Keresés

Részletes keresés

Fikatours Creative Commons License 2022.09.06 -2 0 430

El Camino autóval? Mi ez a marhaság?

Fikatours

Remélemilyennicknincs Creative Commons License 2021.07.02 -3 0 429

Ha valaki a portugál Camino bármelyik útvonalát tervezi megcsinálni

(Camino Dos Faros, Camino Coastal, Camino Litoral) Annak itt szeretném ajánlani az alábbi Portóban található zarándokszállást

 

Szívből ajánlom minden kedves ismerősömnek Portóban az Albergue de Peregrinos do Porto zarándokszállást.Elképesztően vendégszerető, barátságos, családias légkör, tisztaság fogadja az ideérkezőket.Ha Portóban jó szállást akarsz és úgy érzed, hogy részese tudnál lenni a zarándok közösségnek, tiszteletben tarva a zarándokok életstílusát, íratlan szabályait (tartom a külső-belső tisztaságot, megosztom mással, amim van és nekem felesleges, embertársaimmal mindig barátságos, nyitott és segítőkész vagyok, ha segítségre van szükségem, akkor kérek és nem szolgáltatásokat követelek, segítséget elfo, gadok és nem elvárok...) , mindenképpen ez az a hely, ahol megtalálod a helyet!

https://www.facebook.com/albergueperegrinosporto/

 

15Eur a közösségi szoba, 25  EUR a saját szoba. 

Fikatours Creative Commons License 2020.12.10 -4 0 428

Abban a szerencsében volt részem, hogy előolvasója lehettem egy tíz nap múlva megjelenő könyvnek.
El Camino? Zarándoklat? Romantikus szál? Ezek engem marhára nem kötnek le.
Az jó – mondta a szerző –, mert ebben a regényben pont nem ez a lényeg.
És tényleg. A mű igazi értékét azok a történetek jelentik, amiket az írónak zarándoktársai mesélnek el magukról. Életük drámai pillanatait osztják meg a legkülönbözőbb korú és nemű emberek a világ minden tájáról. Betekintést nyerhetünk többek között egy veterán baszk terrorista sötét múltjába, egy argentin politikus vezeklésébe és fény derül egy finn metál zenész gyerekkori traumájára is. Mindeközben a főhős különböző kalandokba bonyolódik, ami néha ágyjelenetbe torkollik. Gondolom ezek lehetnek a fikciós részek, merthogy a könyv gerincét valós események alkotják, de a szerző maga is bevallja, hogy regényelemekkel egészítette ki az úti beszámolóját, hogy annak is élvezetes olvasmány legyen, aki egyébként nem készül a híres spanyol zarándokútvonal bejárására. Aki viszont tervezi, hogy nekivág az útnak, annak szinte kötelező olvasmány, annyi hasznos információt szőtt bele Vándor Tamás a történetbe.
A szövegvezetése olvasmányos, a történet lekötött, két nap alatt befaltam a 350 oldalt. Alig várom, hogy kézbe vehessem a tiszteletpéldányomat, állítólag nagyon igényesen kötött könyv lesz.

A kötet előrendelhető itt: https://el-camino-1.jimdosite.com

edina994 Creative Commons License 2018.08.25 0 0 427

*ÚTITÁRS KERESTETIK*

 

Sziasztok!

 

Szeptember végi (Szept.24.) indulással keresek útitársat a Francia Útra! Valaki csatlakozna? :)

 

Edina

balkan fanatic Creative Commons License 2018.08.12 0 0 426

Sziasztok !

Szeptember közepén autóval megyünk Saint Jean Pied de Portba.Ötleteket várok az autó egy hónapos parkolására, A kis kinait a google mapstól körbe vezettem de jobban örülnék olyannak akinek személyes tapasztalata van. 
A másik kérdés Santiago de Compostellából visszajutni SJPdP -ba. A lejobb megoldást amit találtam, vonattal Pamplonába onnan busszal vagy taxival SJPdP-be. Szivesen veszek más jayaslatot is.

Gizi aljas Feri Creative Commons License 2018.05.23 0 0 425

Nem, nem volt eredményhirdetés és nincsenek befutók. Se tétre, se helyre. Eleve nem kedvelem a hármas befutót... 

 

Rendeznem kell a soraimat, mindössze ennyi a történet.

Köszönöm a beírásod! ;)

Előzmény: Mágikus szőnyegbombázó (424)
Mágikus szőnyegbombázó Creative Commons License 2018.05.23 0 0 424

Rendben, megértem, ők nyertek. 

Előzmény: Gizi aljas Feri (423)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 2018.05.20 0 0 423

Meghoztam a döntést. Nem írok.

 

Túrázással, Camino-val kapcsolatos dolgokat itt is meg tudunk beszélni. Privát levelezést nem kívánok folytatni senkivel.

 

Bocs, ez van.

Előzmény: Mágikus szőnyegbombázó (421)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 2018.05.20 0 0 422

ok, noted.

