Keresés

Részletes keresés

TrekkerLake Creative Commons License 2023.03.15 0 0 6235

Nincs lezárás, 2 hete (hétvégén) a Suchá Belá járható volt, jeges és kevésbé jeges szakaszokkal. A beépített technikai eszközök karbantartva, jó állapotban vannak. Hágóvas szükségtelen, az óvatosság persze, mint általában, indokolt.

Előzmény: DonRazzino (6233)
rfc Creative Commons License 2023.02.10 -3 0 6234

https://mydrive.tomtom.com

Bezoomolsz, és szürkével látod a lezárásokat.

Előzmény: DonRazzino (6233)
DonRazzino Creative Commons License 2023.02.08 -1 0 6233

Sziasztok! Volt valaki az elmúlt hónapban bármelyik szurdokban? Legutóbb téli körülmények között 7 éve voltam, akkor minden létra és beépített segítség a helyén volt és nem volt lezárás. Tudtok esetleg olyan akár szlovák nyelvű fórumot, ahol a helyiek beszélgetnek erről?

Wartburgos47 Creative Commons License 2022.12.28 -3 0 6232

Köszönöm szépen a segítő választ! 

 

Előzmény: TrekkerLake (6231)
TrekkerLake Creative Commons License 2022.12.25 -3 0 6231

Fontos kiemelni, hogy csak a technikai eszközökkel ellátott részek látogatásához kötelező fizetni, tehát nem az összes túraútvonal fizetős. Létezik 1/3/5 napos jegy, az árak pedig a következők: felnőtt 1.50/3.50/6.00, gyermek (6-15 év) és nyugdíjas (62+) 0.50/1.00/1.50, gyermek (-6) ingyenes.

 

Jegyköteles időszakok:

Čingov - júniustól szeptemberig hétköznap, április, május és október csak hétvégén

Podlesok - áprilistól októberig hétköznap, novemberben csak hétvégén

Píla - áprilistól októberig hétköznap, novemberben csak hétvégén
Zejmár-szakadék(Zejmarská roklina) - júniustól szeptemberig hétköznap, április, május és október csak hétvégén

 

A jegyárak a technikai eszkozök használata mellett balesetbiztosítást is tartalmaznak, amely kiterjed az esetleges hegyimentésre (HZS szolgáltatás) is.

Előzmény: Wartburgos47 (6230)
Wartburgos47 Creative Commons License 2022.12.23 -2 0 6230

Üdv. Új vagyok legalább is itt.

Készülök a jövő évre és kinéztem a Hernád áttörését. Gyűjtöm az információkat de nem találom sehol hogy mennyi belépti díj. Csak 2019-es árat találtam gondolom hogy azóta már változott.

Előre is köszönöm.

ugyanazvagyok Creative Commons License 2022.12.11 -3 0 6229

Sziasztok! Van itt valaki aki tutira tudja a jelenlegi, aktuális időjárást Bártfán? Van hó? Mekkora? Karácsonyig milyen idő várható? Fontos lenne. Ezer hála, köszönet!

kekso Creative Commons License 2022.10.29 -3 1 6228

If you are planning a tour to the Slovak Paradise, I recommend the website Slovak Paradise, where you can find a lot of information about tourism in the Slovak Paradise, such as places, routes, map ...

Fáradt Vándor Creative Commons License 2022.10.16 -4 0 6227

Sziasztok!

 

Nem tudom, hogy jó helyen járok-e a kérésemmel, de talán tudtok segíteni, vagy legalábbis topikot ajánlani a témában. A jövő évben családfakutatás céljából Trencsén vármegyébe szeretnék utazni, és ha már ott vagyunk, párommal együtt szeretnénk egy-két túrát is tenni. Tudtok olyan túraajánló programot, amely tracket is ad a különféle túraútvonalakhoz? Igazából itt a track lenne a lényeg, túraútvonalakat magam is találtam.

