Keresés

Részletes keresés

gerard Creative Commons License 2017.04.10 0 0 356

Megvan még?

Előzmény: Eszter_P (354)
tzatziki Creative Commons License 2017.03.27 0 0 355

Szia Eszter! Képed, méretek vannak? Raktál fel valahova hirdetést róla? Linkeld be kérlek, ha igen.

Előzmény: Eszter_P (354)
Eszter_P Creative Commons License 2017.03.19 0 0 354

Sziasztok!

kell valakine k Regatta hatizsak? Szinte uj csak par napig volt hasznalva

bonag Creative Commons License 2017.02.13 0 0 353

Sziasztok,

Van valakinek tapasztalata a GR 653-as vagy másnéven Via Tolosana nevű útvonallal kapcsolatban? Toulouse-ból tervezek indulni a Somport-hágón keresztül. Zarándokszállások ugyanúgy vannak ezen a részen is?

merciless80 Creative Commons License 2017.02.12 0 0 352

Melyik párizsi reptér? 

Előzmény: anya1973 (351)
anya1973 Creative Commons License 2017.02.11 0 0 351

Sziasztok. Azt szeretném megtudni,hogy mennyi idő alatt  és mivel lehet eljutni a párizsi reptérről a TGV állomásra. Tudnom kellene,hogy melyik vonatot tudom nagy biztonsággal elérni.

Köszönöm!

I&M Creative Commons License 2017.01.31 0 0 350

Szia! Indulj el, hatalmas élmény. Ha érdekel, bringás leírást, képeket, videokat találsz www.elcaminoketkereken.blog.hu

Buen Camino

Előzmény: horika71 (349)
horika71 Creative Commons License 2017.01.27 0 1 349

sziasztok!

Nem tervezi az el caminot 2017-ben kerékpárral megtenni?

hz

Mustár Creative Commons License 2017.01.14 0 0 348

Sziasztok!

Az elmúlt hónapokban kezdett el komolyabban foglalkoztatni a Camino. Egyelőre nem tudom pontosan megfogalmazni, mi a fő cél, ami miatt belevágnék, szeretek csavarogni a nagyvilágban, és hasonló élményben még nem volt részem, szóval egyrészt a kalandvágy fűt, és mellette persze kíváncsi vagyok önnönmagam fizikai-lelki terhelhetőségére is.

A Primitivót néztem ki, a topiklátogatók között van valakinek ezzel a szakasszal tapasztalata? Az eddig olvasottak alapján nem ez tűnik a legforgalmasabb útvonalnak. Májust szemeltem ki, szerintetek mekkora "nyüzsgésre" lehet számítani? A másik dilemmám pedig az, hogy próbáltam kikalkulálni, hány napra érdemes tervezni, olvastam olyat is, hogy mivel ezen az útvonalon ritkábban vannak szállások, települések, az útiterv sem annyira rugalmas, mint a fő csapáson.

Kösz előre is a választ!

no_holy_shit Creative Commons License 2016.10.02 0 0 347

miert nem teszed fel itt a kerdeseket?

Előzmény: bonag (346)
bonag Creative Commons License 2016.10.02 0 0 346

Sziasztok! 

Szeretnék kapcsolatba lépni olyanokkal, akik egyedül végigjárták a caminot Saint Jean-tól Santiago-ig. Én 2017 júniusában tervezem megtenni és rengeteg kérdésem lenne. Email címem publikus, megköszönöm ha rám írtok :)

nlfun Creative Commons License 2016.09.14 0 0 345

Sziasztok!

Egy a sok Caminos történetek közül. Bízom benne, hogy hasznos infokat is találtok a következő linken nézhetitek meg videóimat:

https://www.youtube.com/playlist?list=PLAE50D5L7hPAQqi3COPoCdxAVBAljermq

Buen Camino,

Bea

1 K M - Egy Kicsit Mindenhol

https://www.youtube.com/channel/UCTrKt2f0dhjJaNLP053D2uw?sub_confirmation=1

zsoltbook Creative Commons License 2016.05.19 0 0 344

Június 8-án indulok Marosvásárhelyről és nagyon szükségem lenne egy utikönyvre pl. a Rabe Cordula utikönyre. Sajnos az online boltokban sehol sem találom. Ha valaki esetleg tudna segiteni, az nagyon jól jönne, mert sürget már az idő. Köszönöm előre segitségetek.

