Keresés

Részletes keresés

Lajosss:-))) Creative Commons License 2006.07.12 0 0 282
Sziasztok!!

A honlapon van 1 olyan,hogy rendelés.Ott találsz emilcímet,meg telószámot is.Felhívod,mondasz 1 címet,és már viszi is a postás aki 2X csenget.Boltban ne is keresd szerintem,mert nem fogod megtalálni.

UI:tzuiop ha esetleg 1X győrben játszotok akkor informálj róla légyszíves.Szívesen elmennék a koncertetekre.

Mindenkinek szép napot.
Sziasztok. Lala
Előzmény: csamba (281)
csamba Creative Commons License 2006.07.12 0 0 281
Köszi, de nem éltem ott a lehetőséggel, éppen ezért érdeklődnék avatottabb körökben...
Előzmény: hepkitten (280)
hepkitten Creative Commons License 2006.07.12 0 0 280
Koncerten adott a lehetőség.
Előzmény: csamba (279)
csamba Creative Commons License 2006.07.11 0 0 279

A Párizs ege alatt c. lemezhordozót hol lehet a legegyszerűbben felkutatni Bp.-en, mert a neten keresztül szinte lehetetlen, legalábbis nekem még nem sikerült... Előre is köszönöm! cs

tzuiop Creative Commons License 2006.07.11 0 0 278
HOT CLUB OF HUNGARY koncert Vasárnap 20 h, GÖDÖR. Egy swingtánc-partyn fogunk játszani (leszenk kb. 100-an) Budapesten most először quintettben! (gitárok,bőgő,kromatikus szájharmónika,hegedű,(tangó)harmónika),ének) Biztos nagyon kellemes lesz! :) http://hotclubofhungary.hu
hepkitten Creative Commons License 2006.07.10 0 0 277

Nekem is nagyon tetszett a koncert! Nem sűrűn járok egyedül koncertre, főleg nem olyanra, ami táncolásesélyes... de éreztem, hogy el kell mennem, még ha szteppórát lógtam is el, és kísérőt sem sikerült szerveznem magamnak. Bardóczy Attila nekem is nagyon kellemes meglepetés volt. Általában nem szokott tetszeni, ha valaki színészkedve énekel, de nála az volt a benyomásom, hogy szépen, harmonikusan fogja meg a stílust. Talán arról lehet szó, hogy megvan benne is az alázat a zene iránt, ami Zoliékban is alapvető és nagyon szépen hallatszik :)))

 

A sok 3/4-es sanzon között akadt néhány 4/4-es, amelyekre kedvem támadt volna swingelni egyet... A 9/8-os dallamra pedig már a Benczúrban egy korábbi koncerten sem tudtam megállni, hogy ne futkossak ülve, azaz dobogjak a lábammal kifulladásig. 16-ra táncosokkal megyünk (viszem a hírt a swinges barátoknak); remélem, örömet szerzünk Zoliéknak, majd meglátjuk. És akkor nem csak a fülek számára, hanem vizuálisan is visszatűnik a sanzonok kora.

Előzmény: prücsök19 (275)
Lajosss:-))) Creative Commons License 2006.07.07 0 0 276
Sziasztok!

Szerintem nem.Bár ha nekem sikerült annó,neked miért ne sikerülhetne??A lepényhal előszőr,a reményhal meg utoljára.Legyél bátor,és kérdezd meg.:-))
Mindenkinek szép napot.
Sziasztok. Lala
Előzmény: prücsök19 (275)
prücsök19 Creative Commons License 2006.07.07 0 0 275
Sziasztok!


