Keresés

Részletes keresés

remilis Creative Commons License 2018.01.20 0 0 21

Mi baj van az ásóbékával? Fölássa nektek a kertet.

joci0504 Creative Commons License 2009.06.01 0 0 20
Sajnos nem magányos, sőt nagyonis népes társaság! A 300 négyszögöles kertem minden zugát feltúrják! Nagyon nehéz megtalálni mert nap közben pihen 50-60 cm mélyen a maga ásta lyukban. Rendszerint éjjel jön elő, amúgy hasznos állat lenne, mert pusztítja a rovarokat, meztelen csigákat!
Előzmény: dracaena (18)
joci0504 Creative Commons License 2009.06.01 0 0 19
A mi életünket is megkeseríti az ásóbéka. Kaptam egy tippet hogyan lehet elűzni!Lehet kapni karbidot, amit a feltúrt járatba kell berakni (csak néhány kis darabot). Ezt belocsolva acetilén gáz képződik mindaddig amíg a karbidból tart. Azt a környéket elkerülik a békák.
dracaena Creative Commons License 2006.06.08 0 0 18
A barna ásóbéka amúgy magányos farkas? :)
Előzmény: Facélia (17)
Facélia Creative Commons License 2006.06.07 0 0 17
Mivel védett, jó és kíméletes megoldás, ha lesben állva megfigyeled, mikor túr, elcsíped, majd egy vödörben jó meszire elszállítod valami mezőre. Ott elengeded, és megkönnyebbült sóhajjal hazamész.
Facélia Creative Commons License 2006.06.07 0 1 16
Hasznos volna pár permetező- és fűnyíróbéka is :)))

Bocs az offért..
dracaena Creative Commons License 2006.06.07 0 1 15
Kapálóbéka nem létezik? Nekem inkább az kéne most.
Előzmény: Erdeye (14)
Erdeye Creative Commons License 2006.06.06 0 0 14
Dehogynincs!
Vedd el tőle az ásót...
Előzmény: agizsolti (12)
dracaena Creative Commons License 2006.06.06 0 0 13
Én az én békámat (amit persze varangynak néztem) szépen megfogtam, és elballagtam vele a kertvégi patakhoz, biztos beletelik némi időbe, mire visszaugrál (a kertet ugyanis folyamatosan 4 macska őrzi éls hentergi). Lehet, hogy mégis varangy volt, mert lepisilte a kezem. Viszont azóta a vakondokok aktívabbak lettek.
Előzmény: agizsolti (12)
agizsolti Creative Commons License 2003.05.26 0 0 12
Szóval nincs ezekszerint semmi használható megoldás a távoltartására.Mindenesetre köszönöm a hozzászólásokat.
agizsolti Creative Commons License 2003.05.20 0 0 11
Akkor ezekszerint nem szabad kapálni és locsolni a veteményest és akkor talán eltűnnek?
Hát ez nem túl jó megoldás.
Előzmény: onsy303 (7)
JFEry Creative Commons License 2003.05.19 0 0 10
Ez jó kis oldal!
Kösz!
Előzmény: moonshadow (9)
moonshadow Creative Commons License 2003.05.19 0 0 9
Itt lehet beszerezni béka és madárhangokat ingyen.
Meg lehet hallgatni a tok-tok-ot is :)
Előzmény: JFEry (5)
JFEry Creative Commons License 2003.05.19 0 0 8
Játszóteret alakítasz ki nekik, és ott elvannak?
Előzmény: onsy303 (7)
onsy303 Creative Commons License 2003.05.19 0 0 7
Na figyujjatok!
Ásóbéka ügyben mi is sújtva vagyunk, és a legjobb megoldás az, ha kialakítunk nekik egy zugot, ahol nedves és porhanyós a talaj, így nem turmányolják (annyira) ki a haszonnövényeket. Gyilkolászással nem érdemes próbálkozni, mert egyébként hasznos, a meztelen csigák + a drótférgek (amiket szerintem jóétvággyal fogyaszt) sokkal nagyobb kárt tudnak okozni.
JFEry Creative Commons License 2003.05.19 0 0 6
Rosszhír!

http://www.ktm.hu/term/index/keteltu.htm

Védett! 2000 Ft darabja!

Előzmény: agizsolti (4)
JFEry Creative Commons License 2003.05.19 0 0 5
"Az ásóbéka - írja Méhely - a föld alatt élõ éjjeli állat, mely csak március végén keresi föl a vizet. A mi alföldjeinken átlag április második felében párosodik, amidõn a nõstény ujjnyi vastagságú petezsinórját letojja. Északibb tájakon júliusig is elhúzódik násza. A hím, melynek hangerõsítõszerve nincs, a víz alatt hallatja egyhangú, szakadatlan: "klok-klok-klok-klok-klok" szavát. A nõstény bizonyos röfögésszerû, mély "tok-tok-tok" hanggal felel párja szavára."

Lehet, megfelelő hagutánzással elkergethetők!
Esetleg kényelmi szempontból, az adott neműek elé felirtozott táblát kitéve is elérhetünk valami hasonló hatást!

Előzmény: moonshadow (2)
agizsolti Creative Commons License 2003.05.19 0 0 4
Nem tudom hogy megeszi vagy csak kitúrja,de az biztos hogy tönkretesz mindent. A múlt héten vetettűnk egy pár dinnyemagot,és csak ott volt most feltúrva a föld ahova a magokat vetettük.
Valami megoldást kéne találni,mert így semmi értelme az egész veteményesnek.
Előzmény: moonshadow (0)
JFEry Creative Commons License 2003.05.19 0 0 3
:-)
Nem kell megennie amit kitúr ahhoz, hogy tönkretegye.
A vakond is hasznos, de mivel lusta dög, vagy csak vadászik, a puha talajt jobban túrja. Hogy, hogy nem mi is oda tesszük a növényeinket.
Sok biológiai, ökológiai problémát megoldana, ha végre valaki rendesen kitiltaná a Földről az emebriséget...:-)
Előzmény: moonshadow (0)
moonshadow Creative Commons License 2003.05.19 0 0 2
"Valamennyi hazai békafajtól különbözik azzal, hogy pupillája függőleges hasítású, de sajátos az a mód is, amint megosztja életét a talaj és a felszín között. A laza földben akár 1-2 méter mélyre is leássa magát, ott pihen egészen alkonyatig."
moonshadow Creative Commons License 2003.05.19 0 0 1

"Táplálékául leginkább rovarok, nevezetesen pókok és bogarak szolgálnak, de a mellett svábbogarak, tücskök, legyek, símatestű hernyók, férgek és csigák is."

moonshadow Creative Commons License 2003.05.19 0 0 0
Hasznos állat, fellazítja a talajt.
Biztos hogy magokat eszik?
Úgy tudtam, hogy a békákok rovarokat és gilisztákokat esznek.
Előzmény: agizsolti (-)
agizsolti Creative Commons License 2003.05.18 0 0 topiknyitó
Mit lehet tenni olyankor, ha a veteményes kertünk tele van ásóbékával? Megeszi és kiforgatja szinte az összes elvetett magot kivéve a hagymát. Nem feltétlenül kiirtani szeretném-mivel hogy védett állat-hanem elriasztani,távoltartani.
Ugyanúgy végigtúrja a talajt mint a vakondok. Először azt hittük hogy az is,de amikor kiugrott a túrásból a béka akkor meglepődtünk. Aki találkozott már ilyen problémával és tudja hogy mit lehet tenni kérem adjon tanácsot.
Köszi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!