Törölt nick Creative Commons License 2015.05.14 0 0 343

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy kerékpárral bejárta-e már valaki?

Sajnos a munkahelyem miatt korlátozva vagyok a szabadidővel... :(

Előzmény: en-dee (342)
en-dee Creative Commons License 2015.02.28 0 0 342

Mi januárban foglaltuk-kértük-könyörögtük ki a szabikat,nem volt egyszerű,pedig "csak"4 hetet

(20 napot kértünk). 23 nap lett utazással együtt,így még maradt idő visszacivilizálódni.:-(

Augusztusban voltunk--kibírható(sok-sok vízzel) nappali meleg,meglepően hűvös reggelek,éjszakák,

eső nem volt. A kislány már szerintem húzósabb dolog, vigyétek magatokkal.

Előzmény: pimpa007 (339)
no_holy_shit Creative Commons License 2015.02.27 0 0 341

2013 ban voltam,  tavaly meg tartottam a kapcsolatot

no_holy_shit Creative Commons License 2015.02.27 0 0 340

Hat en 5 hetet vettem ki, amibol 2 het 3 napos es 1 het 4 napos volt, megsem volt Egyszeru.Most pl. Nem tudnam megengedni idoben. ..

pimpa007 Creative Commons License 2015.02.27 0 0 339

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy aki a 28-30napos útra ment, hogy kért/kapott szabadságot? Simán elengedték, vagy fizetés nélkülit kért? (nálunk nincsen leállás, irodai munka, és eddig két hét volt a leghosszabb egyben kivett szabadságom)

Akikkel útközben találkoztatok, tartjátok még mindig a kapcsolatot? Június-Júliusban érdemes nekivágni?

A másik, ami nehézséget okoz, hogy az ötéves kislányomat mennyire viselné meg a távollét, vannak-e szülők, akik a kicsit itthonhagyva vágtak bele, és milyen volt?

baabek Creative Commons License 2015.02.18 0 0 338

Sziasztok!

tavaly nyáron megcsináltuk a Portugál utat, amiről elég kevés magyar információt lehet találni a neten
úgyhogy csináltunk egy blogot, kifejezetten útmutató jelleggel, azoknak, akik ezt az utat szeretnék megcsinálni
a blog itt érhető el (még frissül):
http://caminoportuguesguide.blogspot.hu/

buen camino!

frengi Creative Commons License 2014.09.07 0 0 337

Úgy az egész ronda, tehát majdnem mindegy honnan indulsz, Leon második fele olyan amilyen, de Virgentől már egész elviselhető. Azért ez nem a kéktúra, itt szép tájakról erdők-mezőkről kár ábrándozni.

Előzmény: no_holy_shit (336)
no_holy_shit Creative Commons License 2014.09.07 0 0 336

akor mar inkabb astorgatol, mert a leonbol kivezeto szakasz nagyon ronda...

Előzmény: frengi (335)
frengi Creative Commons License 2014.09.05 0 0 335

Nagyon jól teszed, hogy Leontól mész, mert addig nem nagyon érdekes a táj. Rioja még csak csak, de a Meseta csak először érdekes, Leon előtt meg kifejezetten lepusztult a környék, sokszor volt olyan érzésem, hogy csak innen el, mielőbb.

