Keresés

Részletes keresés

twohandedtweener_ Creative Commons License 6 napja -1 0 75162

Állítólag mondott a végén valami nagyon személyeset Djokovic-nak, amitől a szerb sírva fakadt.

 

Biztos csúnyán megbánthatta még utoljára, úgy azért érthető a Nolefarm  izzó gyűlöletete  a "tenisz Soros" iránt. :DDDD

 

Amúgy köszi, nagyon érdekes.

Előzmény: Opistho (75161)
Opistho Creative Commons License 2024.07.24 0 0 75161

Itt lehet megnézni az ebben emlegetett, utolsó 12 napról szóló, másfél órás dokumentumfilmet:

 

https://www.dailymotion.com/video/x90yc40

 

Már régen kigyomláltam a tenisz téma ajánlását a közösségi oldalakon, de ezzel így is szembetalálkoztam, szóval gondolom jó nézettsége lehet. Mondjuk el nem tudom képzelni miért tartott 2 évig a vágás, de azért rendben lett. Nem tudunk meg olyan nagyon sok plusz információt, de cserébe sok nagyon személyes pillanatot láthatunk. Csak néhány megfigyelés:

 

- Mirka hangja nagyjából 18 év után először hallgató.

 

- Sikerült elég személyesnek megcsinálni, mondjuk azért az egyértelmű, hogy a gyerekeknek meg lett mondva, hogy angolul beszéljenek, mert az elején Charlene éppen megérkezik, akkor még németül beszél, ám később már mindenki angolul, de ez nem lényeg, mert ezt leszámítva elég természetesen tudnak mind viselkedni a kamerák mellett a szülők, barátok, gyerekek, Mirka, szóval nem érződik nagyon megrendezettnek az egész.

 

- A levélben is említett nővére nem jelenik meg. Lehet, hogy csak kamerafóbiás, de kb. 2011 óta mintha elnyelte volna a Föld. Ezzel szemben Mary Joe mindenhol ott van, de tényleg, a búcsúvideó felvételénél is, a feltöltés pillanatában is. Eddig is tudtam, hogy nagyon közel állnak, de itt kicsit vicces, hogy odaírják, hogy "friend" és kihagyják, hogy egy kétszeres GS döntős, olimpiai bajnok és hogy gyakorlatilag családtag.

 

- Durva, hogy ilyen fontos személy esetében egy videó feltöltése is milyen felhajtással jár, hogy egy teljes csapat ott beszélget, vitázik, hogy mennyit várjanak még, kinek szóljon még, hogy derülhet ki, hogy tudja meg a sajtó, kell-e hamarabb kicsivel, stb. és profin, technikusok posztolják. Persze ez nyilván komoly hír, nem lehetett valami otthoni mobiltelefonnal, akadozva feltölteni.

 

- Nagyot röhögtem, amikor Godsick-el azon viccelődnek, hogy 2009 óta vonultatják vissza. Vajon Rogerék olvasták Szabó Gábor blogját? :)

 

- A térdéről elég durva dolgokat mond. Azt eddig is mondta, hogy 9 hónapig javult és egyszer csak tönkrement megint, de itt már olyanokat mond, hogy ha tudta volna, hogy ez ezzel jár nem csinálta volna végig idáig. Mondjuk arra még mindig nem kaptunk magyarázatot, hogy mi volt 22-ben az egész "mi lesz a versenynaptáram 2023-ban" dolog, hogy alig várja a 2023-as Wimbledont meg ilyenek.

 

- Arról beszél, hogy egy kínszenvedés volt a 2021-es év, hogy már kérdezgették tőle a szülei és a felesége, hogy minek teniszezik még. Mondjuk ez kissé ellentétben áll azzal, amiket korábban nyilatkozott. Régebben pont azt mondta, hogy ő ment oda a feleségéhez megkérdezni, hogy folytassa-e még és erre a felesége mondta azt, hogy de bizony folytasd csak nyugodtan. De nyilván ez összetett, mindkettő előfordulhatott más-más eseteknél.

 

- A gyerekek annyit mondanak, hogy hiányzik nekik hogy utazgathassanak hétről hétre. Ennyit a 13 éven át tartó hisztiről, amit itt többen is előadtak, hogy a gyerekek mennyire szenvednek ettől, hogy így kell élniük és ezért kéne visszavonulnia.

 

- Sosem látott felvételek a műtétek utáni, mankóval járó Rogerről.

 

- A dokumentumfilm legérdekesebb része az, amit a 3 riválisról mond, leginkább Djokovicról. Elmondja, hogy eleinte nem volt elájulva a játékától és hogy szerinte technikai hiányosságai voltak. Aztán arról beszél, hogy a közönség nem bánt szépen Djokovic-al amikor megérkezett a Fedal uralom alatt. Ennek kapcsán megjegyzi, hogy sokat Rogert sokat kritizálták, hogy miért nem tud olyan látványosan erőlködni, küzdeni és izzadni, amit ő aztán meg is próbált, de nem volt önazonos tőle.

