Keresés

Részletes keresés

blg Creative Commons License 2018.05.04 0 0 1605
Előzmény: VaZoLa (1604)
VaZoLa Creative Commons License 2018.05.04 0 0 1604

Sziasztok,

már a műanyag nyílászárós topicban is feltettem a kérdést:

létezik olyan redőny, amit új építésű háznál, a 20cm homlokzati szigetelésre lehetne tenni kívülről (akár utólag, tehát nem az ablakhoz lenne rögzítve a sín sem)?

 

Az ablakosok által ajánlott, az ablakkeret felső részéhez rögzített lamelladoboz elfogadhatatlan méretű hőszigeteletlenséget és hőhidat képezne az épület szerkezetben.

Kisfiatal Creative Commons License 2018.05.04 0 0 1603

Szakik!

 

hőszigetelés miatt levettem az egyik redőnyt, pontosabban nem teljesen vettem le, a madzagot nem húztam ki, csak lecsavaroztam és betámasztottam a kávába. Na most h raknám fel, nagy nehezen beigazgattam a lamellákat a sínbe, felcsavaroztam a lábakat, és nem megy lefelé.. Tehát ha belülről engedném nem megy, csak ha már nagyon lent van(ha kintről kézzel lehúztam). Felfelé is nehezen lehet húzni a madzaggal. Vagyis szorul úgy néz ki. Hm, lehetséges h a lábak pár mm-t összébb mentek? Tehát ugye rá lett hőszigetelve és vakolva az ablakra(falsíkon voltak egyébként). Esetleg az még számíthat hogy a doboz nem ugyanabban a szögben áll? Tehát kicsit előrebukva áll most. Kár volt levennem azt már érzem.. :) Másiknál nem is vettem le.. 

endit Creative Commons License 2018.05.02 0 0 1602

sziasztok,

 

távirányítós-motoros Becker redőnyöm egyszercsak meggondolta magát és nem hajlandó teljesen leengedni a redőnyt. fizikai akadály nincs benne, kézzel nem tudom sajnos lerángatni.

ha leveszem a dobozt, akkor egy fel-le kapcsoló és egy távirányító kapcsoló van a csőmotor mellett, de egyikre sem csinál semmit.

 

hogyan tudnám rávenni, hogy menjen lejjebb (végállást módosítani)?

 

kösz előre is!

johny084 Creative Commons License 2018.04.15 0 0 1601

Hello! Nálam csak a fa lamellákat cserélték ki műanyagra (vagy cseréltethettem volna alumíniumra is) plusz a zsinórt ami kapott még egy zsinórgyűjtő dobozt. Aki csinálta nagyon korrekt volt, nem akart rábeszélni semmi drága ostobaságra, és a redőnyom kiválóan működik, sokkal esztétikusabb lett és kezelni is sokkal könnyebb...

Előzmény: FJ_1976 (1599)
HajduD Creative Commons License 2018.03.21 0 0 1600

Én még itt csináltattam pár éve a redőnyömet: http://arnyekmester.hu/kulonleges-redonyok/ . Én  alumínium redőnyt vettem, és igaz hogy drágább mint a műanyag, de szerintem megéri az árkülönbséget.

FJ_1976 Creative Commons License 2017.10.20 0 0 1599

Sziasztok! 40 éve épült családi ház az ablak fölé falazatba beépített redőnyszekrénnyel. A nem automata gurtnis vezérlésű műanyag redőnyt kissé megette az idő... Mit javasoltok mire cseréljem, fa ablakot nem akarom kicserélni.

Előre is köszi a segítséget, mert laikus vagyok a témában..

pajaci Creative Commons License 2017.10.19 0 1 1598

Keressen a rossznyavaja. Messziről kerülöm az olyanokat, akik az árakat se írják ki.

Előzmény: Törölt nick (1597)
Soa8 Creative Commons License 2017.09.03 0 0 1595

Sziasztok!

 

Családi ház felújításánál tapasztaltuk, hogy a meglévő alumínium redőnyeinkben néhány arriter megadta magát, így ezeket szeretnénk pótolni.

Tudtok esetleg valahol Budapesten olyan üzletet (lehetőség szerint XIII v. IV. kerület), ahol helyben, a boltban lehet ilyesmit venni?

 

Előre is köszönöm!

zöldeskékek Creative Commons License 2017.08.31 0 1 1594

Pedig az alu redőny a legdrágább árfekvésű.

 Nekem    fehér műa. lamellás van 30 éve. Semmi gond vele, lamellát még nem kellett cserélni csupán a kezelő grutnikat azt is 20 év után. Sk. megoldható.

Előzmény: galip (1593)
galip Creative Commons License 2017.08.28 -1 0 1593

Sziasztok!

 

Új építésű házba milyen redőnyt ajánlanátok, és honnan Borsodban?