Leontól még van egy hosszú, lapos szakasz, de Hospital de Orbígótól már kifejezetetten változatos. Jönnek a szép városok Astorga, Ponferada, stb. A hegyek inkább lefelé húzósak, arra készülj fel térd szempontjából (sok brokkolit egyél és legyen nálad kinezi tapaszt) pár kliométeren 700 m-s szintkülönbség is van és az út is elég netzes, néha jobb a műutat választani, ha olyan az idő. Persze életkor kérdése is.)Még ilyenkor viszonylag jó az idő, de ha rossz is fűtésre ne számíts sehol. A gondot a nem száradó bakancsok és ruhák okozzák (egy mini hajszárítóval rá lehet segíteni) .
Ilyenkor már kevesebb a kiránduló is akik az utólsó 100-ra neveznek. Ha mégis sokan vannak akkor nem árt előző nap a következő napra foglalni a szállást.(más ahol egyáltalán felveszik a telefont). Ez azért már Portomarinnál ki szokott derülni, ha ott megnyitják a sportcsarnokot, akkor várhatóan végig tömeg lesz, érdemes a nagyobb városokat kihagyni .
Jó utat, és a legjobb ha egyedül mész, mert az uton soha egy pillanatra sem vagy egyedül.

Előzmény: agibea (334)
agibea Creative Commons License 2014.07.24 0 0 334

Szeptemberben indulnék először, Leontól tervezem. Valaki tervezi még akkor az indulást?

frengi Creative Commons License 2014.06.14 0 0 333

Csak tudnám, hogy a magyarok miért repülnek Madridba, ha SJDP-be akarnak menni? Minenki igy megy, pedig repterek vannak sokkal közelebb is, pamplona, Biaritz, Bilbao, Lurdes.

Bizitos van valami oka, de még nem jöttem rá, talán szeretnek buszozni. Nem tudom

Előzmény: 01ricco (331)
no_holy_shit Creative Commons License 2014.05.13 0 0 332

300km-re eleg 7 nap is, tehat 12 biztos. (bar a fizikai allotodat nem irtad, meg az sem hogy mennyit szeretnel latni az epuletekbol/tajbol)

"Egyenlőre egyedül indulok"

lesz eleg ismerkedni vagyo kedves ember :-)

Előzmény: 01ricco (331)
01ricco Creative Commons License 2014.05.12 0 0 331

Szaisztok!

Íme az én tervem az Útra. Az egész utat idő hiányában sajnos nem tudom bejárni, ezért úgy gondoltam, hogy Leónnál kapcsolodom be. Így is 300km vár rám kb.

A terv:

Juni 26 Bp-Madrid Ryanair majd Madrid-León busszal.

Visszafelé: Júl 9 Santiago-Madrid Ryanair, alvás Madridban

Júl 10 Madrid-BP Ryanair.

Így az utazás ezen részének a költsége jelenlegi árakon 100,000Ft-ba állna meg.

Ebben a formában lenne 12 napom az Útra.

Szerintetek hol a buktató? 

Egyenlőre egyedül indulok, valaki nem tervezi ez időtájt?

no_holy_shit Creative Commons License 2014.05.07 0 0 330

Előzmény: no_holy_shit (329)
no_holy_shit Creative Commons License 2014.05.07 0 0 329

no_holy_shit Creative Commons License 2014.05.05 0 0 328

koszonom!

hosszu hetveget kihasznalva par oraja erkeztem vissza a marktoberdorf - bregenz szakaszrol :-) majd rakok par kepet

Előzmény: frengi (327)
frengi Creative Commons License 2014.04.30 0 0 327

Én már voltam a Porto-Santiago szakaszon, most visszafelé szeretnék menni, majd ahogy sikerül, Ronceswalles-ből indulok, Pamplona, aztán Óbrigóig gyalog. Ott egy 2 hetes önkéntes munka vár rám, és majd Astorgából Santiágóba, valahogy, az utólsó szakaszt kihagynám, Melidétől nem egy nagy durranás, bár jó szálláshelyek vannak. Portóban szeretnék elidőzni, vagy előtte végig az óceán partján, aztán onnan vissza Barcelónaba, és úgy haza, de hát ember tervez. A Rates-Porto szakasz nagyon szép, végig a parton, és sehol semmi csak a viz, meg a homok, oda visszavágyom, hogy egy kis nyugalomban tölthessek el ott egy pár napot. Villa Che-ben van egy jó kis családi pnazió, az jobb választás, mint a Lavra kemping, ajánlom aki arra jár. 

Előzmény: no_holy_shit (325)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!