Keresés

Részletes keresés

LézerPulyka Creative Commons License 2021.05.24 0 0 41

Ha CD-lejátszó, akkor Luxman D-105u! Az a tutifrankóüberkirályság!

Előzmény: csendesDon (-)
revox Creative Commons License 2003.07.02 0 0 40
sok sikert az MM-hoz. maradok sznob és ezentúl csak Vz-t hordok nyakláncnak IO medálokkal.
Előzmény: tere (39)
tere Creative Commons License 2003.07.01 0 0 39
Revox, szó sincs késhegyre menő vitáról. Biztosan igazad van. Azt viszont tudnod kell, hogy vásárolni nem csak a puccos sznob-boltban lehet, hanem van más alternatíva is. Én úgy gondolom, hogy nem a vásárlás hely(szín)e, hanem a megvenni kívánt termék számít.
Azt is tudnod kell, hogy nem csak jó és rossz hangzás van, hanem arany középút is létezik. Ha ezt nem hallod, pontosabban képtelen vagy rá, hogy halljad, vagy akár elutasítod, az a te bajod. :) Én ebben az árkategóriában tartom magam a használthoz (ha megfelel) vagy egy praktikus műszaki bolt kínálatához.
2 irány CsendesDon-nak... még szép! Legalább van kettő! Végülis neki kell döntenie! :))
Előzmény: revox (37)
tomcat Creative Commons License 2003.06.30 0 0 38
Szerintem is leginkább hallgass a füledre. Ha a használt hifi nem kizáró ok, okvetlen érdemes volna a revi által ajánlottakat meghallgatnod, ha viszont csak újban gondolkozol, akkor a "belépő" szintet kb. a lentebb leírt Cambridge Audio A500 és a JPW ML 510 párosítás jelenti - zeneiségben legalábbis, és hangsúlyozottan szerintem. Azt hiszem, meg is hallgatható a Netdepo-nál (a JPW biztosan), ráadásul mindkettő akciós, így kb. 40e kedvezménnyel juthatsz hozzájuk. Egy jó cédével és jó kábelekkel és egy pár hangszóróállvánnyal megfelelő kiindulási alap lehet. A teljesség kedvéért azért megjegyzem, hogy az A500-nak nincs RIAA korrektora, tehát az LP-zéshez szükség lenne egy további készülék (akár önálló RIAA, akár egy régebbi előfok) beszerzésére.

tomcat

Előzmény: csendesDon (31)
revox Creative Commons License 2003.06.30 0 0 37
Ja TERE! nem akarok veled vitázni és semmi ilyet, csak nem egy irányba küldtük el dont. én a médimárkos irány nagyon nem propagálom,sőt megvetem.
de ha gondoljátok sétáljatok el a merlinbe donnal. megmutatják,mit képzelnek a zenéről.aztán vagy tetszik,vagy nem. és nem elérhetetlen dolog az.
de ha megkéritek gabocza bácsit, Ő is mutat nektek jó hifit. én nem,mert debrecenben tartom a frontot. (meg nekem nincs is)
Előzmény: revox (36)
revox Creative Commons License 2003.06.30 0 0 36
nem szakértői vélemény,csak az enyém...

nem a pénz számít igazából. minden árszinten meg lehet találni a megfelelő kompromisszumot. inkább arra kell figyelni,minek mennyire zenei a hangja. Aztán vigyázni kell a hatásvadász,hirtelen marhára tetsző dolgokra.
Tere meg amit magyaráz,lehetne igaz,de néha keveri a dolgokat. a high-end szubjektumról lehet beszélni,de asszem most felelsleges. Egyenlőre egy jó hangot szeretnél ugyi. Nos egy afféle ajánlatnak nem lehet ellenfele egy media-markt cucc. Ha tere-pajtás így gondolja,asszem látatlanba levonok következtetést :)
2féel hang van,jó és rossz. akinek eddig a szerintem jót mutattam,senki nem mondta hogy szar. Még egy esküdt note ellenes ember is,akinek tegnap adtam (sz.rér-h.gyér) egy audio-analogue bellini/donicetti párost oda, megfülelte a zero-note-ot és leült tőle. no és rájött,mennyire szar a bellini/doni duó. pedi az már nem média-markt áru. szegényben micsoda ambivalencia rohangál most,mivel az audio analogue-ot forgalmazza :))

szóval ez mind igaz,hogy hallgass meg mindent,de nehéz lessz dönteni,mert neked most minden fog tetszeni. mindenhol egy olyan hangot fogsz kapni,ami valamiben jobb attól,amihez szoktál. kérdés,eme hanggal majd vajon meddig lehet együtt élni.

**********************************************************************************
gyerekek,mekkora kaka ez az audio analogue...... már a puccini se tetszett,de gondoltam,majd az elő-végfok tarol... megkockáztatom,hogy inkább a 3020minden hátránya ellenére,tizedáron hallgathatóbb...

