Keresés

Részletes keresés

pajaci Creative Commons License 2018.07.07 0 0 1618
Előzmény: Fiddy (1617)
Fiddy Creative Commons License 2018.07.07 0 0 1617

Sziasztok. 

 

Valaki tudna segíteni abban, hogy műanyag redőnyhöz lehet-e még kapni arritert? vagy még régen volt az a fém arriter, de nem találok már sehol ilyet.

Illetve ha igen akkor hol :)

 

 

Köszönöm 

donface Creative Commons License 2018.05.28 0 0 1616

Üdv!

Külső tokos alu redőnyt szeretnék fehér műanyag ablakokhoz. Az lenne a kérdésem hogy dryvitozás és szinezés után rakassam fel a redőnyöket vagy előtte???? Én utána gondoltam hogy ne kenjék össze a tokot meg a sint a vakolattal.

Köszi a választ.

pajaci Creative Commons License 2018.05.27 0 0 1615

Nincs több ötletem. Illetve van, vegyél olyat ami jobban használható.

Előzmény: Redex07 (1614)
Redex07 Creative Commons License 2018.05.27 0 0 1614

Ezt csak az építészetileg az ablak fölött kialakított redőnytérbe bevezetett redőnylábnál lehet megtenni, itt nem megoldás. Ez egy a redőnylábbal szorosan összecsúsztatott alu tokpofás külsőtokos redőny. A redőnylécet a tokpofába vezetett speciális kombinált műanyag bevezető illeszti a redőnylábhoz. Ez ugyan bevezetés szempontjából ugyan lehetne jobban kialakított, de ez van, csak ilyet kapni.

Előzmény: pajaci (1612)
Redex07 Creative Commons License 2018.05.27 0 0 1613

Ablakméret: 90x140 cm, előtte 20 cm bádogpárkány van. Így kiállni nem, max. kihajolni lehet. Így a redőny felhúzott állapotában kihajolva csak max. 3-5 lécet lehet a lefutóba igazgatni, ahogy haladna lefelé a palást már nem férsz el tőle, vissza kell bújni! Felhúzott állapotban pedig kívülről csak a felső vízszintesen elcsúszott redőnyléceket lehet igazgatni, az alsó menetekben lévőket a súrlódás miatt nem (szerintem).

Előzmény: pajaci (1611)
pajaci Creative Commons License 2018.05.27 0 0 1612

Vagy a lefutó felső részénél bevágdosod és kicsit kihajlítod hogy megvezesse a redőnyt.

Előzmény: Redex07 (1610)
pajaci Creative Commons License 2018.05.27 0 0 1611

Kötelet kötsz a derekadra, és kiállsz az ablakba kívülről megszerelni.

Előzmény: Redex07 (1610)
Redex07 Creative Commons License 2018.05.27 0 0 1610

 

Sziasztok!

Van egy REDEX ALU KOMBI műanyag redőnyöm – rolós szúnyoghálóval. Levehető fedeles Alu tok, műanyag lécek, műanyag kettős lefutó-lábak. A redőny egy emeleti ablakra lesz felszerelve. Így ha a redőnylécek elcsúsznak és igazítani szükséges azokat a lefutóba, akkor hiába levehető a redőnytok eleje, nem tudok elébe állni.

A tok hátulja zárt. A szúnyogháló alsó rögzítő műanyag eleme felengedett állapotban a tok hátuljához ütközik (a képen látható műanyag ütközőkkel). Emiatt nem lehet hozzáférni a lefutó lábba kerülő redőnylécekhez.

Kérdéseim:

1.) Hogyan lehet az elcsúszott redőnylécek igazítását elvégezni a hátsó oldalról? Hogyan lehetne a szúnyoghálót, annak alsó lapját visszaengedni a tokba úgy, hogy szabaddá váljon a lécek igazítgatása pl. egy csavarhúzó segítségével? A műanyag ütközők ezt jelenleg nem engedik.

2.) A redőnyön rejtett ütközős záróléc van. Ez nem engedi, hogy visszaengedjem a tokba a redőnyt. Így hogyan lehet majd hibás redőnylécet cserélni? Le kell vennem az egész redőnyt tokostól, lábastól?

Köszönöm a segítséget.

 

 

 

 

 

 

 

 

zsigusz83 Creative Commons License 2018.05.11 0 0 1609

Inkább 10 év az vagy alatta... Az alu tud 15-20 év felett. Nem hiába kerül 2x annyiba.

