Keresés

Részletes keresés

hurvinka Creative Commons License 2011.11.26 0 0 113
Pelican Creative Commons License 2011.03.29 0 0 112

:-)

Előzmény: tavasz21 (111)
tavasz21 Creative Commons License 2011.03.29 0 0 111

Olvasgatom a blogotokat. Érdekes, könnyen olvasható. Elértem arra a pontra mikor írjátok, hogy kedvenc virágotok a frangipani. Ekkor döntöttem, hogy most már meg kell szólaljak. Nem csodálom, hogy tetszik nektek is, én is oda vagyok érte. Nagyon jó illata van.

Előzmény: Pelican (98)
Justify Creative Commons License 2011.03.27 0 0 110

Megéri csatlakozni a Facebook oldalukhoz, mert folyamatosan bemutatják a legszebb helyeket.

Justify Creative Commons License 2011.03.26 0 0 109

Én mindig is álmodoztam arról h bejárom a világ legszebb helyeit, bár rengeteg van belőle: http://www.legszebbhelyek.hu/

Vespucci Creative Commons License 2008.04.09 0 0 107

Siófokon az idén is 400Ft lesz egy félliteres kóla a turista oldalon? Vagy már 500? Imádnám azt érezni nyaraláskor, hogy lehúznak.

Garantáltan finom akciós Tesco-s csalamádéval és égetett hússal készített hamburger félszáraz zsemlében, 300-ért!

Nagyon finom ungarische gulash balatoni módra benne 1db krumplidarabbal és 1db ungarische mócsingos hússal 500Ft-ért!

Laza kerékbilincs a rohadék magyar autós turistának szigorú módra 15000Ft-ért!

Németül köszönő pincér fintorgása a magyar válaszköszönésre: megfizetetetlen.

Minden másra ott a Visa Electron.

Előzmény: mangacsaj (105)
3E Creative Commons License 2008.04.09 0 0 106

ez tényleg egy világkörüli út :)))

kulonbozo kajakat lehet enni a balatonnal..

kebab, giros, pizza, heck, langos....tiszta mediterran :)

Előzmény: mangacsaj (105)
mangacsaj Creative Commons License 2008.04.09 0 0 105
Nyaraljon családjával a Balatonon (Siófok), szobák és apartmanházak akár 3530 Ft-tól! www.piknik.hu
3E Creative Commons License 2008.04.09 0 0 104
frissit :)
Bali-lover Creative Commons License 2006.02.01 0 0 103

Merre jártok Pelikán??

Elviekben kb. mennyire előre kell tervezni egy világ (vagy fél világ)-körüli utazást??

Bali-lover Creative Commons License 2006.01.23 0 0 102

Úgy értettem, hogy kb. mennyit kellene felhalmozni a bankszámlán egy világkörüli utazáshoz?:)))))

Milyen Argentína?

Előzmény: Pelican (101)
Pelican Creative Commons License 2006.01.21 0 0 101
Mire gondolsz?
Termeszetesen lenullaztuk a bankszamlainkat. :-)
Udv Argentinabol,
Pel
Előzmény: Bali-lover (99)
Bali-lover Creative Commons License 2006.01.17 0 0 100
Ez engem is érdekelne:)))
Előzmény: ath (6)
Bali-lover Creative Commons License 2006.01.17 0 0 99

Most nézem a világkörüli utatokat.

Hogy bírtátok, mármint financiálisan?????

Előzmény: Pelican (98)
Pelican Creative Commons License 2005.11.01 0 0 98
Eltelt két év, hazajöttünk, már a következő út gondolatával játszadozunk...
A honlapomon olvashatók a két évvel ezelőtti útinapló bejegyzéseink.
PEL.HU
el mariachi grande Creative Commons License 2003.10.27 0 0 97
Jó utat!
Előzmény: Pelican (95)
Törölt nick Creative Commons License 2003.10.27 0 0 96
Sok sikert a világkörüli úthoz.
Előzmény: Pelican (95)
Pelican Creative Commons License 2003.10.27 0 0 95
Hát eljött végre ez a nap is...
Lassan fél éve nyitottam ezt a topikot, és mára valósággá vált az eddigi tervezgetés.
Végre elindulunk!
Aki kíváncsi a folytatásra, nézzen be a honlapomra.
Üdv, mindenkinek!

Pelican [www.pel.hu]