Külső tokost nem szeretnénk, sem hőhidat. Az ár viszont lényeges szempont. Alu redőnyre gondoltunk.

 

Köszönöm!

Törölt nick Creative Commons License 2017.08.28 0 0 1592

kedves fórumozók!


a következő problémára szeretnék kérni megoldási javaslatot.
panel lakásban, műanyag redőny van az ablakokon (10 éve), és helyiségenként 1 (összesen a 6 ablakszárnyon 3) esetben a redőnnyel kombinálva rovarháló.  ez a kombinált megoldás nem a legjobb, a tokon keresztülmászva be tud jutni rovar, pl. poloska, sőt még denevér is.
vállalnak-e redőnyösök esetleg olyasmit, hogy a redőnytokot utólag kívülről valahogyan leszigetelni, a rést "betapasztani". bár a denevér aki a tokba beköltözött, a panel réseiben ott telel esetleg át, bezárni nem szeretném.
vagy a másik megoldás, nem tudom, megvalósítható-e egyáltalán, hogy a kombinált redőnyből "kiszedetni" a hálót, és akkor a sima redőnyhöz különálló lehúzható hálót felrakatni.

előre is köszönöm

LC8Sumi Creative Commons License 2017.07.28 0 0 1591

Sziasztok,


Tud valaki BP-en olyan boltot (nem webshop, stb.) ahol lehetne kapni készletről, azonnal 40mm-es fém redőnytengelyt? Ne adj atyaúristen szombaton is nyitva van? 

 

Köszönöm!

elgrecco Creative Commons License 2017.05.30 0 0 1590

Üdvözletem!

 

Létezik olyan vakolható külsőtokos, szunyogháloval kombinált motoros redőny aminek elég 15cm hely a falsíkig?

 

ahogy nézem jellemzően 19cm kéne a legtöbb típushoz.

 

csakis alu-ban gondolkodom és max 2m magas redőnyt kell mozgatni

 

előre is köszönöm a választ.

zoli07 Creative Commons License 2017.05.30 0 0 1589

Sziasztok! Keresek Bp.-en olyan boltot ahol redőnyhöz lehet vásárolni alkatrészeket.Redőnyütköző külső és fehér színben, valamint redőny zsinór bevezető fehér színben kellene.Köszi

m_péter Creative Commons License 2017.05.29 -1 0 1588

Szia...

A megoldás:

A munka kezdésekor a fix ablakot kiüvegezzük majd mikor befejeztük vissza üvegezzük.

MP

 

Előzmény: kovesdiba (1587)
kovesdiba Creative Commons License 2017.05.23 0 0 1587

Redőnyt szeretnék szereltetni a nappali  szinte padlótól plafonig érő dupla szárnyú ablakára, de előtte nincsen erkély, csak egy pár centis szegély és korlát, ráadásul az egyik ablakszárny nem nyitható. Két cég látta és nem vállalta. Sok helyen látok ilyet a házban, de mindenkinek, akivel tudtam beszélni, már építéskor beszerelték a redőnyt, nem utólag. A redőny tok ki lett alakítva a ház építésekor. Nem akarom elhinni, hogy erre nincs megoldás.
Ja, és 7. emelet.  Köszönöm, ha van ötletetek.

Csarli1 Creative Commons License 2017.05.09 0 0 1586

Én 20 évig használtam a termékeiteket, csak jót tudok róluk mondani. Igaz a vége felé Ráckevéről hordtam, mert így egyszerűbb volt.

Előzmény: Claysei (1581)
oroszlánszívű_Zrínyi Creative Commons License 2017.05.08 0 0 1585

Szia, nem. De valahogy sikerült kiakasztanom a szúnyoghálót. Megoldódott, kösz.

Előzmény: Csarli1 (1579)
Claysei Creative Commons License 2017.05.04 0 1 1584

Kedves Émile!

Természetesen kapcsolatban álluk kiskereskedőkkel, sokkal több, mint 20 éve, de mint írtam, megnyitottuk mi a saját lakossági értékesítésünket, ahol nem ezresével értékesítjük az automatákat, és egyéb kiegészítőket, hanem lakossági mennyiségben.

 

Előzmény: Émile (1582)
Émile Creative Commons License 2017.05.04 0 1 1583

  "Láttunk olyan redőnyt a környéken, ami picit ferdén van, így a tok nem kikerül a fal síkjából, hanem a felső benti perem mögé,..... " 

 

 

 Szép udvariasan becsengetni, elmondani, hogy mi járatban vagytok. Aztán vagy beengednek vagy nem. Ha beengednek  pár fotó, esetleg rákérdezni, hogy ki is készítette ?

 Ha nem ez a járható, akkor megtervezni az elképzelést, azzal redőnyöst megkeresni, hogy vállalja vagy sem.

 

 

 

 

 "(Kértünk árajánlatot, de abba csak összeget írtak, és kihívni egyelőre nem akarjuk a szakit, több hónap mire aktuális lesz.)" 