A tegnapi koncertről:Teltház,több mint 500 ember,fantasztikus hangulat,több ráadás,és kígyózó sorok a dedikációnál.A zenekar ezúttal dob nélkül,trió formációként mutatkozott be,én ideág csak a négyes felállást hallottam,illetve még az "ősidőkben" a duó formációt,és meg kell mondjam,nekem így -trióként- is nagyon tetszett.Nem igazán tudnék rangsort fölállítani,melyik a jobb,mert a dobos is nagyon sokat tesz hozzá,de a triónak is vannak erényei. Kifinomult,plasztikus hangzás,az apró részletek sem sikkadnak el,lenyűgöző összjáték,igazi kamarazene.Bardóczy Attila igazán elemében volt,eddig is tudtam,hogy fantasztikus énekhangja,stílusismerete van,de ezen a koncerten derült ki számomra igazán,milyen nagyszerű előadó,milyen széles érzelmi skálán képes mozogni. A koncerten a francia sanzonok mellett elhangzottak délamerikai,délszláv dallamok is,és nagyon nagy örömünkre a Libertango is,ezúttal valami egészen elképesztő formában,még most is hatása alatt vagyok.A másik ilyen darab egy számomra eddig ismeretlen dallam volt,nem az általatok keresett szláv dallam,hanem valami más,mint a koncert után ezt Zolitól megtudtam,egy kilencnyolcados dallam...(???)Hááát...én nem igazán értem,hogy ez mit jelent,csk azt érzem,hogy valami egészen döbbenetes volt,feszes balkáni ritmus,a közepén szóló harmonika improvizáció...az est egyik csúcspontja volt.Rákérdeztem,hogy ez a darab,illetve a Piazzolla hol szerezhető be lemezen,és azt a választ kaptam,hogy a Libertango Zorán legutóbbi Dvd-jén megtalálható,illetve Zoli év végére tervezi megjelentetni következő lemezét,és azon rajta lesz ez a két szám is.A koncertről a Zoliék készítettek videófelvételt is,és látva esdeklő tekintetem,elképzelhető,hogy fölkerül majd részlet belőle Zoli honlapjára is.Élőben ez a műsor legközelebb holnap is hallható Kőszegen,de én a koncerten szerzett szórólap alapján inkább az augusztus 16-i Benczúr Kertes koncertre várok,ott ráadásul a dobbal kiegészült zenekar lesz,ami szintén a kedvencem,bár szerintem a sanzonhoz a trió jobban illik.

Ui: Tudja esetleg valaki,hogy Zoli vállal e tanítványt? Tegnap a koncert után nem mertem megkérdezni..

Prücsök
Rumcice Creative Commons License 2006.07.06 0 0 274
Nekem is megvan egy pár féle. De én az Orosz Zoltán félét keresem, mert az tetszett a legjobban.
Előzmény: tzuiop (273)
tzuiop Creative Commons License 2006.07.06 0 0 273

Tudtommal Astor Piazzola írta, szóval esetleg más(ok) előadásában biztosan megtalálható a neten.Elég sokan játszák!

 

 

Előzmény: Rumcice (272)
Rumcice Creative Commons License 2006.07.06 0 0 272

Sziasztok!

 

Megvan valakinek zenei formátumban Orosz Zoltán Libertango c. száma, amit a Zorán koncerteken adott elő? Ha valaki elküldené nekem, vagy adna egy linket, nagyon hálás lennék!

jepe-andy Creative Commons License 2006.07.02 0 0 271
Sziasztok,

azt szeretnem megkerdezni, hogy a Budapesti Harmonika Trionak jelent meg valamilyen CD-je? Vagy nem tudtok valami hasonlo zenekarrol, akik klasszikus zenet is jatszanak harmonikaval? Nagyon szepen megkoszonnem a segitseget! Esetleg, ha valaki tud segiteni, megirna a mailcimemre? andy@necarte.sk. Tenyleg koszi!
Lajosss:-))) Creative Commons License 2006.07.02 0 0 270
Sziasztok.Hááááj Brájen:-)))

Kéne a nóta pontos címe is,mert ez így elég gyengus.Talán találok neked valami midit,de ez persze koránt sem biztos:-)

Aki nem volt annak jó nyaralást,aki volt annak is,akinek meg melege van,az menjen hógolyózni!!

Sziasztok.Lala
Előzmény: brian4ever (268)
Kókuszrost Creative Commons License 2006.07.02 0 0 269

 

Sziasztok!

 

Éljen a HARMONIKA és Orosz Zoli, meg a zenekara! :-)

 

Olvastom alább, hogy "nincs túl sok Oroszzolis koncert " - hát, igen, lehetne kétszer, háromszor ennyi is, akkor talán én is nagyobb eséllyel eljuthatnék valamelyikre, bár ahogy számolom, kora őszig, már most van legalább 15 biztos időpont és helyszín Budapesten és szerte az országban, ahol hallható lesz Zoltán és csapata.

 

De egyetértünk, belőle sose elég! :-))

 

Ma este viszont Dunaújváros- Zenepavilon, a Budapestieknek pedig július 6-át ajánlom, Petőfi Irodalmi Múzeum - szabadtér.

 

Érdemes időről-időre benézni Zoltán honlapjára, hisz folyamatosan kerülnek fel új időpontok.

 

Ha már reklám... :-)

 

Üdv:

Kókusz s a rost, na meg a maggg ;-))

 

 

u.i. kotta ügyben részemről passz, végső esetben le kell ülni és "hipp-hopp" lekottázni szípen...

brian4ever Creative Commons License 2006.07.01 0 0 268
Sziasztok ! Nem olyan régen írtam (1hónapja) kerestem a " Szláv népdal " harmónikajáték kottáját. Írtam ide -oda. Még csak válszt sem kaptam. Esetleg lenne még tippetek, hol tudom ezt a kottát beszerezni. THX előre is ! brian
hepkitten Creative Commons License 2006.06.27 0 0 267
tzuiop Creative Commons License 2006.06.27 0 0 266
Én tegnap este jöttem Franciaországból egy Django Reinhardt fesztiválról,ahol hallhattam Marcel Azzolát élőben(sőt le is kameráztam!:) )
Előzmény: Lajosss:-))) (264)
kico Creative Commons License 2006.06.27 0 0 265
Miért, mikor menjenek nyaralni az emberek, télen??? :-)
Előzmény: Lajosss:-))) (264)
Lajosss:-))) Creative Commons License 2006.06.22 0 0 264
Sziasztok!!