Törölt nick Creative Commons License 2003.10.25 0 0 94
Jó,jó,de ha egy dél-londoni kiejtéssel beszélő alak aki Mr. Fix névre hallgat túl sokat kérdezősködik az úticélod felől és gyanús kérdéseket tesz fel,akkor azért legyél bizalmatlan ;-)...ja igen és komornyikot viszel az útra?
Előzmény: Pelican (93)
Pelican Creative Commons License 2003.10.24 0 0 93
Nem egészen. :-)
Mondjuk kétszer ünnepelhetjük meg a szülinapom, vagy kétszer Szilveszterezhetünk...
Előzmény: Törölt nick (92)
Törölt nick Creative Commons License 2003.10.24 0 0 92
A dátumvonalon hasonló lesz mint Phileas Fogg és Passepartout esetében azaz 1 nappal hamarabb értek haza?
Előzmény: Pelican (90)
Pelican Creative Commons License 2003.10.24 0 0 91
Pelicán, ti hány órát és mérfoldet fogtok repülni? Mennyit fizettél a jegyedért és pontosan milyen jegy ez? Ismereteim szerint a ehhez az útvonalhoz legalább két légügyi szövetség felhasználására van szükség.
Én ugyan nem adtam össze a repülési időket, meg a mérföldeket sem... Az RTW jegy OneWorld Explorer (18 db) plusz a maradék innen-onnan. Illetékekkel együtt is kicsit 1M alatt maradt az ára.
Előzmény: vilagutazo (84)
Pelican Creative Commons License 2003.10.24 0 0 90
Tonga és Szamoa benne lesz, mert akarunk egy kis tréfát a dátumvonalon áthaladással...
Előzmény: Törölt nick (89)
Törölt nick Creative Commons License 2003.10.23 0 0 89
Ez egy óriási út,hát jó lenne legalább egy könyvet erről írni Pelican,én mondjuk még Nyugat-Samoa,és Amerikai Samoa(Pago-Pago) amit esetleg hiányolok,de szinte tökéletes útiterv.
Előzmény: ath (88)
ath Creative Commons License 2003.10.22 0 0 88
mint írtam, mindenki úgy utazik, ahogyan neki tetszik. én 51 napot inkább egy, vagy max két régió kicsit mélyebb megismerésére szánnék. ha elolvasol egy lp-et ennyi idő még egy indonézia szintű országra is éppenhogy elég lenne, nemhogy a fél világra.
Előzmény: vilagutazo (86)
taki bá Creative Commons License 2003.10.22 0 0 87
vazz, ti aztan tudtok elni. Minden elismeresem, nekem meg Europabol sem sikerult nagyon kitorni. Irigyellek beneteket, en, szegeny, munkahoz lancolt rabszolga. Kovetni fogom a torteneseket. Tudnatok mondani egy korulbeluli budzset?
vilagutazo Creative Commons License 2003.10.21 0 0 86
Kubában és Mexikóban mindenképpen visszatérek valamikor. Most csak egy picit beszagolunk a helyek hangulatába :-))

Argentinában pedig nem csak Buenos Airesbe megyünk. Lesz még Iguazu, El Calafate (Moreno gleccser) és Tűzföld.

Bora Bora-ból pedig elég két nap, mert én utálok strandolni. A két nap pedig bőven elég lesz, hogy legalább kétszer merülhessek a cápákkal, körbemennyek a szigeten és megnézhessek két giccses naplementét :-))

Előzmény: ath (85)
ath Creative Commons License 2003.10.21 0 0 85
mint írtam, én a seggemet a földhöz verném egy ilyen hosszú szabadság miatt, de pld. kuba maga megér legalább 1 hetet alsó hangon. argentína, régi nagy álmom, sem csak ba-ből áll. bora-borát éppen megszokod 2 nap alatt.
én másképpen utaznék, de különbözőek vagyunk.

érezd nagyon jól magad!

Előzmény: vilagutazo (84)
vilagutazo Creative Commons License 2003.10.21 0 0 84
ath, Havannára nem egy, hanem kettő napot szántunk. Valószínüleg a sok csatlakozás és északai repülések miatt elég átláthatatlan a foglalásunk, ezért leírom napokban a meglátogatandó helyeket:

Havanna 2 nap, Rio 2 nap, Peru és Bolivia 12 nap, Buenos Aires 1,5 nap, Iguazu 1 nap, Húsvét sziget 1,5 nap, Bora Bora 2nap, Tahiti és Morea 1 nap, Patagonia 7,5 nap, Galapagos szigetek 5 nap, Quito 1 nap, Santiago de Chile 2,5 nap, Mexico City 4 nap.

Ath, én is szerettem volna több időt tölteni ezeken a helyeken, de sajnos az idő tényező nálunk is nagyon behatárolt. Az 51 nap szabadság egyikünknél nagyon súrolja a munkahelyi elbocsátás lehetőségét :-((

ego, SZVSZ pénzügyi szempontból nagyon jó a Pelican utiterve. Dél-Amerika és Óceánia a legdrágább desztinációk közé tartoznak és ezért inkább rájuk érdemes felhasználni a drága világkörüli jegyet...

Pelicán, ti hány órát és mérfoldet fogtok repülni? Mennyit fizettél a jegyedért és pontosan milyen jegy ez? Ismereteim szerint a ehhez az útvonalhoz legalább két légügyi szövetség felhasználására van szükség.

Nagyon sajnálom, hogy ti egy picit később értek Dél-Amerikában :-((

Előzmény: ath (83)
ath Creative Commons License 2003.10.21 0 0 83
ezen szerintem felesleges vitázni, ők így szeretik, így mennek. bárcsak nekem lenne ennyi időm utazni.
mondjuk én sem így csinálnám, de hát ízlések és pofonok. pelicané egész jó, de világutazóé szvsz egy nagy rohanás. 1 nap havanna, 1 nap ez, 1 nap az. ennyi idő alatt szerintem semmit nem lehet megnézni. ennyi idő alatt én inkább egy régiót járnék be alaposan. mondjuk egy dk ázsia ausztrália nz polinézia pont ideális lenne. vagy egy latin amerika + polinézia.
Előzmény: ego (82)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!