Keresés

Részletes keresés

akárkibárki Creative Commons License 2017.12.24 0 0 365

Nincs mit és örömmel segítek,amiben tudok.:)Már válaszoltam is és csatoltam a könyvet.Ha valami nem stimmel vele,akkor írj és kitalálunk valamit.:)

Neked is békés karácsonyt és sok bejglit!:)

Előzmény: Gizi aljas Feri (364)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 2017.12.24 0 0 364

Nagyon köszönöm a segítséged!

 

Már el is küldtem az emilt a címedre!

 

Nagyon boldog Karácsonyt kívánok!

 

BoKa és BéKa egyben avagy Meri Krixkrax!

Előzmény: akárkibárki (363)
akárkibárki Creative Commons License 2017.12.24 0 0 363

Kedves Gizi(már csak a genderes világ miatt is:))!

A könyvet átküldöm e-mail-en keresztül.Az enyém publikus,szóval ha oda írsz,akkor rögvest át is küldöm.:)

Én még nem jártam a Caminon,mert előtte más projektem van,de szerintem 1-2 éven belül eljutok arra a vidékre.:)De én is ősszel vagy télen fogok menni.

Az infókat szívesen és körbenézek még,hogy mim van...:)

Előzmény: Gizi aljas Feri (362)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 2017.12.23 0 0 362

Kedves Akárkibárki!

 

Nagyon köszönöm az infókat és igen! Beneveznék a könyvre, ha el lehetne kérni!

Nagyon jó ötleteket adtál! Te már esetleg megcsináltad?

Tavasszal szeretnék menni, de ősz lesz belőle

A nyarat nem forszíroznám, mert bitang hőség lehet ott és ahogy elnézem, nem egy erdős vidék cseppet sem. (A videókon kb két-három fasort láttam, szinte már alakról felismerem őket :D)

 

Gizihez közelebb állok, mint Ferihez. Azt hiszem, ez volt a leg- PC-bb magyarázat, amit a mai gender világban adhattam :)

 

Még egyszer nagyon köszönöm az infókat, ha van még, iszom szavaid!

 

 

Előzmény: akárkibárki (361)
akárkibárki Creative Commons License 2017.12.23 0 0 361

Kedves aljas(aki Gizi vagy Feri)!:)

Bicajos blogok a témában:

http://www.vitezkurtosteam.hu/camino-de-santiago-2012

http://hetkoznapizarandok.blog.hu/2017/09/20/camino_de_santiago_kerekparral

És érdemes a Vikinek küldött linket is átnézned,mert egy-két kérdésedre onnan is választ kaphatsz.

1.John Brierley:Zarándok útikalauzát ismered?Ha nem,akkor megpróbálhatom átküldeni,mert nekem le van töltve.Abban vannak szintek is írva.De ezt is érdemes megnézned:

http://www.elcaminosantiago.com/PDF/Profiles_Camino_Frances_27_Etapas.pdf

2.Vadkemping.Szerintem bárhol lehet vadkempingezni,csak kicsit le kell térni az útról és akkor még a sátrad sem látszik.De azért ennek nézz utána,mert gondolom,hogy a spanyol börtönök is tudnak barátságtalanok lenni...:)

3.Közbiztonságról dunsztom sincs.De ha időnként beiktatsz zarándokszállást is(vannak önkéntes adományosak is),akkor szerintem lazán megoldható a vadkemping-szállás kombó.

4.Én biztos,hogy valami montiszerűvel mennék.

5.Ez függ attól is,hogy mikor mennél.Gondolom,hogy áprilistól szeptemberig sokan vannak.Plusz az uccsó 100 kilométert többen járják,mint a teljes távot.

És még egy tanács:Európai Egészségbiztosítási Kártya.Kormányhivataloknál ingyenesen igényelhető (személyi igazolvány, lakcímkártya, és TAJ-kártya bemutatása mellett), valamint online, az Ügyfélkapun keresztül is. 

Előzmény: Gizi aljas Feri (359)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 2017.12.23 0 0 360

Kedves Viki!

 

Ha csak az utazáshoz keresel társat, tehát nem olyan embert keresel, akivel háztól házig végigjárod, akkor a telekocsi oldalakat javaslom neked, mint például az Oszkár, a Blablacar. 

 

Nemzetközi telekocsizás is van, nemcsak belföldi. Olcsóbb a vonatnál, repülőnél, busznál és más emberekkel méz. Én is ilyenben gondolkodom kiutazás szempontjából.

 

Ha olyan túratársat keresel, aki végigkísér, akkor engedj meg nekem egy tanácsot- Ha jelentkezik valaki, akkor előbb idehaza menjetek el párszor váltakozó nehézségű túrákra.

 

A túratárs majdnem olyan, mintha a párod lenne, ezért nagyon fontos, hogy olyan ember legyen, akivel még ha nagyon kis is vagytok, fáradva, tudtok együttműködni. ;)

 

 

Előzmény: Viktoria Kozma (357)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 2017.12.23 0 0 359

De jó, hogy újra elindult ez a fórum.