 

- Azon viccelődnek Djokovic-al, hogy Berrettini késik, mert annyira jól akar kinézni, majd Novak szól, hogy rossz inget vett fel és rögtön meg kicserélni, hogy jól nézzen ki. :)

 

- A legjobb az egészben nem az, amit interjúkban mondanak, hanem az egymás közti kötetlen beszélgetések, például mikor elkezdenek az ütés után nyögésekről beszélni és Nadal vitatkozik Berrettinivel, aki próbálja védeni Sonego-t.

 

- Állítólag mondott a végén valami nagyon személyeset Djokovic-nak, amitől a szerb sírva fakadt. Ez fel is van véve távolról, tehát nem halljuk mi az, de nem is kell, tippelni sem érdemes, ez maradjon privát. De mikor jönnek befelé utána, még akkor is látszik Djoko arcán. (És ezek után is a Nolefarm még mindig "tenisz Soros"-ként táplál izzó gyűlöletet iránta, hát elmennek ezek a...)

 

- A végén óriási, amikor az öltözőben vannak és Nadalnak az a véleménye a meccsről, hogy "Fucking Tiafoe", Djoko meg a híres anno Zverev-hez intézett "I want to see a fistpump after every fuckin point"-videó idézésével piszkálja viccesen.

 

Összességében elég jó lett, szerintem érdemes rászánni az időt és megnézni.

Előzmény: sanna41 (75160)
sanna41 Creative Commons License 2024.07.05 0 0 75160

Szuper ez a podcast Rogerrel!

 

https://www.youtube.com/watch?v=kpyryc6Hp5I

lildiko Creative Commons License 2024.06.10 0 1 75159

A kép lemaradt.

lildiko Creative Commons License 2024.06.10 0 1 75158

 

" For your inspiring and tireless work ethic; for achieving excellence in all you do; for being so much more than an athlete, Dartmouth is proud to award you the honorary degree of Doctor of Humane Letters." 
A Dartmouth College egyike a mindössze kilenc amerikai főiskolának, amit a függetlenségi háború előtt hoztak létre. Wikipédia 

Omar Khajjám Creative Commons License 2024.05.19 -1 0 75157

Davigyenko: fonák

Del Potro: tenyeres

Djokovic: fonák (bár a tenyerese is nagyon konzisztens, de Federeré vagy Nadalé jobb a csúcsértékeket tekintve)

Előzmény: Opistho (75155)
sanna41 Creative Commons License 2024.05.18 0 0 75156
Opistho Creative Commons License 2024.03.19 0 0 75155

Imádom ezeket a címeket, hajrá magyar média: https://sportal.blikk.hu/egyeni-sportok/tenisz/tenisz-federer-kritika/2024031610555728385

 

És miközben a Nolefarm éppen keresztre feszíti, hogy "na most már hogy nem játszik, most szólja le, értjük, höö", hadd tegyek ide egy 2010 elejéről származó nyilatkozatot is.

 

"Mostanában a játékosoknak kevesebb gyenge pontjuk van, de talán kevesebb az igazi erősségük is. Korábban a játékosok sokkal több meglepő dolgot tudtak csinálni, változatosabb volt a játékuk. Nehezebb volt egy-egy borításon dominálni. Manapság a pályákat egységesítették, egymáshoz hasonlóvá tették, és így a játékosok is egymáshoz hasonultak. Néha, amikor elnézem Davigyenkót, Del Potrót, vagy Djokovicsot játszani, arra gondolok, hogy egyáltalán mi az az ütésfajta, amit a legjobban csinálnak…"

Roger Federer, 2010.

_Tapicska_forgalmista Creative Commons License 2024.03.17 -1 1 75154
Hümmögőpipőke Creative Commons License 2024.03.10 -1 1 75153
twohandedtweener_ Creative Commons License 2024.03.06 -1 1 75152
Szerkases Creative Commons License 2024.01.16 0 0 75151
horkat Creative Commons License 2024.01.07 -1 2 75150

Sziasztok! Boldog új évet kívánok mindenkinek!

Egy hét múlva indul az év első gs tornája. Várom, de annyira nem olyan sóvárgás ez, mint mondjuk 2019-ben!

Hihetetlen, furcsa, nehéz érzés Roger hiánya!

vjv1 Creative Commons License 2024.01.01 -1 2 75149

Buék.

:)))

twohandedtweener_ Creative Commons License 2023.11.24 -1 0 75148
lildiko Creative Commons License 2023.11.10 -1 1 75147
Hümmögőpipőke Creative Commons License 2023.10.09 -1 2 75146

Most elbizonytalanodtam, de belenéztem a tükörbe, és tényleg én vagyok. :D

Nekem elárulhatod,  hogy hány napig vadkempingeztél a ligetben. :D

Előzmény: sanna41 (75145)
sanna41 Creative Commons License 2023.10.08 -1 2 75145

Bakker, ez te vagy, sin? :D 

Tőlem volt, aki megkérdezte, hány napig sátoroztam a városligeti a bokrok alatt :DDD

Előzmény: Hümmögőpipőke (75139)
Petyka30 Creative Commons License 2023.09.04 -1 1 75144

Szia! Hidd el nekem is fájt visszalehet nézni a Youtubon, Djokovic semmi sportszerűtlen nem csinált. 15-15 volt talán, de nem szívesen nézem vissza, mert most is fáj, Roger 2 ászt ütött. És nem bírta fejben. Sőt 8-8 táján breaklandája volt Rogernek egy könnyű ütéssel elüthettet volna Djoko mellett, és beremeget a keze, és outra ütötte. És ha elnyeri a szervát a meccsért adogatott volna. De annyi felejthetetlen élményt szerzet nekünk, hogy ez is Roger volt. Jobb fejben Djoko Rogernél, és Nadalnal is. Egy csodálatos utazás volt. Neki is nekünk is.