Előzmény: csendesDon (31)
revox Creative Commons License 2003.06.30 0 0 35
most az egyeszer? :-#

egyébként a 304-est buktad, és a jpw-t. Bár a netdepon találsz még a millenium szériából. 304-est is lehet találni idővel. audio note-ot egyenlőre még találsz nálam :) csöves elő végfok, dobozában... de van hozzá zero hangdobozpár is.

Előzmény: gabocza1 (32)
tere Creative Commons License 2003.06.28 0 0 34
Szerintem hallgass inkább a füledre! Lehet, hogy ami Revoxnak jó, az neked, vagy nekem nem és viszont. Aztán lehet, hogy mélységes egyetértés születne, de ez hallatlanban kiszámíthatatlan. :)
Előzmény: csendesDon (31)
gabocza1 Creative Commons License 2003.06.27 -1 0 33
:)) lemaradt!
Előzmény: gabocza1 (32)
gabocza1 Creative Commons License 2003.06.27 -1 0 32
CsendesDon!
Bár fene azt a bótos képit!:) De ha ennyi pénzed van, és klasszikust akarsz hallgatni, most az egyszer, kivételesen, hallgass Revoxra!
Előzmény: csendesDon (31)
tomcat Creative Commons License 2003.06.26 0 0 30
Cambridge Audio A500 + jpw ML510 egy egész elfogadható kompromisszum. Ez eddig 110e.
A többi meg cédára és drótra elég kell legyen.

tomcat

Előzmény: tere (28)
revox Creative Commons License 2003.06.26 0 0 29
jó-jó,de médiába csak ne küldjük el!

egyébként van most lehetőség egy audio note zero elő-végfok(monoblokkok), jpw doboz, és mondjuk egy philips 304 rendsszerre. ha gyorsan szorzok,osztok ez 300ból megvan. holnap átvehető! no ez alternatíva, úgy érzem. a médiamarkt asszem ehhez képest nem az.

Előzmény: tere (28)
tere Creative Commons License 2003.06.26 0 0 28
Jóvan, na... ennyi pénzből a használtcucc-börzén, apróhirdetéseken és a különféle olcsóboltok kínálatán kívül jobbat nem tudok kiötleni. Baj? :) Csak krizsi (teljesen jogos) felvetése alapján igyekeztem ON maradni.
Előzmény: revox (27)
revox Creative Commons License 2003.06.25 0 0 27
és így lehet leromboni mindent,amit építettünk :) bár nem vicces...
Előzmény: tere (26)
tere Creative Commons License 2003.06.24 0 0 26
Én a topicindítónak a Mediamarkt valamelyik (mondjuk budaörsi) üzletének felkeresését javaslom. Ennyi pénzből ott azért össze lehet tarhálni egy kimondottan jól hangzó rendszert. Nem highend, de az átlagnál jóval magasabb szintű zenede dobható így össze.
Az eladók készségesen segítenek meghallgatni is az eszközöket, bár ők a tapasztalatok alapján a hangerőre mennek :-DD , de ez ne tántorítson el senkit egy próbától.
krizsi_l Creative Commons License 2003.06.24 0 0 25
Úgy tűnik elég jól elvagyunk, csak a topik indító tünt el. Ilyen ijesztőek lennénk, vagy amiről beszélünk nem vág bele az elképzeléseibe.
Miért vagy ilyen csendes Don ?
Előzmény: revox (24)
revox Creative Commons License 2003.06.24 0 0 24
de tudok jobbat. most szóltak,valaki le akarja cserélni a cuccát,nagyobbra. még nem tudom a pontos paramétereket,de az ilyenre érdemes odafigyelni.
lesz benne állódoboz(talán AZ-2) lesznek zero rendszer-ből lego darbkák.
Előzmény: tere (23)
tere Creative Commons License 2003.06.23 0 0 23
"ahhoz,hogy jó hangot találj,nem kell milliomosnak lenni... "

Ezt próbálom régóta többekkel megértetni én is. A válogatás sokat számít.

Előzmény: revox (22)
revox Creative Commons License 2003.06.23 0 0 22
persze,így szald el az árcédula.értem én,de a kezdő 300ból már venne egy denont 160-ért :) és egy dobozt 80-ért. ezt összeadtam 240. 200-ért vesz pl egy note KIT4-et, 40-ért pedig egy használt, olcsó és jó dobozt. de akár egy jpw millenium-310 vagy 510 is belefér. és nem egy denon-wharfadéle cumója lesz.

én csak jót akarok :)))
ahhoz,hogy jó hangot találj,nem kell milliomosnak lenni...

Előzmény: krizsi_l (20)
revox Creative Commons License 2003.06.23 0 0 21
persze,így szald el az árcédula.értem én,de a kezdő 300ból már venne egy denont 160-ért :) és egy dobozt 80-ért. ezt összeadtam 240. 200-ért vesz pl egy note KIT4-et, 40-ért pedig egy használt, olcsó és jó dobozt. de akár egy jpw millenium-310 vagy 510 is belefér. és nem egy denon-wharfadéle cumója lesz.