 

merészdolog mind a két fél részéről, nagy bukta lehet belőle.

 

 De van még idő.

 

Megtervezni, vállalkozót keresni és az alján dolgoztatni !

Előzmény: vianne_ (1580)
Émile Creative Commons License 2017.05.04 0 0 1582

Teríteni kellene a kiskereskedőknél is !!

Előzmény: Claysei (1581)
Claysei Creative Commons License 2017.05.03 0 2 1581

Kedves Fórumozók! 

 

1984 óta foglalkozunk nagykereskedelemmel, de a növekvő igények miatt megnyitottuk a kiskereskedelmi értékesítésünket is, ettől az évtől kezdve. 

A minőség nálunk a piacon lévő más gyártókhoz képest kiemelkedő. 
Amit gyártunk: Redőnyautomata (4 színben, 3 típusban), Redőnyhúzók (heveder, zsinór) és egyéb kiegészítők (zsinór/heveder kivezetők, zsinórfogók).

 

Weboldalunk: 
redonyautomata.hu  (kiskereskedelmi rendelést a webshop menüpont alatt lehet leadni) 

 

Facebook oldalunk (itt tesszük közzé akcióinkat): 

https://www.facebook.com/Redonyautomata.webshop/

 

Remélem van itt olyan, akinek segítségére lehetünk.

vianne_ Creative Commons License 2017.04.25 -1 0 1580

Kedves fórumozók, hátha tudtok segíteni, ha hozzáértő írna,  hálás lennék:) Négyemeletes házban, katedrálüveges, 3.60-as erkélyünk van. Szeretnénk a korlát fölé redőnyt, az alapdolog tudom itt is van sokaknak ahol lakunk, de nekünk a cica miatt háló van fenn, kampók befúrva a betonperembe felül-oldalt, s beakasztva. Ezt talán le kell szedni, de vajon elég kiakasztani? Sajnos a férjem  tériszonyos ő nem áll ki, nem keveset fizettünk ezért is. Láttunk olyan redőnyt a környéken, ami picit ferdén van, így a tok nem kikerül a fal síkjából, hanem a felső benti perem mögé, de sajnos közelebbről nem tudunk ilyet megnézni. Van valakinek ilyen speciális eset? Előre is nagyon köszi! (Kértünk árajánlatot, de abba csak összeget írtak, és kihívni egyelőre nem akarjuk a szakit, több hónap mire aktuális lesz.)

Csarli1 Creative Commons License 2017.04.22 0 0 1579

Leszerelted a redőnyt?

Előzmény: oroszlánszívű_Zrínyi (1577)
Csarli1 Creative Commons License 2017.04.22 0 0 1578

Mivel a gurtnit is az ablakkereten lehet bevinni, nem csak a lefutókat rögzíteni, ezért ne akard a szakembert felülbírálni. Lehet, hogy közel 30 éves szakmai tapasztalatommal én sem tudom. 

Előzmény: dddstudio (1576)
oroszlánszívű_Zrínyi Creative Commons License 2017.04.14 0 0 1577

Üdvözletem!

 

Új redőnygurtnit kellene a dobra tekernem, mert a régi elszakadt. Viszont az egybeépített szúnyogháló felfutásgátlója lehetetlenné teszi a dobhoz való hozzáférést. Van esetleg valakinek módszere, hogy ezt a felfutásgátlót hogyan lehet időlegesen eltávolítani vagy engedni, hogy a szúnyogháló kifusson belőle? Arról a műanyag elemről van szó, amelyik a nagyon szőrös sín tetején van. Sajnos nem csavaros. Köszönöm a segítséget.

 

dddstudio Creative Commons License 2017.04.11 0 0 1576

 

Sziasztok!

 

Egy régi polgári lakás felújítása során ha a műanyag ablakokat  kissé a falba süllyeszteném a nagyobb üvegfelület érdekében, akkor kintről nézve a tokból kevesebb látszódna / akár el is tűnne teljesen. A kérdésem, hogy van-e így mód külső tokos redőnyt felszerelni utólag? Egy ablakgyártó cégtől azt hallottam, hogy mivel a redőny lefutóléceit a tokra szerelnék közvetlenül, ezért ha az be van süllyesztve nem tudnak redőnyt szerelni. Én laikusként azt gondolom, hogy a lécek rögzítése az ablakszerkezettől függetlenül, kissé előtte is lehetséges lehet. Mit gondoltok? 

 

Törölt nick Creative Commons License 2017.03.03 0 0 1575

Sziasztok!

 

Meg tudjátok mondani, hogy műanyag redőnyhöz lamellákat hol lehet kapni? Ugyanis már 4 darabot kiszedtem, és lassan pótolni kellene. Köszönöm a segitséget! 

Laslow Creative Commons License 2017.02.26 0 0 1574

Köszönöm.

Előzmény: Csarli1 (1573)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!