Előzmény: einohyl (1608)
einohyl Creative Commons License 2018.05.09 0 0 1608

Üdv. !

 A műanyag redőnylécek élttartalmáról van valakinek infója ? 

15 év  ?

 20 év ? vagy annál több ??

Vegeta877 Creative Commons License 2018.05.09 0 0 1607

Sziasztok!

 

Szeretném a tanácsotokat kérni, hogy mi a teendő abban az esetben ha az ujonnan felszerelt (2honap kb) redőnytokok külső fémlemeze, ejszaka mikor hülnek le és reggel/delelott mikor felmelegednek, jó hangosan koppannak szinte mar durrannak a hőtágulás miatt. Nagyon zavaro kulonoskepp estenkent neha alvasbol riaszt fel minket.

Köszönöm a válaszokat!

VaZoLa Creative Commons License 2018.05.04 0 0 1606

de, jónak tűnik (csak a telefont is vennék fel...:)....)

Előzmény: blg (1605)
blg Creative Commons License 2018.05.04 0 0 1605
Előzmény: VaZoLa (1604)
VaZoLa Creative Commons License 2018.05.04 0 0 1604

Sziasztok,

már a műanyag nyílászárós topicban is feltettem a kérdést:

létezik olyan redőny, amit új építésű háznál, a 20cm homlokzati szigetelésre lehetne tenni kívülről (akár utólag, tehát nem az ablakhoz lenne rögzítve a sín sem)?

 

Az ablakosok által ajánlott, az ablakkeret felső részéhez rögzített lamelladoboz elfogadhatatlan méretű hőszigeteletlenséget és hőhidat képezne az épület szerkezetben.

Kisfiatal Creative Commons License 2018.05.04 0 0 1603

Szakik!

 

hőszigetelés miatt levettem az egyik redőnyt, pontosabban nem teljesen vettem le, a madzagot nem húztam ki, csak lecsavaroztam és betámasztottam a kávába. Na most h raknám fel, nagy nehezen beigazgattam a lamellákat a sínbe, felcsavaroztam a lábakat, és nem megy lefelé.. Tehát ha belülről engedném nem megy, csak ha már nagyon lent van(ha kintről kézzel lehúztam). Felfelé is nehezen lehet húzni a madzaggal. Vagyis szorul úgy néz ki. Hm, lehetséges h a lábak pár mm-t összébb mentek? Tehát ugye rá lett hőszigetelve és vakolva az ablakra(falsíkon voltak egyébként). Esetleg az még számíthat hogy a doboz nem ugyanabban a szögben áll? Tehát kicsit előrebukva áll most. Kár volt levennem azt már érzem.. :) Másiknál nem is vettem le.. 

endit Creative Commons License 2018.05.02 0 0 1602

sziasztok,

 

távirányítós-motoros Becker redőnyöm egyszercsak meggondolta magát és nem hajlandó teljesen leengedni a redőnyt. fizikai akadály nincs benne, kézzel nem tudom sajnos lerángatni.

ha leveszem a dobozt, akkor egy fel-le kapcsoló és egy távirányító kapcsoló van a csőmotor mellett, de egyikre sem csinál semmit.

 

hogyan tudnám rávenni, hogy menjen lejjebb (végállást módosítani)?

 

kösz előre is!

johny084 Creative Commons License 2018.04.15 0 0 1601

Hello! Nálam csak a fa lamellákat cserélték ki műanyagra (vagy cseréltethettem volna alumíniumra is) plusz a zsinórt ami kapott még egy zsinórgyűjtő dobozt. Aki csinálta nagyon korrekt volt, nem akart rábeszélni semmi drága ostobaságra, és a redőnyom kiválóan működik, sokkal esztétikusabb lett és kezelni is sokkal könnyebb...

Előzmény: FJ_1976 (1599)
HajduD Creative Commons License 2018.03.21 0 0 1600

Én még itt csináltattam pár éve a redőnyömet: http://arnyekmester.hu/kulonleges-redonyok/ . Én  alumínium redőnyt vettem, és igaz hogy drágább mint a műanyag, de szerintem megéri az árkülönbséget.

FJ_1976 Creative Commons License 2017.10.20 0 0 1599

Sziasztok! 40 éve épült családi ház az ablak fölé falazatba beépített redőnyszekrénnyel. A nem automata gurtnis vezérlésű műanyag redőnyt kissé megette az idő... Mit javasoltok mire cseréljem, fa ablakot nem akarom kicserélni.