 

Nekem már évtizedek óta álmom a Camino. Lassan - ha a fentiek is úgy akarják - az az akadály, ami eddig meggátolt az indulásban (többekközt piszkos anyagiak) talán rendeződnek.

 

Biciklivel szeretnék menni pamplonai indulással. Az elmúlt időszakban rengeteg ilyen videót megnéztem és kerestem weboldalakat a témában, de valahogy egyik általam talált oldal sem elég informatív nekem.

 

Van-e itt valaki aki tudna segíteni abban, hogy vagy az alábbi kérdésekre válaszokat ad, vagy esetleg megajándékoz néhány linkkel, ahol a válaszokat megtalálom?

 

Előre is nagyon köszönök minden segítséget!

 

Tehát a kérdések-kérések:

 

1. hol lehet találni szintábrát a spanyol szakaszra?

2. Spanyolországban lehet-e vadkempingezni?

3. Mennyire biztonságos a vidék közbiztonságilag?

4. A videókat nézve vegyesen láttam föld és betonutat, mi van túlsúlyban? Milyen bringával érdemes elindulni?

5. Azt olvastam, hogy általában sok a zarándok - mennyire nagy a nyűzsgés az úton?

 

Még egyszer előre is nagyon köszönöm a válaszokat!

akárkibárki Creative Commons License 2017.12.23 0 0 358

Kedves Viktória,aki egy 25 éves,szegedi vegyészlányka vagyol!:)

A helyedben itt is feladnék egy hirdetést,mert év elején be szokott indulni a  fórum(tudod:újévi fogadalomnak kitűnő a Camino:))

 

http://elcamino.utazas.hu/utitars-kereso/comment-page-11#comments

 

De ha jól értelmeztem szavaid,akkor inkább a kiutazáshoz és max az elinduláshoz keresel társat.Akkor viszont ne csak szegedi emberkékben gondolkozz,hisz nagy valószínűséggel úgyis Pestről indultok,tehát végül is mindegy a leendő útitársad lakhelye.

Előzmény: Viktoria Kozma (357)
Viktoria Kozma Creative Commons License 2017.12.21 0 0 357

Kedves leendő Caminora igyekező emberke!


Camino del Norte (északi) zarándokutat szeretném a nyáron végigjárni. Szívem szerint nem mennék el ismerőssel, de nem is célom, hogy egyedül induljak útnak. Egy zarándoktársat keresek magam mellé, akivel a kezdeti nehézségeket együtt vészelnénk át. Az úton már nem igénylek semmiféle társaságot. Végsősoron egyedül is neki fogok vágni, de egy próbát megér nekem ez a kis üzenet. Szegedi vagyok, így egy környékbeli belevaló fiatal tűnik a legideálisabb útitársnak. Úgyhogy hajrá, találj rám! :)

Üdv, leendő cimborád: egy 25 éves vegyész lányka (:

gerard Creative Commons License 2017.04.10 0 0 356

Megvan még?

Előzmény: Eszter_P (354)
tzatziki Creative Commons License 2017.03.27 0 0 355

Szia Eszter! Képed, méretek vannak? Raktál fel valahova hirdetést róla? Linkeld be kérlek, ha igen.

Előzmény: Eszter_P (354)
Eszter_P Creative Commons License 2017.03.19 0 0 354

Sziasztok!

kell valakine k Regatta hatizsak? Szinte uj csak par napig volt hasznalva

bonag Creative Commons License 2017.02.13 0 0 353

Sziasztok,

 

Van valakinek tapasztalata a GR 653-as vagy másnéven Via Tolosana nevű útvonallal kapcsolatban? Toulouse-ból tervezek indulni a Somport-hágón keresztül. Zarándokszállások ugyanúgy vannak ezen a részen is?

merciless80 Creative Commons License 2017.02.12 0 0 352

Melyik párizsi reptér? 

Előzmény: anya1973 (351)
anya1973 Creative Commons License 2017.02.11 0 0 351

Sziasztok. Azt szeretném megtudni,hogy mennyi idő alatt  és mivel lehet eljutni a párizsi reptérről a TGV állomásra. Tudnom kellene,hogy melyik vonatot tudom nagy biztonsággal elérni.

Köszönöm!

I&M Creative Commons License 2017.01.31 0 0 350

Szia! Indulj el, hatalmas élmény. Ha érdekel, bringás leírást, képeket, videokat találsz www.elcaminoketkereken.blog.hu

Buen Camino

Előzmény: horika71 (349)
horika71 Creative Commons License 2017.01.27 0 1 349

sziasztok!

Nem tervezi az el caminot 2017-ben kerékpárral megtenni?

 

hz

Mustár Creative Commons License 2017.01.14 0 0 348

Sziasztok!

 

Az elmúlt hónapokban kezdett el komolyabban foglalkoztatni a Camino. Egyelőre nem tudom pontosan megfogalmazni, mi a fő cél, ami miatt belevágnék, szeretek csavarogni a nagyvilágban, és hasonló élményben még nem volt részem, szóval egyrészt a kalandvágy fűt, és mellette persze kíváncsi vagyok önnönmagam fizikai-lelki terhelhetőségére is.