 

Nem ígérek semmit, mert bevallom, belefáradtam abba, hogy az online világban önmagukat rejtegető emberekbe botlom. Egyrészt megértem, másrészt viszont unom, hogy folyton résen kell lenni, hogy ha Zoltánnal megyek fel a hegyre, akkor miért Tóth Ernővel jövök le onnan.

 

Szóval időt kérek.

Előzmény: Mágikus szőnyegbombázó (421)
Mágikus szőnyegbombázó Creative Commons License 2018.05.19 0 0 421

Ne vágj fel :). Most már publikus, Bocs. 

Előzmény: Gizi aljas Feri (420)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 2018.05.19 0 0 420

És az email címednek mi a kiterjesztése?

 

Azt látom, hogy neked is úgy kezdődik, hogy  nem publikus

Tehát akkor nempublikus@gmail.com vagy nempublikus@yahoo.com

 

az enyém nempublikus@yahoo.com.

 

mottó: több millió telefonszámot tudok fejből.

Csak nem tudom, melyik kié.

Előzmény: Mágikus szőnyegbombázó (419)
Mágikus szőnyegbombázó Creative Commons License 2018.05.18 0 0 419

Mert így nem tudok neked e-mailt küldeni :)

Előzmény: Gizi aljas Feri (418)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 2018.05.18 0 0 418

Miért?

Előzmény: Mágikus szőnyegbombázó (417)
Mágikus szőnyegbombázó Creative Commons License 2018.05.15 0 0 417

Szia! Dobnál egy mailt?

 

 

Előzmény: Gizi aljas Feri (414)
akárkibárki Creative Commons License 2018.01.21 0 0 416

Nagyon sajnálom.Sok erőt mindkettőtöknek...

Előzmény: Gizi aljas Feri (414)
Nagyné.Helga Creative Commons License 2018.01.20 0 0 415

Sziasztok!Túratársat,utitársat keresek!Nyár elején pontosan jun.18-án szeretném a magyarországi El Camino Tihany -Lébény útvonalát megjárni.Most mennék először.Nagyon szeretek gyalogolni,kirándulni.Több teljesítménytúrán voltam már...Elnézést ha kikötést teszek de ha lehet 35-40 évnél idősebb utitársat keresek mivel én sem vagyok már huszonéves"...köszönöm! elérhetőségeim: apotheke10@freemail.hu vagy facebooke: Helga Nagyne néven...

Gizi aljas Feri Creative Commons License 2018.01.07 0 0 414

Sajnos nem tudok elindulni a Camino-n.

Beütött egy családi probléma.

 

Anno a Kéktúrát apám halála után csináltam meg.

Most sajnos úgy néz ki, hogy édesanyám ideje jött el.

Itthon kell maradjak.

 

 

Mustár Creative Commons License 2017.12.31 0 0 413

Neki az az elmélete, hogy akivel neked még dolgod van az életben, azzal össze fog hozni a sors. :) Míg másokkal az a pár napnyi együttlét a küldetésetek.

Amit én inkább vallok, meg sokan le is írták már az élménybeszámolójukban, hogy sokat lehet tanulni az elengedésről. Az út rólad szól, olyan tempóban, célokkal haladsz, ami neked megfelel, a vándorok közben jönnek-mennek, és lesz, akit el kell majd engedned. De ez így van rendjén.

Előzmény: Viktória Malá (402)
akárkibárki Creative Commons License 2017.12.29 0 0 412

Egy körkérdés,ha megengeditek,mert kíváncsi természet vagyok:):miért a Camino?Miért pont a spanyoloknál kerestek valamit,amire szüksége van a lelketeknek?Nagyon érdekelnek a válaszok,szóval csak őszintén!:)

Gizi aljas Feri Creative Commons License 2017.12.28 0 0 411

:) Ebből következik, hogy sosem az a jó, ami van. :D

Az aszfalt csak akkor okés, ha sosem használt erdészeti út - az erdő közepén, egyébként inkább neeee!!!

Bár, amint látom, Camino-n elég sokszor van országútra terelve a zarándoklat...

Előzmény: akárkibárki (409)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 2017.12.28 0 0 410

A Norte bizony elég csábító... végig a tengerparti részen.... bevallom meginogtam, amikor megláttam, de azért is először a mainstream-et szeretném megcsinálni.

 

Igen, a hegyek szépek, az erdők, a fények..a színek... talán mert az még ott vadon és nem termelés alá vont föld?

Előzmény: Mustár (408)
akárkibárki Creative Commons License 2017.12.28 0 0 409

Bezony.:)

Arról nem is beszélve,hogy a hegyvidék izgalmasabb és látványosabb is.De hasonló szokott lenni az aszfalttal is:először örül az ember,hogy végre nincs sár meg jó az út,aztán már átkozódik és örül,amikor visszamehet az erdőbe.:)

Előzmény: Gizi aljas Feri (407)
Mustár Creative Commons License 2017.12.28 0 0 408

Én csak simán untam, amikor megszűnt a hegy-völgy. Mert az annyira szép volt.