 

Minden segítséget előre is köszönök!

juuli Creative Commons License 2022.08.04 -2 1 6226

Megint meglátogattuk kedvenc területünket július végén.

Ismét Poprádon laktunk, a Sabato panzióban, ahol az étterem ugyan nem müködött, de a közeli Atrium konyhája nagyon jó volt, midennapi vendégeik lettünk. Van egy kellemes kerthelyiségük is, de a zárt rész is hangulatos. Spisska Sobota nagyon kellemes városrész, most elég sokan fagyiztak, kávéztak a templommal szemben megnyílt kis teraszon. Sok finom mákos sütit is találtunk, ami nem kis szerepet játszik férjem idecsábításához. A piacon gyümölcsöket vettünk és megszemléltük a közeli Lidl árukinálatát is. A központ és a panziónk között 20 perc a gyaloglás, így nem kellett, hogy a parkolás miatt aggódjunk.  Egyetlen bánatom, hogy a Sobota hotel, ahol finom sztrapacskát lehetett enni, bezárt. Most egy új épületet emelnek a helyén.  Nagyon szépen fejlödik a város, sok új ház épül, klassz bevásárlóhelyek nyíltak, mint a pl. Kaufland, egy nagy bevásárlóközpont a belvárosban, a sportboltok is túlélték a járvány alatti pangást. A kötelezö sztrapacskánkat végül Vežký Slavkovban a Salas étteremben ettük. Nem voltunk elragadtatva sem a kiszolgálással, sem a minöséggel, ezen kívül az ár is elég turistás volt.

Az elmúlt télen úgy látszik Szlovákiában sem hullott sok hó. A kevés csapadék a szurdokokban sokkal alacsonyabb vízállást okozott, mint amit eddig bármikor is tapasztaltunk ittjártunkkor. A Velky Sokol kezdetén vagy 10 percig a kiszáradt mederben mentünk, annak dacára, hogy szinte mindennap délután és néha éjjel is nagy esök voltak. A korábbi évekhez képest elhanyagoltabbnak tünt a szurdok, sok megrongálódott fa létra nehezítette a túrát.

2019-ben, amikor utoljára voltunk itt, nagy volt a tömeg, szinte egymás sarkára tapostunk. Most is megteltek a parkolók, de nem volt tömeg a szurdokokban, nem kellett sorba állni a létráknál. A ferrata megközelítése is egyszerüsödött. Akkor Cingov-ban kellett a felszerelést bérelni, most Klasztoriskoban is volt erre lehetöség. A Podlesokba vezetö biciklizhetö szakaszon elég sokan reszkírozták az esést, mert ugyan jól hangzik, hogy bérelj cingát, megúszod a hosszú gyaloglást, de a lejtök nem kellemesek, s a felaprózódott mészkötörmelék nem ad olyan stabil alapot, amin én szívesen zötykölödnék.

Tastam Creative Commons License 2022.05.12 -3 0 6225

 Köszönöm a választ, ezt ugyan megtaláltam, de nincs az átutaláshoz jogosultságom.

Előzmény: Markov (6224)
Markov Creative Commons License 2022.05.12 0 0 6224

Itt meg tudod venni előre, online: https://eznamka.sk/hu

Előzmény: Tastam (6223)
Tastam Creative Commons License 2022.05.12 -3 0 6223

 Üdv mindenkinek!

Az utóbbi időszakban nem jártunk (mert nem igazán volt rá mód) Szlovákiában. Most azonban már úgy gondolom, nem lenne akadálya egy kisebb kiruccanást tenni a Felvidékre. Általában közelebbi helyekre szoktunk ellátogatni, most azonban egy kissé távolabbi célpontról ábrándozok, ahova célszerű volna autópálya-matricát váltani. Az elektronikus matrica-rendszert sem igazán ismerem, és a netet böngészve sem sikerül a megfelelő infóhoz jutnom. Talán valaki tudna segíteni abban, hogy a tornyosnémeti határnál hol lehet megváltani?