Előzmény: confab (75143)
confab Creative Commons License 2023.09.04 -2 1 75143

Valószínűleg egyre gondolunk, mármint ami azt a wimbledoni döntőt illeti, amikor

Rogernek két meccslabdája volt és ő szervált, miközben "szervakirály" is volt. Úgy emlékszem, Djoko közben valamilyen figyelemelterelő manővereket csinált, és ezek után lett 40:40. No ez az, ami Rogerből hiányzott! Ő mindig abszolút úriember volt a pályán is. Ha több dörzsöltség lett volna benne, talán ezt a bizonyos döntőt sem bukja el.

Előzmény: Petyka30 (75142)
Petyka30 Creative Commons License 2023.09.04 -1 1 75142

Szia! Bocs a Gs- két nem érdemre játszák. Például Djokovic ellen a wimbledoni döntőben 40-15 2 meccslabdánál Roger szervált, és  be kellett volna ütni egy ászt. Sajna nem sikerült, mert Nole fejben sokkal jobb mint Roger. És azt se felejtsd covid miatt, sok GS- nem indulhatott Djokovic. Így is neki van a legtöbb GS-je megérdemelten. De 1000 -ből is csak Djoko nyerte meg mindegyiket, ráadásul mindegyiket legalább kétszer. De Roger után sosem lesz kedvencem talán. Ha lesz is sosem olyan mint Roger volt. A2017-esAO győzelme Nadal ellen nálam a csúcs. És ha bekapcsoljuk a yuotubot, és nagy pontokat mutatnak, Roger van rajta fölényesen a legtöbbet. Roger volt a tenisz Mozartja.

Előzmény: confab (75141)
confab Creative Commons License 2023.09.04 0 2 75141

Jött, látott(?), gyorsan ment, avagy távozott. De hátha kedvet kapott Budapesthez...

Minden tiszteletem Djokovicé, meg az utána következőké, de Roger megérdemelte volna, hogy neki legyen a legtöbb GS győzelme.

Előzmény: Hümmögőpipőke (75139)
Petyka30 Creative Commons License 2023.09.04 -1 0 75140

Szia! Mérnem szóltál mikor jön, és hol lesz?))) Mert én tuti kaptam volna autogramot tőle. a Szívem megszakad.

Előzmény: Hümmögőpipőke (75139)
Hümmögőpipőke Creative Commons License 2023.09.04 -1 2 75139

https://index.hu/sport/tenisz/2023/09/04/roger-federer-budapest-mezogazdasagi-muzeum-varosliget/

 

Csak eljött Pestre, látjátok.

Nekem megígérte Halleban 10 éve :D

(sinisa voltam)

horkat Creative Commons License 2023.08.17 0 2 75138

2001. Wimbledon..., az ezredforduló akkori számomra legjobbját Samprast hazaküldi valaki... Ki ez a fickó lófarokkal, honnan jött, hogy került ide egyáltalán, és hogy a csudába tudja legyőzni öt szettben Petet? Így kezdődött kapcsolatom Rogerrel. Akkor haragudtam rá, nagyon, nagyon..., aztán, kicsivel később már nem tudtam ellenállni a játékának! Egy nemzedék született és nőtt fel Roger káprázatos karrierje során. Most is követem és szeretem a teniszt, de senkit nem látok, aki nyomába léphet. Rettenetesen hiányzik! 

Sotto Voce Creative Commons License 2023.08.09 0 2 75137

Sziasztok!

Akármelyik felvételen, akármelyik szögből, akárhogy nézem, nekem inkább egy balkezes (tehát nem domináns kezes) TENYERESNEK tűnik, mint kétkezes fonáknak:)))

(Egyáltalán nem értek a teniszhez, nem játszom ezt a sportot, de nagyon szeretem, különböző aspektusaiból is érdekel. Régóta figyelem, a fórumokat is, így titeket is. Rogerrel kapcsolatos minden öröm nekem is örömet okozott, és a veszteségeit, tudható nehézségeit én is sajnáltam, jelensége elgondolkodtató. Figyelem az Alcaraz generációt is, meglátjuk…

lildiko Creative Commons License 2023.08.06 0 2 75136
twohandedtweener_ Creative Commons License 2023.08.04 0 2 75135
lildiko Creative Commons License 2023.06.25 0 1 75134

Megelőztél, most akartam betenni :-)

Előzmény: twohandedtweener_ (75133)
twohandedtweener_ Creative Commons License 2023.06.25 0 3 75133

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!