Ettől függetlenül szeretnék majd még próbát tenni egy másik útvonalon. Most egy hangyányival a Norte tűnik vonzóbbnak, a tengerparti hangulat az sajnos nem jutott ki nekem. 

Előzmény: Gizi aljas Feri (406)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 2017.12.28 0 0 407

;)

 

Ugyanazt az ösvényt jártuk- járjuk... ha nem is egy mokaszinban és egy időben. ;)

Előzmény: akárkibárki (405)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 2017.12.28 0 0 406

Hegyen-völgyön túrázni megdöbbentő módon könnyebb, mint síkvidéken.

Hegyen - völgyön mindig más testtartásban mész, más izomcsoport dolgozik. A síkvidéken viszont mindig minden ugyanaz.

 

Sok túratárssal beszéltük már ezt, hogy mindenki hogy ráörül arra, ha jön egy napi síkvidék először, de aztán a nap felénél már mindenki imádkozik egy jó kis hegyért ;)

Előzmény: Mustár (400)
akárkibárki Creative Commons License 2017.12.28 0 1 405

Nagyjából egyezett a mondandónk...:)

Előzmény: Gizi aljas Feri (403)
akárkibárki Creative Commons License 2017.12.28 0 1 404

Szia Viki!

Szívesen!:)A kudarctól ne félj,mert ha van belső indíttatásod,akkor megcsinálod.Pár nap után rájössz arra,hogy a világ legegyszerűbb dolga a vándorlás és minden leegyszerűsödik:nem aggódsz pitiáner dolgok miatt és tudod becsülni azt,hogy van mit enned,innod és van,ahol álomra tudod hajtani a fejed.:)

Ne új cipőbe menj és akkor valószínűleg kevesebb lesz a hólyagod(ha lesz egyáltalán).Szerintem ha kicsit ráedzesz,akkor az sokat számít lábdagadás és hólyagügyileg is.Szállás minimum 15-20 kilométerenként van,akár több is egy városkában.Az ágyi poloskák meg valószínűleg jobban félnének tőled,ha nem a véredből élnének.:)

Januárban kezdj neki edzegetni és akkor fizikailag nem lesz gondod.Fiatal vagy,így nagyon hamar látványos lesz a fejlődésed.Én a helyedben hétköznap edzenék kétszer kis erősítést,hétvégén pedig a GizialjasFeri által ajánlott gyaloglást nyomnám.

Előzmény: Viktória Malá (399)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 2017.12.28 0 0 403

Célbaérés előtt feladom - ez benne van a pakliban, de ki mondta, hogy csak  egyszer lehet nekivágni? Ha feladod, majd máskor folytatod. Nem ilyen végletes a dolog, hogy most vagy soha...a másik pedig, hogy mi is igazán a célod? Letudni a 790km-t vagy ki akarod próbálni magad, vagy szeretnél kiszabadulni abból, ami körülvesz, hogy tudjál gondolkodni, vagy egyszerűen élvezni akarod a tájat? Mi a célod? 

 

Víz és vérhólyag - indulj el olyan cipőben, zokniban,amit már sokszor leteszteltél itthoni túrákon. Legyen nálad tű és cérna és ragtapasz, netán fásli.  Elnéztem a talajviszonyokat, egy légáteresztő cipővel el lehet rajta sétálni.Nem kell oda bakancs. Sőt isten őrizz.

 

Bedagadnak a lábaim - ha rágyúrsz, készülsz, szoktatod magad, nem fognak. meg akkor sem, ha nyugodt tempóval mész és megállsz, ha fáradt vagy, nem erőlteted, ha jelez a tested. Sűrűn vannak a települések, bárhol megtudsz állni, le tudsz ülni, még akár alhatsz is napközben. SZABAD leszel és az idő nem fog számítani. 

 

Nem találok szállást - biztos fogsz találni. Ha meg nem, akkor bekéredzkedsz valahova, templomba, vagy kipróbálod a szabad ég alatt.

 

Ágyi poloska - adnak és kérhetsz is rovarirtót,mielőtt befekszel az ágyba.

 

Félek a kudarctól... Erre meg a fentiekre az a kérdés merült fel bennem, hogy miért félted önmagad?

Előzmény: Viktória Malá (399)
Viktória Malá Creative Commons License 2017.12.28 0 0 402

Kedves Mustár:)

 

Ha megkérdezhetem, mi az elmélete erre az ismerősödnek?:)))

Köszi a jótanacsot:))

Előzmény: Mustár (400)
Viktória Malá Creative Commons License 2017.12.28 0 0 401

Kedves Gizi aljas Feri:))

 

Neked is nagyon szépen köszönöm a kedves szavakat, olyan jó, hogy bátorítotok.

Hát elolvastam mind2 link szövegét, és nem semmi, milyen varázslatos kisugárzás árad ebből a nőből a szövegén keresztül, érződik a Camino az elmondottai által.. 

Köszönöm a túrabotos tanácsot is:) be fogok szerezni.

Előzmény: Gizi aljas Feri (398)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!