Mindenki nyaralni ment???
Lajosss:-))) Creative Commons License 2006.06.13 0 0 263
Sziasztok.

"tzuiop" szeretnék tőled valamit kérdezni,csak nem akarom itt ország-világ elött.Légyszi dobj nekem 1 emilt erre:harmonika@kabelnet.hu
Előre is KÖSZI!!!!
Sziasztok! Lala
Lajosss:-))) Creative Commons License 2006.06.13 0 0 262
Sziasztok!!

Köszi a kiegészítést Kico.Ezért idén Pécsudvardon Te ihatsz az én pálinkámbol:-)))))
Mindenkinek a legjobbakat!!!
Sziasztok. Lala
tzuiop Creative Commons License 2006.06.12 0 0 261

Já igráju na garmóskeeee...

 

:)

kico Creative Commons License 2006.06.12 0 0 260
Na már akkor a felsorolásból ki ne felejtsük az olasz fisarmonica és az orosz garmoska kifejezéseket! :-)
tzuiop Creative Commons License 2006.06.09 0 0 259

Én vagyok a hibás,mert általában Harmónikának hívom a hangszereteket,de a lejjebbi üzenetet több fórumra(Django Reinhardt,Akusztikus Gitár,stb) is elküldtem és ott ezzel a hibás szóhasználattal tudtam csak egyértelművé tenni, hogy milyen hangszeres újdonság lesz a koncertünkön.:)

 

 

Előzmény: Lajosss:-))) (258)
Lajosss:-))) Creative Commons License 2006.06.09 0 0 258
Sziasztok!

Az a hangszer ami néhányunk nyakában szokott lógni,(Zoli,Kico,+magam),az harmonika.Németül:akkordeon,angolul:accordion.Vajon hová tűnt a "tangó" előle???Annak a hangszernek a neve amivel a tangót játszák:bandoneon,ami még csak nem is hasonlít ahhoz a hangszerhez,amin mi játszunk.Bár szerintem Piazzolla mosolya sem lett volna túl őszinte,ha le "tangóharmónikázzák" a hangszerét,pedig több köze volt e számomra nagyrabecsült stílushoz,mint itt bármelyikünknek.
Sorry,ha valakit megbántottam..............
Sziasztok! Lala.
tzuiop Creative Commons License 2006.06.09 0 0 257

Tegnap a koncert végén megkérdeztem Marosi Zoltánt, hogy milyen szóval illessem nemes hangszerét és ő a Tango(ó)harmónika megnevezést kérte.

:)

Előzmény: anikó1980 (252)
hepkitten Creative Commons License 2006.06.09 0 0 256

Ha jól értem, itt tulajdonképpen helyesírási vita zajlik ;) A szót határozottan rövid "o"-val kell írni kfinomult nyelvi ismereteim szerint.

kico Creative Commons License 2006.06.09 0 0 255

Szerintem az igazi tangóharmonika a bandoneon.

 

Mondom!

 

Szerintem.

Lajosss:-))) Creative Commons License 2006.06.08 0 0 254
Sziasztok!!

Valaki mesélje már el nekem,hogy mi az a "tangóharmónika".Mert idáig már sokat hallottam róla,de látni még nem láttam.Ha valakinek van róla képe,azt ide várnám: harmonika@kabelnet.hu

Jól beszélsz Anikó.Mááááááár szeretlek.:D:D:D:D

Sziasztok:-))
tzuiop Creative Commons License 2006.06.08 0 0 253

Kedves Anikó!

 

Azért tettem zárójelbe a tangót,mert az akkordeonilag átlagos műveltségűnek tekinthető emberek így értik meg, valamint szerény zenekaromban van egy kromatikus szájharmónikán játszó ember is és szerettem volna a félreértéseket elkerülni(hátha valaki még egy szájharmónikásra asszociál).

 

A reklámot azért nem "off"-ként raktam be,mert tudtommal a két Zoli jóban van és mivel nincs túl sok Oroszzolis koncert ezért gondoltam, hogy egy hasonlóan színvonalas harmónikajátékra kíváncsinak lehetnek itt is páran.

:)

 

 

Előzmény: anikó1980 (252)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!