Petykooo7 Creative Commons License 2021.09.28 -2 0 6222

Sokszor eszembe jut, hogy jó lenne legalább egy hétvégére kimozdulni otthonról valami nem túl távoli helyre. Ilyenkor mindig órákat böngészem az internetet, mire sikerül egy épkézláb ötlettel előállnom. Az egyik nap végülis vettem a fáradtságot és leültem összeírni az összes olyan érdekes helyet, amely akár autóval is megközelíthető és legfeljebb pár óra távolságra található. Ezután ha adódott egy-két szabad napom, akkor autóba pattantunk és elindultunk felkeresni ezeket a helyszíneket. Ebben a posztban elmesélem, hogy miért került fel a Szlovák Paradicsom Nemzeti Park erre a listámra. Aki úgy dönt, hogy ellátogat ide, azt valószínűleg nagyon kellemes meglepetésként éri majd a hely érintetlensége. A Szlovák Paradicsomban több túraútvonal közül lehet választani és mindegyik során ámulatba ejtő helyszínek várnak a túrázókra. Észveszejtő kilátás, zord szurdokok, vadul utat törő folyók és a háborítatlan természet kezeskednek arról, hogy nem ér majd csalódás. Nézzük mit érdemes tudni erről a tündérszép helyről, mielőtt útnak indultok.

 

Bővebben: https://travelhacker.eu/a-szlovak-paradicsom-kirandulasok-a-kozelben-1/

winrita Creative Commons License 2021.06.11 -2 0 6221

Kedves Mindenki, 

pár eve volt olyan lehetőség , hogy felment az ember valamelyik szurdokban a kolostor romjaihoz és ott biciklit  berelt amivel lekerekezett az erdeszeti úton, ahol is leadhatta a bicajt es kész.

Ez nekünk nagyon tetszett akkor, nem tudjatok, van e meg ilyen valahol, akar más helyeken is, Magas Tátra, vagy a Fátraban valahol?

koszi

rita

szocske_ Creative Commons License 2020.08.08 -1 0 6220

Van most valaki a podlesoki kempingben innen? mennyire van teltház, elsősorban az elektromos csatlakozóknál érdekelne...

zoli913 Creative Commons License 2020.02.10 -2 0 6219

Sziasztok 

 

A hétvégén néhány napra szeretnénk Szlovákiába,  hegyvidekre utazni.

Nem síelünk, csak szeretnénk havat látni, legutóbb kb 35 éve voltam télen errefelé. 

Olyan települést keresünk, ahol van hó, nem csak az 1000 méterrel feljebb lévő sípályán. Tehát olyan igazi téli hangulatú,  hóval boritott tájat keresünk, ahol esetleg még szankozhat is a gyerek.

Rengeteg szállást tálaltam, de nem tudom, hogy jelenleg milyenek a hóviszonyok.

Gondolom minél magasabban fekszik, annál nagyobb eséllyel van hó. 

anagma Creative Commons License 2020.02.04 -1 0 6218

Értem, köszönöm a segítséget.

Előzmény: vizy66 (6217)
vizy66 Creative Commons License 2020.02.04 0 0 6217

A közutakat meg ott is tisztítják, bár helyenként azért kötelező lehet a hólánc.

Előzmény: vizy66 (6216)
vizy66 Creative Commons License 2020.02.04 -2 0 6216

Szia!

Ha arra gondolsz, nem sózzák a turista utakat! Minden olyan, amilyenné a természet teszi. Sáros, fagyos, jeges és csúszós. Aki ismeri a terepet, az azt fogja rajtam kívül is tanácsolni, hogy a megfelelő felszereléssel és fokozott óvatossággal, felkészülten kell ilyenkor túrázni.

Előzmény: anagma (6215)
anagma Creative Commons License 2020.02.03 -3 0 6215

Üdv! Van tapasztala esetleg valakinek, hogy a téli időszakban milyen állapotúak arra fele a hegyi utak? Síkosságmentesítésre, közlekedhetőségre gondolok első sorban.

