Keresés

Részletes keresés

szvl Creative Commons License 2010.04.12 0 0 433
Mint azt itt januárban írtam a Gazdasági Versenyhivatal 10 miilióra bírságolta az OTP-t, mert az Alap és Net számlacsomaggal rendelkező ügyfeleit becsapta.

Nos, 5 hónapot kellett várni, hogy a határozat nyilvános legyen, de végre bárki elolvashatja.

A határozatról könnyen emészthető formában az Origo ír: http://www.origo.hu/uzletinegyed/hirek/20100412-gvh-megtevesztette-a-fogyasztokat-az-otp-es-a-magyar-posta.html

A határozat hivatalos szövege a GVH honlapján:
http://www.gvh.hu/gvh/alpha?do=2&pg=11&st=1&m5_doc=6239
http://www.gvh.hu/domain2/files/modules/module25/11561CFCEB4DDA461.pdf

Úgy látszik, hogy a Bizalom Bankja sportot űz a bírságok begyűjtéséből, 5 év alatt az már legalább a hetedik:
A korábbi bírságok:
http://www.gvh.hu/gvh/alpha?do=2&pg=11&st=1&m5_doc=5024
http://www.gvh.hu/gvh/alpha?do=2&pg=11&st=1&m5_doc=4979
http://www.gvh.hu/gvh/alpha?do=2&pg=11&st=1&m5_doc=4686
http://www.gvh.hu/gvh/alpha?do=2&pg=11&st=1&m5_doc=4706
http://www.gvh.hu/gvh/alpha?do=2&pg=11&st=1&m5_doc=4165
http://www.gvh.hu/gvh/alpha?do=2&pg=11&st=1&m5_doc=4011
Előzmény: szvl (422)
szvl Creative Commons License 2010.02.24 0 0 432
Én is elhúztam másik bankba. A franc fogja figyelni napról napra, hogy akkor most emelkedni fog-e 2-3-szorosára a bankköltségen vagy nem. A másikbankban egyébként jóval olcsóbban megúszom az egészet, mint az OTP-nél, pedig ugyanazt a szolgáltatás kapom.
Előzmény: ronaldinhogaucho (431)
ronaldinhogaucho Creative Commons License 2010.02.24 0 0 431

Tényleg nagy hülyék, tavaly november környékén belengették az új hirdetményükkel, hogy a NET meg a PRÉMIUM szlacsomagosoknál vége az ingyenes utalásoknak, utána meg elkezdtek magyarázkodni, hogy az nem is úgy van.

Ebből én sem kérek, hogy fenyegetőzünk-jófejkedünk-fenyegetőzünk.

Átmentem a Citihez egy "0" Ft-os csomagra.

Előzmény: szvl (430)
szvl Creative Commons License 2010.02.17 0 0 430
Hát igen, méltóztatnak nem most díjat emelni, hanem továbbra is lebegtetni a díjemelés lehetőségét. Nekem tele a hócipőm ezzel, megyek másik bankhoz.
Előzmény: penzvselet (429)
penzvselet Creative Commons License 2010.02.17 0 0 429
Márpedig ezen kívül már gyakorlatilag semmi pozitívat nem mondanak az OTP-ről:

http://www.penztvagyeletet.hu/itelet.php?jf=maganszemely&pzi=otp&szolg=Foly%F3sz%E1mla&tevkor=8&vallkor=8

Szép lassan csak elbukják a vezető pozíciójukat Mo-n.
Előzmény: szvl (428)
szvl Creative Commons License 2010.02.17 0 0 428
Megjelent a márciustól érvényes ÁSZF.
Ebben az olvasható, hogy az eddigi ingyenes szolgáltatásokat mint pl.:
Prémium, Net, Elektronikus számlacsomagok esetén a bakkártyát, az OTPDirect-es utalásokat, ingyenes 2 vagy 4 készpénzfelvétet az OTP a 2010. évi infláció közzétételét követő 2. hónap első napjáig biztosítja. Vagyis még kb. egy évig.
napalm. Creative Commons License 2010.01.21 0 0 427
épp most akartam linkelni;) megelőztél.
Előzmény: szvl (426)
szvl Creative Commons License 2010.01.21 0 0 426
Friss index cikk a témával kapcsolatban: Megszűnik az ingyenes utalás az OTP-nél?
napalm. Creative Commons License 2010.01.18 0 0 425
az nem gyenge....
barátságunk (az otp-vel) akkor kezdett meginogni amikor kiküldték az új bankkártyámat 1234 pin kóddal.
akkor még nem lehet megváltoztatni ezt a kódot.
normálisak???!!!!!

persze már pár éve nem náluk vagyok.
Előzmény: szvl (415)
Bla Bla 2 Creative Commons License 2010.01.18 0 0 424
Otp-s kihirdetés is vicc. Rájuk kérdeztem a hét végén, hogy tényleg minimum 115Ft lesz a Web kártyámra történő utalás?
Erre ilyesmit válaszoltak:
"... Jelenleg hatályos hirdetményünkben számos változás léphet életbe február 28.-tól. Arra vonatkozó információval, hogy a változások mindegyike biztosan meg is fog történni még nincs információnk.
Célszerű érdeklődni majd február utolsó hetében...."
Visszakérdeztem újra rájuk, de arra még nem válaszoltak :-)
Vadista Szandál Creative Commons License 2010.01.18 0 0 423
Nem hiszem, legalább fél éve kihirdette. Hogy senki nem olvassa az egy másik..