én csak jót akarok :)))
ahhoz,hogy jó hangot találj,nem kell milliomosnak lenni...

Előzmény: krizsi_l (20)
krizsi_l Creative Commons License 2003.06.23 0 0 20
Pontatlanul fogalmaztam: 15 (vagy kb ennyi, több - kevesebb) éve gyártásban levő...
Előzmény: revox (17)
revox Creative Commons License 2003.06.23 0 0 19
a denonokat nekem is nímetből hozzák. viszont nem a lomból. szerencsére ezek még futnak, de a nímetnek már nem kell.
Előzmény: krizsi_l (16)
revox Creative Commons License 2003.06.23 0 0 18
a 15 nem pontos adat. én nem tom,de ennyi minimum...
Előzmény: revox (17)
revox Creative Commons License 2003.06.23 0 0 17
félreértettél! a 15 éve és még ma is gyártott dologra gondoltam. pl ilyen az audio note OTO erősítője. kb 15 éve gyártják folymatosan és máig verhetetlen szerintem kategoriájában
Előzmény: krizsi_l (16)
krizsi_l Creative Commons License 2003.06.23 0 0 16
Biztosan így van. Ebben a szakmában is az egyik legbiztosabb értékmérő az idő. Viszont attól tartok, hogy a topik indító kérdésben kitűzött rendszerbe a 15 éve gyártott dolgok nemigen férnek bele. Viszont ebben az időszakban még nem csak a marketing számított. TV szerelő barátomnál nagyon sok jó hangú, nyugati lomtalanításból származó erősítővel találkoztam. Ráadásul időnként az az érzésem, hogy rabbiságod választékában is feltűnnek ilyen darabok (DENON CD-k !).
Előzmény: revox (14)
revox Creative Commons License 2003.06.23 0 0 15
ne tőlem kérdezd, nem az enyém volt :)
Előzmény: tere (11)
revox Creative Commons License 2003.06.23 0 0 14
azért azt se feledd,van aki 15éve gyártja ugyanazt az erősítőt. akkor azzal most mi van???

(pl OTO) de messzebb megyek. van aki 1976 óta gyárt mai napig egy interkonnektet. (V) de emelgethetjük az annyi vihart megért, kissé átdolgozott, de még mindig kapható lp12-t is.

a drótokkal az vicces dolog történik, hogy azt a fajta változást(nevezzük javulásnak),amit előidéznek (nem high-end-nek csúfolt méregdrága,viszont inkább high-tech drótról beszélek), sajna készülékcserével nem éred el. És a jó drót innen ismerszik meg. a többi csak a rendszert hangolgatja,EQ-zza.

high-end kereskedő szava nem szent!!! még ha rokon is ;) hogy vannak ügyes fogások? ezen lehet vitázni. Egyrészt megmutatta,mire képes a doboz jó cuccal, másrészt némileg etikátlan. úgy lenne fer,hogy megkérdezi a vásárlót,mijen cumnóval demozza le. de ha ama szerencsétlen ennyire balfsz, had cserélgessen még pár évig a motyóját. egyébiránt így hazaérve ráébred hangfalvevőnk, hogy vegyen új erősítőt is. nincs is azzal baj,amikor úgy történik,mint a múlt heti idézett levéllel,azaz egy azonos árú,de sokkal jobban szóló erősítőt kötöttek be. asszem ez kötelesége egy eladónak szinte :))

Előzmény: krizsi_l (13)
krizsi_l Creative Commons License 2003.06.23 0 0 13
A drótokal azért vacakolnék. Nagyon hamar bekövetkezik az a szint ahol a rossz drót agyonüti a hangzást.
A jó erősítő, jó drótokkal persze szinte minden láda hangját erősen megdobja. Highend kereskedő rokonom mondta: ha elakarok adni egy ládát eléteszek egy nagyon jó erősítőt, nem csövest mert az csalás, és a láda "el van adva".
A 200 kFt-ot azért írtam mert meglátásom szerint ennyiért már lehet új jó ládát venni, meg persze kakit is. Hasznát erősítőben pedig elsősorban tizenéves gépekre gondoltam. Akkoriban még sokan gyártottak jó hangú erősítőket.
Előzmény: tere (8)
Piri Creative Commons License 2003.06.21 0 0 12
Zárójelben

Idézet HFN RR 1998 január
"Musical Fidelity A100 (400,-)
A szegény ember ARC je"

-:)))))

hibásat szívesen vennék ha megvan még

Előzmény: revox (9)
tere Creative Commons License 2003.06.20 0 0 11
OFF
Te figyu már! Én mindent elhiszek, de hifista hogy tesz tönkre erősítőt? Ez nem fér a fejembe... nekem csak direkt sikerült, véletlenül sohasem.
ON

Nem a drót, a jó válogatás a lelke a szép hangzásnak. Erre persze manapság kevés helyen van lehetőség.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!