JozsBiker Creative Commons License 2019.11.09 0 1 6214
joxy Creative Commons License 2019.09.27 0 1 6213

A zöldön Pila felé, a "Nagy Fehér Víz":
https://youtu.be/ojKB67Wp8no

juuli Creative Commons License 2019.07.27 -1 0 6212

Igen, ma jöttünk el Poprádról, s köddel köszöntött ránk a reggel, majd 8-ra esö lett belöle.

Ugyan ez már nem befolyásolja a Ti utazásotokat, amit, gondolom, el is halasztottatok.

Mi 8 éjszakát voltunk itt a családdal, 9-en. Az idöjárás nagyon változatos volt, de a szombati jégesö után csak kisebb esöcskék voltak napközben, söt csütörtök, péntek kimondottan napos, meleg volt.

A vízállás nem magas, ami kicsit le is von a vízesések varázsából, de megkönnyíti a patakmedri gyaloglást. Itt a part szélén, az esötöl csúszóssá vált sziklás felszínek okoznak nehézséget. òvatosan kell haladni.

A család legvállalkozóbb része megcsinálta a Kysel ferratát. Fáradtan, de nagyon lelkesen tértek vissza az útról. 

Cingov-ból indultak, rögtön a bejáratnál kölcsönöztek felszerelést (itt 6-kor bezárnak, de ha beljebb mentek van másik kölcsönzö, ahol késöbb zárnak) és a 6 órásra tervezett utat 8 óra alatt tették meg. Két före 30 EU volt a kölcsönzés és a belépö. Ajánlatos a sodronyokban való kapaszkodáshoz kesztyüt vinni.

Az eddigi évekhez képest idén tapasztaltuk a legnagyobb népsürüséget a Paradicsomban. Sok magyarral is találkoztunk.

Ùgyhogy, szerencsére, továbbra is csábít ez a gyönyörü vidék.

 

Előzmény: winrita (6211)
winrita Creative Commons License 2019.07.25 0 0 6211

szia köszönöm.

A hétvégére elég rossz időt mondanak, lesz eső is bőven, ilyen időben Ti elindulnátok?

Talán a magas Tátra még jó lehet de a Pariban csúsznak a gerendák, veszélyes lehet.

Szállásfoglalással itt tanakodunk hogy elinduljunk-e... O(

Előzmény: juuli (6210)
juuli Creative Commons License 2019.07.23 0 0 6210

Igen, müködik a kölcsönzö, a Sucha Bela tetejénél lehet a bicikliket bérelni. Klastoriskonál nem jártunk.

 

Előzmény: winrita (6209)
winrita Creative Commons License 2019.07.23 0 0 6209

kedves Tobbiek, 

tudja-e valaki, hogy Klastoriskonal ahol  a turistahaz is van ( komolyan bezart??) lehet e meg biciklit berelni es podlesoknal leadni? 

mi ket eve igy mentunk le es nagyon jo volt ugy.

talan 3 euro volt fejenkent

kosziiii

rita

kékegér Creative Commons License 2019.07.22 0 0 6208

Köszönöm!

Előzmény: TrekkerLake (6205)
juuli Creative Commons License 2019.07.22 0 2 6207

A térképet ma vettük a podlesoki parkolónál (2 EU). Utoljára három éve jártunk erre. 

Tegnap a Hernád-áttöréssel kezdtünk és egy hatalmas jégesö söpört el felettünk. Szerencsére mi csak a szélét kaptuk el, de a környezö falvakban fákat csavart ki, s nagy jégkupacok szegélyezték az utakat Poprád felé.

Ma a Sucha Bela szurdokban voltunk. A házi nénink szerint mostanában nagyon vacak az idöjárás errefelé, de a patakban nem volt vészesen magas a víz. A korábbihoz képest kevesebb a doronglétra, s több a tálcás lépegetö, így valamivel könnyebb a terep.

Nem voltunk egyedül :). 

juuli Creative Commons License 2019.07.22 0 0 6206

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!