Áprilisban lehet max. egy kis felháborodás mikor a márciusi számlaértesítők kimennek..
Előzmény: szvl (422)
szvl Creative Commons License 2010.01.18 0 0 422
Most beszéltem a Gazdasági Versenyhivatal Ügyfélszolgálatával. 10 milliós bírságot szabtak ki az OTP-re, mert az Alap számlacsomaghoz igényelt bankkártyával csak havi 5 vásárlás ingyenes, pedig ingyenes bankkártyás vásárlást ígérnek. A Net számlacsomag esetén is vannak bajok, igaz ott csak azt kifogásolták, hogy az OTP Net Számlacsomaghoz ingyenes szolgáltatásokat ígért. Ugyanakkor a szolgáltatások díjaival megterheli a fogyasztók számláját és csak utólagosan írta jóvá.

A GVH honlapján még csak az eljárás megindulásáról szóló információ van fenn, de a végzés megszületett, 10 milliós bírságot tartalmaz. Nemsokára olvashatjuk magát a végzést is a GVH honlapján.

Kíváncsi vagyok, hogy a Net számlacsomagon márciustól esedékes brutális díjemelés után is kap-e az OTP bírságot.
tangerine Creative Commons License 2010.01.18 0 0 421
így igaz. Anyám se akar váltani, mert bonyolult, meg onnan mennek az átutalások, stb. Mondtam neki, hogy majd én segítek. :)
2-3 hónap, míg lejár a kölcsönöm, aztán bye-bye OTP. Két ügyféllel kevesebb. Sőt még a babakötvényt is átviszem máshova, hogy végérvényesen megszabaduljak tőlük.
Előzmény: Vadista Szandál (419)
johevi Creative Commons License 2010.01.17 0 0 420
Én is ugyanígy diverzifikáltam :-))
Előzmény: Vadista Szandál (419)
Vadista Szandál Creative Commons License 2010.01.11 0 0 419
Az. Nekem október körül esett le mi jön, akkor vettem észre a kondíciós listában az új árakat. Azóta minden csop. besz. átrakva más bankhoz, utalások onnan mennek, jövő hónaptól a fizum is az új számlára utalódik.

Abszolut a nyugdíjasokra nyit az OTP, ők meg érzéketlenek az ilyen tételekre. De azért nagy gebasz lehet ha ennyire durván meg kell nyomni a ceruzát.
Előzmény: szvl (415)
szvl Creative Commons License 2010.01.06 0 0 415
Nagyon durva az a díjemelés, amit az OTP a Net számlacsomagnál március 1-től vezet be. Az eddigi ingyenes internetes utalásokért 115 illetve 190 Ft-ot fog felszámolni. Ez az én esetemben (2 bankkártya, pár csoportos beszedési megbízás, 9 utalás havonta) azt jelenti, hogy az eddigi éves díj 9.000 Ft-ról 25.000 Ft-ra nő. Ugyanakkor az egészet pl. a CIB-nél megúszom 5.000 Ft-ból. És gondolom, hogy van még ennél is olcsóbb, eddig csak ezt az egy bankot néztem meg.

Megbuggyantak ezek az OTP-nél?!? Bye-bye OTP, ezennel együttműködésünk véget ér. A bizalom bankja visszaélt a bizalmammal.
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.18 0 0 414
Elég ciki, ami most folyik.
HÁJÉKÁ Creative Commons License 2009.11.02 0 0 413

Sziasztok Emberek!

 

Az OTP Direct szolgáltatáson az Értékpapír menüpont nem elérhető. A telefonos ügyfélszolgálat alapján "a szolgáltatás átmenetileg szünetel".

Van valakinek vmi ötlete, információja mi lehet a háttérben?

 

Kár hogy az OTP részvényeim árfolyama a tőzsdén zuhan és igy nem tudok megszabadulni sem tőlük..... :(

Vadista Szandál Creative Commons License 2009.10.28 0 0 412
Hasznos infó, hasonló cipőben járok.