Előre is köszi a segítséget, mert laikus vagyok a témában..

pajaci Creative Commons License 2017.10.19 0 1 1598

Keressen a rossznyavaja. Messziről kerülöm az olyanokat, akik az árakat se írják ki.

Előzmény: Törölt nick (1597)
Soa8 Creative Commons License 2017.09.03 0 0 1595

Sziasztok!

 

Családi ház felújításánál tapasztaltuk, hogy a meglévő alumínium redőnyeinkben néhány arriter megadta magát, így ezeket szeretnénk pótolni.

Tudtok esetleg valahol Budapesten olyan üzletet (lehetőség szerint XIII v. IV. kerület), ahol helyben, a boltban lehet ilyesmit venni?

 

Előre is köszönöm!

zöldeskékek Creative Commons License 2017.08.31 0 1 1594

Pedig az alu redőny a legdrágább árfekvésű.

 Nekem    fehér műa. lamellás van 30 éve. Semmi gond vele, lamellát még nem kellett cserélni csupán a kezelő grutnikat azt is 20 év után. Sk. megoldható.

Előzmény: galip (1593)
galip Creative Commons License 2017.08.28 -1 0 1593

Sziasztok!

 

Új építésű házba milyen redőnyt ajánlanátok, és honnan Borsodban?

Külső tokost nem szeretnénk, sem hőhidat. Az ár viszont lényeges szempont. Alu redőnyre gondoltunk.

 

Köszönöm!

Törölt nick Creative Commons License 2017.08.28 0 0 1592

kedves fórumozók!


a következő problémára szeretnék kérni megoldási javaslatot.
panel lakásban, műanyag redőny van az ablakokon (10 éve), és helyiségenként 1 (összesen a 6 ablakszárnyon 3) esetben a redőnnyel kombinálva rovarháló.  ez a kombinált megoldás nem a legjobb, a tokon keresztülmászva be tud jutni rovar, pl. poloska, sőt még denevér is.
vállalnak-e redőnyösök esetleg olyasmit, hogy a redőnytokot utólag kívülről valahogyan leszigetelni, a rést "betapasztani". bár a denevér aki a tokba beköltözött, a panel réseiben ott telel esetleg át, bezárni nem szeretném.
vagy a másik megoldás, nem tudom, megvalósítható-e egyáltalán, hogy a kombinált redőnyből "kiszedetni" a hálót, és akkor a sima redőnyhöz különálló lehúzható hálót felrakatni.

előre is köszönöm

LC8Sumi Creative Commons License 2017.07.28 0 0 1591

Sziasztok,


Tud valaki BP-en olyan boltot (nem webshop, stb.) ahol lehetne kapni készletről, azonnal 40mm-es fém redőnytengelyt? Ne adj atyaúristen szombaton is nyitva van? 

 

Köszönöm!

elgrecco Creative Commons License 2017.05.30 0 0 1590

Üdvözletem!

 

Létezik olyan vakolható külsőtokos, szunyogháloval kombinált motoros redőny aminek elég 15cm hely a falsíkig?

 

ahogy nézem jellemzően 19cm kéne a legtöbb típushoz.

 

csakis alu-ban gondolkodom és max 2m magas redőnyt kell mozgatni

 

előre is köszönöm a választ.

zoli07 Creative Commons License 2017.05.30 0 0 1589

Sziasztok! Keresek Bp.-en olyan boltot ahol redőnyhöz lehet vásárolni alkatrészeket.Redőnyütköző külső és fehér színben, valamint redőny zsinór bevezető fehér színben kellene.Köszi

m_péter Creative Commons License 2017.05.29 -1 0 1588

Szia...

A megoldás:

A munka kezdésekor a fix ablakot kiüvegezzük majd mikor befejeztük vissza üvegezzük.

MP

 

Előzmény: kovesdiba (1587)
kovesdiba Creative Commons License 2017.05.23 0 0 1587

Redőnyt szeretnék szereltetni a nappali  szinte padlótól plafonig érő dupla szárnyú ablakára, de előtte nincsen erkély, csak egy pár centis szegély és korlát, ráadásul az egyik ablakszárny nem nyitható. Két cég látta és nem vállalta. Sok helyen látok ilyet a házban, de mindenkinek, akivel tudtam beszélni, már építéskor beszerelték a redőnyt, nem utólag. A redőny tok ki lett alakítva a ház építésekor. Nem akarom elhinni, hogy erre nincs megoldás.
Ja, és 7. emelet.  Köszönöm, ha van ötletetek.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!