. Viszont érintik Muranót, ahova szeretnénk átmenni.
Egyelőre a busz mellett szavazunk.
Én már kétszer voltam Velencében, párom még sosem.

Nem szállunk meg. Az elveszi az izgalmat, a kalandot. Úgy gondoltuk, hogy egy repülőjegy árából és amit egy nap alatt elköltünk ott pénzt, azt hozzuk ki, amit csak lehet, minden rohanás, minden stressz nélkül. Egy andalgós, romantikus napot szeretnénk és nem várost nézni. Az idén erre izzítottunk rá, hogy egy napos kirándulásokat teszünk. Reggel 7-kor repülünk el és az este 7-essel jövünk vissza. Ha fél 10 körülre sikerül bejutni a városba, úgy fél ötig van 7 óránk császkálni. Nem akarunk semmit sem célzottan megnézni, hanem csak sodródni a hangulattal, beülni egy igazi olaszos utcai kávézóba, egyszerűen élvezni, hogy ott vagyunk. Muranóra vagy Buránóra tervezünk átmenni, de nem tudom, hogy belefér-e ebbe az időbe. Kicsit félek, mert a hajók elég rendszertelenül járnak és a reptérre időben vissza kell érnünk. De tökre tetszik, hogy a reptérnek van "hajóparkolója" is. A google earthön  jól látni. Nagyon érdekes. Képek alapján Burano tűnik szebbnek, érdekesebbnek, mint Murano. Talán befelé busszal mennénk és visszafelé hajóval előbb át Buranóra és onnan egyenesen a reptérrre. Vagy fordítva.

Előzmény: FLaci (877)
FLaci Creative Commons License 2008.11.30 0 0 877
A buszos menetrendben az összes, a reptérrõl induló járat benne van. Az elsõ rész (Venezia P.le Roma) vonatkozik a Reptér -> Velence útvonalra. A visszafele járat ennek az elején van. Azt mondják, 20 perc az út. Ez nekem kicsit túl optimistának hangzik, de még úgy is biztos gyorsabb mint a vizibusz. Viszont az meg biztos nagyobb élmény... (Mi ezzel a Velence San Marco -> Reptér járattal mentünk, volt vagy 1 óra.)
Előzmény: Léna007 (874)
Léna007 Creative Commons License 2008.11.30 0 0 875
Közben gyorsan megnéztem a google mapson, látom már, hol fekszik a Marco Polo...a vizibuszos megoldás tűnik rövidebbnek. Köszi mégegyszer.
Léna007 Creative Commons License 2008.11.30 0 0 874

Szia Flaci!

 

Köszönöm szépen, jó, hoyg szóltál, mert nekem fel sem tűnt, hogy másik reptérről van szó.

Az első menetrenden nem igazán látom, hogy melyik sor vonatkozik a reptérről befelé menő buszra.

A második menetrend szimpibb, de egyet nem értek, hogy mehet a vizibusz a reptérig, az is enynire a víz mellett fekszik??

Bocs a buta kérdésekért, még semminek sem néztem utána, tegnap foglaltuk a jegyet, hirtelen ötletből és még csak azután fogunk útikönyvet, térképet venni....

 

Előzmény: FLaci (873)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!