Nem akarok 45 Ft-ot fizetni mert leveszik a számláról. Nem az összeg nagysága vág mellbe hanem az elv. Bár 4-5 csoportosnál, meg havi 15 utalásnál már komoly összeg jön össze havi szinten.

Köszi az infót!
Előzmény: kapasz (411)
kapasz Creative Commons License 2009.10.27 0 0 411
Ha 2000-es feltételű lakáshiteled van (2003 közepéig lehetett ilyen), akkor el tudod vinni a lakáshiteled is máshova. Az ennél frissebb szerződésekben már kikötötték, hogy csak OTP-s számláról törleszthető.

Nekem van egy olyan tippem, hogy ha megindul az elvándorlás, az OTP is kénytelen lesz bevezetni egy hasonló 0 Ft-os konstrukciót mint a Citi, K&H és legutóbb az Allianz bank.
Előzmény: tangerine (397)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.27 0 0 410
Az OTP Bank közleménye

Csalók próbálnak visszaélni az OTP Bank nevével ismeretlen eredetű elektronikus levelekben, amelyek közül némelyikben latin és cirill betűk keverednek.

Felhívjuk ügyfeleink figyelmét, hogy semmilyen módon ne reagáljanak az e-mailben szereplő felhívásra. Az OTP Bank soha nem kért és nem kér e-mailben ügyféladatokat, és erre rendszeresen felhívja a figyelmet honlapján is.

Hitelintézetünk a mostani visszaélési kísérlet kapcsán már megtette a szükséges biztonsági intézkedéseket és jogi lépéseket.

2009. október 27. 11:00


nyitó oldalról
Előzmény: Törölt nick (409)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.27 0 0 409

Köcsög oroszok.

 

Ezt most kaptam, bár nincs bankszámlám...

 

johevi Creative Commons License 2009.09.23 0 0 407
Hát ÁTMENETILEG ez legyen a legnagyobb gondom akkor... Persze nem kell elhagyni. Mindegy mekkorát utalsz ( sok kicsit ) ha lelopják a jelszavad mag ők fognak nagyot... Egy sms-ben kapott kód beírása pont annyi id, mint egy ÁLLANDÓ jelszó beírása.
Előzmény: Vadista Szandál (406)
Vadista Szandál Creative Commons License 2009.09.21 0 0 406
Lehet, de nekem ez pl. előny. Én az OTP-nél is sms nélküli üzemmódban vagyok, sok apró utalásos tételem van extra macera lenne. Plusz ha elhagyom, ellopják mobilom még a bankszámlámhoz se férjek hozzá átmenetileg?
johevi Creative Commons License 2009.09.21 0 0 405
Ami más netes felületeknél jobb, az az SMS megerősítés, nem jelszavas beirogatás. A 2 csatornás biztonságosabb, ha neten lelopják az azonosítódat meg jelszavad, akkor az OTP-nél bukta van. Máshol az még kevés, mert a teló is kell hozzá.
Előzmény: Vadista Szandál (404)
Vadista Szandál Creative Commons License 2009.09.17 0 0 404
nekem cib-otp-k&h összehasonlítási alapom van, ég és föld az otp javára.
de ez nem ér meg nekem tranzakciónként 115 Ft-ot 2010 márciusától. az alapdíjban való magasabb árat elfogadtam, ezt nem.

amit végképp nem értek a csoportos beszedési megbízás térítésköteles volta. nyilván van költsége, de szedje be a bank a szolgáltatótól. ha a nyamvadt sárga csekk költségét (cirka 150 Ft/db) benyeli a szolgáltató egy sokkal olcsóbb szolgáltatást ami kedvezőbb is miért nem?

ha mindenhol pénzért fogják adni a csoportos beszedésit akkor dafke viszaállok sárga csekkre, és összevissza fogom befizetni. ha ez jó a szolgáltatóknak....
Előzmény: johevi (403)
johevi Creative Commons License 2009.09.17 0 0 403
3 banknál van netbankom, internetbankom az OTP a leggyengébb felület, igaz ez szaraxik a legkevesebbet.
Laslow Creative Commons License 2009.09.16 0 0 402
Elég odautálni, nem kell rajta is tartani (rögtön továbbutalhatod/elköltheted). Legalábbis tavaly novemberig így volt - én akkor hagytam ott az OTP-t.
Előzmény: luciferk (400)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.16 0 0 401
Neten nyithato, barmelyik bank automatajabol fix dijert vehetsz fel penzt.
Előzmény: tangerine (399)
luciferk Creative Commons License 2009.09.16 0 0 400
Szevasztok!

Átváltanák net csomagra, de a 490Ft-os kedvezményes számladíj feltételei nem teljesen tiszta számomra, elég ha a jövedelmem a számlámra van utalva minden hónapban? vagy parkoltatni kell a számlámon 150.000Ft-ot egész hónapban, hogy a feltétel teljesüljön?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!