 

A Primitivót néztem ki, a topiklátogatók között van valakinek ezzel a szakasszal tapasztalata? Az eddig olvasottak alapján nem ez tűnik a legforgalmasabb útvonalnak. Májust szemeltem ki, szerintetek mekkora "nyüzsgésre" lehet számítani? A másik dilemmám pedig az, hogy próbáltam kikalkulálni, hány napra érdemes tervezni, olvastam olyat is, hogy mivel ezen az útvonalon ritkábban vannak szállások, települések, az útiterv sem annyira rugalmas, mint a fő csapáson.

 

Kösz előre is a választ!

no_holy_shit Creative Commons License 2016.10.02 0 0 347

miert nem teszed fel itt a kerdeseket?

Előzmény: bonag (346)
bonag Creative Commons License 2016.10.02 0 0 346

Sziasztok! 

Szeretnék kapcsolatba lépni olyanokkal, akik egyedül végigjárták a caminot Saint Jean-tól Santiago-ig. Én 2017 júniusában tervezem megtenni és rengeteg kérdésem lenne. Email címem publikus, megköszönöm ha rám írtok :)

nlfun Creative Commons License 2016.09.14 0 0 345

Sziasztok!

 

Egy a sok Caminos történetek közül. Bízom benne, hogy hasznos infokat is találtok a következő linken nézhetitek meg videóimat:

https://www.youtube.com/playlist?list=PLAE50D5L7hPAQqi3COPoCdxAVBAljermq

 

Buen Camino,

Bea

1 K M - Egy Kicsit Mindenhol

https://www.youtube.com/channel/UCTrKt2f0dhjJaNLP053D2uw?sub_confirmation=1

zsoltbook Creative Commons License 2016.05.19 0 0 344

Június 8-án indulok Marosvásárhelyről és nagyon szükségem lenne egy utikönyvre pl. a Rabe Cordula utikönyre. Sajnos az online boltokban sehol sem találom. Ha valaki esetleg tudna segiteni, az nagyon jól jönne, mert sürget már az idő. Köszönöm előre segitségetek.

Törölt nick Creative Commons License 2015.05.14 0 0 343

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy kerékpárral bejárta-e már valaki?

Sajnos a munkahelyem miatt korlátozva vagyok a szabadidővel... :(

Előzmény: en-dee (342)
en-dee Creative Commons License 2015.02.28 0 0 342

Mi januárban foglaltuk-kértük-könyörögtük ki a szabikat,nem volt egyszerű,pedig "csak"4 hetet

(20 napot kértünk). 23 nap lett utazással együtt,így még maradt idő visszacivilizálódni.:-(

Augusztusban voltunk--kibírható(sok-sok vízzel) nappali meleg,meglepően hűvös reggelek,éjszakák,

eső nem volt. A kislány már szerintem húzósabb dolog, vigyétek magatokkal.

 

Előzmény: pimpa007 (339)
no_holy_shit Creative Commons License 2015.02.27 0 0 341

2013 ban voltam,  tavaly meg tartottam a kapcsolatot

Előzmény: pimpa007 (339)
no_holy_shit Creative Commons License 2015.02.27 0 0 340

Hat en 5 hetet vettem ki, amibol 2 het 3 napos es 1 het 4 napos volt, megsem volt Egyszeru.Most pl. Nem tudnam megengedni idoben. ..

Előzmény: pimpa007 (339)
pimpa007 Creative Commons License 2015.02.27 0 0 339

Sziasztok!

 

Azt szeretném megkérdezni, hogy aki a 28-30napos útra ment, hogy kért/kapott szabadságot? Simán elengedték, vagy fizetés nélkülit kért? (nálunk nincsen leállás, irodai munka, és eddig két hét volt a leghosszabb egyben kivett szabadságom)

 

Akikkel útközben találkoztatok, tartjátok még mindig a kapcsolatot? Június-Júliusban érdemes nekivágni?

 

A másik, ami nehézséget okoz, hogy az ötéves kislányomat mennyire viselné meg a távollét, vannak-e szülők, akik a kicsit itthonhagyva vágtak bele, és milyen volt?

baabek Creative Commons License 2015.02.18 0 0 338

Sziasztok!

tavaly nyáron megcsináltuk a Portugál utat, amiről elég kevés magyar információt lehet találni a neten
úgyhogy csináltunk egy blogot, kifejezetten útmutató jelleggel, azoknak, akik ezt az utat szeretnék megcsinálni
a blog itt érhető el (még frissül):
http://caminoportuguesguide.blogspot.hu/

 

buen camino!

frengi Creative Commons License 2014.09.07 0 0 337

Úgy az egész ronda, tehát majdnem mindegy honnan indulsz, Leon második fele olyan amilyen, de Virgentől már egész elviselhető. Azért ez nem a kéktúra, itt szép tájakról erdők-mezőkről kár ábrándozni.

Előzmény: no_holy_shit (336)
no_holy_shit Creative Commons License 2014.09.07 0 0 336

akor mar inkabb astorgatol, mert a leonbol kivezeto szakasz nagyon ronda...

Előzmény: frengi (335)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!